Şimdi Ara

ACER 5739 DERNEĞİ----ANA PAYLAŞIM KULÜBÜ--Ayrıntılı İnceleme İçeridedir (98. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.976
Cevap
7
Favori
159.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rockonur

arkadaşlar işlmeciyi en son hangisine yükseltebiliriz sorunsuz tanırmı? (T6600)

9600 takabılırsın, sorun olmaz, ama p 8700 tavsıye ederım az ısınır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mikoli88

quote:

Tesekkuler peki p-t serisi farkliliği sorun yapmiyormu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mikoli88

quote:

Tesekkuler peki p-t serisi farkliliği sorun yapmiyormu?

Sorun yapmaz ama t serisi fazla ısındığından problem yapabiliyormuş diye duydum, sorunsuz kullanan t serisi kullanıcıları da yok değil.
  • Merhaba,
    Acer 5739 laptopum var. Bilgisayar normal çalışırken birden ekran dondu, hiç bir işlem yapamadım. Power tuşuna basılı tutup kapattım. Şimdi tekrar açtığımda acer yazısı çıkıyor ve o ekranda donuyor.
    Altta setup için F2 ye bas diyor. Hızlı olup ilk açılışta (2-3 sn içinde) basabilirsem please wait yazıyo ama setupa giremeyip yine kilitlenip kalıyor. Geç kalırsam F2 tuşuda işe yaramıyor ve donuk şekilde bekliyor. Sorun ne olabilir acaba?
  • Arkadaşlar bugün bilgisayarımı yeniden başlat dedim ve ekran ışıkları yanıyor fakat ekrana hiçbir görüntü inleç gelmiyor...
    Formatıda denedim aynı...
    Ekran kartını söktüm ramlari tek tek denedim yine olmadı...
    Pili söktüm power tuşuna bastım yine yok.
    Ekran kartımı sorunlu ?

• Slm arkadaşlar Acer 5739g labtop sahibiyim hdd bozuldu ve recovery dvd si olusturmadım hiç bana bu modelin recovery dvd lerini yollayabilecek var mı
  • Arkadaşlar bu modelin fanından yollayabilecek var mı 2009 da aldım bilgisayarı tek sıkıntım fanın bir parçasının kırılması.
  • İşlemcim %100 e çıkıyor çok ısınıyor yüksüzken bile işlemci sıcaklığı %65de temizliğini 5 kez yaptım makinede 1 toz bile yok her yerini kontrol ettim ama yok abi yok sinir bozuyor
  • Arkadaşlar merhaba , bu laptopu benden başka hala kullanan var mı bilmiyorum, sanırım 6-7 yıl oldu alalı.Memnunum lakin bir sorun var.
    Modemin yanında olmasına rağmen kablosuz ağa bağlanmıyor.Telefonlar tabletler bağlanıyor olmasına rağmen.Yardımcı olabilir misiniz ? Neyden kaynaklı olabilir , neler yapmalıyım ?
  • hocam ekran kartı arıza yaptı o şekil birine sattım ben 200 tl ye...

sanırım artık arıza verme evrelerıne yanastı makına...
  • arkadaslar burasi yeri degil ama bende acer 6530g var bios u yanlis guncelledim ekrana goruntu gelmiyor ve pc kapanip aciliyor fn esc ye basinca aciliyor tekrar kapaniyor sonra sadece acma tusuna basiyor pc calisiyor ama ekran da tepki yok nasil duzelticem form larda bulamiyorum

• arkadaşlar windows 10 kuran oldu mu bu makineye? windows 7 yükledim fakat microsoft serverların büyük bir bölümünü w10 yüklemelerine yoğunlaştırmış 1.5 gündür "checking for update" diyor.

açıkçası 2009 dan kalma güncellemesiz her tür saldırıya açık bir windows da kullanmak istemiyorum bu yüzden w10 yüklemeyi düşünüyorum fakat BIOS uyumlu olur mu, laptop un kendisi w10 u kaldırabilir mi bu konularda şüphelerim var
  • dur46 D kullanıcısına yanıt
    Kardeş senin hdd sizlere ömür. Yeni bir hdd sorununu çözecektir.

