Şimdi Ara

ABS BEYNİ TAMİR HONDA FREN PEDALI İNİYOR 2022 HAKKINDA TÜM SORUNU İÇİN CEVAP BURADA 2022 (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
939
Cevap
53
Favori
475.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ustam merhaba, 97 toyota corolla gli efsane kasa ... abs ışığı yabiyordu aksamdan sabaha akü bitmis sarj ettirdik. Elektrikci arkadaş akuyu takinca abs motoru çalışmaya devam ediyor dedi. Abs motorunun soketini cektim şimdilik böyle kullan. Cihazi olan bir yere gotur dedi. Abs motoru arac kapaliylen neden devre disi kalmayip çalışmaya devam eder ? Yardımcı olursaniz sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba hakan usta

Aracımda abs uyarı ışığı yanıyor bilgisayara bağlandı bu hatayı gösterdi ( Abs hidrolik pompa motorunda devre arızası ) 700 TL fiyat istendi yardımcı olursanız sevinirim

• tazmannia T kullanıcısına yanıt

Tamir ederiz. Yerimiz Ankara.

05369491316

• by_carisma33 kullanıcısına yanıt

Abs pompa rölesine baktırın.

• Özer2834 Ö kullanıcısına yanıt

Araç nedir? 700tl fazla

cepten arayabilirsiniz.

05369491316

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanusta

Abs pompa rölesine baktırın.

Teşekkür ederim ustam. Halledildi şimdilik. Beyin kutusunun üstünden bir vida atmışlar. O sanirim icerde birnyere temas ediyormus elektrikci vidayi çıkarınca düzeldi. Kim neden oraya vida atmis anlamadim.

• XR9 kullanıcısına yanıt

Üstat aynı sorun bende de var, kalıcı bir çözüme ulaştın mı?

• Hakan Ustam merhabalar. Benim sağ arka fren muayenede % 92 sapma gösteriyor sol: 243 sağ:19 Frenciye gittim. Balataları değişti. Olmadı. Sonrasında sorununun ABS beyninden kaynaklandığını ve sağ arka frene hidrolik göndermediğini söyledi. Beyin değişikliği veya tamiri yaptıracaksınız dedi. Başka bakmam gereken yer varmıdır. Teşhis doğruysa önerileriniz nedir? Birde beyin tamirimi daha sağlıklı yoksa çıkma parça değişimi mi ? Teşekkürler kolay gelsin.

Bugün ABS beyin tamiri yapan bir yere gittim. Sorun beyinde değil, hidrolik borularının takıldığı parçada olabileceğini söyledi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi binci78 -- 1 Temmuz 2021; 13:1:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatihc1907

Üstat aynı sorun bende de var, kalıcı bir çözüme ulaştın mı?

Bir süre sonra arıza hiç gitmemeye başlayınca abs beyni değişti, sorunum kalmadı.

• Merhaba
    Suzuki sx4 100km geçtikten sonra ABS ısıgı yanıyor. Arabayı tamire verdim izmir de ancak bir sonuç alamadım.
    Balatalar kontrol edildi, rulman kontrol edildi ancak sorun devam ediyor. Tamirci bayramdan sonra elektirikçiye verelim dedi sizce sorun ne olabilir? Yada neler yapabiliriz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcuctug -- 9 Temmuz 2021; 21:41:6 >
  • S. A aracım 10 15 km gidince abs ışıgı yakıyor abs devre dısı kalıyor... Pc baglayınca on sol teker i gösteriyodu sensoru değiştim poryadaki dişliyi temizledim ama yinede arıza aynen devam etti on sol tekerlek devir sensörü aralıklı performans yazıyo.. Kontagı actigimda sonuyor ama biraz yol yaoınca tekrar yanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehmet5800 -- 18 Temmuz 2021; 23:25:46 >
  • Mehmet5800 M kullanıcısına yanıt
    Çözüm bulabilirsiniz mi?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: binci78

Hakan Ustam merhabalar. Benim sağ arka fren muayenede % 92 sapma gösteriyor sol: 243 sağ:19 Frenciye gittim. Balataları değişti. Olmadı. Sonrasında sorununun ABS beyninden kaynaklandığını ve sağ arka frene hidrolik göndermediğini söyledi. Beyin değişikliği veya tamiri yaptıracaksınız dedi. Başka bakmam gereken yer varmıdır. Teşhis doğruysa önerileriniz nedir? Birde beyin tamirimi daha sağlıklı yoksa çıkma parça değişimi mi ? Teşekkürler kolay gelsin.

