Şimdi Ara

Access Point'in başına gelenler...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 11 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 8
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 8
  • Ortalama Mesaj Aralığı 12 saat 2 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • microsonic (8 mesaj) ENIGMA (6 mesaj) axiadam (6 mesaj) firatalir (2 mesaj) Kumandan (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Network ve Güvenlik >> Network >> Access Point'in başına gelenler...
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    286 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Çatıya yerleştirmek için hazırladığım kablosuz erişim noktasının resimleri.

Kutu görünüşü

PCB karttı

PCB karttı 2

Nem ve korozyona karşı PCB kaplama

Nem ve korozyona karşı PCB kaplama 2

İşlemci birimini soğutmak için alüminyum plaka

Plakanın PCB'de yapıştırılmış hali

Metal kısımların korozyona karşı kremleme işlemi

Kremlemenin değişik açıdan görünüşü

Şuan için bunlar, dış ortam için 8 dBi çok yönlü antenin gelmesini bekliyorum diğer resimler için bekleyin...

|
    |

• Yarbay
    3285 Mesaj
    TP-Link gibi bir cihaza guvenmeniz ve hatta dis ortama koymak icin TP-Link bir cihaz secmeniz
    benim aklimda soru isaretlerinden bir duzine birakir
    |
    |
  • Yüzbaşı
    286 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    400 mWatt çıkışı olduğu için seçtim bunu. 26dBm radyo frekans gücü olduğu için... Atheros işlemci birimini kullanması, stabil çalışması gibi durumları göz önünde bulundurup kullanmayı düşündüm. Hem pasif *PoE işime geldi de diyebilirim.

*Power Over Ethernet, ethernet üzerinden ayrılmış kabloların vasıtasıyla cihazı beslemek.

İlgili bağlantılar ///

http://www.cablemodeminfo.com/quicktip-cabling-power-ethernet.html-ssi

http://www.tp-link.com/products/productDetails.asp?class=wlan&content=spe&pmodel=TL%2DWA5110G

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi microsonic -- 23 Nisan 2010; 22:22:08 >
    |
    |

• Yarbay
    3285 Mesaj
    Sizde
    quote:

400 mWatt çıkışı / 26dBm radyo frekans gücü
    olduguna inandiniz yani?
    Olcum yaptiginizda ekran goruntulerini gormek isterim.. Sahsen dis plastigi bile elimde kalan bir cihaz kendisi
    |
    |
  • Yüzbaşı
    286 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Bana cihaz önerir misiniz? Sanırım elinizden çok cihaz geçti, test edip deneyimli olduğunuz belli... Kullanımı önemli değil, stabil sorunsuz çalışması kâfi.
    |
    |
  • Yarbay
    3285 Mesaj
    Oncelikle cihazi ne icin kullanacaginiz onemli..
    |
    |
  • Yüzbaşı
    497 Mesaj
    nekadarlık bir alanda wireless kulancaksınız ?
    |
    |
  • Yüzbaşı
    286 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Dairesel yayın yapan 8 dBi antenim gelsin. 60 derecelik de dikey açılı yayın yapıyor. Access Ponit'in kaliteli olması ya da olmaması önemli değil. Sadece mantık vermek istedim resimlerle... Daha sonraya doğru D-link DWL-2100AP takabilirim.
    |
    |
  • Yarbay
    3435 Mesaj
    D-link mi
    |
    |
  • Yüzbaşı
    286 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Kalkıp da Cisco, HP ProCurve gibi markaların arkasından koşmak değil amacım. Hangi markanın iyi kötü olduğunu az çok biliyorum. Çatıda şuan Airties AP-400 var. İnternet verdiğim kişiler internette bağlanabiliyor fakat dar alan olduğu için sorunlar çıkabiliyor. 50-70 metre gibi bir alan.
    |
    |
  • Yarbay
    3435 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: microsonic

Kalkıp da Cisco, HP ProCurve gibi markaların arkasından koşmak değil amacım. Hangi markanın iyi kötü olduğunu az çok biliyorum. Çatıda şuan Airties AP-400 var. İnternet verdiğim kişiler internette bağlanabiliyor fakat dar alan olduğu için sorunlar çıkabiliyor. 50-70 metre gibi bir alan.

sana gidipte cisco al demedik zaten.. ne celalleniyorsun hayret birsey...ne yaparsan yap yaw...derdimiz ne ise.. sana yardımcı oluyoruz... ?....herneyse ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ENIGMA -- 24 Nisan 2010; 22:32:01 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    286 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

|
    |
  • Yarbay
    3285 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ENIGMA
    D-link mi

D-LINK DLW2100 canavar gibi alettir..
    |
    |
  • Yarbay
    3435 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: axiadam

quote:

D-link mi

DWL-3200 kurmustum bir ara guvenip...sonra guvendigim daglara kar yagdı hatta cıg dustu =)...zaten kablosuzda bahtim karadir benim en olmaz seyler basima gelir..nerde sorunlu seri var bulur alirim...sonra tr teknik destegi ile baya bir papaz olduktan sonra degistirdik, gelen cihaz yine aynı =)...cihaz sacma bir sekilde adaptor seciyor,herseyi denememe ragmen bulamadim sorunu...yani 30 dolarlik abidik gubidik ap bile catır catır calisirken baya bir rezil olmustum =)...
    |
    |

• Yarbay
    3285 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

D-link mi

DWL-3200 kurmustum bir ara guvenip...sonra guvendigim daglara kar yagdı hatta cıg dustu =)...zaten kablosuzda bahtim karadir benim en olmaz seyler basima gelir..nerde sorunlu seri var bulur alirim...sonra tr teknik destegi ile baya bir papaz olduktan sonra degistirdik, gelen cihaz yine aynı =)...cihaz sacma bir sekilde adaptor seciyor,herseyi denememe ragmen bulamadim sorunu...yani 30 dolarlik abidik gubidik ap bile catır catır calisirken baya bir rezil olmustum =)...