• aldığım güne lanet olsun ısınma sorunu mühendislik tasarımı hatası hiç bir halt oynanmıyor
  • Laptapımı satacağım ancak dijital ortamlarda değil akrabaya falan satacağım. O yüzden tekliflerde bulunmayınız, fikriniz neyse samimice onu söyleyiniz.

Acer Aspire 5739G

-Intel Core2 Duo processor P7370(2.0GHz, 1066 MHzFSB)
    -NVDIA GeForce GT240M Up to 2796 MB TurboCache
    -15.6 inç HD LED LCD
    -4 GB MEMORY
    -500 GB HDD
    -DVD-Super Multi DL drive
    -Acer Nplify 802.11a/b/g/Draft-N

Sistem derecelendirmesi: 5.5

Pil Durumu: Ölü

Değişen Parça: Bir tek HDD sorun çıkardı şimdiye kadar. Onu da 8 ay önce WD5000BPKX ile değiştirdim. İlk formatını da o zaman yedi.

2010 yılında 2 bin TL'ye yakın bir fiyata alındı. Oyun oynamadığım için bana sorun çıkarmadı o yüzden ilk günkü performansını halen büyük ölçüde koruyor ama performans isteyen bir oyunu açsam 5 dakika sonra pc kendini kapatır. Ekranı, dokunmatikleri, klavyesi, kamerası, dvd sürücüsü vs. sanki pc dün alınmış gibi.

Kaça satmak gerek bunu?

• Merhaba Arkadaşlar

Bende de bu külüstür bahtiyar arkadaş hala bulunmakta fakat ayda yılda bir açmaktayım...

Şöyleki ilk aldığım yıllarda gayet memnundum 4 sene beni götürdü fakat yapmaz olaydım 2013 te ne küfür etsem az bir beceriksiz bir bilgisayarcıya verdim o beceriksizde sadece harddisk bozuk olan pc için gitti beni kandırdı işlemciyi değiştirdi yetmedi bide ram değiştirdi hızlanmasını beklediğim pc şimdi kaplumbağadan bile yavaş

işlemci intel core 2 duo p8800 işlemci ve 4gb ram bulunmakta 500 GB SATA harddisk vardır

Şimdi sizlere sorum ben bu PC'ye şöyle sağlam bi SSD ve RAM taksam PC'yi en azından ayağa kaldırabilir miyim?? Önerileriniz nelerdir??
  • arkadaşlar 5739g laptop var.. resimlerdede ekledim arka kapağı çıkarınca sağ üstte ufak bir boşluk iki tane vida yeri ve soket girişi var ne için bu yer yada birşey takılıyormu
    Bu mesaja eklenen görseller:

• hocam orasi m2 slot yani ssd nin hizlisi var o takiliyr yada kucuk boyutlusu diyim

• Bilgisayarın arka kapağını çıkarıp cihazı
    Pervaneli Laptop soğutucunun üzerine koyun,
    Soğutucu 200mm pervaneye sahip bir model olsun,
    Örn:COOLER MASTER R9-NBC-CMC3-GP
    20°birden düşüyor sıcaklık,
    Medium ayarlarda oynadığınız oyunu high ayarlarda bile oynarsınız
    Performans isteyen ve fan sesinden kurtulmak isteyenlere bir öneri,
    Soğutucuyu koyduğunuz zeminin temiz olmasına dikkat edin yanlız, toz börtü-böcek içeri girmesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solideo -- 17 Mayıs 2016; 16:34:40 >
  • solideo S kullanıcısına yanıt
    Valla ben de ısınmadan muzdarip durumdayım. Termal macunları yeniledim ama çözülmedi. Dediğiniz şeyi bir ara deneyeyim. Oyun da oynanmıyor çünkü.

• 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.