Şimdi Ara

ABS BEYNİ TAMİR HONDA FREN PEDALI İNİYOR 2022 HAKKINDA TÜM SORUNU İÇİN CEVAP BURADA 2022 (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
940
Cevap
53
Favori
475.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: XadiR

iyi günler hakan usta. 2002 mondeo ghia var lpgli bende. dün abs ışığı yandığını farkettim ve haliyle abs çalışmıyordu tekerler kilitleniyordu. arabayı durdurup tekrar çalıştırdığımda abs ışığı söndü ve abs çalışır durumdaydı. 1-2 defa yaptı bunu. arabayı tekrar çalıştırdığımda ise gidiyordu. sorun ne olabilir acaba bir temassızlık olabilir mi ki abs beynine giden kablolarda?

Bir yerde temassızlık olabilir.Önce tahlil sonucu için bilgisayara bağlamak gerekir.
    Çözüm üretmek 15dk gibi zaman alır...
    Absci Hakan usta: 05369491316

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanusta -- 18 Ağustos 2017; 15:41:9 >
  • hakanusta kullanıcısına yanıt
    ustam dün götürdüm tamircime abs bağlantı kablolarını temizledik spreyledik taktık bu sefer iyice gitti abs. önceden stop edip tekrar çalıştırınca devreye giriyordu şimdi hiç devreye girmiyor sürekli ışık yanıyor ve abs çalışmıyor. bugün bilgisayara bağlatıp bakıcaz inşallah şu sıkışık zamanımda fazla bi masraf çıkarmaz. mondeo sensör fiyatları ne durumda acaba internetten arattığımda 60 liraya da var 170e de 250'ye de. maalesef denizlideyim yoksa kesin gelirdim yanınıza :S
  • Selamün aleyküm

2011 TGX 18.400 MAN kullanıyorum.

Çekicinin beyni tamir edildi. Dorsenin cırcırları arızalı diye komple değişti. An ca sorun çözülrmedi.

Problemimiz dorsede hiç fren yok. Dorseyi başka araca takıyoruz mükemmel fren var anca benim çekiciye takıyoruz hiç fren kalmıyor. Sorun ne olabilir.? İşin içinden çıkamıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ClassTurk -- 1 Haziran 2017; 10:35:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba hakan usta.oncelikle size tesekkur ederim emeginize saglik.

Wv polo 2006 model aracim.trafikli bir seyir esnasinda hararet birden yulseldi durduk.tesaduf o an orda bulunan bir araca yardima gelen tamirciler hemen ilgilendiler fanin calismadigini soylediler bir kabloyla akuden elektirik alip calistirdilar.akabinde goturdugum tamirci fani degistirdi.yola ciktik 20 metre sonra abs lambasi ve kirmizi unlem isareti cikti.beyin hafizasindan dir dediler sildirdik gene yaniyor hemen.akuyle oynarken cok spark atti sigorta atmistir falan dedi bir tamirci.bilgisayarda gosterdigi abs hidrolik pompa voltaj besleme hatasi diyor tamirci abs beynini degistirmek lazim diyor kafam karisti.ayrica arac cok sik su eksiltiyor haftada bir su ekliyoruz.tesekkur ederim.

• Hocam selamlar

Bende focus 2001 model focus sport trend var 2.0. Esp mevcut araçta. Son dönemde ara ara ESP ışığı yanmaya başladı, C1279 hatası veriyor. Bu araçlarda ESP ve ABS beyni aynı diye okumuştum bir yerlerde. Sorun ne olabilir?
  • cevap yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat560 -- 18 Haziran 2017; 23:13:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanusta

quote:

Orijinalden alıntı: alisezgin34

Hakan ustam merhaba.
    Aracım 206+ 1.4 hdi uzun süredir Abs ışığım yanıyor bazen kendi kendine sönüp abs aktif hale geliyor, ama çok kısa bir süre sonra tekrar yanıyor..
    2 ustaya gösterdim biri abs beyni dedi aracı bize bırakmalısın yarım güne yakın kalacak dedi
    bir başka usta ise abs sirkülasyon pompasında arıza var ama en iyisi peugeot ustasına bir göster dedi
    kendim abs soketlerini çıkarıp taktım sonuç hüsran yine abs ışığı yanmaya devam ediyor.
    Ustam ne yapmalıyım şu sorundan kurtar bizi Allah aşkına

Besleme voltajlarına baktırın derim.
    Absci Hakanusta :05369491316

Hakan ustam tekrardan merhaba tam olarak bilgisayara bağlandığında ''C1380'' hata kodu veriyor tamir için yarım gün 650TL gibi bir rakam çıkardılar çok uçuk geldi rakam ve tamir olsa bile yine arıza verceğini söylüyorlar. Besleme voltajlarına nasıl nerden baktırabilirim? Bu pompaya giden soketi çıkarıp v40 sıkıp bolca hava tuttum ama sönmedi.. ustam keşke istanbulda olaydın..

