Şimdi Ara

Acer 5740G Club (i5+5650+500gb) (226. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.720
Cevap
8
Favori
209.304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler 5740g laptobumda işlemci ve ekran kartını yükseltebilirmiyim? Bilgisi olan cevaplarsa sevinirim.

şuan
    İşlemci İ5 430m
    Ekran Ati 5650

Laptobu alalı 3 yıl oldu yeni çıkan oyunları kasmaya başladı. Eğer değişim olmassa satmayı düşünüyorum laptop sıfır gibi temiz çok özen gösteriyorum ama işte artık yeni işlemci ekran kartı istiyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakan811

quote:

Orijinalden alıntı: VOLTA

quote:

Orijinalden alıntı: hakan811

quote:

Orijinalden alıntı: VOLTA

Arkadaşlar benim emektarı satmayı düşünüyorum artık. i5 hd5650 olandan. garantisi bitti, önümüzdeki ay alalı 3 senesi dolmuş olacak

klavye'nin komple değişmesi gerek
    pil öldü
    alt kasa pek temiz değil
    hdd'si orjinalde 500gb idi bad sector yapınca 320gb 5400rpm'le değiştirttim

foruma ilan açmayı düşünmüyorum çünkü herkes çok temiz sıfır gibi cihaz arıyor genelde. Bilgisayarcıya satmayı düşünüyorum. Sizce ne kadar fiyat isteyeyim

normalde temiz olsa 900tl olur. batarya bitik -100tl, klavye kırık -100tl, hdd değişmiş -100tl, alt kasa kirli: kasa temizleme 50tl. Max ederi 600tl

abartmayın hocam yav orijinal klavye 30tl zaten, bir de hdd değişmesi neden 100tl eksi yapsın?

ha 600 bana uyar üçüne beşin peşinde değilim ama siz de öldürdünüz

Şaka bir yana. Son zamanlarda iyice düştü notebook fiyatları. Bende 5740g kullanıcısıyım. Batarya güç tasarrufu madunda 45 dk dayanıyor ve klavyede 6 tuş kırık. Eğer iyi para ederse bende satarım.

Bu işlerin piyasasını bilen birisinin bize yardım etmesi gerek. Fazla fiyat isteyip de cihaz elimizde kalmasın ama kazık da yemeyelim yani.

@maxax

İşlemci ekran kartı yenilemeye değmez hocam astarı yüzünden pahalıya gelir. Hem artık cihazın kasası yüzü de eskidi, madem cihazınız temiz iyi bir fiyata elden çıkarın yeni bilgisayar alın derim.

• arkadaşlar laptopun içindeki bu beyaz ve siyah kablolar bir yere bağlanıyor mu yoksa boşta mı kalıyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jetressive

arkadaşlar laptopun içindeki bu beyaz ve siyah kablolar bir yere bağlanıyor mu yoksa boşta mı kalıyor ?

foto koyabilirsen daha yararlı olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkaydj

quote:

arkadaşlar laptopun içindeki bu beyaz ve siyah kablolar bir yere bağlanıyor mu yoksa boşta mı kalıyor ?

tamam buldum wireless kablolarıymış
  • quote:

quote:

quote:

ekranın arkasındaki wireless antenlerine bağlı da "laptopun içindeki beyaz ve siyah kablolar" deyince sarı çizmeli mehmet ağa gibi olmuş

• arkadaşlar benim bir sorunum var.Laptop temizliğini yeni yaptırmama rağmen oyunlarda gereksiz yere fazla ısınmaya başladı.Ben de fan hızı düzenleyici bir programla fanın %100 kapasiteyle çalışmasını sağladım.Sesten sorunum yok fakat sürekli %100 kapasitede çalışma bilgisayara herhangi bir zarar verebilir mi?Teşekkürler.
  • Demosty kullanıcısına yanıt
    Temizliği ne kadara yaptırdın. eğer sadece fanın tozunu alıp bırakmışsalar 2 gün sonra yine ötmeye başlar. işlemcilerin macununun yenilenmesi lazım.bu durumda fanın %100 çalışmasının sisteme bir faydası ve zararı olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arif

quote:

quote:

quote:

ekranın arkasındaki wireless antenlerine bağlı da "laptopun içindeki beyaz ve siyah kablolar" deyince sarı çizmeli mehmet ağa gibi olmuş

evet öyle olmuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar pil olarak en alttaki 2 pil mi uyumlu bizim cihazlar ile?

