Şimdi Ara

ACER ASPİRE 5742G DERNEĞİ - HER TÜRLÜ (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
829
Cevap
17
Favori
108.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: oknglr

quote:

Orijinalden alıntı: BRV35

quote:

Orijinalden alıntı: tweener31st

BRV35 arkadaşım gta 4 e patch atacaksın. 1.0.0.4 e kadar

Fps yamasını atıcaksın grafik patchini kurucaksın view distanceyi 1 e çekiceksin shadow u kapatıcak yada mediuma alıcaksın texture quality mediumda diğerleri high da oynarsın. ben oynuyorum şahsen. PC den kaynaklanan bişey değil. Oyundan kaynaklanıyor...

Ilginiz icin tesekkur ederim hocam bugun driveri yukledim ve bir cok ayari degistirdim yinede sonuc degismedi yarin dediklerinizi uygulayacagim sonuclari tekrar yazarim hocam bu arada razor 1911 crack var yeni guncllemelerle etkisi gider mi ?

Zaman gecrmek icin ets nin euro truck ve geman truck sim. oyunlarini yukledim cok sik olmasada ara sira kasilmalar oluyor bundanda bir cok kisi bahsetmis acaba buda mi oyundan kaynaklaniyor ?

Hayirli geceler ..

o tür oyunlarda bir dandiklik var zaten grafikler berbat fakat yüksek sistem istiyor. şuan race driver grid oynuyorum medium ayarlarda gayet akıcı pc cok ısınırsa kasıyor onuda ucuz bir soğutucuyla çözdüm. ac brother hood var birde full ayarlarda acıyor pc sorun yok yani.

tweener31st driver lar sorun cıkartıyormu ultimate 32 bit yüklesek. Garanti muhabbeti pek ilgimi çekmiyor acıkcası. Home un dandik temasınadn kurtulmak için herşeyi yaparım :D Olmassa D: ye kurup denerim

Hocam driverlarda bi problem yok şimdilik. Beta driverın kararlı sürümünü çıkardı nVidia 275.33 hatalıydı ve fixlediler 280 sürümüyle. Ultimate 32 bit kullanıyorum şuan çok memnunum. Home basic ten bıktım. alalı 1 ay oldu 3 haftadan fazla dayanamadım Home Basic e. Kişiselleştirme ekranı yok Aero yok. Hiç görsel değil. Ben size tavsiye ederim ultimate 32 bit sistemi..

• quote:

Orijinalden alıntı: BRV35

Biraz önce GTA IV için 1.0.0.4 e kadar ve fps yamasını kurdum + 1.0.0.4 razor crack yaptım şu uyarıyı alıyorum..

"Exception EFCreateError in module DSOUND.dll at 000116C5 .. "

ACER ASPİRE 5742G DERNEĞİ - HER TÜRLÜ

ACER ASPİRE 5742G DERNEĞİ - HER TÜRLÜ

** forumda bu sorunla karşılaşan bir arkadaşın koyduğu fotoğraflardır..

arkadaşım galiba sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırınca düzeliyor yinede konu linkini vereyim forumu araştırsaymışsın bulurmuşsun ama olsun flood için özür dilerim arkadaşlar. Bu da link :http://forum.donanimhaber.com/m_37203301/tm.htm

• Elimde ultimate 32 bit var en iyisi kurayım. zaten pc de çöp doldu temizlik zamanı gelmişti :)

Canımı sıkan başka bişeyde tuşlar parlamaya başladı kullanımdan dolayı sizdede oldumu öyle? Şu silikon zımbırtılar var klavyeler için onlardan mı alsak acaba
  • quote:

Elimde ultimate 32 bit var en iyisi kurayım. zaten pc de çöp doldu temizlik zamanı gelmişti :)

Canımı sıkan başka bişeyde tuşlar parlamaya başladı kullanımdan dolayı sizdede oldumu öyle? Şu silikon zımbırtılar var klavyeler için onlardan mı alsak acaba

Bencede 32 bit kur. Tuşlar bende normal ama siz alalı kaç ay oldu ki ? benim 1 ay oldu ve normal. Silikon zımbırtı neye benziyor bi link atarmısın ? eğer parlıyosa ben şimdiden alayım. Teşekkürler..
  • quote:

quote:

