Şimdi Ara

Acer 5740G Club (i5+5650+500gb) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.720
Cevap
8
Favori
209.304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: melihaga

feelulive ben bataryayı daha henüz hiç ellemedim.hep fişte kullanıyorum..sence bataryayı bitirip şarj edip ondan sonra mı bi kenara koysam??yoksa böle durmasında bir sakınca var mı??yani zaten ben almasamda öyle duracaktı??

bataryayı kenara koymanızın amacı daha uzun süre dayansın vb ise normal kullanımdan olsa olsa 1 2 ay daha uzun süre yaşar pil o kadar.ayrıca laptopun şarj yuvası çok dandik ufak hareketlerde kablo çıkıyor.böyle bir aleti bu kadar kolay riske atmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: peacelick

quote:

feelulive ben bataryayı daha henüz hiç ellemedim.hep fişte kullanıyorum..sence bataryayı bitirip şarj edip ondan sonra mı bi kenara koysam??yoksa böle durmasında bir sakınca var mı??yani zaten ben almasamda öyle duracaktı??

bataryayı kenara koymanızın amacı daha uzun süre dayansın vb ise normal kullanımdan olsa olsa 1 2 ay daha uzun süre yaşar pil o kadar.ayrıca laptopun şarj yuvası çok dandik ufak hareketlerde kablo çıkıyor.böyle bir aleti bu kadar kolay riske atmayın

yani şarja takılı kullanmamın pilin uzun gitmesinde bir farkı olmayacağı kanısındasınız.ayrıca çok haklısın en 5-6 kez adaptör çalışırken çıktı..o zaman ben batarya takılı kullanayım..
    tekrar sormak isterim...bataryanın dayanma ömrünü etkiler mi bu durum??

• Arkadaşlar bu windows 7 kurulumu nasıl yapılıyor bunda bende cd cıkmadı makinada. Bu arada kocpa'dan aldım makinayı. Win7 kurulumu için nereden başlatmalıyım HDD böleceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ottheriff

bence batarya takılı kullanmak daha mantıklı herhangi bir elektrik dalgalanmasında vs kesilmesinde cihazın zarar görebileceğini unutmayalım.

yani zarar görmez..
  • quote:

yani şarja takılı kullanmamın pilin uzun gitmesinde bir farkı olmayacağı kanısındasınız.ayrıca çok haklısın en 5-6 kez adaptör çalışırken çıktı..o zaman ben batarya takılı kullanayım..
    tekrar sormak isterim...bataryanın dayanma ömrünü etkiler mi bu durum??

istersen burayı okuyabilirsin :http://forum.donanimhaber.com/m_5135687/tm.htm
    özet geçeyim sorun için.şarja takılı kullanmanın pile etkisi olmaz , makineyi korur.pilin ömrünü gereksiz şarj-deşarjlar ve de kendi kimyasal süreci etkiler.dolu pil üstünden akım geçmez , pil boşuna şarj edilmez

quote:

Orijinalden alıntı : ilowed

Arkadaşlar bu windows 7 kurulumu nasıl yapılıyor bunda bende cd cıkmadı makinada. Bu arada kocpa'dan aldım makinayı. Win7 kurulumu için nereden başlatmalıyım HDD böleceğim

makineyle birlikte yedekleme dvdleri gelmiyor fakat acer erecovery programıyla 3dvd yedek + 1dvd driver oluşturuluyor.sadece windows dvdmiz yok yani.bilgisayarıma sağ tıklayıp yönet > depolama > disk yönetimi > diski seçip birimi küçült dersen hdd bölümünü gerçekleştirebilirsin
    format atmak istiyorum illa dersen oluşturulan dvdler ile fabrika ayarlarına geri dönebilirsin
    yada windows 7 dvdsi bulup laptop altındaki ürün anahtarını kullanabilirsin

• çok teşekür ederim..sayenizde bu makaleyi de okudum...önemli bilgiler edindim..bataryayı kullanmak çok önemli yanlış bilinen çıkarılması bende artık üzerinde kullanacağım...saygılar..
  • Arkadaşlar merhaba.Ben bahsi geçen bilgisayarı Gold dan aldım. Bende de ekran problemi oldu. Bu sabah götürdüm teknik eleman ile yaklaşık 1,5 saat beraber test ettik. Sonunda o da arızayı gördü ve mağaza müdürüne söyledi. Mağaza müdürü de değişim yapılmasını söyledi, değiştirdik. Ancak şöyle bir şey var ki garanti belgesini onaylatmak istediğimde eğer diğer bilgisayarın garantisini onaylasaydık değişim yapamazdık, arenaya veya tamire göndermek zorunda kalırdık dediler. O yüzden eğer internnetten almayacaksanız belgenizi onaylatmayın bence. Nasıl olsa istediğiniz zaman gider faturayı göstererek onaylatırsınız, bana öyle dediler yani. Böyle ce garanti süresi de uzuyor çaktırmadan Umarım faydası olur yazdıklarımın...Şu an memnunum. Listeye ekleyebilirsiniz beni de.

