Şimdi Ara

ASSASSIN'S CREED UNITY TÜRKÇE YAMA (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.183
Cevap
18
Favori
131.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
83 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ploff

Bu sefer kararlıyım bır tane Assasıan Creed oyununu Turkce yamayla bıtırecegım Ekıbe basarılar dılerım ;)

bende bu sefer bekleyip Türkçe yama ile oynayacağım..bu ekip sağlam
  • Kolay gelsin arkadaşlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ANDREI

Dublaj/Altyazı seçeneği eklenen diller; satış rakamları yüksek olan ülkeler. Maalesef Türkiye; oyun pazarında kayda değer bir orijinal kullanım oranı gösteremiyor.

Sorun şu aslında,

Yapımcı: Orjinal alın Türkçe çıkaralım.
    Oyuncu: Türkçe çıkarın orjinal alalım.

Fm ve Hitman gibi örnekler var karşımızda. Umarım ilerde orjinali Türkçe olan oyunların sayısı artar.
  • KARTALIZMA kullanıcısına yanıt
    Talep, arzdan önce gelir yalnız. Önce Türkiye'de orijinal yazılım kullanım oranlarının artması gerekiyor. Evvela normalde oyunu satın almayacak olup da; sadece Türkçe altyazı var diye alacak kişi sayısı da çok az. Orijinal kullanan kitle ise, altyazı olsun ya da olmasın her halükarda orijinal kullanıyor. Burada mesele; genel manada orijinal kullanıma olan bakış açısı.
  • Başarılar emeğinize sağlık

• ANDREI kullanıcısına yanıt
    müşteri herzaman haklıdır aslında değil mi?
  • Grandekin@ks kullanıcısına yanıt
    Elbette lakin müşteri olabilmek için öncelikle oyunu satın almak gerekiyor. Korsan oynayarak da müşteri değil, yapımcı firma tarafından hırsız muamelesi görmek kadar da normal bir şey yok.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • AC serisinde ben biraz geride kaldım ve şuan Brotherhoodu sizin çevirinizle oynuyorum.Ben seriyi tamamlayana kadar sizinde unity çeviriniz biter sanırım fakat benim laptopun unitye izin vereceğini hiç sanmıyorum. Başarılar umarım bununda altından kalkarsınız.
  • Arkadaşlar, sizce paragöz firma Ubisoft oyunu Türkçe çıkarır mı? Konsol alsınlar diye oyunu optimize edemeyen bir firmadan hayatta böyle şeyler beklemem. Burada da devreye gönüllü çevirmenler giriyor, iyi ki varsınız. Yarım yamalak İngilizceyle de oyunu bitirmek kadar kötü bir şey yoktur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Talep, arzdan önce gelir yalnız. Önce Türkiye'de orijinal yazılım kullanım oranlarının artması gerekiyor. Evvela normalde oyunu satın almayacak olup da; sadece Türkçe altyazı var diye alacak kişi sayısı da çok az. Orijinal kullanan kitle ise, altyazı olsun ya da olmasın her halükarda orijinal kullanıyor. Burada mesele; genel manada orijinal kullanıma olan bakış açısı.

Maalesef dediğiniz doğru, firmalarla yaptığımız görüşmelerde hangi firma olursa olsun Türkiye bölgesindeki satışların azlığı bizim elimizi kolumuzu bağlıyor. Buna en güzel örnek The Witcher 2'nin Türkiye'de yetersiz miktarda satış yapması sebebiyle 3. oyunu resmî olarak Türkçeleştiremememiz oldu. Her ne kadar oyunların Türkçe dil içermesinin, en azından Türkçe altyazı desteği olmasının satışları artırabileceği ve olumlu getirisi olabileceğini firmalara anlatmaya çalışsak da ikna etmek kolay olmuyor. Başka faktörler de olabilir ama genel olarak durum böyle. Steam'de TL fiyatlandırması ile oyunların Türkçeleştirmesi konusunda olumlu gelişmeler olabileceğini düşünsek de bunun zaman alabileceğini düşünüyorum. Ayrıca malum Ubisoft ve 2K gibi firmaların yüksek oyun fiyatları (AC Unity'nin Steam'de 179 TL olması kabul edilemez) satışları olumsuz yönde etkileyecektir, oyuncular da haklı olarak daha uygun fiyata satış yapan, özellikle yurt dışında faaliyet gösteren sitelerden oyun aldıkça Türkleştirme sürecine olumsuz etki yapabilir. Ama bu satış fiyatları yüzünden son suçlanacak kesim de oyuncular bana göre, ilk suçlanacak merciyi biliyorsunuz zaten yazmaya gerek yok.

