Şimdi Ara

ABS BEYNİ TAMİR HONDA FREN PEDALI İNİYOR 2022 HAKKINDA TÜM SORUNU İÇİN CEVAP BURADA 2022 (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
940
Cevap
53
Favori
475.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • slm alykm Hakan Usta yazın aldığım aracım 68000'de bundan 3-4 ay önce istanbulda baskı balata ve debriyaj bilyası değişti. ama daha sonra bir problem çıktı. ya da hava sıcakken ben mi farketmedim bilmiyorum. motor daha soğukken arabayı hareket ettirip 50-100 metre gitme mesafesinde bir kere "har har har har" diye bir ses gelip kesiliyor ve yola devam ederken bir daha gelmiyor. motor daha ısınmadan kapatıp tekrar harekete geçtiğimde yine aynı ses duyuluyor. ama ısındıktan sonra kapatıp harekete geçersem bu ses gelmiyor. şimdi malatyada bulunuyorum buradaki ustama götürdüm ve debriyaj bilyasından hala ses geldiğini ve iyi kavrama yapmadığını söyledi. geçen hafta tekrardan MAİS baskı balata deb. bilyası ve volan dişlisi değişti önceki usta herşeyin en dandiğini takmış meğerse. problem şu ki baskıyla ilgili sıkıntım kalmadı ama yukarıda bahsettiğim ses hala kesilmedi ilk 50-100 metre içinde bu ses çıkıyor bir daha da çıkmıyor. sizce bu neden kaynaklanır? ABS kendini test ediyor onun sesidir diyenler var. bu mümkünmüdür? Cevap verirseniz sevinirim. saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zunver -- 5 Aralık 2013; 9:25:55 >

• HAKAN USTAMM cevaplarınız için teşekkür ederimm.
    ustam benim astra g aracım abs ışığı kontak çevirirken yanmıyor.(bu konu hakkında size mail de atmiştim).tesisattan dediler,km göstergden dediler abs beyinden dediler.kime nasıl inanacağız bilemiyoruz ustalar arasında kaldık.geçenlerde bi ustaya daha gittim abs beynine giden jakı çıkardı kontağı çevir bakalım yanıyomu dedi baktım yanıyo.:)tesisat sağlam heralde dedim.usta beyin arızalı dedi.ne yapabilirim makinaya soktuk hiçbir arıza da çıkmadı..ustamm yardımm ett...:((
  • Merhaba hakan bey,

2005 model audi a4 1.8t otomatik bir aracın var yazın olmamıştı ama kışın başladı bu problemim calistirdik dan sonra lambada beklerken frene basınca abs ve antipatinaj lambalarim yanıyor stop edip calistirdimda sönüyor hep olmuyor bazen oluyor nedeni nedir bilgi alabilirmiyim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hakanusta kullanıcısına yanıt
    Selamlar ustam abimin ford c-max aracı var yeni aldık. Triger balatalar bilyalar değişti dükkandan çıkarken abim bi bakıyor abs yanıyor ustaya diyor saat geç oldu bir dahaki geldiğine bakalıö diyor biz çankırı ilindeyiz usta ankara da babam götürüyor ve usta beyin arızalı bizlik durum yok diyor sonra babam ankara da ki başere ford servisine gidiyor. Ordaki ustalar bakıyor sağ ön bilya arızalı sensörde sıkıntı var tekrar dan bakılması laZım masraf 1.600 demiş takım değişecekmiş. Babamda yaptırmıyor ve yapan ustaya gidiyor yaptığımız iş garantili malzeme de garantili getirin 2-3 gün araba biz de kalması lazım getirin yapalım diyorlar. Bizde gidemedik yaptıramadık. Siz ne diyorsunuz durumlar bunlar fren iyi tutuyor ama abs devrede değil ne yapmalı?

