Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

ABS ARIZASI abs beyin tamiri HAKKINDA TÜM SORUNLARINIZ İÇİN CEVAP BURDA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
847
Cevap
53
Favori
369.499
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Yardım ve Sigorta işlemleri >> ABS ARIZASI abs beyin tamiri HAKKINDA TÜM SORUNLARINIZ İÇİN CEVAP BURDA
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1311 Mesaj
      03 Nisan 2019 12:25:59 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: turuncu8 Hakan ustam 2000 model milenyum Accent sahibiyim. Arabayı alalı 1 yıl kadar oldu. Aldığımdan beri şöyle bir sorun var aldığım kişide böyle bir sorun olduğunu söylemişti. Sorun her zaman olmuyor arada bir yapıyor. Tam yavaşlarken durmaya yakın frene basınca pedal da titreme ve takırtı sesi oluyor. Çıkan ses ve titreşim bana sanki iki dişli bir birine sürtüyormuş gibi bir his veriyor. Fren tutmuyormuş gibi oluyor pedalı bırakıp tekrar basıyorum titreme ve ses devam ediyor fakat fren tutuyor. Titreme olurken pedala basmaya devam edersem araba yavaşlıyor fakat fren tam olarak tutmuyor. Bazen frene basmasam bile hafiften pedaldan tıkırtı sesi geliyor. Bu sorunu yaptığı zamanlar da bazen abs ışığı yanıyor, kontağı kapatıp açınca sönüyor. Sizce neden kaynaklanıyor olabilir. Teşekkürler.
      Genelde ön sol veya sağ teker sinyal bozukluğu çıkıyor.Cihazla yol testi yapıp sensör sinyallerini kontrol edin arızayı göreceksiniz.

• Binbaşı
      1311 Mesaj
      03 Nisan 2019 12:27:33 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: hakan usta merhabalar 2004 opel corsam var araca hidrolik sağ bölümüne normal motor yağı koymuşlar bu sebepden dolayı firen ana merkez değişimi yapldı usta daha sonra abs merkezden kaynaklandığını söyledi değişmesi gerektiğini söyledi.Abs merkezi tamiri oluyormu
      Parçayı (abs beyni) söktürüp gönderin garantili tamir veya değişim yaparız.
      |
      |

• Binbaşı
      1311 Mesaj
      03 Nisan 2019 12:29:59 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Hakan usta bu işin piridir . ve çok hızlıdır corsa d aracımın tamiri için saat 5 te verdiğim kargo ertesi günü saat 11 de hakan usta tarafından yapılarak gönderilmiştir... !! kendisine çoook teşekkür ediyorum
      Yardımcı olabildiysem ne mutlu...
      Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanusta -- 3 Nisan 2019; 12:31:22 >
      |
      |

• Binbaşı
      1311 Mesaj
      03 Nisan 2019 12:32:09 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: daederath selamın aleyküm Hakan ustam; yeni d kasa corsa araba aldım. frene yavaşlamak için hafif dokunuşlarda bile tak diye ses geliyor ve frenin altında takoz varmış hissi veriyor. bazende abs ışığı yanıyor o zaman fren normal hale geliyor ne ses ne de takoz varmış hissi oluşmuyor. ışık sürekli yanmıyor özellikle stop edip tekrar çalıştırdığımda sönüyor ve bahsettiğim gibi ses ve takoz varmış gibi etki yapıyor.İlk zamanlarda ara sıra yapıyordu ama 15 gün içinde iyice arttı. acaba beyinle alakalı bir problem mi? yardımcı olursanız sevinirim? hayırlı günler....
      Genelde ön sol veya sağ teker sinyal bozukluğu çıkıyor.Cihazla yol testi yapıp sensör sinyallerini kontrol edin arızayı göreceksiniz.

• Çavuş
      66 Mesaj
      05 Nisan 2019 20:20:18

Sağol ustam bu testi kim yapar peki frenci dediğimiz tamirciler mi. Yaşadığım şehir de sadece abs üzerine usta yoktur gibi geliyor bana. Kime göstermeliyim bilen arkadaşlar da cevap verirse sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      hakanusta kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
      15 Mesaj
      15 Nisan 2019 17:20:41

Tesekkurler ustam beyin arizasi gibi durmuyor anladigim kadarıyla daha cok sensorlerde sikinti var gibi algiladim ben dogru mudur?

|
      |
      hakanusta kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
      35 Mesaj
      17 Nisan 2019 00:53:23
      Mrb arkadaşlar Hakan usta hayırlı işler.1998 model Daewoo Nubira 2.0 aracım var aracı aldıktan bir süre sonra abs ışıgı belirli aralıklarla yanmaya başladı. Bazen sinyal verdigimizde çıkan ses gibi ses çıkarıp abs lambası yanıp pır pır ederek bu sese eşlik ediyordu.Bu ses geldiginde ani fren yaptıgımda ışık sönüyor abs devreye giriyordu daha sonra buda devre dışı kaldı. Aynı araçtan çıkma ve çalıştıgına emin oldugumuz abs beyni iki adet kontrol paneli hız sensörü hepsini degiştirdim ama genede ışık sönmüyor. Abs devre dışı sürekli. Dört tekeri tek tek çevirerek kontrol ettim hepsinde yanıyor ışık kablolarda vs kopukluk yok sigorta role saglam araç haraket ettigi an yanıyor lamba herşeyi denedim çözüm bulamadım. Farklı fikri önerisi olan arkadaşım varmı. Araç saglıklı bir şekilde cihaza baglanmıyor soket uyumsuz uysada programlar aracı net tanımıyor. Mugla Fethiyedeyim imkanlar kısıtlı. Artık bezdim bu abs sıkıntısından Allah rızası için yardım lütfen

|
      |

• Yüzbaşı
      545 Mesaj
      17 Nisan 2019 19:40:23
      Hakan ustam selam, arac: megane 1 1.6 16v sedan

Abs stop serv ve el freni ışıkları yanıyor.

Cihaza bağlattık abs röle hatası veriyor. Abs sensör kabloları sağlam. Nasıl bir yol izleyelim? Teşekkürler

|
      |

Reklamlar
web tasarım
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
SEO
Ankara Web Tasarım
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,125
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.