Şimdi Ara

Acer aspire 5745G var anakartı yandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • darkorbit canlı derslere giricem sizce iyi bilgisayar mı elimde 1000 tl var pc mi alsam yaptırsam mı bana yaptırmak mantıklı geliyor (Anakart 585 TL şarj aleti yok o da 69 TL)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• o laptopa 600 650 tl gibi bir masraf edeceğine 1000tlye bi kasa veya başka çalışan bir laptop alman daha iyi olacak sonuçta takacakları anakartta 2.el ve ne zaman bozulacağı belirsiz olur

• bende 5750g var. 1000 TL ye alacağın laptoptan sana hayır gelmez. bunu yaptırabilirsin bence. 1000 tl ye zaten laptop kalmadı. deponun altında kalan resmen hurdadan hallice modeller varsa ( işlemcisi tek çekirdek ve 1 GHZ bile hızı olmayan cpuya sahip laptoplar) onları satarlar 1000 e

• IcyBox kullanıcısına yanıt
    Bana da biraz öyle geldi kasalı dizmek mantıklı sonuçta elime para geçtikce yavaş yavaş yükseltirim diye düşünüyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • MKY1207 M kullanıcısına yanıt

mesela 1000tl bütçe ile 775pin G41 G45 chipsetli bi anakart bulabilirsin Xeon E5450 veya X5460 işlemci takıp 4+4 ddr3 ram takabilirsin ileride 600w bir psu ve 1000 veya 1500tl civarınada bi ekran kartı aldınmı max 3 bin liraya gayet güzel uygun yollu bi sistem toplayabilirsin 10 15bin tl vermeye gerek yok

• IcyBox kullanıcısına yanıt

550TL'lik masrafın bu forumda 1.000'e hatta böyle 3.000TL'ye çıkar. Ülkenin ekonomisi belli, temiz düşündüğün tamirsiz bir anakart satın al, cihazına iyi bir bakım yap, termal macunları yenile, fanı yağla, kullanmaya devam et. İleride ağırlık sıkıntısı yaşarsan RAM'i yükseltmekle uğraşma, SSD'i bilgisayarı canlandıracaktır. Ne de olsa Windows her türlü pagefile.sys'i kullanıyor, RAM'i değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karanlık Ülke -- 17 Ekim 2020; 19:9:47 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.