Elimde ultimate 32 bit var en iyisi kurayım. zaten pc de çöp doldu temizlik zamanı gelmişti :)

Bencede 32 bit kur. Tuşlar bende normal ama siz alalı kaç ay oldu ki ? benim 1 ay oldu ve normal. Silikon zımbırtı neye benziyor bi link atarmısın ? eğer parlıyosa ben şimdiden alayım. Teşekkürler..

tuşlar mat olduğu için zamanla parlamaya başlıyor çok fazla oyun oynuyorum msn falan o yüzden. ben 3. taksidi ödedim sanırım veya 3. yü ödiycem emin değilim yaklaşık 3 ay oldu işte. Silikon zombırtısı da böyle birşey
    http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?categoryId=112970&productId=bs01854

http://urun.gittigidiyor.com/Laptop-Notebook-Klavye-Koruyucu-Silikon-Kilif_W0QQidZZ43965561

Ayrıca ben laptobu garantiye göndericem. Bir oyuna falan girdiğimde fanlar çalışıyo fakat cıktığımda bir daha durmuyor.Pc ye reset atana kadar aşırı bir şekilde çalışıyor.Ve bazen aşırı ısınıp reset atıyor

ve ekran belirli bir süre kullanılmadığında kapanıyorya tekrar açtığımda ekranda renkli çizgiler oluşuyo masaüstünü yenilediğimde gidiyor. PC lazım olduğu için servise göndermeyi göze alamamıştım ama ne olur neolamz elimizde patlamasın sonra ilk fırsatta göndericem.ilk aldığım günden buyana böyle oluyor çünkü

• quote:

quote:

quote:

tuşlar mat olduğu için zamanla parlamaya başlıyor çok fazla oyun oynuyorum msn falan o yüzden. ben 3. taksidi ödedim sanırım veya 3. yü ödiycem emin değilim yaklaşık 3 ay oldu işte. Silikon zombırtısı da böyle birşey
    http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?categoryId=112970&productId=bs01854

http://urun.gittigidiyor.com/Laptop-Notebook-Klavye-Koruyucu-Silikon-Kilif_W0QQidZZ43965561

Ayrıca ben laptobu garantiye göndericem. Bir oyuna falan girdiğimde fanlar çalışıyo fakat cıktığımda bir daha durmuyor.Pc ye reset atana kadar aşırı bir şekilde çalışıyor.Ve bazen aşırı ısınıp reset atıyor

ve ekran belirli bir süre kullanılmadığında kapanıyorya tekrar açtığımda ekranda renkli çizgiler oluşuyo masaüstünü yenilediğimde gidiyor. PC lazım olduğu için servise göndermeyi göze alamamıştım ama ne olur neolamz elimizde patlamasın sonra ilk fırsatta göndericem.ilk aldığım günden buyana böyle oluyor çünkü

Hocam format attım ya ben garanti dışı kalmıyor değil mi ? Ayrıca o fan problemi herkeste var. nVidia GPU çalıştıran bi programı aç kapat.(ben windows media player a onu atadım onu açıp kapatınca düzeliyor. Ona çözüm yok yani. Fakat ekran bende normal. Ekran yüzünden gönderiyorsanız gönderin. Reset problemine gelince 8 saat Assassin's Creed Brotherhood u 1366x768 çözünürlükte ve tüm ayarlar en yüksekte oynadım fakat tık demedi. Sadece klavye tuşları ısındı biraz. Addison marka soğutucum var ve işini fazlasıyla yapıyor. 180 mm tek fan. Soğutucunuz var mı ? ısınmayı önlemek için soğutucu şart. Kendi soğutması belli bir zamandan sonra yetersiz kalıyor... Garanti olayını yanıtlarsanız sevinirim. Teşekkürler.

