Şimdi Ara

ACER 5739 DERNEĞİ----ANA PAYLAŞIM KULÜBÜ--Ayrıntılı İnceleme İçeridedir (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.976
Cevap
7
Favori
159.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • öncelikle yeni baslığımız hayırlı olsun mutlununda eline koluna sağlık bende bir hafta önce t6600 işlemcili modelini aldım gayet güzel memnunum bi kac sounu dışında cıt pıt sesinden rahatsız olmam diye düşünüyodum ama gercektende rahatsız ediyo bi yerden sonra bu sorunu yukarda verilen ekran kartı driverlerini yukleyerekmi çözücez yoksa bios güncellemesi ilemi tam anlamadım:) driver ile çözüceksek hangi linktekini indircez ikitane link var yada hangisi daha iyi bide benim kasanın üstünde gt130m yazıyo ama cpu-z de 240 olarak görünüyo hangine inanayım ben:))
  • mutu öncelikle teşekkürler umarım diğer gruba benzemez.6930g derneği başlangıca çok güzel şeyler koymuş.bızdede mümkünse öyle bilgiler olsa süper olur aslında.
  • Evet zamanla ve fırsat buldukça ön sayfayı güncel tutmayı düşünüyorum.. Sizlerin de fikirlerinizi bekliyorum hergün donanımhabere girdiğim için güncellik konusunda sıkıntı yaşamayız.. Bu konuyu açmamın nedeni diğer konuyu açan arkadaşın sayfayı güncelleyememesiydi.. Yoksa ben zamanı bol olan boşa zaman harcayan birisi değilim.. Amacım bizimle aynı sorunu yaşayan insanların ilk sayfayı okuyarak sorunlarına en kısa sürede çözüm bulmalarıdır.. Yoksa sayfalarca süren konuları okuyarak zaman kaybetmeleri değil

poseidon8888
    Kasada neden GT130m yazıyor anlam veremedim ama P8700 işlemcili olan veriyonların kasasında GT240m yazmakta ki GPUZde de GT240m olarak görünmekte. Senin ekran kartın için de aynı şey sözkonusu GPUZ dekinin dorğu olması gerekir.

Ayrıca hoparlör sorunu için birçok arkadaşımızın deneyip memnun olduğu En son Beta Driver yazan sürücüyü indirmeniz gerekiyor.. BEn tam anlamıyla deneyemediğim için şuan birşey söyleyemiyorum ama bazı arkadaşlar yüklediklerini ve sorunun hallolduğunu belirtmişler..

en son beta driver :http://us.download.nvidia.com/Windows/195.39/195.39_notebook_winxp_32bit_international_beta.exe

Yüklemeniz gereken sürücü yukarıdakidir ve bu sürücü Xp içindir.. Tabiki bu sürücü betadır.. Biraz bekleyerek resmi sürümü de yükleyebilirsiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mutu07 -- 30 Kasım 2009; 22:44:22 >
  • yanlız benim işletim sistemi vista bu xp icin vista icin varmı acaba?
  • Arkadaşlar merhaba, önceki forumu ve nettede biraz araştırma yaptım ama pek birşey bulamadım.
    Benim sorunum, ise wireless ile alakalı.. wireless şöyle bir saçmalama var, laptop modemi sadece aynı odadayken görüyor, hemen yakınındaki bir yan odada görmüyor, görse bile bağlanıyoor fakat ondada internete çıkamıyor. ama aynen alıp modemin olduğu odaya götürünce bir sorun görünmüyor. Sizde sorun yazılımsalmıdır yoksa donanımsal bir sorunmudur? Bir bilgisi olan varmı ? Buarada modem im zyxel.. Laptoptaki wireless adapterın özelliklerinde değişiklik yapmaya gerek varmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkwaves -- 1 Aralık 2009; 15:03:41 >
  • Bence modeminde bir sorun var, ben 3 oda evde oturuyorum hangi odaya götürüsem götüreyim hiç sorun yaşamadım, modem airties benim telekomun verdiği kablosuz olan rt206 modeli..
  • asus 280bd ile bunun arasında kaldım auıs bu makineden 300 lira pahalı

asusun farkı 500 gn hdd 16'' ekran bluray

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okko -- 1 Aralık 2009; 16:22:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: İtfayeci

Bence modeminde bir sorun var, ben 3 oda evde oturuyorum hangi odaya götürüsem götüreyim hiç sorun yaşamadım, modem airties benim telekomun verdiği kablosuz olan rt206 modeli..

