Şimdi Ara

AC Origins Türkçe Yama YAYINLANDI! [AnimusProjesi.com] (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.823
Cevap
57
Favori
149.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kimse kusura bakmasın kesinlikle eğer Türkçe değilse orijinal oyun almam.

oyun şirketleri utanmasalar tarzanca bile dil koyarken dünyada milyonlarca kişinin kullandığı Türkçe'yi görmezden geliyor.

şimdi kimse bana ama Türkiye'de oyun satışı az o nedenle falan demesin. o eskidendi. steam'ın devreye girip kazıkçı aral firmasının etkisi kırıldıkça her geçen gün oyun satışları arttı ama şirketlerin Türk oyunseverlere zerre saygısı olmadığı için çeviri yapmadılar.

hatta Türkiye'de ki çok sağlam çevirmenler ücretsiz veya düşük ücretle çeviri yapmaya hazırız çağrısı bile yaptılar ama adamlar onu bile kabul etmedi.

yama yapan çevirmenlere ücret öderim bağış yaparım o hiç sorun değil ama orijinal oyuna zırnık yok.
  • silverdagger S kullanıcısına yanıt
    Sonuna kadar aynı fikirdeyim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Orijinal oyun almayacaksın o zaman. The Witcher 2-3, Valve'ın çıkardığı birkaç oyun ve ufak tefek bağımsız oyunlar dışında (Playstation özel oyunları hariç) Türkçe oyun mu var? Firma sadece en çok rağbet gören beş dile (İngilizce, Almanca, İtalyanca, Fransızca, İspanyolca) çeviri yapmıştır onu anlarım. Ama Ubisoft gibi neredeyse Türkçe dışındaki her dile çeviri yayınlayan, mahsus yaparmış gibi Türkçe altyazı bile koymayan firmalardan orijinal oyun almak maalesef benim de içime sinmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: s-adebisi

Orijinal oyun almayacaksın o zaman. The Witcher 2-3, Valve'ın çıkardığı birkaç oyun ve ufak tefek bağımsız oyunlar dışında (Playstation özel oyunları hariç) Türkçe oyun mu var? Firma sadece en çok rağbet gören beş dile (İngilizce, Almanca, İtalyanca, Fransızca, İspanyolca) çeviri yapmıştır onu anlarım. Ama Ubisoft gibi neredeyse Türkçe dışındaki her dile çeviri yayınlayan, mahsus yaparmış gibi Türkçe altyazı bile koymayan firmalardan orijinal oyun almak maalesef benim de içime sinmiyor.

Aynen bende onu diyorum. türkçe koymayan firmadan orjinal oyun almam. korsan alırım. yaşasın torrent derim:)
    Sen bence korsan almaya kafayı koymuşsun, Türkçe falan bahane Yama çıktıktan sonra korsan almak için bir sebep göremiyorum.
  • Her ne kadar korsana torrente karşı bir oyuncu olsam da üste arkadaşın bahsettiği konuda haklılık payı var aslında. Zaten habire indirim dönemlerini (Steam, GoG, GamersGate, GreenManGaming, Kinguin) kovalamaktan son 5-6 yıldır hiç bir korsan oyuna bulaşmışlığım yok ihtiyacım yok çok şükür temizim bu konuda.

Neyse işte geçenler de yine şöyle bir şey okumuştum bir oyunun çevirisi yapılmış yapımcıya başvurulmuş official yayınlasın denilmiş, peki ne cevap almış dersiniz: "Bizim şimdilik oyunlarımıza Türkçe altyazı eklemekle alakalı bir çalışmamız işimiz gücümüz görüşümüz beklentimiz yok teşekkürler" deyip bırakmışlar. Yani nedir bu şimdi? Altyazıyı hazırlayan gelmiş kapınıza hiç bir maddi kazanç beklenmeden oyununuz Türkçeye çevrildi alın kontrol edin official yayınlar mısınız diyor ama yapımcı yok kardeşim olmaz diyor. Yazık günah yani o altyazı yamasıyla yapımcıdan/dağıtımcıdan geri dönen arkadaşları gördükçe ben üzülüyorum yazık diyorum. Peki bu son olayda adı geçen meşhur yapımcı/dağıtımcı firma kim biliyor musunuz: anlı şanlı UBISOFT.