• quote:

Orijinalden alıntı: benmusti

Hakan usta bende bir hafta önce 2004 makyajlı passat 2.0 aldım. Dün tüpün tamir takımı değişti ve dolayısıyla antifirizi de değişti .Lakin çırak anifirizi koyarken hafifi dışarı taşırdı.Ve o satten sonra ABS ışığı yanmaya başladı.Bugün bilgisayarda arızayı sıfırladılar ama eve dönerken tekrar yanmaya başladı.Acaba o dışarıya taşan antifiriz mi ABS ışığını yanmasına sebep oldu?Ne yapılabilir İnşaallah fazla bir masraf çıkmaz.

Aracınızı bilgisayara bağlattırın arıza kaydına göre işlem yaptırın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: magicboy_35

Hakan usta merhabalar 2001 fiat brava var bende abs erken devreye giriyor nerdeyse her frende sonra abs ışığı yanıyor ve abs devreden çıkıyo.Bosch serviste abs beynine bağlanamadık arızaları göremedik bunun sebebi ne olabilir?

Abs lambası yanıyorsa mutlaka arıza kaydetmiştir.Arıza yoksa cihazı araca bağlattırın yol testi yaptırın 10-20dk arıza nerden kaynaklandığı çıkacaktır.
  • Hakan usta merhaba, kar da abs yi devredışı bırakmak için ilgili sigortayı gerektiğinde devre dışı bırakacak düğme yaptırmayı düşünüyorum, sigorta üzerinden devreden çıkartıp tekrar devreye almanın beyne herhangi bir zararı olurmu
  • quote:

Orijinalden alıntı: sensodrive

Hakan usta merhaba, kar da abs yi devredışı bırakmak için ilgili sigortayı gerektiğinde devre dışı bırakacak düğme yaptırmayı düşünüyorum, sigorta üzerinden devreden çıkartıp tekrar devreye almanın beyne herhangi bir zararı olurmu

Beyne zararı olmaz fakat aracın km vs bazı bilgiler eksik olacağından dolayı motor arıza lambası yanabilir.Tavsiye etmiyorum!
  • quote:

Orijinalden alıntı: akk0212

iyi günler hakan usta, linea 1.4 t-jet 2008 model aracım var, son zamanlarda bi sorun çıktı arabada, kontağı açıyorum abs, fren, motor, bide içinde üçgen olan ışık yanıyor bide kilit işareti çıkıyor araba çalışmıyor, bide yolda giderken ABS, fren bide içinde üçken olan ışık yanıyor, ibreler sıfıra iniyor, dış sıcaklığı göstermiyor, ve ESP, ASR, HİLL HOLDER devre dışı diyor kontağı aç kapa yapınca ışıklar sönüyor, sonra bi süre sonra yine yanıyor serviste bilgisayardan bişey çıkmadı, arıza kodları içinde CAN hattı falan yazıyordu, genelde bozuk yollarda araç titrediği zaman ve bi tümsekten hızlı geçince arıza ışıkları yanıyor, @hakanusta sizce sorun ne olabilir yardımcı olursanız minnettar kalırım şimdiden teşekkürler
    ABS BEYNİ TAMİR HONDA FREN PEDALI İNİYOR 2022 HAKKINDA TÜM SORUNU İÇİN CEVAP BURADA 2022

Motor ve abs beyni birbiri iletişim kopukluğu veya bozukluğu olabilir.Abs beyini arızalı olma ihtimali yüksek.(çünkü abs beyninin fişini çekince araç çalışmıyorsa) İlk önce can-low ve can-high bağlantı hatlarını kontrol etmek gerekir.

• quote:

