Şimdi Ara

ABS BEYNİ TAMİR HONDA FREN PEDALI İNİYOR 2022 HAKKINDA TÜM SORUNU İÇİN CEVAP BURADA 2022 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
940
Cevap
53
Favori
475.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    abs + asr + esp fiyatı ne kadar arttırır...

bilgilendirebilirmisniz ??
  • merhaba hakan usta ben sakarya dan frenci fatih usta nasılsınız aynı meslekte olmak guzel bir duygu ben mesleğimle gurur duyyorum insanlar doğru yolu göstermek çok mutlu ediyor beni saygılar
  • slm hakan usta 2003 opel astram var abs lambam yanıyor ve devreden cıkıyor 15 dakıka veya1 sast sonra sönüyo ve normale dönüyo cıhaza bağlattım sağ ön teker devre acık dıye yazı cıkıyor porya deışecek dıyorlar kımse sorunu araştırıp bulma taraftarı deıl abs kablolarından olabılırmi sızce sorun nerede poryayı deıştirmek sorunu öozecekmı boşuna paravermek ıstemıyorum yardımlarınızı beklıyorum teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: frenci

merhaba hakan usta ben sakarya dan frenci fatih usta nasılsınız aynı meslekte olmak guzel bir duygu ben mesleğimle gurur duyyorum insanlar doğru yolu göstermek çok mutlu ediyor beni saygılar

Merhaba frenci fatih usta teşekkür ederim.Siz nasılsınız.

Fren sistemi çok önemli olduğundan aracınızın fren sistemlerini iyi, kaliteli ve bilgili ustalara yaptırın derim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: horoz1441

slm hakan usta 2003 opel astram var abs lambam yanıyor ve devreden cıkıyor 15 dakıka veya1 sast sonra sönüyo ve normale dönüyo cıhaza bağlattım sağ ön teker devre acık dıye yazı cıkıyor porya deışecek dıyorlar kımse sorunu araştırıp bulma taraftarı deıl abs kablolarından olabılırmi sızce sorun nerede poryayı deıştirmek sorunu öozecekmı boşuna paravermek ıstemıyorum yardımlarınızı beklıyorum teşekkürler

Merhaba horoz1441,
    Öncelikle araç tesisatı üzerinden sensör sinyallerinin düzgün gelip gelmediğini kontrol ettirin.Sinyallerde bozulma sensörün taradığı yeri kontrol ettirin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: horoz1441

slm hakan usta 2003 opel astram var abs lambam yanıyor ve devreden cıkıyor 15 dakıka veya1 sast sonra sönüyo ve normale dönüyo cıhaza bağlattım sağ ön teker devre acık dıye yazı cıkıyor porya deışecek dıyorlar kımse sorunu araştırıp bulma taraftarı deıl abs kablolarından olabılırmi sızce sorun nerede poryayı deıştirmek sorunu öozecekmı boşuna paravermek ıstemıyorum yardımlarınızı beklıyorum teşekkürler

Merhaba horoz1441,
    Öncelikle araç tesisatı üzerinden sensör sinyallerinin düzgün gelip gelmediğini kontrol ettirin.Sinyallerde bozulma varsa sensörün taradığı yeri kontrol ettirin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hakanusta

quote:

Orjinalden alıntı: yeakin

Daha önce araç benden önceki sahibinde iken ön sağ tekere giden sensör kablosu kopma v.s nedeni ile işlem görmüş sanırım üzeri bantlı idi ve bantları eskimiş idi bende bantları söküp bağlantıyı sıkılayıp tekrar bantladım bundan ötürü olabilirmi?

Bağladığınız kabloların ucları ters olabilir.

Hakan Usta ABS sensör kablosunda kopuk buldum bariz olarak içten kopmuştu ve lehimledim aracın ABS lambası söndü yola çıktım 30 km üzerine çıkınca ABS lambası yanıyor 30 km altında frene bastığımda ABS devreye giriyor Ancak 30 KM üzerine çıkınca ABS lambası yanıyor.
    Sensör uçları ters olabilir demiştiniz onu da kontrol ettim uçları ters takınca direk ABS lambası yanıyor ve sönmüyor yardımlarınızı rica ediyorum.Kablo uçları doğru olduğu halde neden yapar? ABS okuyucu halkadan olabilirmi?

• hakan usta merhaba,

beni belki hatirlarsin turuncu mareamin abs ebd arizasini yapmıstın, sorunsuz calisiyor cok tesekkurler.

sana bir tanıdıgımı gondermistim hafta sonu, alarmi gerekli gereksiz calisan gri BMW 3,16 compact, onuda cozecegine eminim
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: hakanusta

quote:

Daha önce araç benden önceki sahibinde iken ön sağ tekere giden sensör kablosu kopma v.s nedeni ile işlem görmüş sanırım üzeri bantlı idi ve bantları eskimiş idi bende bantları söküp bağlantıyı sıkılayıp tekrar bantladım bundan ötürü olabilirmi?

Bağladığınız kabloların ucları ters olabilir.

Hakan Usta ABS sensör kablosunda kopuk buldum bariz olarak içten kopmuştu ve lehimledim aracın ABS lambası söndü yola çıktım 30 km üzerine çıkınca ABS lambası yanıyor 30 km altında frene bastığımda ABS devreye giriyor Ancak 30 KM üzerine çıkınca ABS lambası yanıyor.
    Sensör uçları ters olabilir demiştiniz onu da kontrol ettim uçları ters takınca direk ABS lambası yanıyor ve sönmüyor yardımlarınızı rica ediyorum.Kablo uçları doğru olduğu halde neden yapar? ABS okuyucu halkadan olabilirmi?

Sensörün taradığı dişlide sorun olabilir.