• Hakan abi merhaba, telefonla görüşmüştük. ABS, airbag ve el freni lambası aynı anda, dıt-dıt-dıt diyerek yandı. bir kaç gün sonra kendiliğinden geçti. ışık yanmadan bakamayız dediler. bir müddet sonra tekrar yandı. gösterdik ABS beyni arızalı dediler. şimdi tekrar söndü. yani bir kaç güne bir yanıp sönüyor, ben maraşta sanayii esnafına çok güvenmediğim için bilmeden götürmek istemiyorum. abs beyin arızası böyle mi oluyor acaba ? :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lynchesque

Hakan abi merhaba, telefonla görüşmüştük. ABS, airbag ve el freni lambası aynı anda, dıt-dıt-dıt diyerek yandı. bir kaç gün sonra kendiliğinden geçti. ışık yanmadan bakamayız dediler. bir müddet sonra tekrar yandı. gösterdik ABS beyni arızalı dediler. şimdi tekrar söndü. yani bir kaç güne bir yanıp sönüyor, ben maraşta sanayii esnafına çok güvenmediğim için bilmeden götürmek istemiyorum. abs beyin arızası böyle mi oluyor acaba ? :)

benimde öyle arada yanıyor arada sönüyor abs. aynı şekilde bana da abs beyin arızası dediler ama pek güvenemiyorum
  • Hakan usta benimde sana bir sorum olacak aracım 97 model Opel Omega 2.0 16v abs bir süredir devre dışı cihaza bağlattığımda abs pompası arızası verdi sizin öneriniz nedir abs beyni tamir edilebilir mi yoksa çıkma bir beyin alıp değiştireyim mi şimdiden teşekkür ediyorum
  • Hakan Ustam merhaba 2011 model 1.6 hdi Citroen Berlingo aracim var aracimin abs beyninde ariza var bu sebeple km saati çalişmiyor. Yani hiz bilgisi abs beynine geliyor ama oradan ana beyne iletilemiyor. Aracimin abs ariza isigi yaniyor ama frene bastigimda abs calisiyor. Vurma hissediliyor. Sizce sebebi nedir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba ustam 2004 model honda jazz aracımın abs ışığı yanıyor bazı günler sönüyor ve abs yi denediğimde çalışıyor özel serviste cihaza bağlandı oradaki usta kısa devre var dedi. yardıncı olursanız memnun olurum.
  • herkese ve hakan ustam'a merhaba,

2010 model mazda 3'üm var. yaklaşık 3 hafta önce yaz lastiği aldım ve taktırdım. aradan 1 hafta geçtikten sonra bir gün abs ışığı yandı. Biraz internetten araştırınca fazla dikkate almadım, lastikten olabilir diye düşündüm, ertesi gün söndü. 2-3 gün geçtikten sonra yine yandı ve 1 haftadır sönmedi. Ben de şüphelenince servise götürdüm. Serviste makinaya bağladılar, abs beyninin bozulduğunu ve değişmesi gerektiğini söylediler. Fiyatını sorduğumda ise aldığım cevap şuydu: 6300 tl. Şaka mı yapıyorsunuz dedim, değişimin fiyatı bu dediler. Şuan kafam çok karışık ve tedirginim, bi yol gösteren olursa çok memnun olucam. Son günlerde trafikte hiçbir şekilde ani fren, ani ve derin bir çukura girme vs. kesinlikle yapmadım, ışık adeta durup dururken yandı diyebilirim. Çok şaşkınım, ne yapacağımı bilmiyorum.
  • Arkadaşlar benim araç bora 1.6 otomatik 1999 model abs lambası yanıyor

01276 abs hidrolik pompası v64.

Hatası var çözümü nedir ?

Bu arada Bursa'dan yazıyorum

• oncelikle bu sayfayi acan ve yillardir herkese yardimci olmaya calisan ustamiza tesekurlerimi iletiyorum....keske ustamiz adanada olsada direk solugu yaninda alsak....

