Şimdi Ara

ABS BEYNİ TAMİR HONDA FREN PEDALI İNİYOR 2022 HAKKINDA TÜM SORUNU İÇİN CEVAP BURADA 2022 (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
940
Cevap
53
Favori
475.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MadeBy

quote:

Orijinalden alıntı: hakanusta

quote:

Hakan usta merhaba... benim aracım 1997 golf 3 1.6 cl. sorunum ise abs ışığı hiç yanmıyor ve abs devreye girmiyor
    Daha önce çalışıyordu bi ara yağmurlu havada ışık sürekli yandı birkaç saat sonra düzelmiş ve sönmüştü problem yoktu.
    Bayağı bir aradan sonra ışığın hiç yanmadığını farkettim.
    Arka fren balatalarını (kampanalı) değiştirtmiştim bunun bir etkisi olabilir mi
    Abs sigortalarını, Abs lambasını kontrol ettirdim ama sorun yok.
    Elektronikçiye göstermem tavsiye edildi ancak vakit bulup gidemedim ve yaptıramadım.
    Arızanın ne olduğunu nasıl anlarız yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Merhaba,
    Arızanın ne olduğunu anlamanın en basit yolu bilgisayara bağlattırıp arıza kayıtlarını okumaktır.

Detaylı bilgi için arayabilirsiniz.

0536 949 13 16

Ustam merhaba, cihaza bağlattığımda abs beynini görmüyor, yazmamışım. Şimdiden teşekkürler kolay gelsin.

Hakan ustam merhaba, Tavsiye üzerine aracı hafta sonu kayserideki bi oto elektronikçiye götürdüm. abs beyninin kablosunu söktü ve oksitlenme, fiş ucunun birinde erime vb bişeyler vardı. biraz temizledi ve bir ampül yardımıyla (bir ucu aküye bağlı) deneme yaptı. Abs beyni yanmış 200-300 tl masrafı olur tamir olursa, olmazsa 400-500 tl yeni fiyatı dedi. Şimdilik kalsın dedim ve yaptırmadım. Birde sadece beyni sökmek yarım saatten fazla sürer, aracın altından sökülüyor diyor.
    tamiri de en az 3-4 saat sürer diyor. Kablosunu tekrar takmadı iyice yanmasın gibisinden şimdi takılı olmadığı için abs ışığı ve ikaz ışığı sürekli yanar durumda.
    Sizce ne yapmalıyım. Fiyat bayağı bir yüksek geldi. Başka bir yere de sormadım ve göstermedim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MadeBy -- 2 Şubat 2014; 22:10:48 >

