Şimdi Ara

Acer Aspire 5745G NVIDIA 330M Ekran Kartı Güncelleme Sorunu !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Belirttigim bilgisayara Windows 8.1 yükledim ve bazen NVIDIA GeForce GT 330M driverlarinda windows kernel mode yanit vermeme hatasi veriyor. Windows 8.1 yükledigimde Intel ve NVIDIA görüntü kart sürücülerini tamamen sildim ve windowsupdateden yükledim. Windows updatede sadece Intel yüklendi ve NVIDIA yi acer sitesinden indirip yüklemek zorunda kaldim. Siteden indirdigimde sadece " VGA NVIDIA VGA Driver(Optimus) 8.17.12.5912 133.2 MB 2010/09/02" driverin yüklenmesine izin veriyor digerlerinin yüklenmesine izin vermiyor, digerlerini yükledigimde ise "Uyumlu grafik donanimi bulunamadi." hatasi veriyor . NVIDIA'nin kendi sitesinden yükledigimde ise "Üretici cihazinizin kendi sitenizden yüklemeniz gerekiyor." diye hata veriyor. Manuel olarak son sürüm
    yazilimi indirdigimde ise "Uyumlu grafik donanimi bulunamadi." hatasi veriyor. Ekran kartimi güncellemek istiyorum nasil bir yol izleyebilirim. Hatalari belgede fotograf olarak koyuyorum.

Ek olarak ekran kartı şuanki sürümü 189.97 ve 20.05.2010 tarihli sürümüdür bilgisayarda intele ait HD graphics ve Nvdia ekran kartları var, güncelleyebilen varsa yardımcı olabilir mi?

Acer Aspire 5745G NVIDIA 330M Ekran Kartı Güncelleme Sorunu !

• Hocam bende aynı problemi yaşadım optimus sürücü güncellemesini bıraktıkları için bu problemle karşılaştığımızı farkettim. Yani eğer ekran kartını güncellemek istiyorsan intel'in hd grafikerinden vazgeçeceksin. Önce en son nvidia 335.23 versiyonunu indir sonra bios'a gir graphic cards bölümündeki ''switchable'' olan kısmı ''unswitchable'' yap kaydet pc'ni baştan başlat sonrasında ise indirdiğin son sürün nvidia geforce 335.23 versiyonunu kur fps'lerde inanılmaz yükselmeler göreceksin ancak artık tek bir ekran kartın var o da GT330M intel'i artık kullanamayacaksın belirtiyim. Ancak hala en son seri oyunları bile az da olsa takılmalarla oynatabildiğini ve 4 yıllık bir ekran kartı olduğunu düşünürsek bence gayet yeterli olduğunu unutmamak gerekir. Ama illa değiştiricem dersen ekran kartı bu laptop'da gömülü olduğu için malesef değiştiremiyoruz. :'( geçen gün kafayı kırdım youtube'dan açılma ve temizlenme videosunu bulup izleyerek içini komple açtım temizledim fan kısmını kulak pamuk çubuklarıyla temizledim o kısmı çıkarmaya pek maçam yemedi diyebilirim :) soket takma/çıkarılma kısmınıda ben biraz uğraşıp kendim hallettim ama o da youtube'da acer keyboard change şeklinde sanırım tayvan'lı bi arkadaş klavye'yi değiştirirken gösteriyor içinin açılma kısmı da böyle eğer kendine güvenip açmayı düşünüyorsan.. hangi vidayı nerden çıkardığını unutma yada vida yuvalarının yanlarındaki sayıları kağıda not düşüp vida'nın büyüklüğünü yazabilirsin zaten 3 çeşit vida var diye hatırlıyorum klavyenin alt kısmındaki metal kısım için kullanılan vida'larda bu kısım epeyce açık gösterilmiş ben anakarta ulaştığımda 2 parmak toz ile karşılaştım. Fanı tam olarak temizlemek için ise fanın bulunduğu yerin alt kısmındaki delikli bölgeden içeriye doğru hava püskürtmen gerekir ki fanın üflediği yerden dışarı tozlar çıksın bu şekilde %80-%90 gibi bir oranla ekran kartı fanını temizlemiş olursun hadi kolay gelsin :) yalnız yazdıktan sonra farkettim kusura bakma sen win 8 kurmuşsun ben bütün bu işlemleri win 7 home basic 64 bit 'te yaptım büyük bir değişiklik olacağını zannetmiyorum ama win 8 kullanımı zor bir işletim sistemi olduğundan win 7 kadar yap-boz bir yapıya sahip değil o yüzden dikkatli olmanı öneririm bu işlemlerin tamamı win 7 64 bit'te yapılmıştır.. kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madmen23 -- 18 Mart 2014; 16:56:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: madmen23

