Şimdi Ara

accent era alıyorum ALDIM:)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
1
Favori
5.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar ötv indirimi sonrası 1.4 team ABS 21.250 tl fiyatla satılıyor bayiyle görüşmem sonucu stoklarda bu araçtan kalmadığını iç pazarın isteğini karşılamak için 1.4 team ABS expo(ihraç) 21bin liradan satıyorlar.
    yalnız bazı farklar var expo da hidrolik direksiyon yerine elektrikli direksiyon, 6 hoparlörlü mp3 çalar yerine sadece 4 hoparlör var.
    ayrıca ekstradan era expo da elektrik kumandalı ısıtmalı aynalar var.
    sizce tercihim hangisinden yana olmalı ?
    taksiciler elektrikli direksiyondan şikayetçiymiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kritios -- 19 Nisan 2009; 0:41:44 >

• Al bir tane daha

" Stoklarda araba maraba yok "

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bureda -- 10 Nisan 2009; 0:55:19 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: kentaur

merhaba arkadaşlar ötv indirimi sonrası 1.4 team ABS 21.250 tl fiyatla satılıyor bayiyle görüşmem sonucu stoklarda bu araçtan kalmadığını iç pazarın isteğini karşılamak için 1.4 team ABS expo(ihraç) 21bin liradan satıyorlar.
    yalnız bazı farklar var expo da hidrolik direksiyon yerine elektrikli direksiyon, 6 hoparlörlü mp3 çalar yerine 4 hoparlörlü radyo teyp var. ayrıca ekstradan era expo da elektrik kumandalı ısıtmalı aynalar var.
    taksiciler elektrikli direksiyondan şikayetçi

Farkları nedir direksiyonların?
  • Bende merak ettim elektrikli dirksyn nasil oluyor. yada farkı ne?
  • bende tam bilmiyorum elektrikli direksiyonun + ya da - yönlerini.
    kullananlar varsa bilgilendirirse iyi olur.
  • quote:

bende tam bilmiyorum elektrikli direksiyonun + ya da - yönlerini.
    kullananlar varsa bilgilendirirse iyi olur.

googlede araştırabilirsiniz var bi kaç bilgide ben anlamıyorum
  • Elektrkli direksiyon yüksek hızlarda sertleşen direksiyon ve hidrolik basıncı için motordan kasnakla kuvvet alınmıyor.Elektirkli motoruyla bu basınç oluşturluyor sanırım.Aslında güvenlik açısından teorik olarak daha iyi ama kullanmadığım için pratikteki durmunu bilmiyorum.
  • elektrohidrolik direksiyon (eps) eski modellerinde vardı seyir halinde kitleniyor diye şikayetler vardı yanlış hatırlamıyorsam.
  • EPS normal hidrolik direksiyon ile kullanımı aynı fakat mantığı farklı bir direksiyon sistemi. Yukarıda arkadaş açıklamış, kasnak hareketi ile değil, elektrikli bir motor ile direksiyon kumandası ayarlanıyor. Era'nın ilk çıkan serisinde (yanılmıyorsam 2006) EPS ile ilgili şikayetler vardı. 2007 ve üzeri Era'larda bu sorun giderildi. Era kullanıyorum ve şu ana kadar EPS ile ilgili herhangi bir sorun yaşamadım.

+ ve - olarak uzak durmanızı gerektirecek birşey yok. Ancak, bana göre hidrolik direksiyonunun arıza yapma riski ve olasılığı EPS'den daha azdır. Neticede EPS'de kullanılan elektrik motorunun arıza yapma oranı hidrolik sisteme göre daha fazladır.

Diğer taraftan da,Türkiye pazarında kendi sınıfında ilk 2'de olan bir markanın veya diğer markaların bu kadar çok satış rakamlarına rağmen %100 test edilip onaylanmamış bir sistemi kullanmayacaklarını ümit ettiğimden EPS için gönül rahatlığıyla kullanın diyebilirim.