http://dx.com/s/acer+5740
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mangalay

Arkadaşlar benim emektarı satmayı düşünüyorum artık. i5 hd5650 olandan. garantisi bitti, önümüzdeki ay alalı 3 senesi dolmuş olacak

klavye'nin komple değişmesi gerek
    pil öldü
    alt kasa pek temiz değil
    hdd'si orjinalde 500gb idi bad sector yapınca 320gb 5400rpm'le değiştirttim

foruma ilan açmayı düşünmüyorum çünkü herkes çok temiz sıfır gibi cihaz arıyor genelde. Bilgisayarcıya satmayı düşünüyorum. Sizce ne kadar fiyat isteyeyim

Günceldir arkadaşlar hala satmadım, piyasayı bilenler fikrini belirtirse sevinirim.

• arandur kullanıcısına yanıt
    http://dx.com/s/as07a31
    Bu listedekiler bizim cihazla uyumludur. Sizin listenizdekiler uyumlu değil.

Ben bu alttaki bataryayı aldım.
    http://dx.com/p/replacement-11-1v-9600mah-battery-for-acer-aspire-4710g-4310-4520-4920g-4710z-more-black-144559

• Beyler resimde Kırmızı ok ile gosterdigin alanda boş bir yer var. Ve orda

girebilecegi gibi bir yer var. Mini PCI ex portu gibi ?

Tam olarak ne oldugunu bilen varmi, yada ne işe yaradığını ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cryptdlg -- 5 Temmuz 2013; 12:08:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cryptdlg

Beyler resimde Kırmızı ok ile gosterdigin alanda boş bir yer var. Ve orda

girebilecegi gibi bir yer var. Mini PCI ex portu gibi ?

Tam olarak ne oldugunu bilen varmi, yada ne işe yaradığını ?

Bilmiyordum ama şimdi ben de merak ettim umarım bilen birisi çıkar

• cryptdlg kullanıcısına yanıt
    Resimde göreceğiniz gibi o bölüm normalde 3G modülü için ayrılmış ama bizim cihazlarda maalesef yok. Port PciEx olarak görünüyor şemada. Deneme şansınız var ise sakıncası olmaz. O/B graphic card gibi sistemsel olarak deaktif olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 16trali -- 5 Temmuz 2013; 13:15:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 16trali

Resimde göreceğiniz gibi o bölüm normalde 3G modülü için ayrılmış ama bizim cihazlarda maalesef yok. Port PciEx olarak görünüyor şemada. Deneme şansınız var ise sakıncası olmaz. O/B graphic card gibi sistemsel olarak deaktif olabilir.

20$ a satiyorlar 16Gb mini pcie ssd. Denemek lazim, da dedigin gibi sistemsel kapali olabilir. Dur ben bi denemelik biseyler bakayim ucuz yollu.

Bilgi için teşekkürler bu arada.

Ek: Biraz araştırdım . Bikaç model laptop ta yanı durumlari soran yabanci elemanlar olmuş. Genelde verilen cevap, 3G anten , bluetooth gibi cihazlar calisir buralarda. Mini pcie ssd baglasaniz bile Boot olarak gosteremezsiniz filan demisler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cryptdlg -- 5 Temmuz 2013; 14:33:47 >

• bir kaç aydır batarya yarım saat-45 dk falan gidiyordu bugün açtığımda yüksek performansda 5dk dayandı
  • arkadaşlar hard diski değiştircemde sata-3 olan had diskler buna uyuyormu sizce bilen varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkuaz50

arkadaşlar hard diski değiştircemde sata-3 olan had diskler buna uyuyormu sizce bilen varmı

sata 3 destekli ssd kullanıyorum ben hocam sata 2 modunda sorunsuz çalışıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: labirent300a

quote:

Orijinalden alıntı: turkuaz50

arkadaşlar hard diski değiştircemde sata-3 olan had diskler buna uyuyormu sizce bilen varmı

sata 3 destekli ssd kullanıyorum ben hocam sata 2 modunda sorunsuz çalışıyor

ssd ile hard disk farkı varmı yani ben sata-3 alsam olurmu hocam soketleri falan uyarmı hocam
  • 
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.