Şimdi Ara

ACER ASPİRE 5742G DERNEĞİ - HER TÜRLÜ (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
829
Cevap
17
Favori
108.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aspire 5742g kullanıcısıyım sorunum var Elan smart touchpad malesef çalışmıyor f9 kapalı değil i kaç kere sildim kurdum felan ama fayda etmedi hatada vermiyor kuruyor ama sağ alt köşede ortasında kırmızı yanardı eskiden bi nokta sanırım o yok şuan giri simge içinde yani aktif değil alternetifini veya başka çözümü olan paylaşssın lütfen teşekkürler .
  • Arkadaşlar dün aldım Bimeksten. 1360 Tl. i5 480M işlemci.Turbo Boost ile 2.93GHz e çıkıyor. Geforce GT420m Cuda 2gb ekran kartı.1gb paylaşımlı 1gb paylaşımsız heralde.640Gb hdd.4gb Ram 1066 MHz. Sizce iyimi Sormak İstediğim şey Yedeklemeyi çözemedim.Diski 2'ye böldüm illa ya D ye yedeklicek Ya da dvd ye. Birde 15 gb civarından ayrılmış disk var bilgisayarda İsmi Kurtarma Fakat Disk Yönetiminde boş gözüküyor.Anlamadım gitti yahu.
  • benimde bir sorum olacak windows deneyim dizinim aero için masaüstü 4,3 gösteriyor anlamadım bu özellikli laptopa göre çok düşük yardımcı olurmusunuz şimdiden tşk
  • arkadaşlar bende acer 5742 g travelmate 4gb ram 1 gb nvidia gt420 cuda i5 ilemci latop aldım ama doğru driverlar hangileri bilmiyorum bir driver cdsi verdiler için farklı driverlarda var beceremedim götürdüğüm bilgisayarcılarda baştan sağma yapıyor en iyi verimliliği almak için bu laptoba hangi driverları yüklememi ve hangi windows sürümünü yüklememi önerirsiniz detaylı bilgi verebilirseniz çok sevinirim kaç gündür uğraşıyorum bulamıyorum çözüm ayrıca ahci modu mu ideyimi tavsiye ediyorsunuz lütfen yardım !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Son gelen v1.26 bios güncellemesinden sonra normal kullanımda ısılarda düşme var gibi. Başka birşey mi etkiledi bilmiyorum ama şuanda bu mesajı yazarken işlemci 48 dereceyi gösteriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: screamed

benimde bir sorum olacak windows deneyim dizinim aero için masaüstü 4,3 gösteriyor anlamadım bu özellikli laptopa göre çok düşük yardımcı olurmusunuz şimdiden tşk

Benimde 4.9 Gösteriyor.Bunun Gefeorce ekranı kullanıma göre devreye giriyomuş. Sanırım windows derecelendirme yaparken devreye girmiyor.O yüzden düşük.Yoksa ki ekran kartı fena
  • quote:

Orijinalden alıntı: ParanormaL14

quote:

Orijinalden alıntı: screamed

benimde bir sorum olacak windows deneyim dizinim aero için masaüstü 4,3 gösteriyor anlamadım bu özellikli laptopa göre çok düşük yardımcı olurmusunuz şimdiden tşk

Benimde 4.9 Gösteriyor.Bunun Gefeorce ekranı kullanıma göre devreye giriyomuş. Sanırım windows derecelendirme yaparken devreye girmiyor.O yüzden düşük.Yoksa ki ekran kartı fena

canavar yaaaaa

• ARKADAŞLAR Bİ YARDIMCI OLUN LÜTFEN : Ben'de acer aspire 5742g ,i3core ,253ghz ,3gbram, 64bit işlemci , windows 7 ultimate, Geforce GT520M benim sorunum oyunlar çok kasıyor ne yapsam fayda etmiyor bios fln hep güncelledim son sürümlerinide .
    Birde Sistem performansındaki puanları yazıyım : İşlemci : 6,7
    Ram :5,5
    Grafikler Aero :3,8
    Oyun grafikleri:5,2
    Sabit disk :5,8
    ... çok kasıyor görüntüsü cok düşük her oyunda kasıyor futbol hariç onuda windows peneresinde yapıp oynuyorm.Lütfen bi yardımcı olun ya yapmadığım kalmadı.
    Physx fayda etmiyor valla kafayı yicem oyun oynıyamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mora06 -- 20 Kasım 2011; 13:13:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mora06

ARKADAŞLAR Bİ YARDIMCI OLUN LÜTFEN : Ben'de acer aspire 5742g ,i3core ,253ghz ,3gbram, 64bit işlemci , windows 7 ultimate, Geforce GT520M benim sorunum oyunlar çok kasıyor ne yapsam fayda etmiyor bios fln hep güncelledim son sürümlerinide .
    ... çok kasıyor görüntüsü cok düşük her oyunda kasıyor futbol hariç onuda windows peneresinde yapıp oynuyorm.Lütfen bi yardımcı olun ya yapmadığım kalmadı.

Mora sismli arkadaşım oyuna gt520 m i göstermen lazım. TTNET ten almışsın galiba laptop u. Sağ alt köşede yeşil göze benzeyen bi işaret var ona tıkla menüyü aç ve orada çalıştırmak istediğin ama kasan oyunu seç Tercih edilen grafik birimi gibi bişey yazan yerden Yüksek performanslı nvidia yı seç
    oyna :)))

• quote:

Orijinalden alıntı: tweener31st

quote:

Orijinalden alıntı: mora06

ARKADAŞLAR Bİ YARDIMCI OLUN LÜTFEN : Ben'de acer aspire 5742g ,i3core ,253ghz ,3gbram, 64bit işlemci , windows 7 ultimate, Geforce GT520M benim sorunum oyunlar çok kasıyor ne yapsam fayda etmiyor bios fln hep güncelledim son sürümlerinide .

