Şimdi Ara

ACER ASPİRE 5742G DERNEĞİ - HER TÜRLÜ (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
829
Cevap
17
Favori
108.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • malatyada yardımcı olabilecek birisi yok mu ??
  • Malatya da yardımcı olabilecek biri varmı ?
  • Merhaba. Arkadaşlar bios advanced menüsüne nasıl ulaşabilirim yardımvı olur musunuz. Fn +tab diyenler olmuş ama işlemedi 1.30 son versiyon yüklü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler bu makinenin bios pili nerede? Ramin solunda gözüküyor videolarda ama benimkinde yok.

ACER ASPİRE 5742G DERNEĞİ - HER TÜRLÜ

• arkadaşlar konu biraz hort olacak ama,
    acer aspire 5742g bilgisayarım var 120 gb samsung evo ssdye windows 7 yüklü olarak kullanıyorum.
    4 gb ram 2 gb ekran kartı var i5 işlemci.

bu makineye format atacağım siz kullanıcılara sorum şu hangi windows sürümü daha stabil çalışır makinede acaba? windows 8.1- windows 10 - windows 7 ? görüşlerinizi bekliyorum
  • Bir önceki arkadaş üç ay evvel yazmış ancak tam hortlatamamis konuyu

Benim sorunum ise şu şekilde;

7.5 Yıllık Acer Aspire 5742G sahibiyim. SSD ve ram yükseltmesi yapınca baya baya iyiydi cihaz. İşlerimi fazlasıyla görüyordu.

Dün akşam elektrik gidip geldi daha sonrasında pcyi tekrar açmaya çalıştığımda bios ekranında resetliyor kendini, bu sürekli tekrar ediyor.

Şu aralar yeni bir cihaz almaya çok müsait değilim. O yüzden yaptırmak yada yapmak istiyorum.

Sizlerden teknik servis önerisi olsun yada problemin çözümüne yönelik yorumlar bekliyorum.

• spondane kullanıcısına yanıt
    Cihazın pili duruyor mu?Duruyorsa ve şarjı varsa fişi çekip bataryalı olacak şekilde çalıştırmayı dene.

Elektrik gidip geldiyse adaptörde bir sıkıntı olmuş olabilir.Ha yine devam ediyorsa elinde hdd varsa onu tak.

SSD yi sök.Sadece hdd olsun.Tekrar takıp bir dene işletim sistemi bulunamadı hatası alırsan sıkıntı ssddedir.

Maalesef deneme-yanılma yoluyla bulmak gerekiyor.Bunlar işe yaramazsa teknik servis yolu gözüküyor maalesef.Cihaza bakamadığımız için elden bunlar geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nickola Tesla

Cihazın pili duruyor mu?Duruyorsa ve şarjı varsa fişi çekip bataryalı olacak şekilde çalıştırmayı dene.

Elektrik gidip geldiyse adaptörde bir sıkıntı olmuş olabilir.Ha yine devam ediyorsa elinde hdd varsa onu tak.

SSD yi sök.Sadece hdd olsun.Tekrar takıp bir dene işletim sistemi bulunamadı hatası alırsan sıkıntı ssddedir.

Maalesef deneme-yanılma yoluyla bulmak gerekiyor.Bunlar işe yaramazsa teknik servis yolu gözüküyor maalesef.Cihaza bakamadığımız için elden bunlar geliyor.
    Hocam teşekkürler fikir verdiniz ssdyi harici olarak başka bir pcye bağladım.
    Otomatik hata ayıklama vs gerçekleşti sonrasında tekrar takınca bilgisayar açıldı.
    Formatladım kullanmaya devam ediyorum. şimdilik iyi gidiyor bizim fosil
    Eğer doların tekrar düştüğünü pc fiyatlarının alınabilir seviyelerine geldiğini görürsek alırım yeni bir tane

hocam bende de 5742g var. i3 işlemci 3gb ram olanı. ram eklemek istiyorum. acaba siz hangi ramden alıp yükseltme yaptınız? şuan 2+1 takılı laptopda. 1gblık olanı çıkarıp yerine 4 lük alsam olur mu? toplam 6 oluyor.
  • Bu laptop için SSD önerebilicek varmı ?

• merhaba arkadaşlar 2019 un ikinci hortu olacak ama bende ssd konusunda yardım isteyecektim. hangi ssd uyumlu, nasıl takılır, hdd yi çıkarmadan nasıl takılıyor. Hdd yi cikarabilirimde problem değil .benim için sistem biraz hizlansin yeter

• Ben 3 yıldır samsung evo 850 kullanıyorum. Dvd sürücüyü çıkardım yerine bir aparat taktım ve oraya eski hddyi taktım. Hdd yerine de ssd taktım halen canavar 😁 @gokhan_24

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: spondane

Ben 3 yıldır samsung evo 850 kullanıyorum. Dvd sürücüyü çıkardım yerine bir aparat taktım ve oraya eski hddyi taktım. Hdd yerine de ssd taktım halen canavar 😁 @gokhan_24
    teşekkürler

• burinyo35 B kullanıcısına yanıt
    Hocam aynı şekilde Kingstonun bir ramini aldim. Bilgisayarda 2+1 şeklinde ram var. 1 olani söktüm ve yerine 4gblik kingston taktim. Ssdnin değişimi kadar bilgisayarda değişim olmadı. Aldığım rami çok araştırdım. İsterseniz linkini yollarım.

Benim. Pc de sekme biraz fazla açınca Ram kullanımı yüzde 98e çıkıyor ve pc donuyor ek Ram alsam bu sorunu yenerim diye düşünüyorum. Aldığınız ramin linkini paylaşır mısınız acaba?

• burinyo35 B kullanıcısına yanıt
    https://www.webdenal.com/kingston-kvr13s9s8-4_590664.html

bu ramin aynısını alın pin türü ve durumu, 1R sayısı bizim pcye uyuyor. ben de bundan aldım.
    Teşekkür ediyorum 😊

•  ACER ASPİRE 5742G DERNEĞİ - HER TÜRLÜ

Hocam benim aldığım ürün tam olarak bu kontrol ederek almanızda fayda var. Ben n11 üzerinden aldım ancak ürün kapanmış. Ramler baya sıkıntılı dikkat etmenizde fayda var mavi ekran problemi özellikle çok fazla olmakta.

https://www.n11.com/bilgisayar/bilgisayar-bilesenleri/bellek-ram

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spondane -- 28 Nisan 2019; 16:42:30 >

• çok az ses veren bir hoparlör vardı ondada cızırtı başladı bir çözümü var mı arkadaşlar? sanki patlamış gibi ses var
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.