Hocam bende aynı problemi yaşadım optimus sürücü güncellemesini bıraktıkları için bu problemle karşılaştığımızı farkettim. Yani eğer ekran kartını güncellemek istiyorsan intel'in hd grafikerinden vazgeçeceksin. Önce en son nvidia 335.23 versiyonunu indir sonra bios'a gir graphic cards bölümündeki ''switchable'' olan kısmı ''unswitchable'' yap kaydet pc'ni baştan başlat sonrasında ise indirdiğin son sürün nvidia geforce 335.23 versiyonunu kur fps'lerde inanılmaz yükselmeler göreceksin ancak artık tek bir ekran kartın var o da GT330M intel'i artık kullanamayacaksın belirtiyim. Ancak hala en son seri oyunları bile az da olsa takılmalarla oynatabildiğini ve 4 yıllık bir ekran kartı olduğunu düşünürsek bence gayet yeterli olduğunu unutmamak gerekir. Ama illa değiştiricem dersen ekran kartı bu laptop'da gömülü olduğu için malesef değiştiremiyoruz. :'( geçen gün kafayı kırdım youtube'dan açılma ve temizlenme videosunu bulup izleyerek içini komple açtım temizledim fan kısmını kulak pamuk çubuklarıyla temizledim o kısmı çıkarmaya pek maçam yemedi diyebilirim :) soket takma/çıkarılma kısmınıda ben biraz uğraşıp kendim hallettim ama o da youtube'da acer keyboard change şeklinde sanırım tayvan'lı bi arkadaş klavye'yi değiştirirken gösteriyor içinin açılma kısmı da böyle eğer kendine güvenip açmayı düşünüyorsan.. hangi vidayı nerden çıkardığını unutma yada vida yuvalarının yanlarındaki sayıları kağıda not düşüp vida'nın büyüklüğünü yazabilirsin zaten 3 çeşit vida var diye hatırlıyorum klavyenin alt kısmındaki metal kısım için kullanılan vida'larda bu kısım epeyce açık gösterilmiş ben anakarta ulaştığımda 2 parmak toz ile karşılaştım. Fanı tam olarak temizlemek için ise fanın bulunduğu yerin alt kısmındaki delikli bölgeden içeriye doğru hava püskürtmen gerekir ki fanın üflediği yerden dışarı tozlar çıksın bu şekilde %80-%90 gibi bir oranla ekran kartı fanını temizlemiş olursun hadi kolay gelsin :) yalnız yazdıktan sonra farkettim kusura bakma sen win 8 kurmuşsun ben bütün bu işlemleri win 7 home basic 64 bit 'te yaptım büyük bir değişiklik olacağını zannetmiyorum ama win 8 kullanımı zor bir işletim sistemi olduğundan win 7 kadar yap-boz bir yapıya sahip değil o yüzden dikkatli olmanı öneririm bu işlemlerin tamamı win 7 64 bit'te yapılmıştır.. kolay gelsin

Hocam bios a giriyorum orda graphics mode -switcable var onumu off yapıcam?

• Off yapınca sadece nvidia oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • isovmelih kullanıcısına yanıt
    Birazcık geç görmüş olabilirim kardeşim sırasıyla anlatmışım zaten buralara uğrarsan mesajı görürsün zaten şu an PCI-express yoluyla artık masaüstü grafik kartlarını laptoplara bağlayabilecek teknolojiye geldik yüksek ihtimal o zamanlarda da vardı ancak bağlantı kabloları bu kadar düşük maliyetli ve erişilebilir değildi. Konuya gelirsek switchable kısmını OFF konuma getiriyosun sadece Nvidia sürücüsünü kuruyorsun hatta istersen overclock bile yapabilirsin nvidia denetim masasında system settings ayarlarını indirip kur baştan başlat nvidia denetim masasına gir orada system settings sekmesini göreceksin ekran kartını dikkatli şekilde yüzde 10'luk şekilde yavaş yavaş kullana kullana arttırarak overclock yapabilirsin yaparken mutlaka harici birsoğutucu kullan ve termal macunlarını sürekli güncel tut minimum 3-4 ayda bir değiştir bana sorarsan ve 3 ayda bir fan temizliği yapmanı öneririm daha sağlıklı ve daha uzun ömürlü olur laptop un benim söyleyeceklerim bu kadar aklına takılan bi soru olursa madmen91@gmail.com adresinden bana e-mail yoluyla ulaşabilirsin. İşlemci yükseltme için de yardımcı olurum bilgi olarak iyi forumlar :)

• quote:

Orijinalden alıntı: madmen23

Birazcık geç görmüş olabilirim kardeşim sırasıyla anlatmışım zaten buralara uğrarsan mesajı görürsün zaten şu an PCI-express yoluyla artık masaüstü grafik kartlarını laptoplara bağlayabilecek teknolojiye geldik yüksek ihtimal o zamanlarda da vardı ancak bağlantı kabloları bu kadar düşük maliyetli ve erişilebilir değildi. Konuya gelirsek switchable kısmını OFF konuma getiriyosun sadece Nvidia sürücüsünü kuruyorsun hatta istersen overclock bile yapabilirsin nvidia denetim masasında system settings ayarlarını indirip kur baştan başlat nvidia denetim masasına gir orada system settings sekmesini göreceksin ekran kartını dikkatli şekilde yüzde 10'luk şekilde yavaş yavaş kullana kullana arttırarak overclock yapabilirsin yaparken mutlaka harici birsoğutucu kullan ve termal macunlarını sürekli güncel tut minimum 3-4 ayda bir değiştir bana sorarsan ve 3 ayda bir fan temizliği yapmanı öneririm daha sağlıklı ve daha uzun ömürlü olur laptop un benim söyleyeceklerim bu kadar aklına takılan bi soru olursa madmen91@gmail.com adresinden bana e-mail yoluyla ulaşabilirsin. İşlemci yükseltme için de yardımcı olurum bilgi olarak iyi forumlar :)

Valla Allah razı olsun bu kadar emek harcamış cevap vermişsin:). Sağolun.PC hala elimde ama artık ne bu işlerle uğraşacak vakit nede enerji kaldı.Yinede sağolasın.:)

• eGPU yapmak istiyorum bu laptop hakkında varsa bilginiz çok memnun olurum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.