Şimdi Ara

Acer 5750G Club (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
5
Favori
48.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AS5750G-2414G64M
    64 bit
    İşlemci İmalatçısı : Intel
    İşlemci Türü : Core i5
    İşlemci Modeli : i5-2410M
    İşlemci Hızı : Intel Core i5 2410M 2.3 GHz, Turbo Boost ile max. 2.9 GHz 3MB Cache
    Bellek (Ram) : 4+4 8GB 1333 MHZ DDR3 Kington Ram
    Desteklenen Bellek Kartı : Memory Stick - Güvenli Dijital (SD) Kart - Memory Stick PRO - MultiMediaCard (MMC) -xD-Resim Kartı
    Sabit Sürücü Kapasitesi : 640 GB
    Sabit Sürücü d/d : 5400
    Optik Sürücü DVD : Super Multi Sürücü ( Çift Katman )
    Ekran Boyutu: 39,6 cm (15,6")
    Görüntü Ekranı Türü : 15.6" / 1366x768 high-brightness (220-nit) Acer CineCrystal™ LED-backlit TFT LCD, çerçevesiz dizayn
    HDCP Destekli :var
    Grafik Denetleyici İmalatçısı : NVIDIA
    Grafik Denetleyici Modeli : GeForce GT 520M, Up to 1760 MB TurboCanhe
    Grafik Bellek Kapasitesi : 1 GB
    Grafik Bellek Teknolojisi : DDR3 SDRAM
    Grafik Bellek Erişilebilirliği : Atanmış
    Wi-Fi Standardı : IEEE 802.11b/g/n
    Ethernet Teknolojisi :Gigabit Ethernet
    Web Kamerası : Var 1280x1024 3MP
    Mikrofon : Var
    HDMI : Var
    Toplam usb Bağlantı Noktası Sayısı : 3
    USB 3.0 Bağlantı Noktası Sayısı : 1
    VGA : Var
    Ağ (RJ-45) : Var
    İşaret Aygıtı Türü : Touchpad
    Hücre Sayısı : 6 hücre
    pilin Kimyası : Lityum İyon (Li-Ion)
    Pil Kapasitesi : 4400 mAh
    Maksimum Pil Çalışma Süresi : 4,50 Saat
    Bluetooth : Yok
    Dahili 3G Modem : Yok

• kardeşim o sorun windows ve harddisk üreticelir arasında olan bir sorun bildigim kadarıyla birisi 1000mb 1gb olarak sayıyor birisi 1024 mb yi 1gb olarak sayıyor diyebiliyorum.
  • Arkadaşım, Nvidia denetim masasında "3D ayarların Yönetilmesi" bölümü var. bunu seçersen. sağ tarafta "genel ayarlar" ve "program ayarları " isimli iki sekme görürsün.
    "program ayarları" nda 1. özelleştirilecek programı seç yoksa ekle. 2. seçenekte de seçtiğin programın kullanmasını istediğin ekran kartını seçiyorsun 3. seçenekte de ince ayarları yapabiliyorsun.
  • arkadaşlar bende acer 5750 g var ancak işletim sistemim home basic ben buna farklı bir işletim sistemi yüklemeyi beceremedim. zaten sitesinde de farklı sistem yükleyemezsiniz diyor.ben farklı işletim sistemi yüklemeye çalışırken recovery dosyasınıda sildim bana recovery dosyası temin edebilecek ve farklı işletim sistemini nasıl yükleyebileceğim hakkında biri yardımcı olur mu ? not : her bilgisayara işletim sistemini yüklemesinde sorun yaşamıyorum.

Özelliklerim
    intel i5 2450m 3.0 turbo boost
    1 gb 610m + intel hd grafik uo to 2741 mb turbo cache
    750 gb hdd
    4 gb ram
    pıonerr super multı dl drıve
  • arkadaşlar benim bilgisayar hdd'i görmemeye başladı.bios'ta bi görünüyo bi görünmüyo.açmaya çalıştığımda "
    No bootable device --insert boot disk and press any key" falan diyo.2 ihtimal olduğunu düşünüyorum; 1) hdd kabloları çıkmış falan olabilir,eğer öyle bir şeyse boşa göndermiş olcam.bilgisayar bana acil lazım garanti de en az 2 haftaya gönderir dediler. 2) hdd tamamen bozulmuş olabilir.o zaman tek çare garantiye göndermek. ben kablo çıkmıştır diye açmak istiyorum içini ama açarsam da garanti bozulursa diye korkuyorum.sorum şu hdd nin bulunduğu bölümü açsam garanti bozulur mu?

ram: 4gb ddr3
    ekran kartı: nvidia geforce 610m
    işlemci: intel core i3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi |Deidara| -- 10 Mart 2013; 19:30:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: |Deidara|

arkadaşlar benim bilgisayar hdd'i görmemeye başladı.bios'ta bi görünüyo bi görünmüyo.açmaya çalıştığımda "
    No bootable device --insert boot disk and press any key" falan diyo.2 ihtimal olduğunu düşünüyorum; 1) hdd kabloları çıkmış falan olabilir,eğer öyle bir şeyse boşa göndermiş olcam.bilgisayar bana acil lazım garanti de en az 2 haftaya gönderir dediler. 2) hdd tamamen bozulmuş olabilir.o zaman tek çare garantiye göndermek. ben kablo çıkmıştır diye açmak istiyorum içini ama açarsam da garanti bozulursa diye korkuyorum.sorum şu hdd nin bulunduğu bölümü açsam garanti bozulur mu?

