Şimdi Ara

accent blue mi egea mı corolla 1.33 mü (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
2
Favori
13.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam donanım olarak dediğiniz gibi Egea üstün. Ben olsam Egea alırdım.
  • arkadaşlar merhaba;
    aynı kafa kurcalayan sorunu ben yaşadım. Toyota1,33 lite kafama daha çok yatıyordu. gittim aracı inceledim test ettim 1,33 motoru serilik gerçek anlamda yok ama benim için çok önemi yok hızı sevmem. iç hacim olarak arac mükemmel düzeyde hemen temsilci ile görüşmeye başladım.
    ---arabada sis farı yok?
    -ekleyebiliriz efendim.
    ---arabada park sensörü yok?
    -ekleyebiliriz efendim.
    ---araçta eski usul teyp var?
    -navigasyonlu teyp ekleriz efendim.
    ---araç sac jant?
    -çelik jant ekleriz efendim.
    ve şu an hatırlayamadığım bi özellik daha. 56,600TL olan araç 62,000 fiyatını gördü. tabi biraz moral bozukluğu yarattı bende.

sonrasında Egea bakmaya gittim. 1,4 urban modeli (lounge modeli 1,4 motorda yok olsa çok iyi olurdu) araç geniş ama Corolla gibi değil. Ama sınıfına göre gerçekten çok geniş. özellik bakımından komple dolu. lounge modelinde extra olarak 17" jant, navigasyon, yağmur ve far sensörü ve sürücü bel ayarlı koltuk var birde içeride bazı ilave yerler piano black kaplama.

2 aracada devamında 2 sefer gidip baktım. donanım olarak Egea çok çok önde. tasarım ön konsol tasarımı olarakta önde. Corolloda ibreler yeşil renkli ve ufacık bir yol bilgisayarı var. Egeada beyaz ısıklandırmalı ortada yaklaşık 4" vardır tahminimce renkli yol bilgisayarı var. göze daha hoş geliyor. Corollayı ne kadar özellik katarsan Egeanın sunduklarını sunamıyor 10.000TL fiyat olarak yukarıda Corolla.

birde corollanın artık kasa yenileme zamanı geldi alacağım 2 sene geçmeden yeni kasasını çıkaracak değer düşüklüğü yaşayacağım.

tercihim egea oldu ve araçtan çok memnunum. yakıt olarak çok çok ekonomik şehir için yol bilgisayarı değerim 6,1lt. araçta bastığında gayette güzel gidiyor. 110 kmye kadar gidiş gayet güzel devamında ivmelenme biraz yavaşlama göstermeye başlıyor. 1500kmde rodaj yapmak için otobana çıktım ve 187kmyi gördüm. gayet başarılı bence

umarım görüşlerim sizlerede yardımcı olur.

• Egea ve Corolla arasında Corolla derim ama egeanın kötü olduğunu anlamına gelmiyor ikisinide inceleyin içinize hangisi sindiyse onu alın derim.
  • Egea 1.3 mj galeri olsun 1000 2000 km lerde ikinci el olsun uygun fiyata alinir uzun sure BENZIN fiyatlarina bakmadan binilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.33 motor o kasaya az deniyor. Egea da urban orta.donanim yok yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • accent dizeli uygun benzınlıyı bosver derım belkıde yenı kasası gelıyodur seneye... Egea zaten cop.. Toyota Corolla her açıdan ustun soylenecek soz bırakmıyor
  • 3 marka arasında Toyota ilk tercih olur eğer yeni bir araç ancak yakın zamanda ticari taksilerde bolca göreceğimizden eminim acenten blue ise tasarım ve tip olarak şekili bir araç piyasası olarak yine Toyota sizin için avantajlı olur

• quote:

Orijinalden alıntı: shifisitert

quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

uzun süre kullanayım diyosan corolla al , donanım sartsa egea al . ben olsam donanım vs bakmam corolla alırım .

Donanım dedikleri bi krom çita birde tuşlu klima.. Bence de Corolla mantikli

corolla 1.33'ün donanımı da feci derecede zayıf. iş arkadaşımda var. teybi tarih öncesinden kalma. arka camlar elle açılıyor. neyse ki kliması var. arkadaş arabadan çok memnun olmasına rağmen donanımından çok şikayetçi. forumda bu motordan korkunç şikayetler okuyorum ama arkadaşım çok memnun. vede sonuçta her yanı yokuş dolu istanbul'da yaşıyoruz.

ama yine de bence de corolla. 2.eli ve sorunsuzluğu sebebiyle. yoksa tip olarak ege 10 basar corolla'ya. zaten corolla'dan daha çirkin bir araba yok bence c sınıfında.