Pardon ya benim modemin markasıda airties karıştırdım biran için. Modeli tam hatırlamıyorum, acabe bendeki modelde 802.11 desteği yok olabilirmi ?
  • arkadaslar dier tarafta bas bas bairdim makineleri alirken wirelesleri kontrol edin diye... ... kardes senin wirelesin yuzdu yuz bozuk k. ..

bende ayni hatadan dolayi makiney ideistirdim haberin olsun sanssizlik diyelim sana... dier odadan bile agi zor bullur bulsa he aradiğinda bulmaz. oysa o wirelesteki cekim gucu hicbir laptopta yok.. mutlu kardesim soylede alirken wireleslerini kontrol etsinler.....r bi arkadasta mesaj cekti bi ara benimkide bozuk diye.. 8700 serisinde cikmisti bence vatan deistirmede hicbir problem cikarmadai salsunlar herkez kotulerler vatani ama ben hicbir kotuyanini gormedim
  • off teşekkürler kötü oldu bu biraz, bende darty den almıştım 6 gün oluyor, bir şansımı deneyeyim bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutu07

Yine ekstra ayrıntı olarak bilmeyenler için son zamanlarda çıkan tüm laptoplarda kulaklık girişlerinde optik özelliği bulunmaktadır.. Buraya takacağınız bir optik kablo ile evlerinizde optik girişli anfiniz varsa dijital olarak DTS ve Dolby Digital ses alabilirsiniz.. Elimde bolca bulunan 720p film arşivimi sorunsuz birşekilde laptoptan anfime aktarıp Dts ya da Dolbydigital olarak izleyip ses alabilmekteyim.. Ve bu çıkışlarda kesinlikle ve kesinlikle çıtpıt sesi de gelmemekte.. Kullanmanız gereken alet edevat bir adet optik kablo ve bir adet optik girişli anfi tercihen Yamaha home cinema versiyonları
     ACER 5739 DERNEĞİ----ANA PAYLAŞIM KULÜBÜ--Ayrıntılı İnceleme İçeridedir

Kablo yukarıdaki kablodur.. Gördüğünüz gibi uçlarına kulaklık girişine uygun hale getiren iki adet aparat takılmaktadır.. Bu sayede laptopunuzun kulaklık girişine uymaktadır.. Ben gittigidiyordan temin etmiştim aşağı yukarı 10 20 tl arasında bir fiyatı vardı marka olarak Philips almıştım.. Siz de gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz..

Öncelikle İncelemeniz için teşekkürler,

Benim Size sormak istediğim bir şey vardı, Bu makinada 1 adet SPDIF çıkış bulunmakta, siz optik kabloyu ve aparatı bu çıkışamı bağlıyorsunuz yoksa kulaklık çıkışına mı,

Benim asıl merak ettiğim bu çıkışın KOAKSİYEL DIJITAL bağlantıyı destekleyip desteklemediği, çünkü benim anfimde optik giriş mevcut değil, Bu makineyi almayı CİDDİ olarak düşünüyorum fakat Şu anda TEK CEVABINI bulamadığım soru bu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emptyface1 -- 1 Aralık 2009; 17:48:55 >
  • kardes ilk 1 ay icinde ayıplı mal ise deistirmek zoruhndalar hicbir sorun cikmaz sen merak etme.. . uzaktaki aglari bulamiyosun demi baskalarındada dene .. cok az buluo bi bulur bi bulmaz baglanmaz baglansa girmez:=)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vapor.Experience

quote:

Orijinalden alıntı: Tlg.RBTR

buna hiç gerek yoktu diğer konudan farkı olmayacak

arkadaşım sana gerekli olmayan bilgi başkalarına gerekli olabilir. asıl senin şu attığın post çok gereksiz oldu. benimkide senin mesaja cvp olduğundan gereksiz X2

baştan kirletmeyelim. hoşuna gitmiyorsa topic in dışına alalım seni şöyle buyur ..

ayrıca herkes prizin yanında laptop unu kullanıcak diye birşey yok. güç tasarrufu sağlayan bu paylaşım bence fazlasıyla gerekli bişeydi. teşekürler mutu07

aferin çok iyi bir şey yapmışsın söyleyeyimde seni uzman yapsınlar akraba evliliği misin nesin anlamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Tolga -- 1 Aralık 2009; 21:27:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emptyface1

Öncelikle İncelemeniz için teşekkürler,

Benim Size sormak istediğim bir şey vardı, Bu makinada 1 adet SPDIF çıkış bulunmakta, siz optik kabloyu ve aparatı bu çıkışamı bağlıyorsunuz yoksa kulaklık çıkışına mı,

Benim asıl merak ettiğim bu çıkışın KOAKSİYEL DIJITAL bağlantıyı destekleyip desteklemediği, çünkü benim anfimde optik giriş mevcut değil, Bu makineyi almayı CİDDİ olarak düşünüyorum fakat Şu anda TEK CEVABINI bulamadığım soru bu...

5739 modelinde kesinlikle ve kesinlikle normal optik giriş bulunmamakta.. Neredeyse tüm laptoplarda olduğu gibi kulaklık girişi üzerinden optik veya koaksiyel bağlantı yapabiliyorsunuz.. Sadece ihtiyacınız olan bunun için gerekli olan aparat ve dönüştürücülerdir.. Benim evdeki anfi Yamahanın 5.1 modellerinden birisi.. Üzerinde hem optik hem koaksiyel bağlantı seçenekleri mevcut olduğu için ben en iyi bağlantı olan optik bağlantıyı yaptım.. Koaksiiyel denemedim ama çok büyük bir ihtimalle olması gerekir..

İhtiyacınız olan aparat sanırım aşağıdaki aparat..
    http://www.gold.com.tr/urunozelyeni.asp?ID=79663

Elektrikçilerde veya gittigidiyorda bulabilirsiniz sanırım.. Bu siteden de alınabilir gerçi.. Yalnız denemediğim için kesin birşey söyleyemiyorum.. Ama optikle aynı mantık olduğu için olması gerekir diye düşünüyorum..

Optik için yüzde yüz garanti verebilirim zira kendim sürekli kullanmaktayım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: gunesindostu

arkadaslar dier tarafta bas bas bairdim makineleri alirken wirelesleri kontrol edin diye... ... kardes senin wirelesin yuzdu yuz bozuk k. ..

bende ayni hatadan dolayi makiney ideistirdim haberin olsun sanssizlik diyelim sana... dier odadan bile agi zor bullur bulsa he aradiğinda bulmaz. oysa o wirelesteki cekim gucu hicbir laptopta yok.. mutlu kardesim soylede alirken wireleslerini kontrol etsinler.....r bi arkadasta mesaj cekti bi ara benimkide bozuk diye.. 8700 serisinde cikmisti bence vatan deistirmede hicbir problem cikarmadai salsunlar herkez kotulerler vatani ama ben hicbir kotuyanini gormedim