Sizden istenen tek şey bir altyazı yamasını oyununuza eklemeniz be kardeşim, size gidin binlerce dolar masraf edin Türkçe Dublaj-seslendirme koyun demiyor millet sadece koyacağınız bir Altyazı. Koskoca milyar dolarlık oyun yapımcısı/dağıtımcısı şirketsin, al bir bak çeviriyi kontrol et yayınlamaya official eklemeye müsait mi bak sonra olmaz dersin eksikleri şunlar bunlar tamamla bize geri dön dersin bırakırsın ama daha en baştan "Yapımcı olarak Türkçe altyazı eklemekle alakalı bir çalışmamız isteğimiz yok hoşçakalın" deyip geri çevirme insanları, öyle değil mi?. Sonra da ne oluyor, oyununa 10-15 ülkenin altyazısını + dublaj seslendimesini bile eklemişsin bir Türkçe altyazı ekleyememişsin deyip insanlar korsan indiriyor ee sonra habire adımız çıkıyor Türkiye korsan oyun cenneti kimse orijinal oyun almıyor diyorlar.

Baştan dedim zaten korsana tamamen karşıyım desteklemiyorum, ha zaten korsan oyuna alışmış insan oyunda Türkçe varmış yokmuş bakmaz bile Türkçe olsa hatta dublaj-seslendirme olsa bile (bir de oyuna %50 %75 indirime girmiş diyelim 100-200TL'lik oyun mesela 20TL 50TL olmuş adam der orada bedava indirmek varken ne diye 20-50TL vereyim ki der) yine gider korsan indirir oynar böyleleri hep olacaktır bunu engelleyemezsin. Biliyorsunuz şu an bu durum bağışlı-paralı yama alışverişleri için de geçerli bayağı bir tartışmalar dönüyor son zamanlarda, ayrıca parasıyla yama alışverişlerine de karşı değilim Çevirmenin kendi emeğidir takdiridir diyorum karışmıyorum pek.

• Arkadaşlar kısa ve net....

Türkçe altyazı desteği olmayan oyunları orjinal alma, aldırma !

AC Origins Türkçe Yama YAYINLANDI! [AnimusProjesi.com]

Şu rezilliğin hiç bir açıklaması yok.
  • Arkadaşlar farkında olmadan konuyu fazla dağıtmışız başlık AC.Origins içerik orijinal oyun korsan oyuna dönmüş.İnşallah gün gelir her oyunu kendi dilimizde oynama imkanımız olur ve bu güne kadar bize gönüllü çevirmenlik yapan arkadaşlarda resmi olarak bu işin mutfağında olur. Herkes de bu temennide olduğuna göre başka da birşey yazmaya gerek yok herhalde...Herkesin işi rastgele.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KARTALIZMA kullanıcısına yanıt
    Bir zahmet korsanda oynamayın da gerçekten EYLEM!?? yaptığınızı sanalım kılıf uydurduğunuzu değil!
    Parası olmayan adamın korsan oynamasını anlarım, şirketler yavşak pahalı dayanamam indirim beklemem diyeni anlarım Korsan kullanıma bu durumlarda yine karşı değilim vs. de ben "eylem yapıyorum o yüzden orijinal almıyorum korsan oynuyorum Türkçe olsun alırım orijinal" diyeni nasıl anlayayım? Sen Türkçelerin hepsini al orijinal (ki ben bu kısma hiç inanmıyorum samimi belki 5-10 kişi var alan Türkçeleri çıktığı gibi orijinal) Türkçe olmayanları da hiç oynama dil desteği gelmezse sana o zaman destek vereyim. Üçkağıdınıza başkalarını alet etmeyin!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufulas -- 25 Aralık 2017; 20:30:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KARTALIZMA

Arkadaşlar kısa ve net....