• 97 model Hyundai Elantra aracıma bir türlü sağ ön ABS sensörü bulamadım. @hakanusta nerde bulabilirim bu parçayı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba
    2004 model 1.6 Focus Collection 'da ABS beyni motorun neresinde bulunur acaba? Cevaplarsanız, ya da bi resim ekleyebilirseniz çok memnun olurum. Teşekkürler.
  • merhaba hakanusta ben rusyada yasiyorum benim 2004 focusum var on frenlerden tak tak diye sesler geliyor frenler tutmuyor balatalari degistirdim fayda etmedi genelde bozuk yollarda yapiyor buradaki ustalara gosterdim pek anlamiyorlar abs lambasi calisiyor ama hic uyari vermiyor. sizce sorun nedir simdiden tesekkur ediyorum
  • ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE MERHABA FORUM DA YENİYİM.
    BENİM 2000 MODEL 2.0 MONDEO GHİA ARACIM VAR ALDIОIM GÜNDEN BERİ SÜREKLİ SORUNLUYDU ROLANTİ , TCS ( ANTİ PATİNAJ) HARARET FANININ SÜREKLİ ÇALIŞMASI ARAÇTA TEKLEME VE KASMA VB.GİBİ.NEYSE ARACI ALIRKEN YOKTU BİŞEY ALDIОžIM GÜNÜN ERTESİ BAŞLADI VEYA VARDIDA BİZ ANLIYAMADIK .KEZA BEN ÇORUM VE ANKARA ARASI DEVAMLI GELİP GİDİYORUM.
    ANKARADA BU SORUNLAR İÇİN FORD ARAÇLARINA BAKAN NEREDEYSE TÜM USTALARI DAHA DOОžRUSU KENDİNİ USTA SANAN KİM VARSA GEZDİK KİMİ DİYO ARABADA ŞASE OLABİLİR TESİSATA BAKMAK LAZIM KİMİ DİYO HARARET MÜŞÜRÜNDEN KİMİ DİYO HAVA EMİŞ SENSÖRÜ KİMİ DİYO ROLANTİ SENSÖRÜ GEZDİKTE GEZDİK.BAKTIM OLMUYO ADAM GİBİ BAKILSIN DİYE ANKARA İVEDİKTE VE ŞAŞMAZDA ELEKTRİK VE ELEKTRONİKÇİ USTA ARAMAYA BAŞLADIM.EN AZ 20 DÜKKAN GEZDİM KİME GİTESEM ARABAYI BIRAK 3-4 GÜN İNCELEYELIM TÜM TESİSATI AÇMAM LAZIM BAKMAM LAZIM BEYNE BAKMAM LAZIM.TABİKİ BU ARADA BENDE BOŞ DURMUYORUM DÜKKANDA BULUNAN ARAÇLARA YAPTIKLARINI İNCELİYORUM EОER ARACININ BAŞINDA BULUNAN BİRİ VARSA USTANIN NASIL OLDUОUNU İZLENİMLERİNİ SORUYORUM BİR YANDANDA AMA BİR TÜRLÜ KONUŞMASIYLA SORUN HAKKINDAKİ FİKRİYLE MÜŞTERİLERDEN ALDIОIM BİLGİLERLE BENİ TATMİN EDEN BİR YER BULAMADIM.KİME GİTSEM HALLEDERİZ AОBİ BIRAK ARACI DENİLİYOR BAŞKA LAF ÇIKMIYOR AОIZLARINDAN.SORUN NEDEN OLABİLİR DİYE SORDUОUMDA ÇOK GENEL KONUŞUYORLAR BAKMAK LAZIM TESİSATA BEYİNE BAŞKADA TEK LAF YOK.ÖYLE YERLER GEZDİM Kİ HEM VALLLAHİ HEM BİLLAHİ KASAP ADAMLAR ARABAYI YAPMAK BİR YANA BİR YANDANDA BOZUP KIRIYORLAR.ADAM ÖLÇMEK İÇİN SOKETİ ÇIKARTMIYORDA SOKETİN ALTINDAN KABLOYU SIYIRIP ÖYLE ÖLÇÜYOR AKIMI.BİRDE ÇOK DAMAR OLAN KABLONUN TUTAN 5-6 DAMARINI BIRAKIYOR OYLECEDE SARIYOR SEN NE YAPIYORSUN ŞÖYLE YAPSANA MAОDEM BÖYLE YAPTIN ORAYI DÜZELTSENE GÜZELCE TEKRAR KABLOYU BİRLEŞTİRİP SARSANA DEYİNCE AVAL AVAL BAKIP BİŞEY OLMAZ AОBİ SEN MÜSADE ET BEN NE YAPCAMI BİLİYORUM DIYOR.
