Şimdi Ara

Acer 5742g güç ışığı yanıp sönüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Dün elime bu laptop geçti, hiç çalışmıyorken formatladım ve şu an çalışıyor. fakat arada güç ışığı + hdd ışığı+ yanındaki ışık aynı anda yanıp sönmeye başlıyor
    ,hal böyleyken bilgisayar pil takılı değilse kendini kapatıyor.. Birde normalin çok üzerinde sıcaklıklarda çalışıyor özellikle ekran kartı (60 civarı - oyuna girince 90 )

ışıkları normale çevirmek için bi süre gücü kesip yeniden veriyorum (bir kaç tekrar) sonra kendine geliyor..

Bunu nasıl düzeltebilirim arıza anakartta mı yoksa şarj adaptöründe mi bilemedim

• Günceldir
  • Hala günceldir...
  • burkak kullanıcısına yanıt
    Güç kartında sıkıntı olabilir adaptör ışığı yanıyor mu? Bana göre güç kartında sıkıntı olma durumu var.Isınma konusundaysa sistem olarak 1. nesil işlemci zamanından kalma bir bilgisayar nerden baksanız 3 senelik temizlik şart bu makineye işlemci ve ekran kartına termal macun sürülmeli fanı tozlardan temizlenmeli.Adaptörü bir elektrikçiye baktırın arızalı olup olmadığı belli olur.
  • hocam Laptoplar da güç kartı ayrı olduğunu bilmiyordum.. ayrı olarak satılıyorsa alabilirim dediğiniz mantıklı..

bu akşam termal macun süreceğim genel temizlik Vs.. den sonra bakalım nolacak.. bir arkadaşımdan da her Laptop à uyan adaptörlerden buldum onu da deneyeceğim. sonucu yazarım..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • burkak kullanıcısına yanıt
    Güç kartı anakarta entegre eğer sorun ondaysa anakartın değişme durumu bile olur.Bu şarj soketinden de kaynaklanabilir bu ihtimaller için bir servise veya iyi bir tamirciye gitmelisin adaptör konusunu da değerlendir.
  • Babam televizyon tamircisi bende elektronikten az da olsa anlarım..

az önce söktük bilgisayarı bir baktık hiç işlemci macunu yok ısınma sorunu bu yüzden sanıyorum..

şu an oyunlarda full ayarlar açıkken 75 derece gördü ekran kartı&işlemci... henüz prime testine sokmadım malum güç sorunu var..
    yarın adaptörü de açıp bakıcaz + arkadaşın adaptörü deneyeceğiz bakalım nolacak

laptoplarda en fazla kaç derece görmek normaldir oyunlarda ya da prime da bir bilginiz var mı ?
  • Leptopuna göre değişir ama makul dereceler ağır oyunlarda 85 altı idealdir.Bazı yeni modellerde bu 90 üzerini görebiliyor buna da normal diyenler var ama dediğim derece üzerine çıkmazsa oyunlarda da pek performans sorunu yaşamazsınız.İyi soğutma yapan bir makinede ortalama 75-80C olur.
  • Hocam çözdüm o problemi:-)

Bendeki bilgisayarın şarj aleti sıkıntılıymış. Değiştirince düzeldi. Yine de sağolun

Bu arada 2 senelik hort

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.