Rezillik ne durumu var resimde? Türkçe kutsal bir dil mi? Resimdeki dillerden hangisi Türkçeden daha az kazandırıyor firmalara acaba? İki dil hariç hepsi dünya dili! Örneğin Arapça için bakalım, sadece Katar ve BAE Türkiyeden 10 kat daha fazla orijinal oyun satın alıyor, Örneğin Flemenkçe oyun alanlar Türkçe oyun alacakların en az 5 katı fazla. Bu kadar örnek yeter...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asau -- 25 Aralık 2017; 20:42:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: asau

quote:

Rezillik ne durumu var resimde? Türkçe kutsal bir dil mi? Resimdeki dillerden hangisi Türkçeden daha az kazandırıyor firmalara acaba? İki dil hariç hepsi dünya dili! Örneğin Arapça için bakalım, sadece Katar ve BEA Türkiyeden 10 kat daha fazla orijinal oyun satın alıyor, Örneğin Flemenkçe oyun alanlar Türkçe oyun alacakların en az 5 katı fazla. Bu kadar örnek yeter...

BEA değil kardeş, BAE

• Laga luga yapmadan önce geçen yılın Türkiye için satış verilerine bakın.Single var ise korsan çekerim zihniyeti devam ediyor.İslamla,Türklükle alakası yok durumun.Evet oyun çok pahalı kurdan dolayı o da,paramız değersiz oldu

Ellerinize sağlık.Seriyi baştan oynuyorum keşke daha önceki oyunların dil paketlerini Son güncellenen versiyonlarına adapte etseydiniz.Şuan gördüğüm AC2,Brotherhood yamaları çöp durumda.

• quote:

Orijinalden alıntı: saidsrc

AC2 son sürüme uygun yama sitede yayınlandı. AC Brotherhood ve Revelations için de güncelleme olacak.

AC4'teki Kenway's fleete girince atma sorunu düzeltilmesi mümkün olmayan bir sorun, orada bir düzeltme yapılmayacak.

Bu arada AC Origins ilerleme yüzdesi %10. Bu ara epey yavaşladık ama Ocak'ın ikinci yarısından itibaren hızlanacağız. Diğer oyunlara göre daha büyük olduğu için çevirisi de haliyle daha uzun sürecek.

@Akbaba89 Biraz yukarıda kalmış. Tekrar alıntılayayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HK-47 -- 25 Aralık 2017; 22:30:34 >
  • quote:

aynen kardeşim kesinlikle katılıyorum. sen benim ülkemi dilimi yok sayacaksın ondan sonra ben birde senin oyununa para vereceğim oldu başka? üstüne üstlük yıl olmuş 2018 o kadar konuştuk bu konuları oyun fiyatlarının hala daha döviz kuru ile alakalı olduğunu sananlar var gülüyorum gerçekten Sonuç olarak Türkçe altyazı koymayan oyunları kesinlikle satın almayın !!

• Turkce yama haberını gorunce yılbası ındırımınden Steam uzerınden aldım.. Yama ıptal olursa cok pıs kufrederım Şaka, şaka...
  • quote:

Orijinalden alıntı: asau

quote:

Rezillik ne durumu var resimde? Türkçe kutsal bir dil mi? Resimdeki dillerden hangisi Türkçeden daha az kazandırıyor firmalara acaba? İki dil hariç hepsi dünya dili! Örneğin Arapça için bakalım, sadece Katar ve BAE Türkiyeden 10 kat daha fazla orijinal oyun satın alıyor, Örneğin Flemenkçe oyun alanlar Türkçe oyun alacakların en az 5 katı fazla. Bu kadar örnek yeter...

Ne güzel sallıyorsunuz ya. Bu rahatlığınıza şaşıyorum. O söylediğin arap ülkeleri hani nerede ?