    NEYSE BAKTIM OLMUYOR İNTERNETTE FORUMLARDA BİLGİ ARAMAYA BAŞLADIM.ARAŞTIRIRKEN BURAYI BULDUM HAKAN USTA BAKTIM HERKEZE BURADAN BİR ŞEKİLDE YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIYOR.TEL NUMARASINIDA VERMİŞ BURADA ARAYIN YARDIMCI OLAYIM DIYE.NEYSE FORMUN BU KONUSUNU TAM 23 SAYFA TEK TEK OKUDUM.SONUNDA ARAYIP SORMAK İSTEDİM.ARADIM KONUŞTUK YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞTI ANKARDA OLDUGUNU GELİRSEN DAHA NET YARDIMCI OLACAОINI BELİRTTİ BENDE YARIN GELİCEM DIYİP KONUŞMAMIZI SONLANDIRDIK.BEN SABAHTAN YOLA ÇIKTIM ÇORUMDAN ANKARAYA GELDİM USTANIN DÜKKANI BULDUM TANIŞTIK SORUNU ANLATTIM BİLGİSAYARA BAОLADI BAKTI SORUNLARI İNCELEDİ BİRAZ DÜŞÜNÜP BEYİNİ SOKTÜ VE ELİNDEKİ ARIZALARI OKUYAN BİLGISAYARDAN Bİ KAÇ ŞEMAYA BAKIP TAMAM BU DEDİ SORUNUN KAYNAGI TEK BİR YERDEN KAYNAKLANIYOR HEPSİ BİR YERDEN ÇIKIYOR DEDİ.BEYNİ ONARDI GETİRDİ TAKTI TEST ETTİK GAYET GÜZEL ARAÇ OLDU KAYMAK BU KADAR HIZLI VE DOОRU TEŞHİS PES DOОRUSU.RESMEN NOKTA ATIŞI DESEM ABARTMIŞ OLMAM.OYSAKI DAHA ÖNCE NE PARALAR HARCADIM BIRAK DÜZELTMEYİ ADAMLAR RESMEN ALDIK BU İŞİ AMA İNŞALLAH Bİ ŞEKİLDE YAPARIZ DİYO İÇİNDEN YÜZÜNDE OYLE Bİ İFADE HEPSİNİN NEDENSE KIMSE YOK BEN YAPAMAM DEMIYOR
    NEYSE HAKAN USTA GAYET İLGİLİ VE BİLGİLİ BİR ŞEKİLDE ARACIMI TAMİR ETTİ.BAŞKA MEKANİK SORUNLARIMDA VARDI ONLARI ANLATTIM ONLAR İÇİNDE RAMAZAN KARDEŞİMLE HAKAN USTAM ELİNDEN GELENİ YAPIP O İŞLERİMİDE HALLETTİLER.BU ARADA CİDDEN FORMDA OLDUĞU GİBİ HAKAN USTA TELEFONDA DA ARAYAN HERKEZE YARDIMCI OLUYOR HATTA BAŞKA USTALAR FELAN ARIYO ONLARA YOL GÖSTERİYOR BAŞKA İLLERDEN KARGOYLA TAMİR İÇİN BEYİNLER GELİYOR BEN GÖZÜMLE GÖRDÜM.SİZ ŞİMDİ SANICAKSINIZ Kİ HAKAN USTANIN TANIDIĞI FELANIM REKLAM YAPIYOR DIYECEKSINIZ EVET REKLAM YAPIYORUM BU ADAM RESMEN BU İŞİ ÇOK IYI BILIYOR NE SİZ ZAMAN KAYBEDİN NE ARACINIZ İŞTEN ANLAMAYAN ELLERDE OYUNCAK OLSUN NEDE KENDİNİ USTA SANAN SAHTEKARLAR PARA KAZANSIN HAKAN USTA KAZANSIN SİZ KAZANIN ARACINIZ KAZANSIN.BEN HİÇ TANIMAM SİZİN GİBİ FORMDA GÖRÜP ARAYIP KONUŞUP TAA ÇORUMDAN ANKARA GELDİM TANIŞTIK ARACIM YAPILIRKEN SOHBET ETTİK ÇAY İÇTİK YEMEK YEDİK GIRGIR ŞAMATA SANAYİNİN SOĞUK VE YORUCU OLMASINA VE CEBİMDEN PARA ÇIKMASINA RAĞMEN ÇOK GÜZEL ZAMANDA GEÇİRDİM ALDIĞIN PARA HELALI HOŞ OLSUN ANNENİN AK SÜTÜ GİBİ HELAL OLSUN HAKAN USTAM ELİNE, EMEGİNE YÜREĞİNE SAĞLIK.BEN OLANI AYNEN ANLATTIM SİZLERE ARKADAŞLAR EKSİĞİ VARDIR FAZLASI YOKTUR..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hakan usta merhaba... benim aracım 1997 golf 3 1.6 cl. sorunum ise abs ışığı hiç yanmıyor ve abs devreye girmiyor
    Daha önce çalışıyordu bi ara yağmurlu havada ışık sürekli yandı birkaç saat sonra düzelmiş ve sönmüştü problem yoktu.
    Bayağı bir aradan sonra ışığın hiç yanmadığını farkettim.
    Arka fren balatalarını (kampanalı) değiştirtmiştim bunun bir etkisi olabilir mi
    Abs sigortalarını, Abs lambasını kontrol ettirdim ama sorun yok.
    Elektronikçiye göstermem tavsiye edildi ancak vakit bulup gidemedim ve yaptıramadım.
    Arızanın ne olduğunu nasıl anlarız yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Merhaba,
    Arızanın ne olduğunu anlamanın en basit yolu bilgisayara bağlattırıp arıza kayıtlarını okumaktır.

