Şimdi Ara

ASSASSIN'S CREED UNITY TÜRKÇE YAMA

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.183
Cevap
18
Favori
131.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
83 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Çeviri Durumu

Menü ve Arayüz: %100
    Altyazı ve Etkileşimler: %100

Bu yama Dead Kings DLC dahil tüm AC Unity metinlerini %100 olarak Türkçe yapmaktadır.

Said SÜRÜCÜ

Çevirmenler ve Çeviri Yüzdeleri

Erkam Ali Dönmez 51139 %26.8
    Berkay Şahinoğlu 28906 %15.1
    Salih Günay 23240 %12.1
    Irmak Kavasoğlu 19835 %10.4
    Yankı Doğan 15441 %8.1
    Evrim Kılıç 14765 %7.7
    Said Sürücü 13937 %7.3
    Ömer Yiğit 12078 %6.3
    Arda Can Coşkun 7155 %3.7
    Furkan Değer 4051 %2.1

Toplam Çevrilen: 190549

Said Sürücü

Ahmet ÇELİK

Kurulum Programı
    Ömer ÖZ

-Yamayı Yönetici olarak çalıştırın.

-Bu yama en son sürüm (1.5.0 ve 1.4.0) ile uyumludur. Lütfen kurmadan önce gerekli güncellemeleri yapın.
    -Bu yama Dead Kings DLC dahil tüm AC Unity metinlerini %100 olarak Türkçe yapmaktadır.

-Kurulum programı oyun klasörünüzü otomatik olarak bulacaktır, eğer bulamazsa manuel olarak da oyunu kurduğunuz klasörü gösterebilirsiniz. Genelde oyun buraya kurulur: C:\Program Files (x86)\Ubisoft\Ubisoft Game Launcher\games\Assassin’s Creed Unity\
    -Oyuna başlamadan önce ayarlardan altyazıları açmayı unutmayın.

-Yama ile ilgili görüşlerinizi Donanım Haber Forumları’ndaki başlığımız altında paylaşabilirsiniz.

-DLC yamasını kurmak için indirdiğiniz arşivdeki dosyayı oyunun ana dizinindeki “dlc_10” adlı klasöre atın.

Güncelleme: Eğer her şeye rağmen yamayı kuramıyorsanız. Buradaki dosyayı indirip içindeki DataPC.forge dosyasını oyun klasörünüze atın ve oyun klasörünüzde DataPC_patch_01.forge dosyası varsa o dosyayı silin.

Güncelleme: 1.5.0 sürümü ile çalıştırmak için de DataPC_patch_01.forge dosyasını silmeniz gerekiyor.

KORSAN OYNAYANLAR ÖNCE BURAYI OKUYUN

Dün yazılanlardan toparlayarak tekrar bir rehber yazayım ama dediğim gibi bende korsan oyun olmadığı için korsanda oynamayı başaranların mesajlarını baz alarak yazıyorum.

Oyun orijinal ise, Uplay üstünden tüm gücellemeleri yapın sonra yamayı yükleyin. Kimse orijinal oyunda sıkıntı yaşamadı, sizde yaşamazsınız. Önemli olan önce güncellemeleri kurmak. (İlk defa kuranlar için güncellemeler 14 gb tutuyor)

Oyununuz 1.4 repack ise hiçbir şey yapmadan yama kuruluyormuş ama siz yine de yamayı kurduktan sonra DataPC_patch_01.forge dosyası var mı diye bakın varsa silin.

Elinizde düz bir korsan oyun varsa 1.2, 1.3, 1.4 ve DLC güncellemelerini hepsini teker teker kurun. Daha sonra DataPC_patch_01.forge dosyasını silin ondan sonra yamayı yükleyin.

Son olarak eğer yamayı bir sebepten dolayı kurulum programı ile yükleyemezseniz yama sayfasının en altında paylaşılan DataPC.forge dosyasını indirip oyun klasörünüze atın.