• Benim bildiğim kadarıyla elektirikli direksiyon kronik sorunlu hyundai eralarda era forumuna girip bakabilirsin.
  • opel comboda vardı eps

çok yumuşaktı direksiyon hakimiyeti kolay elinizi direksiyondan bıraktınız mı çok fazla oynamıyor nerdeyse sabit kalıyor

hidroliğe göre kullanımı çok rahat bir sistem hızlandıkça sertleşiyor direksiyon hakimiyetini kaybetme riskini azaltıyor

ama eralarda da combo da ki kadar başarılımıdır bilemiyorum
  • Kapı çıtaları ve yan aynalar siyah, merkezi kilit ve radyosu yok. Çok basit bir araba. Bayide ben de sormuştum. Bu "expo" eralar nereye satılıyor diye. Cevap hazırdı: Ukrayna
  • quote:

yalnız bazı farklar var expo da hidrolik direksiyon yerine elektrikli direksiyon, 6 hoparlörlü mp3 çalar yerine 4 hoparlörlü radyo teyp var. ayrıca ekstradan era expo da elektrik kumandalı ısıtmalı aynalar var.

Radyo Teyp mi kaldı artık? Dikkat etmek lazım yoksa bunlar 70'lerin kartuşlu teyplerini bile takarlar 2009 arabaya.
  • hyundai bence yürüyen tabut kesinlikle tercih etmem o paraya 2. el bır arac alınabılır cok daha ıyı
  • Elektro servonun en başarılı kullanıldığı marka opeldir. Ben accent erayı ilk test ettiğimde aracın 60-70 km/s ye çıkmasına rağmen hala durur haldeki gibi hareket ettiğini farkettim. Elektroservonun en önemli özelliği hıza duyarlı olmasıdır ama erada statik konumda nasılsa hareketliyken de aynı gibiydi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: rising

hyundai bence yürüyen tabut kesinlikle tercih etmem o paraya 2. el bır arac alınabılır cok daha ıyı

yok daha neler!..
    sembol, albea koşan tabut oluyor öyleyse?
    kaç km kullandın yada beklentin nedir tank gibi birşeymi??
    sonuçta segmentinde en çok satan, tutulan,güçlü motoru olan hemde ucuz bir araç.. daha ne olsun

yalnız düşünen arkadaşa donanımsız versiyonundan uzak durmasını tavsiye ederim...
    21 bin lira expoya asla verilmeez.. az daha ekleyip Team ABS yada Select alırsa aksesuar-donanım olarak pişman olmaz...

• radyo teypli almayın
    mp3 çalarlı isteyin
  • quote:

Orjinalden alıntı: BilimveEdebiyat

quote:

Radyo Teyp mi kaldı artık? Dikkat etmek lazım yoksa bunlar 70'lerin kartuşlu teyplerini bile takarlar 2009 arabaya.

bana sorarsan kardeş radyo teypli almak bana daha karlı geldi arabaya alınca bi sony mp3 çalar almayı düşünüyorum benim karım bedavadan elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar olmuş olcak.

• Elektrikli direksiyon sistemi hidrolikden çok daha kullanışlı bi sistem. Düşük hızlarda inanılmaz yumuşak, nerdeyse üfleyerek çevirebilirsiniz..

Ayrıca bu sistemde hızlandıkca direksiyon sertleşiyor.. Otobanda hızı sabitliyorum 100'e ve yol düzse hiç direksiyonu tutmana bile gerek kalmıyo..Bir elde kola diğer elde köfte ekmek bile yiyebilirsin abartmıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: caissa

Elektrikli direksiyon sistemi hidrolikden çok daha kullanışlı bi sistem. Düşük hızlarda inanılmaz yumuşak, nerdeyse üfleyerek çevirebilirsiniz..

Ayrıca bu sistemde hızlandıkca direksiyon sertleşiyor.. Otobanda hızı sabitliyorum 100'e ve yol düzse hiç direksiyonu tutmana bile gerek kalmıyo..Bir elde kola diğer elde köfte ekmek bile yiyebilirsin abartmıyorum.

vaaay bee yer müsait olsa bide mangal yaksak.ya arkadaşım, güzel kardeşim , araba sürmeyi Allah aşkına basite indirgemeyin.direksiyona güveniyorsun ama yolda bir taşa dekgelsen yada lastik yarılsa. 0 bir saniyelik gecikme nelere mal olabilir.lütfen araç kullanırken ciddi olalım.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.