Detaylı bilgi için arayabilirsiniz.

0536 949 13 16

Ustam merhaba, cihaza bağlattığımda abs beynini görmüyor, yazmamışım. Şimdiden teşekkürler kolay gelsin.

Hakan ustam merhaba, Tavsiye üzerine aracı hafta sonu kayserideki bi oto elektronikçiye götürdüm. abs beyninin kablosunu söktü ve oksitlenme, fiş ucunun birinde erime vb bişeyler vardı. biraz temizledi ve bir ampül yardımıyla (bir ucu aküye bağlı) deneme yaptı. Abs beyni yanmış 200-300 tl masrafı olur tamir olursa, olmazsa 400-500 tl yeni fiyatı dedi. Şimdilik kalsın dedim ve yaptırmadım. Birde sadece beyni sökmek yarım saatten fazla sürer, aracın altından sökülüyor diyor.
    tamiri de en az 3-4 saat sürer diyor. Kablosunu tekrar takmadı iyice yanmasın gibisinden şimdi takılı olmadığı için abs ışığı ve ikaz ışığı sürekli yanar durumda.
    Sizce ne yapmalıyım. Fiyat bayağı bir yüksek geldi. Başka bir yere de sormadım ve göstermedim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim kolay gelsin.

Merhaba hakan ustam sorunum halloldu şükür. Biraz pahalıya mal oldu malesef kayseri esnafı malum hele ki hurdacıları. Abs beyni tamamen yanmıştı tamir olacak gibi değildi. Çıkma orjinal 400.00tl ve sökme takma ustaya 100.00tl ödedim. Aynı sorunla karşılaşacak arkadaşlara bir yardımı olur belki. İlginiz için çok teşekkür ederim kolay gelsin ve başarılarınızın devamı dileğiyle...

mail gönderen arkadaşa cevaben: doğuşoto, dsi girişi 500mt kadar sonra yıkamacının yanından sağda. abs beyni çıkmacının birinden. tamamen yanmışsa önce beyni al yoksa itelemeye çalışıyorlar, yok kodladım yok numara girdim diye. (cevap maili çıkmıyor direkt forumdan gelmiş)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MadeBy -- 11 Ağustos 2014; 14:01:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben sadece bilgi almak istiyorum. Abs elemanlari nedir kac parcadan olusur yarin bir gun cikmacidan arac toplamak istersem bilgilenmek isterim

Abs beyni
    Abs kablosu

Bunun disinda absyi olusturan baska elemanlar varmi tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba hakanusta ben rusyada yasiyorum benim 2004 focusum var on frenlerden tak tak diye sesler geliyor frenler tutmuyor balatalari degistirdim fayda etmedi genelde bozuk yollarda yapiyor buradaki ustalara gosterdim pek anlamiyorlar abs lambasi calisiyor ama hic uyari vermiyor. sizce sorun nedir simdiden tesekkur ediyorum
  • MERABA USTA PASSAT ARACIM VAR ESKİ KASA 1.8 TURBO BENZİNLİ BENİM SORUNUM ARACIMDA ABS LAMBASI İLE BERABER EPS VE DİREKSİYON LAMBASI YANDI BEYİNCİYE GÖSTERDİM KODLANMASI LAZIM DEDİLER VE BU KODUN YETKİLİ SERVİSTE YAPILACANI VE ALMANYADAN ONLİNE İLE KODLANMASI GEREKTİNİ SÖYLEDİLER BUNUN İÇİN NE YAPMAM GEREKLİ AYDINLATIRSANIZ SEVİNİRİM
  • quote:

Orijinalden alıntı: more31

merhaba hakanusta ben rusyada yasiyorum benim 2004 focusum var on frenlerden tak tak diye sesler geliyor frenler tutmuyor balatalari degistirdim fayda etmedi genelde bozuk yollarda yapiyor buradaki ustalara gosterdim pek anlamiyorlar abs lambasi calisiyor ama hic uyari vermiyor. sizce sorun nedir simdiden tesekkur ediyorum

Merhaba,

Abs sensöründen gelen sinyalleri bilgisayar yardımıyla yol testi yaparak gözlemleyin hangi tekerden bozuk veya farklı sinyal geliyorsa sensörü veya taradığı yeri kontrol ettirin.

Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oto55

MERABA USTA PASSAT ARACIM VAR ESKİ KASA 1.8 TURBO BENZİNLİ BENİM SORUNUM ARACIMDA ABS LAMBASI İLE BERABER EPS VE DİREKSİYON LAMBASI YANDI BEYİNCİYE GÖSTERDİM KODLANMASI LAZIM DEDİLER VE BU KODUN YETKİLİ SERVİSTE YAPILACANI VE ALMANYADAN ONLİNE İLE KODLANMASI GEREKTİNİ SÖYLEDİLER BUNUN İÇİN NE YAPMAM GEREKLİ AYDINLATIRSANIZ SEVİNİRİM

Aracınız kaç model?
  • hakan ustam merhaba,
    Benim aracım 2013 ford focus. Bugün aniden abs lambası yandı, direksiyon sertleşti ve hız ibresi çalışmadı .Servise gittim bilgisayara bağladılar ve daha sonra ön lastiği
    çıkardıktan sonra arkasında bulunan kablonun(açıkçası abs kablosu mu bilmiyorum) önceden tamir edildiğini ancak tekrardan aşınarak sürtünme yaptığını söyledikten sonra üstündeki bantı söküp kabloyu tekrar sorunlu yerden
    kesip tekrar birbirine bağladıktan sonra bantladı.Ben bu kabloyu orjinali ile değiştirme imkanımız yokmu diye sorduğumda var dediler ve BUNUN GARANTİ KAPSAMINDA OLMADIĞINI söylediler. Fiyat bilgisi sorduğumda, bunun
    sadece bir kablodan ibaret olmadığını, motor bağlı aksam olduğunu ve birlikte satıldığını ve fiyatının da 2000 Tl olduğunu söylediler.Ustam benim sorum şu:
    1-Lehim yapılmadan sadece kablolar birbirine bağlanarak bantlandı ve kelepçe ile sabitlendi., bu şekilde kullanıp, değiştirmez isem ilerde soruna yol açarmı
    2-Değiştirmem gerekiyor ise ne yapmalıyım? Daha ucuz yolu yok mu bunun?
    Aracı satıp birilerinin hakkına da girmek istemiyorum.
    Şimdiden cevabınız için çok teşekkür eder sevgi ve saygılarımı sunarım...

• hakan ustam merhaba,
    Benim aracım 2013 ford focus. Bugün aniden abs lambası yandı, direksiyon sertleşti ve hız ibresi çalışmadı .Servise gittim bilgisayara bağladılar ve daha sonra ön lastiği
    çıkardıktan sonra arkasında bulunan kablonun(açıkçası abs kablosu mu bilmiyorum) önceden tamir edildiğini ancak tekrardan aşınarak sürtünme yaptığını söyledikten sonra üstündeki bantı söküp kabloyu tekrar sorunlu yerden
    kesip tekrar birbirine bağladıktan sonra bantladı.Ben bu kabloyu orjinali ile değiştirme imkanımız yokmu diye sorduğumda var dediler ve BUNUN GARANTİ KAPSAMINDA OLMADIĞINI söylediler. Fiyat bilgisi sorduğumda, bunun
    sadece bir kablodan ibaret olmadığını, motor bağlı aksam olduğunu ve birlikte satıldığını ve fiyatının da 2000 Tl olduğunu söylediler.Ustam benim sorum şu:
    1-Lehim yapılmadan sadece kablolar birbirine bağlanarak bantlandı ve kelepçe ile sabitlendi., bu şekilde kullanıp, değiştirmez isem ilerde soruna yol açarmı

• quote:

Orijinalden alıntı: erdi.coskun

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: erdi.coskun

Ustam merhaba, benim aracımda da sanırım abs problemi var, aracım peugeot 206 cc 1.6 110 hp. yol bilgisayarında abs fault yazıyor, abs arıza lambası da yanıyor, ayrıca braking fault yazıyor, ekranda el freni çekik işareti de var hiç gitmiyor, ve bu yüzden midir bilmiyorum ama stop yazısı yanıp sönüyor, ayrıca antipoultion mudur nedir, o da fault. bide sarı vana arıza lambası yanıyor, komple fault yani benim araç :) yardımcı olursanız çok sevinirim, abs beyninden midir, koltuğun altında soketler falan filan varmış galiba, benim yolcu koltuğunun altında takılı olmayan bir soket var, ve unuttum ayrıca airbag fault de var, onun da arıza ışığı yanıyor, ve yol bilgisayarında ara sıra şöför kapısının açık olduğunu gösteriyor kapı kapalı olmasına rağmen, bununda soketleri varmış galiba,aracımda lpg de mevcut bu arada. Kusura bakmayın uzun oldu biraz ama aydınlatabilir misiniz beni.