Eğer her şeyi yapmanıza rağmen sıkıntı yaşıyorsanız elinizdeki oyunda hata vardır. Ya her şeyi baştan kurup bir güncellemeyi atlamadığınıza emin olun veya elinizdeki oyunu değiştirin veya ucuzlukta bir CDKEY alın olsun bitsin daha geçen haftalarda Unity 35 liraydı.

EĞER MÖSYÖ DE LA SERRE'İN ÖLÜMÜNDEN SONRA OYUNDAN ATIYORSA:

Birkaç defa yazıldı ama son yazılanı aynen alıntılıyorum. Korsan oynayanlar okusun.
    ""Mösyö De La Serre" nin ölümünden sonra oyundan atma sorununun çözümü"

Bu çözüm oyunun RELOADED versiyonu içindir.Orjinal oyun sahibi olanlar ana konudaki yönergeleri takip etsin.

- Önce Yamanın yayınlandığı sitedeki sayfanın en altında "DataPC.forge" (298mb) dosyasını indirmeye koyun.Siz diğer işlemleri yaparken o kenarda ine dursun.

- Sonra "Bilgisayar - Yerel Disk C: - ProgramData - Orbit - 720" klasörü içindeki "RLD!" klasörünü yedekleyin.Sonra bu klasörü oradan silin.

- Ardından Denetim Masası - Program Ekle Kaldır'dan Assassin's Creed Unity'yi ve Türkçe yamayı kaldırın.

- Belgelerimdeki "Assassin's Creed Unity" klasörünüde silin.

- Assassin's Creed Unity RELOADED - 1.2 - 1.3 - 1.4 Patchleri (Reloaded versiyonu patchler) sırasıyla yükleyin.Sadece en son 1.4 patchin crack'ini yapın.

- "Bilgisayar - Yerel Disk C: - ProgramData - Orbit - 720" klasöründeki yedeklediğiniz "RLD!" klasörünü aynı yere yerleştirin.

- Sonra oyunun kurulu olduğu dizine gidip "DataPC_patch_01.forge" dosyasını silin.

- En başta indirmiş olduğunuz "DataPC.forge" dosyasını buraya yapıştırın.

- "ACU.exe" ye sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın ve keyfinize bakın.İyi oyunlar. "

1.5.0 sürümü ile çalıştırmak için de DataPC_patch_01.forge dosyasını silmeniz gerekiyor.

İndirmek İçin Tıklayın

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Güzel haber
    İnşallah dosyayı açma konusunda bir sıkıntı çıkmaz.
  • Bir an resmi çeviri çalışması sandım :) Kolay gelsin, her şey yolunda gider umarım.
  • Umarım sorunsuz açılır dil dosyaları , hepinize kolay gelsin. Çevirmen arkadaşların oyunun hakkını vereceğimden şüphem yok, lakin benim bilgisayarım bu oyunu çalıştırırmı işte ondan şüpheliyim
  • Vallahi helal olsun.
  • Taner Saydam'la da irtibata geçebilirsiniz eğer isterseniz. Liberation Hd yi de o çevirmişti zannedersem.
  • haberler süper
    said kardeş aslında dh ekibi kursan süper olur
  • harika haber.umarım dil dosyaları sorunsuz şekilde açılır ve bu proje tamamlanır.Sizlerin sayesinde Assassin's Creed serisini Türkçe olarak oynadık.Türkçe oyun oynamak gerçekten çok keyifli.En azından anlayarak oynuyoruz.Şimdiden kolay gelsin.Allah yardımcınız olsun.Merakla bekliyorum
  • tebrikler . valla türkçe oyun güzel oluyor. :D
  • Umarım dosyalar sorunsuz açılır ve sıkıntısız bir çeviri işine başlarsınız.

