Şimdi Ara

ABS BEYNİ TAMİR HONDA FREN PEDALI İNİYOR 2022 HAKKINDA TÜM SORUNU İÇİN CEVAP BURADA 2022 (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
940
Cevap
53
Favori
475.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2004 Volvo S60 aracımda Abs ikaz lambası yanıyordu. İkaz lambası yandığında km sayacı da çalışmıyordu.Sorunu anlayamayıp tüm elektrik tesisatını yenilemek isteyenler bile olmuştu🙄 Forum vasıtasıyla Hakan ustaya ulaştım ve Ankara’ya geldim. Sağolsun ustam doğru teşhisle kısa sürede çözdü sorunu. Ellerine sağlık.

Ankara’ya gelmeden forumu baştan sona okudum. Şehir dışından yazan çok arkadaş var.Tavsiyem sorunu bilmeyen tamircilere arabayı kurcalatıp başka arızalar gereksiz masraflar çıkarmayın. 👍

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lifehacker -- 30 Ağustos 2018; 19:34:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba.

Palio 1999 model aracımın abs sisteminde bir arıza var, ani frenlerde abs devreye giriyor ancak ya tam performans alıyorum araç güzel duruyor, ya da abs vuruyor ama doğru düzgün tutmuyor bu 1, 2. si ani frenlerde abs devreye girince fren pedalı takılı kalıyor, pompalayınca düzeliyor. bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi. Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lifehacker

2004 Volvo S60 aracımda Abs ikaz lambası yanıyordu. İkaz lambası yandığında km sayacı da çalışmıyordu.Sorunu anlayamayıp tüm elektrik tesisatını yenilemek isteyenler bile olmuştu🙄 Forum vasıtasıyla Hakan ustaya ulaştım ve Ankara’ya geldim. Sağolsun ustam doğru teşhisle kısa sürede çözdü sorunu. Ellerine sağlık.

Ankara’ya gelmeden forumu baştan sona okudum. Şehir dışından yazan çok arkadaş var.Tavsiyem sorunu bilmeyen tamircilere arabayı kurcalatıp başka arızalar gereksiz masraflar çıkarmayın. 👍
    Teşekkür ederim.
    Görevimiz neyse onu yaptık.
  • Slm. Hakan usata 2002 toyota yaris marka aracı yeni aldım ama bu araçda abs varmı yokmu anlamadım göstergede abs ışığı yok ani frene basarak denediğimde tekerler kitleniyor pedala vurma yok ama bu özelik donanım olarak yokmu yoksa arızalımı anlamadım. Arıza varsa yaptırmak istiyorum... Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ada0679 -- 27 Eylül 2018; 11:5:27 >
  • Hakan Usta merhaba primera p11 kasa arabam var yaklaşık 3 yıl önce nedensiz yere çok düşük hızlarda abs devreye girmeye başladı ama ender oluyordu ve çok önemsemedim sonra bir tamirci fiyaskosu ile abs müşirini bozdular yan sanayi alıp taktık şimdilerde araba çalşınca abs işığı yanıyor ancak hareket halindeyken motoru kapatıp açtığınızda abs ışığı sönüyor ve abs normal şekilde çalışıyor ancak sağa ve sola dönerken frene basınca yine gereksiz yere abs devreye giriyor hemen sonra da abs ışığı yanıyor ve devreden çıkıyor; sizce bu parçayı orijinalini bulup değiştirmeliyim yoksa benzer sorunu daha önceden de göstermesi nedeniyle sorun başka bir noktada mıdır?
  • HAKAN USTAYA TEŞEKKÜRLER.

İşini, kendi arabasını yaparmış gibi yapıyor. Abs sorununuz varsa düşünmeden gidebileceğiniz bir yer.
  • TİTİ1910 T kullanıcısına yanıt
    HAKAN USTAYA TEŞEKKÜRLER.