HDD ve RAM bölümünü açmak garantiyi bozmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi echelon34 -- 11 Mart 2013; 22:04:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: echelon34

quote:

Orijinalden alıntı: |Deidara|

arkadaşlar benim bilgisayar hdd'i görmemeye başladı.bios'ta bi görünüyo bi görünmüyo.açmaya çalıştığımda "

HDD ve RAM bölümünü açmak garantiyi bozmaz

omfg! tüh keşke 1 gün daha sabretseydim.bugün dayanamayıp götürdüm aldığım yere servise gönderceklermiş onlar da. :S cevabın için teşekkürler.

• 4gb 1333mhz ram
    2gb nvdia gt 540m ve intel hd graphic
    işlemci i5 2450m 2.50 turbo 3.10
    750 gb hdd
  • arkadasşlar hort ypalım sıkıntım var :D
    acer 5750g i3 2330m kullanıcısıyım ama bir adet 3,0 usb portum var toshıba canvıyo serısı 3,0 hdd em var baska bır pc de denedımde ışığı mavi yanıyor hdd nın benım cye taktıgım zmansa beyaz yanıyor ama hangınde denesıysemde 25 mb ustune cıkaramadım aletı butun drıverlerıde guncelledım valla neden olmuyo cozmus degılım yardımcı olursanız sevınırım :)
  • arkadaşlar şu fn tuşuyla yaptığım işlemleri ( ses arttırma, parlaklık ayarı vs) ekranda sembol olarak gösteren programın adı ne?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pis__mikrop

arkadaşlar şu fn tuşuyla yaptığım işlemleri ( ses arttırma, parlaklık ayarı vs) ekranda sembol olarak gösteren programın adı ne?

launch manager

http://global-download.acer.com/GDFiles/Application/LaunchManager/LaunchManager_Dritek_5.1.7_W7x86W7x64_A.zip?acerid=634685038819026870&Step1=NOTEBOOK&Step2=ASPIRE&Step3=ASPIRE%205750G&OS=ALL&LC=en&BC=ACER&SC=EMEA_27

• quote:

Orijinalden alıntı: hayvan arkadas

quote:

Orijinalden alıntı: pis__mikrop

arkadaşlar şu fn tuşuyla yaptığım işlemleri ( ses arttırma, parlaklık ayarı vs) ekranda sembol olarak gösteren programın adı ne?

launch manager

http://global-download.acer.com/GDFiles/Application/LaunchManager/LaunchManager_Dritek_5.1.7_W7x86W7x64_A.zip?acerid=634685038819026870&Step1=NOTEBOOK&Step2=ASPIRE&Step3=ASPIRE%205750G&OS=ALL&LC=en&BC=ACER&SC=EMEA_27

heh sağolasın dostum

• Arkadaşlar Bende Acer 5750G kulanıcısıyım Ve Birkaç Sorunla Karşılaşıyorum
    PCye Çoğunlukla USB Aygıtı Bağladığımda(Mouse dışında)Bilgisayar Çöküyor
    Ve Isıtma Sorunuda Var Size Göre ben PCyi Çok Fazla Açık Tutuyorum (Haftasonu Günlük 10-12 Saat Arası haftaiçi 3-4 Saat)PC baya bi sıcaklaşıyor tuşlar alev saçıyor
    Kamera Rahmetli Oldu Küçük Kuzenim Kamerada Oyuncak Araba Sürdü Ve Kamera Çalışmıyor
    Yardım Edermisiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SuperSceptile -- 5 Nisan 2014; 15:00:57 >
  • kimse memnun değil şu meretten yahu
  • Acer Aspire 5750G ye bluetooth nasıl yüklerim...
  • Merhaba arkadaşlar bende de Acer 5750g var özellikler şöyle,

750 gb hdd
    4 gb ram

ben bu bilgisayara yeni bir ekran kartı almak istiyorum. 2 GB alıcam hangi modeli alıyım Nvidia Geforce 840m taksam kaldırır mı? yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fh2O

Merhaba arkadaşlar bende de Acer 5750g var özellikler şöyle,

750 gb hdd
    4 gb ram

ben bu bilgisayara yeni bir ekran kartı almak istiyorum. 2 GB alıcam hangi modeli alıyım Nvidia Geforce 840m taksam kaldırır mı? yardımcı olursanız sevinirim.

Notebookların ekran kartı değişmez
  • Fh2O kullanıcısına yanıt
    Yardimci olunabilecek bir bilgisayar degil.

En fazla islemci ve ram takviyesi yapabilirsin. Ekran karti anakarta entegre. Ancak ayni modelin farkli ve daha kuvvetli ekran karti olan anakartini bulup takabilirsin(kasaya uyar mi uymaz mi bilemem). Nvidia 540m yada 630m gpu lu modeller mevcut. Gereksiz bir masraf olur. Sana ne kadar farklilik hissettirir incelemelerden bulabilirsin.
  • şarja takdığımda pil ve güç ( güç mavi pil turuncu ışık) düğmeleri yanıp sönüyor şarjdan çıkarsam da hala aynı şekilde yanıp sönüyor ve şarj olmuyor acaba bunu neden yapabilir biliyor musunuz ?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.