Şimdiden teşekkürler ve kolay gelsin.
  • Kolay gelsin, iyi çalışmalar
  • Elinize sağlık,kolay gelsin

• Guzel haber. Basarılar
    Oncekı serıler ortalama kac ayda cevrılmıstı?
  • Dosyaları umarım kolay bir şekilde açabilirsiniz , açılırlar :) Şimdiden kolay gelsin takipteyiz :)

• AC3 ve AC4'te kullandığımız elimizdeki mevcut aracın bu oyunu da açması kuvvetle muhtemel çünkü Wiki'ye göre AC3 AC4 ve Unity aynı motoru kullanıyor. Yine de belli olmaz bu işler. Açılmasa bile AC3 ve AC4 için kullandığımız aracı yazan programcı arkadaşımızdan bu oyun için de bir iyilik isteyeceğim. Açabilse bile açması uzun bir çalışma gerektirebilir bunu da belirteyim AC3 pat diye açılmadı çünkü.

Önceki oyunların kaç ayda çevrildiğinin çok bir önemi yok aslında çünkü bu oyun dediklerine göre hepsinden daha büyük olacakmış. Uzun süreceği kesin, ama kimsenin bizden önce bitiremeyeceği kadar uzun sürecek en fazla. Google Translate'ten hallice çeviri yapanları saymıyorum:) Zaten ben epey açıklayıcı yazacağım ilerlemeyi, sürekli güncellemeler olacak. Sırf konuyu takip etmek bile eğlenceli olabilir. Beklerken sıkılmayacağınız şeffaf bir bilgilendirme sistemi düşünüyorum.

AC3 ve AC4'ün ne kadar sürdüğünü bilmiyorum pek ama kendim yönettiğim için şunu söyleyebilirim: AC2, Brotherhood ve Revelations'ın çevirinin hepsinin toplamı Nisan 2012'den Eylül? 2012'ye kadar sürmüştü peş peşe üç oyunu da çıkarmıştık. Fakat o oyunlar AC3 ve AC4'e göre çok daha kısaydı. Bu da hepsinden büyük olacağına göre bize gerçekten biraz zaman lazım.

Bir konuda da fikrinizi almak isterim. Son çıkan videodan alınan bu ekran görüntüsü hakkında ne düşünüyorsunuz:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HK-47 -- 6 Kasım 2014; 9:46:51 >

• Suikastçi Dünya Savaşında
  • Başarılar, sessiz de olsa sizi destekleyen büyük bir güruh var. Umarım çeviri işlerini uzun yıllar sürdürürsünüz, bizleri yarı yolda bırakmazsınız

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Said bey yeri değil biliyorum lakin sormazsam rahat edemem. Watch dogs dil dosyaları konusunda elinizden bir şey gelmiyor mu? Mesela aracı yazan programcı arkadaşınızdan bir rica etseniz? Belki o bir şeyler yapabilir?
  • Valla oyun çıkar üstünden baya Bi zaman geçer turkçe yama çıkar yine bi zaman geçer biz anca o zaman oynayabiliriz o sistem gereksinimleriyle zor yoksa :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: .Meraxes.

Said bey yeri değil biliyorum lakin sormazsam rahat edemem. Watch dogs dil dosyaları konusunda elinizden bir şey gelmiyor mu? Mesela aracı yazan programcı arkadaşınızdan bir rica etseniz? Belki o bir şeyler yapabilir?

Bunu konuşmuştuk daha önce kendisiyle, Bioshock çıkmadan önce hatta. Buradan açılan bir Watch Dogs konusunun sahte olduğunu ve açılmasının imkansıza yakın olduğunu söylemişti. Kendisi bize 2011'den beri yardım ediyor. O imkansıza yakın diyorsa unutun Watch Dogs'u derim ben:)

Güncelleme: Önemli bir gelişme daha oldu. Rogue'un Xbox versiyonu sızmış, buradan AC Rogue'un metinlerine ulaştık. AC Unity çıkana veya bir yerlere düşene kadar AC Rogue'a biraz el atarız sanırım ama önceliğimiz Unity. Unity yaması bitmeden Rogue çevirmeyeceğiz. Zaten Rogue'un PC versiyonunun çıkmasına daha çok var (2015 başı) biz de bu yamaları PC için yapıyoruz. Sonuç olarak sizin için de Unity öncelikli, çünkü haftaya çıkıyor:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HK-47 -- 7 Kasım 2014; 2:29:40 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.