Şimdi Ara

Acer Aspire 5741G kulübü (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.084
Cevap
9
Favori
123.405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Oyundan oyuna değişir bu performans, sen hangi oyunları bu notebook üzerinde çalıştırıyorsun o asıl soru? :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: isyankar_emre

Oyundan oyuna değişir bu performans, sen hangi oyunları bu notebook üzerinde çalıştırıyorsun o asıl soru? :)

mesela wolfteam oynuyorum oyun bazen cok akıcı oluyor bazense kasılmalar oluyor 1 sn lık takılmalar filan oluyor cok rahatlıkla calıstırması gerek halbukı.aradakı fark cok net anlasılıyor tanı oyun oynarken yuzde 70 akıcı olmuyor arada bır akıcı oluyor neden boyle bılmıyorum neye gore akıcı oluyor neye gore olmuyor hıc bellı degıl.mesela oyunda kalabalık olunca kaslıyor ama bazende max oyuncu oldugu zaman hıc kasmıyor cok akkıcı oluyor ama kısa surelıgıne yanı nedenını anlamıyorum akıcıysa akıcıdır degılse degıldır benımkı tam tersı kafasına gore akıcı oluyor :D
  • cgty1212 kullanıcısına yanıt
    Durumu bilgisayarının üzerine atmamak lazım hemen canım :)
    Oyuncu durumu, anlık kasmalar bana internet hızının sekteye uğramasının da yol açabileceği bir durummuş gibi geliyor.. Sen oyun oynarken arka planda işleyen açık internet uygulamaları, güncellemeler olabilir, belkide bant genişliğini tüketen bir virüs..

Ancak bu durumların dışında işlemci çok ısındığı sıralarda anlık sekteye uğratabiliyor max. sıcaklıklarda, fanlarını temizle, bakımını yap derim.. İnternet hızın yüksek ve arka planda yürütülen iş yoksa büyük ihtimal bundandır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: isyankar_emre

Durumu bilgisayarının üzerine atmamak lazım hemen canım :)
    Oyuncu durumu, anlık kasmalar bana internet hızının sekteye uğramasının da yol açabileceği bir durummuş gibi geliyor.. Sen oyun oynarken arka planda işleyen açık internet uygulamaları, güncellemeler olabilir, belkide bant genişliğini tüketen bir virüs..

Ancak bu durumların dışında işlemci çok ısındığı sıralarda anlık sekteye uğratabiliyor max. sıcaklıklarda, fanlarını temizle, bakımını yap derim.. İnternet hızın yüksek ve arka planda yürütülen iş yoksa büyük ihtimal bundandır..

görev yöneticisinde 75 uygulamaçalışıyor.bide pcde virus var kesin hatta regedit dosyası bulunamıyor zaten oylebı sorun cıkmıstı en ıyısı pc yı atmak olacka :D
  • Arkadaşlar herkese merhabalar,

Halen recovery partition'u silmemiş olan arkadaşlarımız var ise bu makinenin recovery disklerine ihtiyacım var, kayınbirader makineyi tekrar yükleyeyim derken tüm harddiske format atmış. Korsan windows yüklemek istemiyoruz, üzerindeki oem windows 7'ile devam edeceğiz.

Yardımcı olacak arkadaşımın masrafları karşılanacaktır. Şimdiden teşekkür ederim.
  • merhaba 5741g 2,26ghz 3 mb l3 cache
    makinem var adaptörü takıyorum pc acılıyor lakin 3-5 dk sonra power ışıgı yanıp sönüyor nedeni ne olabilir
  • JiGGiee J kullanıcısına yanıt
    Benim recovery cdlerim var format attirdim ama rahat edemedim recovery dosyasida silindigi icin cozum ariyorum birde bu makineye w8 kuran oldu mu? ben orjinal w8 almayı dusunuyorum ama acer yetkili servisi makine desteklemiyor dedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BABASCARFACE -- 24 Nisan 2014; 14:24:20 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • BABASCARFACE kullanıcısına yanıt
    ustadim, cd'lerin bir kopyasini bana ulastirabilirseniz ben bir makineyi bastan recovery cd'leri ile fabrika ayarlarina getirmeye calisacagim. tahminimce recovery cd'leri ile yapacagim yuklemede recovery partitionlari tekrar olusacak. eger olursa sizi de haberdar ederi, nasil yapildigini buradan paylasirim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • JiGGiee J kullanıcısına yanıt
    tamam bana adresinizi özelden verin 4 dvd zaten yollayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: BABASCARFACE

Benim recovery cdlerim var format attirdim ama rahat edemedim recovery dosyasida silindigi icin cozum ariyorum birde bu makineye w8 kuran oldu mu? ben orjinal w8 almayı dusunuyorum ama acer yetkili servisi makine desteklemiyor dedi

