Şimdi Ara

Academic mi General mı seçemedim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yurtdışında bir işe başvurcam fakat bavuru için IELTS den min 6 almamı istediler. General veya Academic farketmiyor.

Hangisine yönelik çalışmalıyım sizce.
    Academic Writing Task 1 da belli başlı kalıplar var bu sayede task 1 kolaylıkla yapılabilir gibi, reading de daha az doğru yapmak gerek.

General Writing Task 1 da kalıp yok normal yazıp geçmek gerek, reading de daha fazla doğru yapmak gerek ama parçalar daha kolay.

6 almak için hangisine yönelik çalışmalıyım karar veremedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• tabiki general eğer farketmiyorsa

alıntıdır

IELTS Academic vs General Farkı
    IELTS sınavının iki türü mevcut. IELTS Academic yüksek öğrenime devam edecek öğrenciler için istenen sınav. Yani eğer eğitim amacıyla yurtdışına gidiyorsanız IELTS Academic sınavına giriyorsunuz. Ancak göç etme, çalışma, vatandaşlık gibi bir amacınız varsa o zaman IELTS General sınavına katılırsınız.

IELTS Academic ve IELTS General Farkı
    Bu iki sınav büyük oranda aynı olmakla beraber yazma ve okuma bölümlerinin içerikleri farklılık gösterir. Okuma bölümünde General sınavda genel konularla ilgili metinler gelirken Academic sınavda akademik metinler çıkar. Yazma bölümünde General sınavda bir kısa mektup ve ardından genel bir konuyla ilgili bir kompozisyon yazılır. Academic sınavda ise bir tablo ya da görsel yorumlanır ve sonrasında genel bir konuda kompozisyon yazılır.
    https://huseyindemirtas.net/ielts-academic-vs-general-farki/

• Başvurduğum yer academic general farketmez diyince hangisine çalışsam bilemedim. Beni general da korkutan kısım writing task 1 ve reading. Task 1 ile ilgili çok fazla kaynak yok. Reading de 6 almak için 30 doğru yapmak gerek academic e göre 7 doğru fazla.

Yine de general çalışmak daha mantıklı herhalde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.