Orijinalden alıntı: zunver

slm alykm Hakan Usta yazın aldığım aracım 68000'de bundan 3-4 ay önce istanbulda baskı balata ve debriyaj bilyası değişti. ama daha sonra bir problem çıktı. ya da hava sıcakken ben mi farketmedim bilmiyorum. motor daha soğukken arabayı hareket ettirip 50-100 metre gitme mesafesinde bir kere "har har har har" diye bir ses gelip kesiliyor ve yola devam ederken bir daha gelmiyor. motor daha ısınmadan kapatıp tekrar harekete geçtiğimde yine aynı ses duyuluyor. ama ısındıktan sonra kapatıp harekete geçersem bu ses gelmiyor. şimdi malatyada bulunuyorum buradaki ustama götürdüm ve debriyaj bilyasından hala ses geldiğini ve iyi kavrama yapmadığını söyledi. geçen hafta tekrardan MAİS baskı balata deb. bilyası ve volan dişlisi değişti önceki usta herşeyin en dandiğini takmış meğerse. problem şu ki baskıyla ilgili sıkıntım kalmadı ama yukarıda bahsettiğim ses hala kesilmedi ilk 50-100 metre içinde bu ses çıkıyor bir daha da çıkmıyor. sizce bu neden kaynaklanır? ABS kendini test ediyor onun sesidir diyenler var. bu mümkünmüdür? Cevap verirseniz sevinirim. saygılar

Abs beyninden gelse sıcak veya soğuk fark etmez.Araç ilk çalıştırma ve kalkış anında abs beyni pompa motorunu test ediyor olabilir.Fakat pompa motoruna su girip paslanma yapmış olması gerekir ki bu ses her zaman gelecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: scream4685

HAKAN USTAMM cevaplarınız için teşekkür ederimm.
    ustam benim astra g aracım abs ışığı kontak çevirirken yanmıyor.(bu konu hakkında size mail de atmiştim).tesisattan dediler,km göstergden dediler abs beyinden dediler.kime nasıl inanacağız bilemiyoruz ustalar arasında kaldık.geçenlerde bi ustaya daha gittim abs beynine giden jakı çıkardı kontağı çevir bakalım yanıyomu dedi baktım yanıyo.:)tesisat sağlam heralde dedim.usta beyin arızalı dedi.ne yapabilirim makinaya soktuk hiçbir arıza da çıkmadı..ustamm yardımm ett...:((

Telefonda sizinle görüşmüştük sanırım.
    Abs beyninin göstergeye gelen abs arıza lamba hattında veya abs beyni olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarikki

Merhaba hakan bey,

2005 model audi a4 1.8t otomatik bir aracın var yazın olmamıştı ama kışın başladı bu problemim calistirdik dan sonra lambada beklerken frene basınca abs ve antipatinaj lambalarim yanıyor stop edip calistirdimda sönüyor hep olmuyor bazen oluyor nedeni nedir bilgi alabilirmiyim...

Söylediğiniz araçta abs 5.3 hibrit beyin bulunmaktadır bu tür arızalar abs beyninden kaynaklanıyor.
    İlerliyen zamanda lamba sürekli yanacak ve sönmeyecektir.
    Abs beyin tamiri yaptırmanız gerekmektedir.Uygun fiyata garantili olarak yapmaktayız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: veyiss_18

Selamlar ustam abimin ford c-max aracı var yeni aldık. Triger balatalar bilyalar değişti dükkandan çıkarken abim bi bakıyor abs yanıyor ustaya diyor saat geç oldu bir dahaki geldiğine bakalıö diyor biz çankırı ilindeyiz usta ankara da babam götürüyor ve usta beyin arızalı bizlik durum yok diyor sonra babam ankara da ki başere ford servisine gidiyor. Ordaki ustalar bakıyor sağ ön bilya arızalı sensörde sıkıntı var tekrar dan bakılması laZım masraf 1.600 demiş takım değişecekmiş. Babamda yaptırmıyor ve yapan ustaya gidiyor yaptığımız iş garantili malzeme de garantili getirin 2-3 gün araba biz de kalması lazım getirin yapalım diyorlar. Bizde gidemedik yaptıramadık. Siz ne diyorsunuz durumlar bunlar fren iyi tutuyor ama abs devrede değil ne yapmalı?

Merhaba,

Bu tür arıza nerden kaynaklandığı sorunun nerden olduğunu test etmek gerekir.
    Bizim yerimiz Ankara'da zaten randevu alıp gelirseniz uygun fiyata garantili olarak tamiri yapabiliriz.