Mora sismli arkadaşım oyuna gt520 m i göstermen lazım. TTNET ten almışsın galiba laptop u. Sağ alt köşede yeşil göze benzeyen bi işaret var ona tıkla menüyü aç ve orada çalıştırmak istediğin ama kasan oyunu seç Tercih edilen grafik birimi gibi bişey yazan yerden Yüksek performanslı nvidia yı seç
    oyna :)))

yaptım kardeşim onu nvidia denetim masasını demiyormusun cpu ve geforce var tıkladım ona ne fayda yine aynı (physx) yerinden seçiyorsun değilmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mora06 -- 24 Kasım 2011; 20:26:33 >

• cod mw 3 fraps ile kayıt ettim
    ayarlar videoda görünüyor

az sonra da metro 2033 den kısa bir video kayıt edip upload ederim

çok kaliteli değil
    daha hd kayıt olayını çözemedim ama fikir verir en azından

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ölü ozan -- 26 Kasım 2011; 19:37:52 >
  • Ellerine sağlık Ozan.

• metro 2033
    low
    1024-768

46. saniyede videonun sonlarına doğru ayarları görebilrsiniz
    ayarları high yapıp deam edecektim ama hata verdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ölü ozan -- 26 Kasım 2011; 20:02:53 >
  • cod mw multiplayer

oyunculuğum yerlerde sürünüyo

yüksek çözünürlüklerde takılmalar oluyor mutlaka

bu arada cod mw nickim StarscreaM

alttaki video ise 1024-768
    takılma kasma vs yok kesinlikle

daha sonra da mw2 mp den video çekip upload ederim
    şimdi lobby de beklemeyi gözüm almıyor

peki bu hd olarak nasıl göndercez youtuba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ölü ozan -- 26 Kasım 2011; 20:18:52 >

• ben bu modei aldım memnunum ama tek bir sorunum var harici ekran kartını gösteremiyorum netten driverı yükledim control panelini açmak istediğimde böyle bir ekran kartı kullanmıyorsunuz diyor. Optimus ayar sorununu nasıl çözebilirim oyunları bir türlü çalıştıramadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ebsa

ben bu modei aldım memnunum ama tek bir sorunum var harici ekran kartını gösteremiyorum netten driverı yükledim control panelini açmak istediğimde böyle bir ekran kartı kullanmıyorsunuz diyor. Optimus ayar sorununu nasıl çözebilirim oyunları bir türlü çalıştıramadım.

çözümü bu başlık içinde bir yerde vardı

önce ekran kartını (nvidia) kaldır, yeniden başlat
    sonra modlanmış .inf dosyasını indir.. güncel nvidia klasörüne at
    sonra da kur

ama tam ayrıntı başlık içinde... bi bak bulursun mutlaka
  • Mrb. arkadaslar 5742 420M nvidia guncel driveri yukledigim zaman windows ekranindan sonra ekran karariyor sesler geliyor uyku moduna alip tekrar actigimda ekrana o sekilde goruntu geliyor sorun yasayan varmi bu konuda ve cozumunu bulan servise yollamadan once fikirlerinizi tecrubelerinizi merak ediyorum her yolu denedim format kaldirip yuklemek basit rutin seyleri yaptim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih_bjk

Mrb. arkadaslar 5742 420M nvidia guncel driveri yukledigim zaman windows ekranindan sonra ekran karariyor sesler geliyor uyku moduna alip tekrar actigimda ekrana o sekilde goruntu geliyor sorun yasayan varmi bu konuda ve cozumunu bulan servise yollamadan once fikirlerinizi tecrubelerinizi merak ediyorum her yolu denedim format kaldirip yuklemek basit rutin seyleri yaptim.

aynısı benimde başıma geldi acer'in sitesinden ekran kartı güncellemesini indirdim sorun çözüldü sizde de çözülür umarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ölü ozan

cod mw 3 fraps ile kayıt ettim
    ayarlar videoda görünüyor

az sonra da metro 2033 den kısa bir video kayıt edip upload ederim

çok kaliteli değil
    daha hd kayıt olayını çözemedim ama fikir verir en azından

Oyuna girerken sağ tıklayıp grafik işlemciyle çalıştır gibi bişi diyodu.Onu deneyip olmadıysa yine driver güncellemesi,Directx güncellemesi yapmalısın

• quote:

Orijinalden alıntı: murder78

quote:

Orijinalden alıntı: fatih_bjk

Mrb. arkadaslar 5742 420M nvidia guncel driveri yukledigim zaman windows ekranindan sonra ekran karariyor sesler geliyor uyku moduna alip tekrar actigimda ekrana o sekilde goruntu geliyor sorun yasayan varmi bu konuda ve cozumunu bulan servise yollamadan once fikirlerinizi tecrubelerinizi merak ediyorum her yolu denedim format kaldirip yuklemek basit rutin seyleri yaptim.

aynısı benimde başıma geldi acer'in sitesinden ekran kartı güncellemesini indirdim sorun çözüldü sizde de çözülür umarım

CEvap icin tesekkürler fakat sorun ondan sonra basliyordu underground the run gibi yeni oyunlari acmaya calisirken guncel driver isitiyordu en son sürümü yukleyince sorun kalmadi 290.36 kodlu sürüm nvidia sitesinden

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.