Şimdi Ara

AC girişli Devreye DC akım vermek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar DC girişli bir devreye ac akım vermenin sıkıntı olduğu biliyorum.Ancak elimde 24v 60w girişli bir devre var.ayni değerde DC akım verirsem bir sıkıntı olur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sıkıntı olur,, DC ile AC tamamen birbirinden farklı ..

Ac DC ye kolayca dönüşür,, fakat DC ac ye dönüşmesi çok zordur.. aynı değerde Ac kaynak bulunuz

• DC bir girişe ac uygularsan ac de frekansa göre yön değiştiren bir kutuplaşma sorunu yaşarsın devrede motor varsa titrer kalır. Ac bir girişe de dc voltaj verirsen duruma göre hiç bir şey olmayabilir ( kendi içerisinde doğrultuyor ise) a senkron motosa zaten hiç dönmez
  • Devre kendi içinde doğrultuyorsa bile 24V ac doğrultma işlemi sonucu 32-33 volt civarı dc gerilime dönüşür. Bir ihtimal 24 volt regülasyon varsa girişe uygulayacağın 24 volt köprü diyottan 22-23 volt ve regülatörden sonra 21-22 volta inebilir. Bu da devrenin çalışmasını etkileyebilir. Tabi devre var devre var. Motor vs denmediği için birşey demedim ama örneğin ısı ayarlı havya devresi ise havya rezistansi ac ile çalışan tristör-triyak gibi bir anahtarlama elemanı ile yapılmışsa off konumuna geçemez bu da sorun olur. Bir sürü nedenden dolayı devreyi incelemeden cevap vermek zor
  • AC girişe neden Dc voltaj vermek istiyorsunuz onu anlamadım

• ac girişli devreye dc verme hocam, bence en iyisi eşdeğer ac kaynak bulman
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.