Bugün ABS beyin tamiri yapan bir yere gittim. Sorun beyinde değil, hidrolik borularının takıldığı parçada olabileceğini söyledi.

Abs Kütüğü (mekanik) bölümü arızalı tamir olur.

Hızlı ulaşım için:  0536 949 13 16

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanusta -- 10 Eylül 2021; 19:50:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tcuctug

Merhaba
    Suzuki sx4 100km geçtikten sonra ABS ısıgı yanıyor. Arabayı tamire verdim izmir de ancak bir sonuç alamadım.
    Balatalar kontrol edildi, rulman kontrol edildi ancak sorun devam ediyor. Tamirci bayramdan sonra elektirikçiye verelim dedi sizce sorun ne olabilir? Yada neler yapabiliriz?

Birden fazla abs teker hız sensörü yanlış okuyor.

Cihazla sensör hızlarını karşılaştırın arızayı göreceksiniz.

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanusta -- 10 Eylül 2021; 19:50:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet5800

S. A aracım 10 15 km gidince abs ışıgı yakıyor abs devre dısı kalıyor... Pc baglayınca on sol teker i gösteriyodu sensoru değiştim poryadaki dişliyi temizledim ama yinede arıza aynen devam etti on sol tekerlek devir sensörü aralıklı performans yazıyo.. Kontagı actigimda sonuyor ama biraz yol yaoınca tekrar yanıyor

Ön sol tekerdeki sensörün okuduğu yüzeyi ve sensör hava boşluğunu ölçün hava boşluğu sentil ile 0,50mm-0,70mm arasında olmalıdır.

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanusta -- 10 Eylül 2021; 19:51:2 >
  • hakanusta kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler geri dönüş için tamirciye bilgi vereyim. Yakın olsanız direk çıkıp geleceğim yanınıza.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • tcuctug kullanıcısına yanıt

Rica ederim.

Abs arızası hakkında

Hızlı cevap için : Abs ci Hakan Usta 05369491316

• mavifatih M kullanıcısına yanıt

Bencede 2010 grand vitara var hem esp service uyarısı veriyor hem abs ışığı yanıyor hemde el freni ışığı sürekli yanıyor. Bunların hepsi aynı anda yandı. Servise götürdüm abs beyni arızalı dediler makinede o şekilde çıkmış. Ne yapacağım bilemedim. Başka bireyden olabilir mi sensorlwrden de olabilir diye yazıyorlar yurt dışı forumlarda aküden de kaynaklanıyor diyor. Serviste akuyu ölmüşler değerleri normal çıkmış. Ne dersin ustan bi yol göster.

• Ustam araç abs arızası veriyor arıza kodu

C2104 abs motoru arızalı mı yoksa kablolıarında mı sıkıntı var

• Selamınaleyküm herkese kolaylıklar dilerim ben ankarada aracımın abs beyni arızasını gidermek için sanayi sanayi dükkan dükkan gezmediğim yer kalmadı yok aracı bırakın 2 gün sonra size bilgi verelim yyok park yerimiz yok aracınızın abs beynini başka ustaya söktürün bize getirin bakalım 10 gün sonra size bilgi verelim fiyatı o zaman belli olacak ( hee ağızlarından çıkan rakamlarada yabana atılır rakamlar değil hee ) garip garip sanki aracımızın arızası sadece o kişiler tarafından biliniyormuş edaları biz yapamazsak kimse yapamaz lafları yani beyler bayanlar uzattım biraz ama bunları sanayilerde kaç gündür gidip duydugum laflar ama hiç birinde icraatta yok yani sora sora Hakan ustayı buldum derdimi anlattım o dinledi abi canını sıkma otur cayımızı iç 1 sate kadar hem arızanı tespit edecem hemde arızanı yapacam dedi gittiler aracımdan kendileri abs beynini söktüler tamir ettiler gittiler kendileri aracıma parçayı taktılar bindik tespit ettik sorun çözülmüş ellerine sağlık ustam peki ustam bu aşamaya gelene kadar para sormadı istemedi sağolasın ankaranın esnafı böyle olur ustam yolda kalana kazık atmaz yardımcı olur işte hakan ustamda bu ankaranın adam gibi ustalarından biri sağolasın varaolasın paraya gelince artık ustam parayıda söylede bilelim dedim abi yolcuysan yoluna git paranı sonra yolla dedi yolcu değilsen cüzi bir rakam söyledi ödedim ücretini diğer ustaların 1/4'ü kadardı rakamıda :) vay vay vay ustam ellerine sağlık TEŞEKKÜRLER HAKAN USTAYA ELİNE EMEĞİNE SAĞLIK

• 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.