• 1-Corolla-2- Egea- Hyundai Accent Blue yu almazdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

Orijinalden alıntı: shifisitert

quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

uzun süre kullanayım diyosan corolla al , donanım sartsa egea al . ben olsam donanım vs bakmam corolla alırım .

Donanım dedikleri bi krom çita birde tuşlu klima.. Bence de Corolla mantikli

corolla 1.33'ün donanımı da feci derecede zayıf. iş arkadaşımda var. teybi tarih öncesinden kalma. arka camlar elle açılıyor. neyse ki kliması var. arkadaş arabadan çok memnun olmasına rağmen donanımından çok şikayetçi. forumda bu motordan korkunç şikayetler okuyorum ama arkadaşım çok memnun. vede sonuçta her yanı yokuş dolu istanbul'da yaşıyoruz.

ama yine de bence de corolla. 2.eli ve sorunsuzluğu sebebiyle. yoksa tip olarak ege 10 basar corolla'ya. zaten corolla'dan daha çirkin bir araba yok bence c sınıfında.

Şahsen 50 tlye usbli teyp aaldım onca pioneerden sonra fark gormedim usbli canavar. Cam çok acmiyoruz arkadakiler de ellerini hareket ettiriversinler biraz kan dolaşımı olur iyidir. Ayrıca cam motoru bozuldu 400 TL masraf ortadan direkt kalkıyor arkalarda. Tasarımı devrim niteliğinde kendini farkettiriyor Corolla kotu değil bence. Kalite olayına fren mesafesine bakarsak egea çöp oluyor. Corollanin boyasina bakın birde egeaya bakın.. Altındaki katmanlar bile gprunmesede 20 yıllık corollalarin boyaları hala orijinal haliyle duruyor yanı kalite ortada. 20 yıllık fiat zaten trafikte pek yok turkiyede uretilsede çok rektefiye olmuş dökülmüş yıkılmış durumda. Benim bbakış acıma gore de bunlarıggörüyorum.

• yeni kasa araba varken fosillere bakmazdım, tabiki Agea seçmek hertürlü mantıklı olur.

• ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    O Zaman accent'lerde tokatı yerdinAccent'in sadece dizel'i değil benzinlisi bile it gibi gidiyor.Egea'nın 1.4'üne toz attırır.0-140 Km/s'de 1.6 Otomatik olanı bile yer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redbul_540 -- 15 Nisan 2016; 11:29:40 >
  • redbul_540 kullanıcısına yanıt
    tokatlama peşinde olan adam zaten bunların hiçbirine bakmaz

• ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    Neye bakıcaz peki abiTr'de yaşıyoruz dolayısıyla çoğumuzun M3,330İ,530İ,540İ Alabilecek veya aldıktan sonra yürütebilecek gücümüz yok.Hem yürütme maliyetleri fazla olmayan hemde ufak tefek performans isteklerini karşılayan modeller ihtiyacımız olan araçlar..
  • egea Türk pazarına satış için üretildi Tipo ile arasında bazı hayati farklar var. Burada hiçbir denetlemeden geçmeden piyasaya sürülüyor Tofaşda bunu değerlendirip ciddi manada sorunlu denenmemiş kalitesiz parça takıyor. Ayrıca güvenlik testinden de geçmemiş araçlar. Yani donanım iyi ancak araba güvenli değil artı malzeme kalitesini denetleyen bi kurum yok türkiyede.

Bunların avrupa versiyonu ile Türkiye versiyonu arasında koltuk bile farklı.
  • 1.6 crdi 128hp accent blue mode plus kullanıcısıyım araçtan son derce memnunum hyundai nın en sorunsuz araçlarından birtanesi diyebilirim. donanım olarakta yetecek düzeyde üzerindeki motor okadar tatminkar ve seri ki anlatamam. her iki markanın aracınada nal toplatır diyebilirim
  • Tercihten egea yı çıkart focus koy

• Egea al.

• Ocaktan beri araba bakan

Bu saaten sonra biraz zor alır.

Ramazan geldi
    Bayram vakti
    Yaz geldi satmamama vakti
    Ee kurban var

Herkese araba lazım
    Satanda 3-5 zamlı satar 30 luk araba 36.5 olur

• Corolla

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.