Video Oyun Sektörüne En Çok Para Kazandıran Ülkeler (Nisan 2017)
    1-Çin – 801,643,000 İnternet Kullanıcısı – 27,547,039,000 Dolar Kazanç
    2-Amerika Birleşik Devletleri – 261,177,000 İnternet Kullanıcısı – 25,059,883,000 Dolar Kazanç
    3-Japonya – 119,829,000 İnternet Kullanıcısı – 12,545,659,000 Dolar Kazanç
    4-Almanya – 73,098,000 İnternet Kullanıcısı – 4,378,066,000 Dolar Kazanç
    5-Birleşik Krallık – 61,620,000 İnternet Kullanıcısı – 4,217,715,000 Dolar Kazanç
    6-Kore Cumhuriyeti – 46,875,000 İnternet Kullanıcısı – 4,187,711,000 Dolar Kazanç
    7-Fransa – 57,381,000 İnternet Kullanıcısı – 2,967,052,000 Dolar Kazanç
    8-Kanada – 33,455,000 İnternet Kullanıcısı – 1,947,371,000 Dolar Kazanç
    9-İspanya – 38,458,000 İnternet Kullanıcısı – 1,913,050,000 Dolar Kazanç
    10-İtalya – 43,141,000 İnternet Kullanıcısı – 1,874,608,000 Dolar Kazanç
    11-Rusya Federasyonu – 113,304,000 İnternet Kullanıcısı – 1,485,205,000 Dolar Kazanç
    12-Meksika – 84,170,000 İnternet Kullanıcısı – 1,427,974,000 Dolar Kazanç
    13-Brezilya – 139,813,000 İnternet Kullanıcısı – 1,334,205,000 Dolar Kazanç
    14-Avustralya – 21,748,000 İnternet Kullanıcısı – 1,234,393,000 Dolar Kazanç
    15-Tayvan – 21,290,000 İnternet Kullanıcısı – 1,028,511,000 Dolar Kazanç
    16-Endonezya – 71,950,000 İnternet Kullanıcısı – 879,740,000 Dolar Kazanç
    17-Hindistan – 428,835,000 İnternet Kullanıcısı – 817,819,000 Dolar Kazanç
    18-Türkiye – 49,144,000 İnternet Kullanıcısı – 773,888,000 Dolar Kazanç
    19-Suudi Arabistan – 24,799,000 İnternet Kullanıcısı – 647,424,000 Dolar Kazanç
    20-Tayland – 31,786,000 İnternet Kullanıcısı – 597,173,000 Dolar Kazanç
    21-Malezya – 23,997,000 İnternet Kullanıcısı – 586,682,000 Dolar Kazanç
    22-Hollanda – 16,163,000 İnternet Kullanıcısı – 567,372,000 Dolar Kazanç
    23-Polonya – 28,657,000 İnternet Kullanıcısı – 489,208,000 Dolar Kazanç
    24-İran – 41,682,000 İnternet Kullanıcısı – 431,917,000 Dolar Kazanç
    25-Arjantin – 33,447,000 İnternet Kullanıcısı – 423,405,000 Dolar Kazanç

• Türkçe dil konur konmaz bilmem. Firmaların tercihidir bu. Alıp almamak da bizim tercihimiz. Ama bir firma düşünün ki, "ürünleri" getiriyor, Türkçe ilanlar veriyor, Türkçe reklamlar yapıyor, "Türk" oyuncuları alıyor, stüdyolarına götürüp oyunları denetiyor, onlara "vlog" çektiriyor, bedava oyun gönderiyor sonra da diller arasında Türkçe yok. Kafam burada karışıyor. Oyunlar pahalı.. evet pahalı kim yüzünden Aral.. adamlar 300'e satıyorlar fifayı sen alıyorsun 180'e spot'tan peki spota kim veriyor ARAL. Arkadaş bu nasıl çark, bu nasıl düzen.. Spot satınca ne oluyor, "yasa dışı mı?" Adamlar "aaa spot sattı bu oyun, yasal satıcılardan girmedi, Türkçe az mı satıyor diyorlar? O zaman millet "abi" psn'den kardeşlikle alırım, Rus vpn'ni üzerinden bağlanır alırım, oradan alırım, Hindistandan alırım diye başka yerlere gidiyor, alıyor.. Sonunda bence ne oluyor, Türkiye'den 4 oyun satıldı Hindistandan 200 tane.. eee oraya yatırım lazım. Bize, "sizde satılmıyor kardeş.."
    Türkiye'de "oyun" sektörünün başında bela Aral geliyor. Adamlar "ellerini" ceplerine sokmadan, trilyonlar kazandılar, haksız rekabetten daha açıldı, ondan bile yırttılar, artık ne diyelim, o diller arasında Türkçe "bence" Aral yüzünden yok. Sony Türkiye bile kendi oyunlarını getirip sattı ya. Piyasaya girmeye çalışanları ezdiler.. sonunda o diller arasında Türkçe yok.. burada "bu" oyunu Türkçe yapmaya çalışanların büyük emeği var. Zamanlarını veriyorlar, halbu ki, bu oyunu bu memlekette "illegal" yoldan alan bir sürü insan var. 10 tane AC satılmadı herhalde. Hepimiz başka ülkelerden, şu keyle bu keyle aldık. Niye, Aral yüzünden, niye dolar yüzünden ama aldık.. haaa "bu" satışta görünmüyor diye "bize" korsancı damgası yapıştıranlara üzülüyorum, hepimiz kardeşiz.. parası olan adam orjinal alır zaten, az parası olan, fırsat kollar başka ülkelerden key alır, hiç parası olmayan korsan alır. Bu SADECE benim memleketimde böyle değil, her yerde böyle.. ubisoft'un elinden tutup, onlara arkadaş Türkçe işine ne dersiniz diyecek Aral olmadığı sürece Türkçe ubisoft oyunu göremeyeceğiz.. Aral para kazanmasın diye tazmanyadan key almaya devam edeceğiz.. sonunda ne olacak, Türkçe olmayacak, bu başlı açan, emek sarf eden dostlarımız sayesinde belki Türkçe oynayacağız.. ne uzun yazdım sabah sabah..