Bu arada Said ve Gökhan, BSC'de röportajda bahsetmişti ama ben buradan da söyleyeyim bir mahsuru yok. 23 Studios olarak EA ve Ubisoft ile anlaşmalar yaptık, şimdilik hangi projeleri hayata geçirebiliriz belli değil ama amacımız AAA türündeki oyunları tüm platformalarda Türkçeleştirebilmek. Şimdilik mobil platformda Ubisoft için bazı oyunları Türkçeleştiriyoruz, hatta geçen Hungry Shark isminde bir mobil oyunu Türkçeleştirdik. İleride AAA türündeki oyunları Türkçeleştirmemek için bir sebep göremiyorum, bu konuda firmalarla dirsek temasındayız. Tabii son karar her zaman firmaların. Duyuru yapabilecek durumda olduğumuzda sayfalarımızdan ve forumlardan sizlere haber edeceğiz elbette.

AC Unity gibi bir oyunun desteklediği dil sayısına bir bakalım:

Diller:
    Türkçe Desteklenmiyor
    İngilizce
    Fransızca
    İtalyanca
    Almanca
    İspanyolca
    Arabic
    Çekçe
    Japonca
    Korece
    Lehçe
    Brezilya Portekizcesi
    Rusça
    Geleneksel Çince
    Flemenkçe

Bu bizim açımızdan hiç hoş bir tablo değil. Umarım Ubisoft bu yanlıştan döner ve Türkçe dil desteğini artık hayata geçirir.

Bu arada AC Unity çevirisini yapan arkadaşlarımın bir kısmı zaten resmî 23 Studios projelerinde de yer alan isimler, bu sebeple gelecek yamanın kaliteli olacağına emin gözüyle bakabilirsiniz.

Sık boğaz edilmediği sürece zamanında tamamlayacaklarına inanıyorum. Said zaten gelişmeler oldukça konuya yazacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi venomtrk -- 12 Kasım 2014; 16:36:00 >

• mükemmel proje. :) bekliyoruz
  • quote:

Dublaj/Altyazı seçeneği eklenen diller; satış rakamları yüksek olan ülkeler. Maalesef Türkiye; oyun pazarında kayda değer bir orijinal kullanım oranı gösteremiyor.
    Bence eklemek isteseler şimdiye kadar çoktan eklerlerdi. F2P oyunlarda canavar gibiyiz. Dijital satışlarımız ise 434 milyon dolar kadar. Polonya da ise 311 milyon dolar dijital satış var. Buna bakarsak oyunlarda lehçe varsa Türkçe'nin hayli hayli olması gerekir.

http://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Turkiye_Dijital_Oyun_Pazari_434_Milyon_Dolar_Hacminde-74668.htm

• yavaş olsanızda çok kaliteli çıkarıyorsunuz şimdiye kadar kullandığım tüm yamalar için teşekkürler
  • Yama sadece orjinal oyundamı çalışacak ?
  • adamsınız :D
  • Türkçe harfler de var çok iyi.Helal olsun ve başarılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vrataski -- 12 Kasım 2014; 22:59:18 >
  • Ben sahsen korsan kullanmasam da, biz kendimize korsani engelleme gibi bir misyon bicmis degiliz. Yamayi orijinal oyunda hazirlayacagiz. Eger orijinal oyuna cikan guncellemeleri korsan oyuna da yuklerseniz mantiken calismai lazim. Bundan onceki tum AC yamalari calisti. Bu da oyle olur muhtemelen. Dedigim gibi biz yamayi yaparken korsan kullanmiyoruz ama sizin ne yapacaginiza karisacak degiliz. Zaten istesek de engel koyamazdik.

• Takipteyim-z... Şuan oyunu oynuyorum gerçekten optimizasyon sorunu var fakat yinede senaryo iyi gibi gibi(çok anladığım söylenemez ama azda anladığım söylenemez... :D ) Co-op gerçekten keyifliymiş... Oynamak isteyen arkadaşlar steamden ekleyebilir...http://steamcommunity.com/id/whitezombie90/
  • Hayırlı olsun... Kolay gelsin

• oynayamıycaz ki aga o sistem gereksinimlerinede razıyımda fiyasko oldu bu 5000 tl altı pc açmıyo 5000 tl de low mid açıyo saçmalık ubi lütfen ben portlarım oyunları sen yapma yeter watch dogsa kötü diyodum watch dogsun optimizasyonuna kurban olsun bu oyunun ki steamde 1 tane bile olumlu yorum bulamadım XD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silverthehedgeho -- 13 Kasım 2014; 16:36:14 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.