2007 model corsa d 1.2 model aracm var...aracimin once abs lambasi yandi 1 gun arayla benzin ve hiz gostergesi calismamaya basladi diger fonsksiyonlarinda sorunyok..34 aydir bu sekilde biniyorum veartik yaptirmaya kararverdim kime sorsam gosterge bozuk dedi yaptirmak icin bioto elektronikciye birakdm aracimi.ancak servis gostergemin saglam oldugunu yeni gosterge takip denediklerini arizanin baska bi yerde oldugunu soyledi aracimin kalmasi gerektigini soylediler bende biraktm...daha sonra donus yaptiklarinda abs beyininin arizali oldugunu 1750 tl masrafi olacagini soylediler ve bu para coguma gitti araci yaptirmadan aldm hemen arastirmalara basladim...internette 400 ile 750 tl arasi fiyatlar var...naeil bi yol izlemeliyim bilmiyorum...1750 verip yaptirsamiydim acaba....abs beyin fisini cektirsem sorun acaba cozulurmu? her turlu fikire acigim adanada bu tip islerle ugrasan usta yok gibi bisi...beni afdinlatirsaniz sevinirim...bide benim araca uygun parca kodunu nasil bulabilirim parca kodu veren siteler var ama abs beyinini bulamadim.simdiden tesekurler

• selamün aletiymiş arkadaşlar yeni katıldım benim sıkıntım çok en önemlisi abs beyni arızası dendi pc bağladık şuan ani fren yapınca pedal şişiyor önler kapıp kaydırıyor abs ilgisi varmı tsk

• araç vectra b

• quote:

Orijinalden alıntı: raptor9999

oncelikle bu sayfayi acan ve yillardir herkese yardimci olmaya calisan ustamiza tesekurlerimi iletiyorum....keske ustamiz adanada olsada direk solugu yaninda alsak....

2007 model corsa d 1.2 model aracm var...aracimin once abs lambasi yandi 1 gun arayla benzin ve hiz gostergesi calismamaya basladi diger fonsksiyonlarinda sorunyok..34 aydir bu sekilde biniyorum veartik yaptirmaya kararverdim kime sorsam gosterge bozuk dedi yaptirmak icin bioto elektronikciye birakdm aracimi.ancak servis gostergemin saglam oldugunu yeni gosterge takip denediklerini arizanin baska bi yerde oldugunu soyledi aracimin kalmasi gerektigini soylediler bende biraktm...daha sonra donus yaptiklarinda abs beyininin arizali oldugunu 1750 tl masrafi olacagini soylediler ve bu para coguma gitti araci yaptirmadan aldm hemen arastirmalara basladim...internette 400 ile 750 tl arasi fiyatlar var...naeil bi yol izlemeliyim bilmiyorum...1750 verip yaptirsamiydim acaba....abs beyin fisini cektirsem sorun acaba cozulurmu? her turlu fikire acigim adanada bu tip islerle ugrasan usta yok gibi bisi...beni afdinlatirsaniz sevinirim...bide benim araca uygun parca kodunu nasil bulabilirim parca kodu veren siteler var ama abs beyinini bulamadim.simdiden tesekurler

Merhaba,

Abs beyninin üzerinde yazıyor.Pompa motorunda oem numarası vardır.
    Parça resmini çekip bana gönderirseniz yardımcı olurum.

Absci Hakan usta :05369491316

• quote:

Orijinalden alıntı: okan56

Merhaba hakan usta.oncelikle size tesekkur ederim emeginize saglik.

Wv polo 2006 model aracim.trafikli bir seyir esnasinda hararet birden yulseldi durduk.tesaduf o an orda bulunan bir araca yardima gelen tamirciler hemen ilgilendiler fanin calismadigini soylediler bir kabloyla akuden elektirik alip calistirdilar.akabinde goturdugum tamirci fani degistirdi.yola ciktik 20 metre sonra abs lambasi ve kirmizi unlem isareti cikti.beyin hafizasindan dir dediler sildirdik gene yaniyor hemen.akuyle oynarken cok spark atti sigorta atmistir falan dedi bir tamirci.bilgisayarda gosterdigi abs hidrolik pompa voltaj besleme hatasi diyor tamirci abs beynini degistirmek lazim diyor kafam karisti.ayrica arac cok sik su eksiltiyor haftada bir su ekliyoruz.tesekkur ederim.

Çektikleri kablo abs sigortasına takmışlar sa ondan kaynaklanıyor olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: murat560

cevap yok.

Acil durumlar için cepten arayabilirsiniz.

Absci Hakan usta: 05369491316
  • 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.