• quote:

ben de şarjı fulleyip kaldırdım,elektrik kesintisinde kullanırım ancak,tüm cihazlar da korumalı prize bağlı,ups gibi olmasa da faydalı.
    açıkçası batarya konusunu tam araştırmadım ama cihaz prizdeyken sürekli cihazda takılı kalması bataryayı yıpratabilir diye düşünüyorum
  • önceki mesajları şimdi okudum,bataryayı takar mıyım?ancak mobil kullanırsam
  • quote:

Orijinalden alıntı: feelulive

önceki mesajları şimdi okudum,bataryayı takar mıyım?ancak mobil kullanırsam

ben makaleleri okudum..bu bataryalar şarjı doluyken şarj almıyormuş..direk prizden kuvvet alıyormuş ki bu elektrik kesintileri ve dandik aadaprötün çıkması sonucunda çıkabilecek zararı engeller..
  • arkadaşlar atinin son sürümü 10.3 indirdim yükledim inceleme ve test yazılımlarında driver tarihi hala 12-09-2009da..
  • quote:

Orijinalden alıntı: fbdemir

arkadaşlar atinin son sürümü 10.3 indirdim yükledim inceleme ve test yazılımlarında driver tarihi hala 12-09-2009da..

bende aynı olay mobility yerine normal driverı yükleyince olmuştu normal yükleniyor , yeniden başlatılıyor ama ne catalyst ne de driver var.önceki kurulu drivera dönüyordu alet.seninki de belki bundandır
    yada resmi driver değil de 10.3a yada 10.3pre filan yüklediysen programlar tanımıyor olabilir
  • catalyst driver olayı bende de aynı yani 10.3 aktif olmadı bilenler yol gösterirse sevinirim.. genel olarak bilgisayardan memnunum, 3 gündür uğraşıyorum herhangi bir sorunla karşılaşmadım listeye beni de eklerseniz sevinirim.. bir de sorum olacak, 3DMark Vantage yükledim, fakat programın listesindeki ekran çözünürlükleri desteklenmediği için benchmark başlatamadım.. bunun yolu ekran çözünürlüğünü değiştirip ondan sonra benchmark başlatmakmıdır ? 3DMark06 da böyle bir problem olmadı.
  • hala yüklememiş yada yanlış yüklemiş olabilecekler için catalyst mobility 10.3 linki vereyim
    http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonmob_win7-64.aspx
  • doğru link için teşekkürler peacelick
  • Peace şimdi bu catalyst i yüklersek sorun çıkarmı acaba düşünüyorum neden çünkü kendi ayarlarıyla gayet iyi performansı yada yüklediğimde daha iyi bir performans elde edebilecekmiyim??Bu arada adını hatırlayamadım bir arkadaş burda yazmış overclock yaptım 3d puanı 7800 leri gördü die.Acaba bunu yapsak elle tutulur bir sonuç alırmıyız?
  • sorun çıkmaz doğru yüklediğin takdirde.ki yanlış yüklesen de kendini düzeltiyor performansından memnunsan yüklemesen de olur sen bilirsin
    elle tutulur sonucu bırak kartın asıl hızına ulaşırız.5650m varsa 5650 gibi çalışsın diye düşünüyor insan açıkçası %10 civarı fps artışı sağlar overclock.bazı oyunlarda da çok iyi olur.ama zaten performanstan memnunsan değmez
  • Arkadaşlar bende pcdepo dan bu bilgisayarı alacağım ama stoklarda kalmamış diye aradılar bir hafta sonra gelecekmiş 2 sorum var;
    1)Ödeme işlemlerini nasıl gerçekleştireceğiz?
    2)Eğer bende de ekran hatası gelirse tek çözüm Üsküdar'a mı gitmek.

Bu arada İstanbul Beylikdüzü'nde oturuyorum. 2.sorumun kaynağı da bu zaten :D
  • driver sorununu çözdüm..mobility 10.3 yükledim..32bit win 7 kullandığımdanmıdır ram 3gb gösteriyor..pae yöntemi ile yapmak istiyorum win7nin c yerel diskinde boot.ini yokk???
  • Bugün Everest programında donanım incelemesi yaparken Çipset detaylarında "Bütünleşik grafik : İntel GMA HD" satırı ve altında da "Durumu : Etkin değil" yazıyodu. Acer donanımdan bu özelliği kapatmış galiba. Aslında bi eklentiyle aktif edilebilecek olsa güzel olurdu. Performans gerektirmediği zaman geçiş yapıp pilin ömrünü uzatırdık.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.