Ben w8.1 kullaniyorum ve asiri memnunum.Ayrica hangi linux surumunu kursam sknti cikarmiyor hic.
    Benim klavye biraz hasarli acaba nereden alabilirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben anlamıyorum bu bilgisayarcıları bi kısmı 8 iyi değil diyor bi kısmı öneriyor gerçi bizim makinelerde harici ekran kartının olmadıgını söyleyen adam ne kadar bilgisayardan anlar ayrı konu acer yetkili servis harici ekran kartınız mevcut dedi. klavye benimkide gitti bi bilgisayarcıdan dolayı sinir oldum tuslarını söktüm :D internetten araştırdın mı satılıyodur ben bakmıştım bi ara
  • BABASCARFACE kullanıcısına yanıt
    bir yakınımın klavyesi de bozulmuştu, abi ebay'den araştır kesin çin'den bulursun demiştim, aynen dediğin gibi yaptım, siparişi verdim, geldi, kendim taktım dedi, geçende de evine gittiğimde gösterdi, vallahi oldukça iyi görünüyordu klavyesi. hatta windows 8 yükletmiş o da, makine oldukça rahat çalıştırıyordu ama korsan olduğu için bir süre sonra aktivasyon istemeye başlamış, o yüzden orjinal windows 7'ye geri döndürmeye çalışıyorum makineyi.

ebay'de bakın bulamazsanız kendisine sorar öğrenirim nereden vermiş siparişi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JiGGiee -- 26 Nisan 2014; 2:25:33 >
  • yaw ben bu laptop'u 4 yıldır kullanıyorum da, bunun sol hoparlör'ü patladımı ne olduysa cızır cızır ses veriyor. bu değişir mi? değişirse nerede kaç paraya değişir?
  • Şu lanet gt320m değiştirilemiyor mu hiç bir yolu yok mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar pc birdenbire şarj olmayı kesip ışıklarını yakıp sonduruyor. 3 tane batarya degistirdim orjinal batarya ile denedim sonuç değişmiyor. Başına gelip sorunu çözen varmı ? Ciddi anlamda sıkıntı olmaya başladı. Okulda solidworks sınavı oluyoruz pil uyarı sonuc görmesem pc kapanacakti. Lütfen alıntı yaparak cevaplayın.

• arkadaşlar üst kasa ve tuş takımı arıyorum nasıl bulabilirim yardımcı olabilecek önceden araştıran varsa cevaplarsa sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: gzkrn

arkadaşlar üst kasa ve tuş takımı arıyorum nasıl bulabilirim yardımcı olabilecek önceden araştıran varsa cevaplarsa sevinirim

hocam size bir iki link vericem oradan bir bakın isterseniz
    http://tr.aliexpress.com/wholesale?SearchText=Acer+Aspire+5741G&catId=0&initiative_id=SB_20140822012348
    http://tr.aliexpress.com/item/NEW-ORIGINAL-UPPER-CASE-PALMREST-FOR-ACER-ASPIRE-5251-5551-5551G/1639139457.html
    http://tr.aliexpress.com/item/Wholasale-10-pcs-laptop-keyboard-for-Acer-Aspire-5741-5741G-5741Z-5741ZG-5742-5742G-5742Z-5742ZG/662620563.html

• Selamlar
    Acer 5741g i7 işlemcili ikinci el bir dizüstü almayı düşünüyorum arkadaşım dan. Bu cihazların kronik bir sıkıntısı varmı, ısınma vb gibi.. Genelde acetı pek tavsiye etmiyorlar

• SELAMUN ALEYKÜM

BEN KAYSERİDEN OZAN

ACER ASPİRE 5741G'YE SAHİBİM VE KİŞİSEL KULLANIM İÇİN .

CDİLE FORMATLAMIŞTIM TAHMİNEN 10KERE GARANTİSİDE BİTTİ .

ŞİMDİ İSTEDİĞİM ŞEY İLK ALDIGIM GÜN GİBİ BAŞLATTAKİ ACER RECOVERY FELAN DOSYALARINA SAHİP OLMAK.

NASIL OLUR BU ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metinyazıcı -- 30 Ağustos 2014; 13:25:24 >
  • SELAMUN ALEYKÜM

BEN KAYSERİDEN OZAN

ACER ASPİRE 5741G'YE SAHİBİM VE KİŞİSEL KULLANIM İÇİN .

CDİLE FORMATLAMIŞTIM TAHMİNEN 10KERE GARANTİSİDE BİTTİ .

ŞİMDİ İSTEDİĞİM ŞEY İLK ALDIGIM GÜN GİBİ BAŞLATTAKİ ACER RECOVERY FELAN DOSYALARINA SAHİP OLMAK.

NASIL OLUR BU ?

YARDIMCI OLUN LÜTFEN
  • 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.