Şimdi Ara

ACELE EDİN YARDIMA GELİN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şimdi arkadaşlar konu şu bilgisayarda autocad solidworks ve cimatron kullanıyorum orjinal olmak kaydıyla şimdi bunlar için bir ekran kartına ihtiyacım var elimde alabileceğim quadro fx5800 ve quadro k2000 var bunlardan hangisini almalıyım sizce çok bilmiyorum karar veremedim bilen arkadaş varsa yardımcı olabilir mi ?

• k2000 alın fx serısı cok eskı serı ve mımarı quadrolardır artık alınmaz
  • pegasus1881 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler
  • tabikide k2000 hocam,

sende quadro k620 vardi hocam o ne oldu
  • Mukarnas kullanıcısına yanıt
    hocam o iş görmedi ya eski kartımı geri taktım onu sattım mecburen gtx serisi kartım vardı
    acaba gtx serisi alsam daha mı iyi performans elde ederim
  • 3ds max vray renderlari icin 2 adet gtx760 sli mi, yoksa gtx760 ve quadro k2000 i birlikte (sli olmasada physx sayesinde aynı anda kullanmak mumkun) tavsiye edersiniz?? Teşekkürler (sistem i7 4770 + 16gb ram)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başlığı görünce bilgisayar alev aldı sandım
  • redboxer82 kullanıcısına yanıt
    Elde olan simdi gtx760 anladigim kadariyla diyorsunki bitane daha alip x2 mi yapayim yoksa yanina quadro mu alayim? Iki secenekten hangi karti alirsan al toplamda render performansi olarak bir gtx 1060 yahut gtx 970 etmiyor.. butce ne kadar?

• K2000 daha iyi olur arkadaşların dediği gibi. Fx serisi de iyiydi ama mimarisi nedeniyle yeni sistemlerde aynı performansı vermez.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • dancerboy14 kullanıcısına yanıt
    Anlamadin, o soru cevaplandi bitti konu sahibi isle gucle mesgul artik bence arada baska bir daha almistir :)

Konunun tekrar gundeme gelmesinin sebebi @redboxer82 nin yeni bir konu acmayip sorusunu buranin devaminda sormasindan kaynaklaniyor. Ben konuya hakim oldugum karistirmadim ama ilk defa gorenler icin kafa karistirici oldugunu kabul ediyoruz

evet sene başında konuşulmuş ilk mesajlar. olsun en azından yeni bakanlar için de bilgi ve fikir olmuş oldu :)

Bütçe 1000 tl civari

• redboxer82 kullanıcısına yanıt
    Eldeki gtx 760 i en hizli sekilde 300-350 tam bilemiyorum piyasasini, satip uzerine 1000 tl konuldugunda, iki kartli sistem seceneklerinden daha iyi olan Gtx 1060 6gb gayet iyi gorunuyor. Revt autodsk gtx 560ti, gtx 770, gtx 780 ve gtx 1070 ile viewportta, en kötü iclerinde gtx 560ti.. ve gtx 770 ile gtx 780 arasindaki farki hissedemedim. gtx 1070 iclerinde daha iyisiydi ama gtx 770 de bana yetiyordu. Dolayiyla gtx 2*** leri bekleyim dedim ama benimde yeni bir kart almam lazim tabi bu ayri bir konu. Ben ikinci el uygun gtx 980 / gtx 980ti bakiyorum. Fakat ikinciel fiyatlarini neredeyse amazondan sifir gtx 1060/1070 alinacak gibi oluyor.

Ben sana x2 gtx 760 i onermem hem elektirik sarfiyati hem isil problemler hem eski bir jenerasyon, hem para harcamanin karsiliginda bir garanti yok. K2000 ikinciel kaca bulunur bilmem ama gtx 1060 yani 6gb olmasinin sagladigi avantaj buyuk senin acindan ve dolu bir sahnede yuksek vram gerekir 6gb bunun icin ideal, k2000 den daha iyi bir tercih olur. Hemde satarken/ degistirirken digerlerinden daha kazancli olur. Ilerde upgrade yaparsin hatta garantisi bitmeden satarsin o sira zaten yeni jenerasyon kartlar cikar. Gtx 980 /ti ikinci el görürsen onlarda degerlendirilebilirsin tas gibi kartlar bizim isler icin. Eski serilerden alabilecegin en düsük kart gtx 970 olsun ama onunda 3,5gb rami var, ha birde bucugu var ama onu sayma sonradan kartin uzerine bantla yapistirmislar gibi düsün...

• quote:

Orijinalden alıntı: Siyah Kalem

Başlığı görünce bilgisayar alev aldı sandım

Hocam güldürdün, basliga bakip bakip bir gülme tutuyor

Karar verilmiştir, gtx 1060 6gb ram olani alınacaktır, ilgin, alakan, emeğin için sağol varol dostum. Bu ülkeyi en cok senin gibi insanlar var olduğu için seviyorum.

• Ben sana gtx 1060 icin asus rog o6g veya msi gaming oneririm. En serin calisan kartlar bunlar. Yukte 64 dereceyi gecmiyor diye biliyorum.

Buradan yazarak diger arkadaslarinda fikirlerini alabiliriz. Secenekler; galax exoc, giga, palit, msi gaming, asus rog o6g... hangisi?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.