• Kalmaz sanırım bir arkadaş formatı atamayıp göndermişti galiba konuyu okursanız vardı. Sonuçta yazılımsal birşey garanti dışı kalıcağını sanmıyorum. bende ucuz bulup 7,90 tl ye avec marka soğutucu almıştım 2adet fanı var küçük . cok etkili olduğunu söyleyemicem ama onu kullanırken reset atmadı hiç bir kaç derece düşürüyor heralde. kullanmadığımda bir kaç kere reset attı. the backoning diye yeni bir oyun var onda yaptı o sırada soğutucu kullanmıyordum. HDD kutusu sipariş verdim. harddiske laptopu yedekleyip servise göndericem ekran problemi yüzünden., şu sıralar pc biraz yavaşladı. ayrıca hiçbir güncelleme yapmadım şu garanttiye bi göndereyim. ondan snra bende ultimate kurup gerekli güncellemeleri yapıcam.
  • Fifa 2011 de ilk maçımdan sonra sıcaklık 100derecelere geliyordu. Verdim garantiye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4hm3t.#

Fifa 2011 de ilk maçımdan sonra sıcaklık 100derecelere geliyordu. Verdim garantiye.

Garanti den çıkan sonucu buraya yazarsanız sevinirim. bende 80 küsürlere kadar çıkmıştı şu sıralar zorlamıyorum pek sadece LoL oynuyorum soğutucuyla fazla ısınmıyor. Ama yinede göndericem servise.Ekran da da sanırım ufak bir problem var benim.
  • ısınmadan dolayı servise vermiştim laptopı. Biosu güncellediklerini, sorunun giderildiğini söylediler. Bugün laptopı alıcam servisten. Umarım düzelmiştir :S

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

ısınmadan dolayı servise vermiştim laptopı. Biosu güncellediklerini, sorunun giderildiğini söylediler. Bugün laptopı alıcam servisten. Umarım düzelmiştir :S

Bugün yetişemedim dükkana. Yarına bakarım artık.
  • quote:

quote:

Fifa 2011 de ilk maçımdan sonra sıcaklık 100derecelere geliyordu. Verdim garantiye.

Garanti den çıkan sonucu buraya yazarsanız sevinirim. bende 80 küsürlere kadar çıkmıştı şu sıralar zorlamıyorum pek sadece LoL oynuyorum soğutucuyla fazla ısınmıyor. Ama yinede göndericem servise.Ekran da da sanırım ufak bir problem var benim.

Aldım makineyi servisten. Adam beni aramıştı, Bios güncellemesi yaptık, garantiye gerek kalmadı, 2-3 saattir test ediyoruz bir problem yok diyordu.

Bugün sabah aldım laptopı.

Adam testi gitmiş smackdown oyunuyla yapmış Sonra da ısınmıyor diyor

Aynı tas aynı hamam. Fifa 2011i en düşük ayarlarda açtım 10dk da 100 dereceye geldi işlemci. Kapadım oyunu. Ankaraya gidince tekrar vericem servise.

• Fifa11 yüklü değilmi PC de onla denesinler direk söyle hatta direk söyle kafaları basmıyor demekki. Bende yedekleme yapıyorum şuan bir kaç güne servise göndericem artık gerekli notu yazarım üstüne hiç birşey yapmadan geri gönderiyolar demekki :)
  • Arkadaşlar geçen ay ttnet kampanyasından aldım işlemci : i3-380M , ekran : Nvidia GT 520M memnunum ama sormak istediğim şu : genelde oyun oynadığım biridir bu laptop oyun için idealmidir ? laptop kaç sene dayanır ? bunları sormak istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bismarckk -- 13 Eylül 2011; 23:10:50 >
  • ben laptopu bu gün aldım. sürekli çok ince ve kulak tırmalayıcı bir cızırtı sesi var.
    touchpad e dokunduğumda ses farklılaşıyor ama yine devam ediyor.
    bilgisayar ilk açıldığında bu ses yok. ama win 7 başlarken arada bir yerde ses gelmeye başlıyor.
    bu herkestemi var yoksa sadece bendemi var.
    bide şu saatte ortamda hiç ses yok ve ben takıntı yaptığım içinmi bana çok geliyor anlamadım.
  • arkadaşlar merhaba. ben bir laptop almayı düşünüyorum ve acer in şu modeli dikkatimi çekti tavsiyelerinizi bekliyorum yarın alıcam inşallah bi laptop.
    eğer alırsam photoshop , illüstratör gibi tasarım proglamları ve bazende oyun oynamak için alıcam . şimdiden teşekkürler...