İşini, kendi arabasını yaparmış gibi yapıyor. Abs sorununuz varsa düşünmeden gidebileceğiniz bir yer.
  • Usta selamünaleyküm

1999 model Toyota Avensis 2 . Motor bir aracım var model eski olduğundan dolayı her yerde uygun program Yok özel servislerin bir kaçına uğradım fakat arıza nedir bulamadılar daha doğrusu bilgisayar programları araca bağlanamadı arızayı özetliyeyim ki forumu okuyan arkadaşlar için yardım ve fikir olsun

araçın kontağını açtığımda ABS ışığı yanıyor sonra sönüyor aracı çalıştırıyorum herşey normal fakat 3/ 5 metre hareket edince ABS lambası direk yanıyor ve sönmüyor

bazen de ışık kontağı açtığım zaman yanıyor aracı çalıştırsamda yürüsemde sönmüyor

İki ayrı şekilde hareket ediyor sorun nedir sizce mail adresine cevap atarsanız sevinirim İyi çalışmalar dilerim

• quote:

Orijinalden alıntı: Murat 5858

Usta selamünaleyküm

1999 model Toyota Avensis 2 . Motor bir aracım var model eski olduğundan dolayı her yerde uygun program Yok özel servislerin bir kaçına uğradım fakat arıza nedir bulamadılar daha doğrusu bilgisayar programları araca bağlanamadı arızayı özetliyeyim ki forumu okuyan arkadaşlar için yardım ve fikir olsun

araçın kontağını açtığımda ABS ışığı yanıyor sonra sönüyor aracı çalıştırıyorum herşey normal fakat 3/ 5 metre hareket edince ABS lambası direk yanıyor ve sönmüyor

bazen de ışık kontağı açtığım zaman yanıyor aracı çalıştırsamda yürüsemde sönmüyor

İki ayrı şekilde hareket ediyor sorun nedir sizce mail adresine cevap atarsanız sevinirim İyi çalışmalar dilerim
    Araç yürüyünce yanıyorsa sensör sinyallerine baktırın.

• Sa.hakan usta ve arkadaşlar aracım 2013 megane 3 abs nizi gösterin hatası bazen yanıyor bazen yanmıyordu bilgisayara bağlatınca sol ön tekere elektrik gelmiyo dedi usta sonrasında reset falan attı 1-2 saat yolculuktan sonra tekrar yandı sanayiye ustaya gittim olayı anlattım sol ön tekeri söktü abs kablosu benden önceki sahibi tarafından tamir ettirlmiş olan yerinden tekrar kırılmış lehimledi sardı bantladı sonra ışık yanmadı aracı evin önüne park ettim sabah işe giderken çalıştırdım tekrar abs hatası verdi sorun nedir acaba yardımcı olursanız sevinirim hayırlı işler

• Sa ustam 3.18 i e46 kasa bmw benim araçda abs ve ortadaki dsc sanırım üçgen şeklindeki ışıklar sürekli yanıyor bazende el freni ışığı bunlara ekleniyor cihazda abs pompası arızası çıktı tamiri mümkün mü tahminen ne kadar tutar yoksa yeni bir abs beyni mi almak daha doğru yardımcı olursanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 66ALpEr1905 -- 4 Şubat 2019; 20:8:26 >
  • Hakan ustam 2000 model milenyum Accent sahibiyim. Arabayı alalı 1 yıl kadar oldu. Aldığımdan beri şöyle bir sorun var aldığım kişide böyle bir sorun olduğunu söylemişti. Sorun her zaman olmuyor arada bir yapıyor. Tam yavaşlarken durmaya yakın frene basınca pedal da titreme ve takırtı sesi oluyor. Çıkan ses ve titreşim bana sanki iki dişli bir birine sürtüyormuş gibi bir his veriyor. Fren tutmuyormuş gibi oluyor pedalı bırakıp tekrar basıyorum titreme ve ses devam ediyor fakat fren tutuyor. Titreme olurken pedala basmaya devam edersem araba yavaşlıyor fakat fren tam olarak tutmuyor. Bazen frene basmasam bile hafiften pedaldan tıkırtı sesi geliyor. Bu sorunu yaptığı zamanlar da bazen abs ışığı yanıyor, kontağı kapatıp açınca sönüyor. Sizce neden kaynaklanıyor olabilir. Teşekkürler.

• hakan usta merhabalar 2004 opel corsam var araca hidrolik sağ bölümüne normal motor yağı koymuşlar bu sebepden dolayı firen ana merkez değişimi yapldı usta daha sonra abs merkezden kaynaklandığını söyledi değişmesi gerektiğini söyledi.Abs merkezi tamiri oluyormu
  • Hakan usta bu işin piridir . ve çok hızlıdır corsa d aracımın tamiri için saat 5 te verdiğim kargo ertesi günü saat 11 de hakan usta tarafından yapılarak gönderilmiştir... !! kendisine çoook teşekkür ediyorum
  • selamın aleyküm Hakan ustam; yeni d kasa corsa araba aldım. frene yavaşlamak için hafif dokunuşlarda bile tak diye ses geliyor ve frenin altında takoz varmış hissi veriyor. bazende abs ışığı yanıyor o zaman fren normal hale geliyor ne ses ne de takoz varmış hissi oluşmuyor. ışık sürekli yanmıyor özellikle stop edip tekrar çalıştırdığımda sönüyor ve bahsettiğim gibi ses ve takoz varmış gibi etki yapıyor.İlk zamanlarda ara sıra yapıyordu ama 15 gün içinde iyice arttı. acaba beyinle alakalı bir problem mi? yardımcı olursanız sevinirim? hayırlı günler....
  • quote:

Orijinalden alıntı: TİTİ1910

HAKAN USTAYA TEŞEKKÜRLER.

Teşekkür ederim görevimiz neyse yapıyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ctbjk

Sa.hakan usta ve arkadaşlar aracım 2013 megane 3 abs nizi gösterin hatası bazen yanıyor bazen yanmıyordu bilgisayara bağlatınca sol ön tekere elektrik gelmiyo dedi usta sonrasında reset falan attı 1-2 saat yolculuktan sonra tekrar yandı sanayiye ustaya gittim olayı anlattım sol ön tekeri söktü abs kablosu benden önceki sahibi tarafından tamir ettirlmiş olan yerinden tekrar kırılmış lehimledi sardı bantladı sonra ışık yanmadı aracı evin önüne park ettim sabah işe giderken çalıştırdım tekrar abs hatası verdi sorun nedir acaba yardımcı olursanız sevinirim hayırlı işler
    Yine sol ön teker veriyorsa başka kopuk daha var demektir.
    Detaylı kontrol edin sorunu göreceksiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkbaharla

Hakan Usta merhaba primera p11 kasa arabam var yaklaşık 3 yıl önce nedensiz yere çok düşük hızlarda abs devreye girmeye başladı ama ender oluyordu ve çok önemsemedim sonra bir tamirci fiyaskosu ile abs müşirini bozdular yan sanayi alıp taktık şimdilerde araba çalşınca abs işığı yanıyor ancak hareket halindeyken motoru kapatıp açtığınızda abs ışığı sönüyor ve abs normal şekilde çalışıyor ancak sağa ve sola dönerken frene basınca yine gereksiz yere abs devreye giriyor hemen sonra da abs ışığı yanıyor ve devreden çıkıyor; sizce bu parçayı orijinalini bulup değiştirmeliyim yoksa benzer sorunu daha önceden de göstermesi nedeniyle sorun başka bir noktada mıdır?
    Genelde ön sol veya sağ teker sinyal bozukluğu çıkıyor.Cihazla yol testi yapıp sensör sinyallerini kontrol edin arızayı göreceksiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: 66ALpEr1905

Sa ustam 3.18 i e46 kasa bmw benim araçda abs ve ortadaki dsc sanırım üçgen şeklindeki ışıklar sürekli yanıyor bazende el freni ışığı bunlara ekleniyor cihazda abs pompası arızası çıktı tamiri mümkün mü tahminen ne kadar tutar yoksa yeni bir abs beyni mi almak daha doğru yardımcı olursanız sevinirim
    Tamiri mümkün 250tl-400tl arası çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turuncu8

Hakan ustam 2000 model milenyum Accent sahibiyim. Arabayı alalı 1 yıl kadar oldu. Aldığımdan beri şöyle bir sorun var aldığım kişide böyle bir sorun olduğunu söylemişti. Sorun her zaman olmuyor arada bir yapıyor. Tam yavaşlarken durmaya yakın frene basınca pedal da titreme ve takırtı sesi oluyor. Çıkan ses ve titreşim bana sanki iki dişli bir birine sürtüyormuş gibi bir his veriyor. Fren tutmuyormuş gibi oluyor pedalı bırakıp tekrar basıyorum titreme ve ses devam ediyor fakat fren tutuyor. Titreme olurken pedala basmaya devam edersem araba yavaşlıyor fakat fren tam olarak tutmuyor. Bazen frene basmasam bile hafiften pedaldan tıkırtı sesi geliyor. Bu sorunu yaptığı zamanlar da bazen abs ışığı yanıyor, kontağı kapatıp açınca sönüyor. Sizce neden kaynaklanıyor olabilir. Teşekkürler.
    Genelde ön sol veya sağ teker sinyal bozukluğu çıkıyor.Cihazla yol testi yapıp sensör sinyallerini kontrol edin arızayı göreceksiniz.

• 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.