Şimdi Ara

<<ACER 5740G i3 330m Ati 5650 (LX-PMB01) Ana İnceleme>> (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
731
Cevap
0
Favori
70.392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tesekkur ettim yalniz yanlis anlasilmasin ben kimsenin elindekine kotu demek istemiyorum. i7 kotudur demiyorum. Sadece mevcut degerler var bunlarin yarattigi etkileri sebepleri ile basitce aciklamaya calistim.

Islemciye yuklenen tarzda programlarin verdigi sonuclar elbet onemli fakat hic bir zaman islemci o seviyede yogunluk gormez yapilan islemlerde. O yuzden endise etmeye gerek yok. Yalniz sistemin bosta oldugu sicaklik seviyesi oldukca yuksek sayilir. En ufak islemde 50-60+ seyir etmesi islemcinin yapisindan kaynakli. O kadar performansli islemcide bu sonuc dogaldir. Durumu olup da cok ust duzey tasinabilir laptop edinmek isteyenlere degil benim sozum zaten. Tercihleri bu dogrultudadir, sonucta masaustune gore cok daha rahat ettiriyorlar istedigin yere al gotur istedigin yerde oyununu oyna calismani yap vs. Amma velakin fiyat performans olarak bakildigi zaman konuda ki verdigimiz paranin %100 hakkini verecek aletler benim gozumde bunlardir. Bu limitte butceye dayanarak konusuyorum. Sonucta daha once uretilmis 3 yildir piyasada olan Core 2 Duo bir suru model mevcut. Fiyatlari da ortada. Hala 2000 Tl civari kotu ekran kartli laptoplar piyasada dolaniyor. Halbuki bu modeller onlardan cok daha iyi performans sagliyor hem de cok daha ucuza. Tek vurgulamak istedigim konu budur. Kendi tercihimi de bu yuzden bu modeller icinde yapacagim.

• quote:

Orijinalden alıntı: TIM13

quote:

Orijinalden alıntı: Umutterol

arkadaşlar ürünü dün aldım recover fln yaptım wow kurdum direk ancak sanki renklerde bi gariplik var ssi akşam atarım ne demek istedimi böyle kırmızılar mat gibi fln karşılaşan oldumu böyle bir durumla son driver kurulu üstünde ama başka ne olabilir?

Ürünü bende bugün aldım ve su anda recovery cd lerini oluşturuyorum ancak şöyle bir göz attım cihaza yani nette falan surf te yaptım ancal bana ters bir renk durumu gelmedi.
    Hatta şu anda ren şeması bile açtım ve renkler gayet net gözüküyor

http://img413.imageshack.us/i/wowscrnshot022810121236.jpg
    http://img412.imageshack.us/i/wowscrnshot022810120910.jpg
    üstdeki acerden çektiğim foto altdaki eski masaüstü crt monütörle(19") hd4830la çektiğim foto skillerdeki ve hp bardaki farklara dikkat edin demek istediğimi anlarsınız bide acaba eksik driverım olabilirmi ??

• millet martın 5de acer alacam...ayın 5ne kadar bişeyler değişirmi i3 teknosa hala 5470lerde... gold 1600lerde..en iyisi webden almak gibi..sizce???
  • Her zaman en iyisi internetten satın almak oluyor, Teknosa'yı falan beklemeyin derim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: JasoNBuraK

Her zaman en iyisi internetten satın almak oluyor, Teknosa'yı falan beklemeyin derim..

aynen öyle en uygunu netten almak oluyor. Teknosa arada bir yaptığı indirimler-kampanyalar dışında neredeyse piyasanın üstünde fiyatlara satıyor ürünleri. ( en azından benim şimdiye kadar rastladığım ürünlerde öyleydi )
  • arkadaşlar eksik driver ne olabilir söylermisiniz eksik bişi kalmasın kurayım ekran kartını kurdumda diğerlerine bakmadım daha
  • yokmu xp kuran arkadaşlar revory yi boşuna uçurmayayım driverları yoksa. Bu arada windows 7 ile güzel çalışıyor ve mutluyum ama xp yi başkasına kurucam.
  • Benwww.teknomarketim.com dan aldım ve bütün netteki siteler içindeki en ucuzu oydu. Tavsiye ederim.
  • bende yaklaşık 20 gündür kullanıyorum ürünü. ısınma ses sorunu asla olmadı. en yüksek ayarlarda oyun oynayınca işlemcinin olduğu yer biraz ısınıyor sadece ama fan devreye girince hemen düşüyor sıcaklık. mw2, bioshock, nfs shift, pes2010 nu full ayarlarda hiç kasmadan oynadım. wirelessi çok iyi. gittiğim bir oteldeki bütün katlardaki bağlantıları en 3 diş gördü. civardaki başka 2 otelinde netini 2-3 diş arasında gördü. ayrıca xpyi soran arkadaş daha önceki sayfalarda ben araştırmıştım cevabı vardı. şuan acerin sitesinde sadece w7 driverleri var. açıkçası hala ısınamadım ben w7 ye xp driverinin çıkacığı sanmıyorum ama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reber65 -- 1 Mart 2010; 11:04:22 >
  • quote:

Benwww.teknomarketim.com dan aldım ve bütün netteki siteler içindeki en ucuzu oydu. Tavsiye ederim.

pcdepo.comda kapıda ödeme özelliği beni buradan almaya yönlendiriyor gibi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bd90

quote:

Benwww.teknomarketim.com dan aldım ve bütün netteki siteler içindeki en ucuzu oydu. Tavsiye ederim.

i3 se pcdepo'dan alabilirsin ama i5 pcdepo'da yok şu an....
  • quote:

Orijinalden alıntı: metbey

quote:

quote:

i3 se pcdepo'dan alabilirsin ama i5 pcdepo'da yok şu an....

evet teknomarketim i5 tercihi ön plana atıyor

• 3 dvd backup alsak format atsak xp kurucam bu pc ye olmadı geri dönüş yapabilirmiyim. birde ekran kartı 5470 ya illa ki acer ın mı driverı olacak başka pclerin aynı model xp driverını kursam olmazmı. Kendi pc im olsa ondefa uçurmuştum sorun değil ama başkasının...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilodemir -- 2 Mart 2010; 14:17:58 >
  • benim bir tane laptop almam gerekiyor gerçekten artık...

şu anda İmac G5 kullanıyorum 2005 te almıştık...
    işlemci masaüstünde 68-70 derecede HD videoda tam ekran yapınca ekran kasmıyor sadece full HD film izlerken bilgisayar kendini kapadı:D şu anki bu yazıyı yazarken ki ısısı 76 derece:D:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: gvenc

benim bir tane laptop almam gerekiyor gerçekten artık...

işlemci masaüstünde 68-70 derecede HD videoda tam ekran yapınca ekran kasmıyor sadece full HD film izlerken bilgisayar kendini kapadı:D şu anki bu yazıyı yazarken ki ısısı 76 derece:D:D

yeni bilgisayara geçmek için tek bahanen sıcaklık olmasın yahu.temizlersin aleti sıcaklık düşer.bu kadar tez canlı olmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: peacelick

quote:

yeni bilgisayara geçmek için tek bahanen sıcaklık olmasın yahu.temizlersin aleti sıcaklık düşer.bu kadar tez canlı olmayın

aynen 70 derecelerdeydi arada birde kapatırdı kendini işlemciyi açtım fan ile işlemci arasındaki toz tabakası soğutmayı engelliyormuş..temizledim şimdi 30 derecelerde canavar..

• Slm arkadsşalar Aspire 6930G lap topum var bugun sabah pc mi açtım gayet iyiydi ancak akşam saat 9 da açıtıgımda dokunmatik konsoldaki wireless'ı açma kapatma tuşu çalısmadı basıyorum herhangi bi tepki yoktu pc yi kapattım aradan 2 saat geçti açtım düzeldi win7 pro yüklü bilgisayarımda.Acaba servisine götürmelimiyim antalyadayım ben pc yi istanbula yolluyola 20 iş gününden öncede gelmiyomus?birde ilk aldıgımda vista home basit yüklüydü win7 yükledim diye garanti kapsamından çıkmaz dimi daha 8 aylık laptop yardımcı olursanız sevinirim iyi akşamlar
  • Eğer sorun tekrarlamazsa şu an için problem yok demektir. İşletim sistemine garanti karışmaz , bir problem çıkmaz..
  • quote:

quote:

quote:

aynen 70 derecelerdeydi arada birde kapatırdı kendini işlemciyi açtım fan ile işlemci arasındaki toz tabakası soğutmayı engelliyormuş..temizledim şimdi 30 derecelerde canavar..

arkadaşım işlemciyle fan arasında toz tabakası olması biraz kafamı karıştırdı benim. sakın o toz tabakası zannettiğin şey termal macun olmasın. işlemci ile fan arasına toz girmesi pek mümkün değil çünkü.

• quote:

Orijinalden alıntı: _burki_

quote:

quote:

quote:

arkadaşım işlemciyle fan arasında toz tabakası olması biraz kafamı karıştırdı benim. sakın o toz tabakası zannettiğin şey termal macun olmasın. işlemci ile fan arasına toz girmesi pek mümkün değil çünkü.

fanla metal arasındaki toz tabakası fanın metali soğutmasını engellemesi olayı diye düzelteyim o zaman...dememe gerek yok sen imkansız demişsin zaten..

fanın altındaki metali tozdan göremediğini düşün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nburak.com -- 3 Mart 2010; 17:42:50 >

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.