Her alet adaptor secebilir cok normaldir.. Ayrica DWL2100 ile DWL3200 iki farkli seri urun.. Kasalari bile farkli..
    DWL2100 dunyada cok rabet goren cihazlardandi cunku dehset modifikasyon yapilabilen bir cihaz.. 1.4W cikis gucune sahip olabiliyor
    Ayrica cihaz duruyorsa ben alabilirim

Seninki pireyi kizip yorgani yakmak olmus biraz
    |
    |

• Yarbay
    3435 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

quote:

D-link mi

Her alet adaptor secebilir cok normaldir.. Ayrica DWL2100 ile DWL3200 iki farkli seri urun.. Kasalari bile farkli..
    DWL2100 dunyada cok rabet goren cihazlardandi cunku dehset modifikasyon yapilabilen bir cihaz.. 1.4W cikis gucune sahip olabiliyor
    Ayrica cihaz duruyorsa ben alabilirim

Seninki pireyi kizip yorgani yakmak olmus biraz

tabiki her alet adaptor secebilir.sorunum sadece o degil zaten.fakat acayip bir tutarsizlik soz konusu idi..1 gun sorunsuz calisirken diger gun ssid yi gormuyor,kafasina gore configrasyon siliyor,sonra bazi adaptorler baglaniyor sadece local tarafi goruyor nete cıkamiyor felan fisman sacma sapan sorunlar..bende zaten cihaz sorunludur diye geri gonderdim olabilir sonucta bisi demedik...yeni gelen cihaz aynı sorunlar bas gosterince D-link e icimden en iyi dileklerimi ilettim =)..yani oyle seyler denedimki nafile =)..en son is yerinin altinda yatır oldugu kanisina vardim =)...daha sonrada 3Com 8760 kurdumda kurtuldum..O yuzden benim karalistemdeki markalardan biridir D-link =).....guvenmiyorum kisisel olarak..

cihaz elimde degil baska bir yerde degerlendirmistim... yani bir tanesinde sorun yasadim diye markayi kotulemek istemiyorum ama mecbur kalmadikca kesinlikle tercih etmiyorum...

ayrıca wif modifikasyon konusunda standart dısında urun kullanmayi pek tercih etmiyorum hangi urun ne kadar mod olur bilemem uzman olmadigim bir konu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ENIGMA -- 25 Nisan 2010; 3:41:51 >
    |
    |

• Yarbay
    3285 Mesaj
    quote:

tabiki her alet adaptor secebilir.sorunum sadece o degil zaten.fakat acayip bir tutarsizlik soz konusu idi..1 gun sorunsuz calisirken diger gun ssid yi gormuyor,kafasina gore configrasyon siliyor,sonra bazi adaptorler baglaniyor sadece local tarafi goruyor nete cıkamiyor felan fisman sacma sapan sorunlar..bende zaten cihaz sorunludur diye geri gonderdim olabilir sonucta bisi demedik...yeni gelen cihaz aynı sorunlar bas gosterince D-link e icimden en iyi dileklerimi ilettim =)..yani oyle seyler denedimki nafile =)..en son is yerinin altinda yatır oldugu kanisina vardim =)...daha sonrada 3Com 8760 kurdumda kurtuldum..O yuzden benim karalistemdeki markalardan biridir D-link =).....guvenmiyorum kisisel olarak..

cihaz elimde degil baska bir yerde degerlendirmistim... yani bir tanesinde sorun yasadim diye markayi kotulemek istemiyorum ama mecbur kalmadikca kesinlikle tercih etmiyorum...

ayrıca wif modifikasyon konusunda standart dısında urun kullanmayi pek tercih etmiyorum hangi urun ne kadar mod olur bilemem uzman olmadigim bir konu...

Enigma yani sende hem diyorsun kafayi yedirtti hem de baska yerde kullandim
    Neyse bir ara gelde sana RJ45 plug cakmayi gosteriym
    |
    |

• Yarbay
    3435 Mesaj
    quote:

quote:

Enigma yani sende hem diyorsun kafayi yedirtti hem de baska yerde kullandim
    Neyse bir ara gelde sana RJ45 plug cakmayi gosteriym

ne yapayim atsamiydim, zaten 3com 8760 girmis kol gibi ..ya rahatsiz bir cihazdi iste 2-3 clientlik bir yere verdim gitti zaten takarken dedim yine dogru duzgun calismassa parcalamya yemin etmistim o korkuyla duzgun calisti heralde =)...

Yok arkadas Layer 1 ile isim olmaz =)...
    |
    |

• Yarbay
    7207 Mesaj
    Valla bu konuda Airties ürünlerinden memnun kaldım. Tp-Link ve D-Link gibi cihazlar ile hep sorun yaşadım, en basitinden bilgim dışında araya yerleştirilen bir tp-link switch bile 2 ay başımı ağrıttı. Saklandığı dolapta onu bulduğumda çok sevinmiştim
    |
    |
  • Teğmen
    180 Mesaj
    Tp-link TL-WA5110G , Bu modemle Bir adet Power injection cihazı ve bir adette güç adaptoru veriliyor. 20 Metre cat5 kablo ile kullanabilirmiyim?

Bu modemden kullanan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
konkasör
backlink paketleri
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,781
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.