• quote:

Orijinalden alıntı: yusufulas

Bir zahmet korsanda oynamayın da gerçekten EYLEM!?? yaptığınızı sanalım kılıf uydurduğunuzu değil!
    Parası olmayan adamın korsan oynamasını anlarım, şirketler yavşak pahalı dayanamam indirim beklemem diyeni anlarım Korsan kullanıma bu durumlarda yine karşı değilim vs. de ben "eylem yapıyorum o yüzden orijinal almıyorum korsan oynuyorum Türkçe olsun alırım orijinal" diyeni nasıl anlayayım? Sen Türkçelerin hepsini al orijinal (ki ben bu kısma hiç inanmıyorum samimi belki 5-10 kişi var alan Türkçeleri çıktığı gibi orijinal) Türkçe olmayanları da hiç oynama dil desteği gelmezse sana o zaman destek vereyim. Üçkağıdınıza başkalarını alet etmeyin!

Karşındakini tanımadın öyle çirkin, tehlikeli itamlarda bulunma. Steam'de yüze yakın oyunum var.

Steam'de oyun ararken sürekli bu filtreyi kullanıyorum ve son satın aldığım oyunların hepsinde Türkçe altyazı desteği var. Tek bir örnek vereyim Türkçe altyazı olsa far cry 5'in gold sürümünü hemen satın alırım. Şuanda bile alıp almamakta teredüteyim fakat büyük ihtimalle almayacağım.

AAA bir oyun eğer tr dil desteği gelmiyorsa o ülkemizde gerekli satışın sağlandığı için gelmiyordur. Artık bunu iyi anlayın. Zaten Türkler satın alıyor ne diye uğraşalımki diye düşünüyorlar...

Umarım dediğimi anlamışsındır.

• hem "sen benim ülkemi dilimi yok sayacaksın" diyorsun hem de torrentten çekip oynuyorsun bu nasıl pişkinlik anlamadım ki :D oynama o zaman beğenmiyorsan? zorla oynatmıyorlar ya. "türkçe seçeneği yoktu torrentten çektim lul" kılıfı da güzel bulmuşsunuz aferin. param yok korsan aldım deyin kimse laf söylemez. ama bu şekilde ancak kendinizi komik duruma düşürürsünüz.

ayrıca fare dağa küsmüş dağın haberi olmamış, adamlar siz burada ağlıyorsunuz diye dil seçeneği mi sunacak? gidin iki kelime ingilizce öğrenin burada ağlayacağınıza.
  • Dil konusunu torrent veya orjinal almaktan ziyade resmi makamlar ancak çözer. İlk etapta oyun şirketleri ile irtibata geçer,onları stüdyolar ile buluşturur akabinde maddi destekte sağlarsa iş bir süre sonra rayına girmeye başlar. Ülkemizde digital satın alma,emeğini verme bilincini ayrıca eğitimler ile sağlaması da şart devletin. Tabii uygulama ve oyun yazılım fiyatlarınında gözden geçirilmeside ayrıca gerekli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.