Hızlı Ulaşım için:Tel:0 536 949 13 16

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanusta -- 10 Aralık 2013; 0:19:03 >

• Hakan Usta benim aracım 2009 model 1.4 ford fiesta benim sorunum aracımın marşına bastıktan sonra bikaç saniye abs uyarı ışığı yanıp "fren sistemi arıza" yanıp sönüyor sonrasında tekrar yanmıyor. Aracımın kışlıkları taktırmadım henüz ondan olabilir mi acaba birde aracım bir hafta kadar hiç çalıştırılmadıktan sonra bu uyarıyı vermeye başladı. Usta balatalara daha var demişti son bakımda. yardımcı olabilirsen sevinirim.
  • hakanusta kullanıcısına yanıt
    Hakan ustacım, ustanın bilgisayarı tamire gitmiş haftaya gel dedi.Ne iştir ki o günden sonra bir daha yanmadı çok şükür.Abs de çalışıyor.Ama bu seferde direksiyonu sağa ve sola çevirirken ses (gıcırrr diye) geliyor.Bunun hakkında ne söylersiniz.
  • 2004 model Chevrolet Kalos marka aracım var. Ve bir sorunum var. Sorunum şu şekilde. Normal yolda giderken ABS birden devreye giriyor, pedal titriyor ama frenleme olmuyor. O esnada (pedal titrediği zaman) frene bastığımda fren iş görmüyor. daha doğrusu basamıyorum, çok sert. Sorun ABS beyninde diye söyleyenler oldu ama emin olamadım. Eğer sorun ABS beyninde ise var mıdır bunun bir çözümü, yoksa beyni değiştirmek mi gerekir?

Yakın zamanda Anakra'ya geleceğim. O zaman uğrayabilirim.
  • İyi akşamlar bende clio 2 sport var abs ışı yanıyor vecalışmiyor makinaya baglattigimizda hepsinde ariza var deniyordu beyin degisecek denildi ben parçaciyim ama aramadigim yer kalmadi toptancilarimin bana dedigi abs beyni kolay kolay bozmaz kablosaldir denildi kablolari kontrol ettirdim makinaya tekrar baglattigimizda ön tekerlerde ariza giderildi ama arka sağ seranoid valf arizasi veriyo abs hala calişmiyo birde el freni ışı sürekli yaniyor ondan olabilirmi

• Arkadaşlar Benim aracım 2004 Model Hyundai getz 1.3 GLS aracımın ABS ışığı yanıyor arada sırada sönüyor ama buğun sönmedi ve muayeneden geçmedi Bilgisayara bağlandığında arıza kaydı gözükmüyor neden olabilir yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M@XI M@NY@K

2004 model Chevrolet Kalos marka aracım var. Ve bir sorunum var. Sorunum şu şekilde. Normal yolda giderken ABS birden devreye giriyor, pedal titriyor ama frenleme olmuyor. O esnada (pedal titrediği zaman) frene bastığımda fren iş görmüyor. daha doğrusu basamıyorum, çok sert. Sorun ABS beyninde diye söyleyenler oldu ama emin olamadım. Eğer sorun ABS beyninde ise var mıdır bunun bir çözümü, yoksa beyni değiştirmek mi gerekir?

Yakın zamanda Anakra'ya geleceğim. O zaman uğrayabilirim.

aracı bugün sanayide test cihazına bağlattım. ve hata kodu olarak sadece "ön sağ devir sensörü hatası" var. bunun çözümü nedir? Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hknorl

Hakan Usta benim aracım 2009 model 1.4 ford fiesta benim sorunum aracımın marşına bastıktan sonra bikaç saniye abs uyarı ışığı yanıp "fren sistemi arıza" yanıp sönüyor sonrasında tekrar yanmıyor. Aracımın kışlıkları taktırmadım henüz ondan olabilir mi acaba birde aracım bir hafta kadar hiç çalıştırılmadıktan sonra bu uyarıyı vermeye başladı. Usta balatalara daha var demişti son bakımda. yardımcı olabilirsen sevinirim.

Merhaba,

Abs sisteminde sensör soketlerinde sorun olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.