Bu wireless sorunundan hiç haberim yoktu sanırım çok nadir çıktı bu sorun.. Zira baktığım dört laptopta da bu sorun yoktu.. Ben lk sayfaya koyuyorum alacak olanları önceden uyarmış olalım..
  • mutu07 size bir sorum olacaktı. Bende P8700 işlemcili modeli iki hafta önce satın aldım. Bildiğim kadarıyla DTS ve Dolby Digital 5.1 ses alabilmek için
    bir dekodere ihtiyaç var. Merak ettiğim, bu dekoder 5739g serisi dizüstülerde mevcut mu?
  • http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=125031062&CS_Category=_NOTEBOOK63&CS_Catalog=_BILGISAYAR

bende yarın p7450 işlemcili modelini almayı düşünüyorum. 1.520 tl şu anki fiyatı. sizce f/p oranı iyimi arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtlcsns

mutu07 size bir sorum olacaktı. Bende P8700 işlemcili modeli iki hafta önce satın aldım. Bildiğim kadarıyla DTS ve Dolby Digital 5.1 ses alabilmek için
    bir dekodere ihtiyaç var. Merak ettiğim, bu dekoder 5739g serisi dizüstülerde mevcut mu?

5.1 destekli ve optik veya koaksiyel girişli bi anfiye ihtiyacınız var.. Evinizde 5.1 destekli film izlemek istiyorsanız kısacası homecinema kurmak istiyorsanız bir anfiye ihtiyacınız var.. Bu sayede laptopunuzdan optik kabloyla anfinize sesi dijital olarak gönderip bu gönderilen dijital sesi anfinizin çözmesini sağlıyorsunuz..

Bende yukarıdaki Yamaha Rxv350 var.. 5.1 Dolby Digital ve Dts sesi çözebilmekte.. Optik girişleri kare içine aldım daha rahat görebilesiniz diye.. Laptoptan en yukarıdaki incelememde vermiş olduğum aparatı kullanarak anfideki optik bölümüne bağlantı yapıyorsunuz.. Ve incelememdeki ayarı da yaptığınız taktirde 5.1 sesi çok rahat birşekilde alabilirsiniz.. Tabiki elinizdeki filmin de 5.1 olması gerekmekte..
  • quote:

Orijinalden alıntı: gunesindostu

kardes ilk 1 ay icinde ayıplı mal ise deistirmek zoruhndalar hicbir sorun cikmaz sen merak etme.. . uzaktaki aglari bulamiyosun demi baskalarındada dene .. cok az buluo bi bulur bi bulmaz baglanmaz baglansa girmez:=)

aynen öyle buluyor giremiyor, giriyor girsede internete çıkamıyor.
    Dn darty i aradım olayı anlattım, 7 gğn çinde müşteri memnuniyetsizliğinden geri vermek yeni bir tane almak istediğimi söyledim, aldığım cevap notebook ve elektronik eşyalar 2.ele düştüğünden böyle birşey yapamıyoroz oldu. Gidip aldığım mağazada görüşmem gerekecek.
    Anlamadığım bu ürünler piyasa ya çıkmadan son kullanıcı testleri yapılmıyormu?
    Zate alırken bir kıllanmıştım, adam 5 10 dakka içinde satmaya çalıştı, birşey olursa servise değil bize getirin gibisinden laflar ediyordu, ama aldığım ürün 0 dı yani ondan eminim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutu07
    Bende yukarıdaki Yamaha Rxv350 var.. 5.1 Dolby Digital ve Dts sesi çözebilmekte.. Optik girişleri kare içine aldım daha rahat görebilesiniz diye.. Laptoptan en yukarıdaki incelememde vermiş olduğum aparatı kullanarak anfideki optik bölümüne bağlantı yapıyorsunuz.. Ve incelememdeki ayarı da yaptığınız taktirde 5.1 sesi çok rahat birşekilde alabilirsiniz.. Tabiki elinizdeki filmin de 5.1 olması gerekmekte..

Yamaha Rxv350 ile kullandığınız hoparlörlerin dijital olma zorunluluğu var mı yoksa normal analog hoparlörde kullanılarak DTS veya Dolby 5.1 ses alınabilir mi?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.