• quote:

Orjinalden alıntı: halilcakirs

iyi günler hakan ustam size bir sorum olacak aracım bmw 3.20i 94 model 2 aydır abs lambası sürekli yanıyor bir kaç kere kısa süreliğine söndü ama sonra tekrar yanmaya başladı.Bügün biraz incelim aracı bi kablonun kopmuş olduğunu fark ettim ustaya gösterdim 4 tekerinin de sökülmesi gerektiğini bilgisayara bağlanması gerektiğini söyledi uzun iş olunca yaptırmadım acaba sorun bu kablomu resimdeki kırmızı işaretli noktadaki kablo benim aracımda kopmuş durumda.Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederiz.

Merhaba halilcakirs,
    Kopan kabloyu sağlam birşekilde lehimleyin.Test sürüşü yapın duruma göre diğer kablolarıda kontrol edin.
  • sağolun teşekkür ederiz.
  • Hakan usta selamlar
    2006 model megan2 sedan aracımda bazen ozellikle geriye dogru sag ve sol manevralar yaptıgım geri vitesten sonra ABS ısıgı ve SERVIS ısıgı yanmaya baslior. Aracı kapatıp yeniden calistirdiktan sonra problem cozuluyor.
    bu herzaman olmuyor nadiren oluyor. (haftada , iki haftada bir defa)
    nedeni nedir acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: xms

Hakan usta selamlar
    2006 model megan2 sedan aracımda bazen ozellikle geriye dogru sag ve sol manevralar yaptıgım geri vitesten sonra ABS ısıgı ve SERVIS ısıgı yanmaya baslior. Aracı kapatıp yeniden calistirdiktan sonra problem cozuluyor.
    bu herzaman olmuyor nadiren oluyor. (haftada , iki haftada bir defa)
    nedeni nedir acaba?

Merhaba xms,
    Aracın abs sensörlerinin soket veya elektrik hattında sorun olabilir.Tam teşhis için aracı cihaza bağlattırın ve arıza kodlarını bana bildirin daha kolay yardımcı olabilirim.
  • ABS Sistemi hayati sistem olduğundan sorunsuz olarak çalışması gerekir.
  • Güncel...
  • hakan usta sana bir sorum olacak cevap verebilirsen veya istanbulda beni uygun bir yere yönelendirebilirsen sevinirim. Benim alfa romeo 147 aracım var 3 gün önce ön yolcu koltuğunu öne doğru biraz sert çektim ve hemen arkasından gösterge panelimde aırbag arıza ışığı yandı servise götürdüm aırbag sorunlu olduğunu ve değiştirilmesi gerektiğini söyledi. sorun koltuk altında bir soket çıkması veya kablo kopması ama herkes işin para boyutunda bu konuda arabamı gösterebileceğim bir yer önerebilirmisin istanbul da
  • quote:

Orjinalden alıntı: dakydu

hakan usta sana bir sorum olacak cevap verebilirsen veya istanbulda beni uygun bir yere yönelendirebilirsen sevinirim. Benim alfa romeo 147 aracım var 3 gün önce ön yolcu koltuğunu öne doğru biraz sert çektim ve hemen arkasından gösterge panelimde aırbag arıza ışığı yandı servise götürdüm aırbag sorunlu olduğunu ve değiştirilmesi gerektiğini söyledi. sorun koltuk altında bir soket çıkması veya kablo kopması ama herkes işin para boyutunda bu konuda arabamı gösterebileceğim bir yer önerebilirmisin istanbul da

İstanbul'da direkt olarak gönderebileceğim bir servis yok ama bosch car servislerine gidebilirsin.
  • hakan usta teşekkürler bu akşam evime giden yol üzerinde bosch car servisi var oraya bir uğrayacağım yarın burdan bilgi veririm.
  • AKŞAM BOSCH CAR SERVİSİNE AIRBAG LAMBASININ YANMASI ÜZERİNE GÖTÜRDÜM BİLGİSAYARA BAĞLANDI AMA HATA ARIZAYI ŞU ŞEKİLDE GÖSTERDİ YAKIT DOLAYISIYLA KELEBEK BOĞAZI ENJEKSİYON VALFİ SADECE BU HATA YAZISINI VERDİ.BENİM KOLTUĞUN HIZLI GERİ GİTMESİNDEN SONRA AIRBAG LAMBASI DEDİĞİM İÇİN KOLTUĞUN İÇİN KABLO KOPMUŞ OLABİLİR CUMARTESİ GÜNÜ GEL KOLTUĞU SÖKÜP BAKALIM DEDİLER İŞİN AÇIKCASI PEK İÇİME SİNMEDİ BU YÜZDEN BAŞKA YERLERE DE GÖTÜRECEĞİM
  • hakan usta öncelikle bizlere böyle bir yardımda bulunduğunuz için size teşekkür ediyorum...

aracım 2001 focus ghia 16i arka teker bilyalarımda sorum vardı geçenlerde bursaya giderken bilyalar dağaldı. Tekerlerden ses gelmeye başladı yalova civarında oldu ve o şekilde bursaya kadar gitmek zorunda kaldım. gidince bir tamirci bulup bilyaları değiştirdim. bilyaları takarken usta sağ abas okuyucusunun aşındığını gösterdi ve büyük ihtimalle dağılan bilyalardan kaynaklandığını söyledi.çünkü daha önce böyle bi sorun yoktu aracı topladık aldık yola çıktık frenler iyi tutmamaya başladı önler abs ye giriyo arkalar algılamıyo istanbula döndük ve şimdi tekrar aracın lastiklerden ufak bi ses gelmeye başladı nedeni bu abs okuyucu halkanın aşınması olabilirmi yoksa takılan bilyalarda tekrarmı sorun var cevap verirseniz sevinirim. Saygılar...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.