http://www.bimeks.com.tr/urun/115657/acer-as5742g-5464g64-lx-r8b02-009-.aspx

• quote:

Orijinalden alıntı: ardeng

ben laptopu bu gün aldım. sürekli çok ince ve kulak tırmalayıcı bir cızırtı sesi var.
    touchpad e dokunduğumda ses farklılaşıyor ama yine devam ediyor.
    bilgisayar ilk açıldığında bu ses yok. ama win 7 başlarken arada bir yerde ses gelmeye başlıyor.
    bu herkestemi var yoksa sadece bendemi var.
    bide şu saatte ortamda hiç ses yok ve ben takıntı yaptığım içinmi bana çok geliyor anlamadım.

Böyle bi sorunla karşılaşmadım , sana öyle gelmiş olabilir mi ? :)
  • Beyler öncelikle hepinize merhaba. Benim cihazı alalı 3 hafta gibi bi süre oluyo.indirimden 1300 gibi bi fiyata aldım. her türlü oyunu açabileceğini düşünürken crysis2 yi açtı ama oyun kasıyo.çözünürlüğü düşürdüm yine fayda etmedi.acaba oyunu kasmadan oynayan var mı yoksa sadece bende mi böyle ?
  • bende de 5742G Core İ3-380M modeli var tek sorunum webcam çalışmıyor. Hiç görüntü göstermiyor. Driver kaldırıp yeniden kurdum ama değişiklik olmadı. Webcamı nasıl kullanabileceğimi bilen varmı bu topicde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: JavertzZ.TR

Arkadaşlar geçen ay ttnet kampanyasından aldım işlemci : i3-380M , ekran : Nvidia GT 520M memnunum ama sormak istediğim şu : genelde oyun oynadığım biridir bu laptop oyun için idealmidir ? laptop kaç sene dayanır ? bunları sormak istiyorum.

Öncelikle foruma hoşgeldin kardeşim. Aynı modelden bendede var TTnet'ten aldım. Her türlü oyunu açar. Ha en yüksekte açmaz o ayrı bişey. Mesela Call of Juarez : Cartel son ayarda açıyorum ama Crysis 2 orta ayarlarda oynanabiliyor. Brotherhood u full açabiliyorum Ama deus ex human rev. orta seviyede çalışıyor. Hele APEX ile uğraşanlardansan geri iade et bilgisayarı. APEX GTX lerde akıcı çalışıyor. GTX li pcler 1700 tl den başlıyor zaten. Shogun 2 total war ı orta seviyede açıyor pes 12 fifa 12 vb. son ayarda açıyor. Anlayacağın oynadığın oyunun içinde buglarlada alakalı biraz. Bak Cartel i son ayarda açıyor ama ilk Call of Juarez oyununu son ayarda açtığımda ve elime bi nesne aldığımda takılmalar oluyor çünkü oyunda hata var. Nesneler titriyor. Gölgeler düşmüyor vs. GTA IV zaten başlı başına bi problem. 1.0.0.4 patchi attıktan sonra orta ayarlarda oynayabildim. Yani yaklaşık 3-4 sene idare eder seni. Ama öyle yüksek performans bekleme. Mesela Cod 7 en yüksekte aa 2x açıkken 25 fps alıyorum patlama sahnelerinde 20 ye düşüyor. Isınma şansına ya makul yada çok fazla. Fazla ise fabrika çıkışından dolayı. Ben Addison marka 180mm soğuttucu kullanıyorum ısınma olmuyor fazla. Multitouchpad var. Pinch to zoom hesabı yani. 5742G güzel modeldir isteklerini karşılar. Crysis 2 yi akıcı oynatamayan arkadaşım çözünürlüğünü 1366x768 yap grafik ayarlarından en altta duranı ingilizce ise GAMER Tükçe ise Oyuncu olarak değiştir. 35 fps alıyorum ben.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.