Merhaba,

Aracınızın abs, motor ve airbag beynine bağlantı yaptırın arıza kayıları çıkacaktır.

Abs sensör veya kablo hattı olabilir.Tesisat sağlam ise beyinde sorun olabilir.Tamir uygun fiyata yapılabilmektedir.El fren lambası bu yüzden yanmaktadır.
    Abs beyni tamamen devre dışı kalmış.

Motor arıza lambası lpg ayarından dolayı oksijen sondası arızası olabilir.İyi bir lpg ayarı sorunu çözecektir.

Airbag lambası kotukta bulunan airbag veya emniyet kemer gerdirici hatasından dolayı yanıyor olabilir.Koltuk altındaki soketi yerine takın cihazla söndürün airbag lambası sönecektir.

Kapı bulunan siviç arızalanmış olma ihtimali yüksek.Tesisat bir yerden şase almıyorsa...

Kolay gelsin.

Teşekkür ederim ustam peki sizin il/ilçe nedir, size gelsem de bütün sorunları halletseniz ?

Merhaba,

Yerim Ankara İvedik Öziş sanayisinde bulunmaktadır.Aracınızda sorunları giderebiliriz.Gelmeden 1 gün önce randevu alırsanız işlerimi ona göre ayarlarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanusta -- 17 Şubat 2014; 23:54:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bako38

hakan ustam merhaba,

Merhaba,

Söylediğiniz gibi kablo sürtünmeleri garantiye girmez fakat iyi niyet garantisinden faydalanabilmeniz gerekirdi.(Müşteri durumunuz bağlı aracın tüm bakımları yetkili serviste yapılmışsa gibi vs.)

Eğer kabloları sıçrayan suya karşı dayanıklı biçimde lehimlenip sarılmışsa kolay kolay sorun olmayacaktır.

Kolay gelsin.

• hakanusta kullanıcısına yanıt
    Ustam öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.
    Ancak yukarıda da belirttiğim gibi lehim yapmadı. yeniden lehimmi yaptırmam gerekir yoksa daha ucuz var ise orjinalinimi taktırmam gerekir?
    Selamlar.. @hakanusta @hakanusta
  • quote:

Orijinalden alıntı: bako38

Ustam öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.
    Ancak yukarıda da belirttiğim gibi lehim yapmadı. yeniden lehimmi yaptırmam gerekir yoksa daha ucuz var ise orjinalinimi taktırmam gerekir?
    Selamlar.. @hakanusta @hakanusta

Lehim yapılırsa daha sağlam olacaktır.

Uygun fiyata orjnal çıkma parçasını bulabiliriz.Yarın ararsanız parçacı arkadaşa yönlendirebilirim sizi...
  • Allah razı olsun ustam yarın ararım sizi inşallah...iyi geceler..
  • hakanusta kullanıcısına yanıt
    Hakan ustam 2001 model passat 1.8 turbo ve haylaf modelidir i
  • HAKAN USTAM İYİ GÜNLER
    2007 MODEL FORD FUSION 1.6 TDCİ MARKA ARCIM VAR. ARACIMIN ABS VE MOTOR ARIZA LAMBASI AYNI ANDA YANIYOR. BİLGİSAYARDA ARIZA KODU OLARAK SOL TEKER ABS HIZ SENSÖRÜ OKUMUYOR ARIZASI VERİYOR. BUNUN İÇİN YAPILANLAR
    SOL ÖN TEKER RULMANI DEĞİŞTİ, SENSÖR SAĞ TEKER ABS SENSÖRÜYLE DEĞİŞTİ, ABS BEYİN İLE JAK ARSINDAKİ KABLONUN KONTROLÜ YAPILDI VE SAĞLAM ÇIKTI.ARIZANIN ABS BEYNİNDEN KAYNAKLADIĞINI VE BAKILMASI GERKTİĞİNİ SÖYLEDİLER. MOTOR ARIZA LAMBASI YANMASININ SEBEBİDE ABSDEKİ ARIZADAN DOLAYIMIDIR BU KONU İLE İLGİLİ BENİ YÖNLENDİRİSENİZ SEVİNİRİM ÇOK TEŞEKKÜRLER
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.