Şimdi Ara

Abooo zam var benzin dizel gözü yaşlı :) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
172
Cevap
0
Favori
9.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2.26 nedir ya, suyla aynı para

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lojistisyen kullanıcısına yanıt
    😂😂😂
    Abooo zam var benzin dizel gözü yaşlı :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..Raptor..

Ya arkadaş şu forumdakiler nasıl bir mazot koyuyor arabaya da DPF tıkıyor ben anlayamıyorum. Kaç yıldır DPF'li araç kullanıyorum bir kere ışığını görmedim.

3 yıldır aldığım B segment dizeli konforsuz olduğu için 1 kere şehirden çıkardım kalan ömrünü araba sürekli şehirde geçirdi. Tek marşta yaptığı yolda maksimum 8 km. Stop&Start sistemi de sürekli devrede, rölantide ışıklarda 0 ses.

Asıl atmosferik benzinli araba ile performans istediğinizde 4000 devrin üstünde ne oluyor?

Alıntıları Göster
    Hocam ben 2 yil dizel kullandim ama euro 4 motordu ddf derdi yoktu o dert ozellikle euro 6 motorlarda mevcut cevrende illaki duymussundur bu yuzden yeni dizel araciyla muayeneden kalanlar var video cok komik güldüm eğlendim teşekkürler sahsen kendi aracimda 4 bin devir uzerine cikmadim yani gerek olmadi istedigim suratte gidiyor hem de bayilmadan sebebini merak edersen soyliyim 132 bg ve cvt vites farki cvt cok ayri bir olay kullanmasi surekli dusuk devirde aracin hizlanabilmesi cok hoş bir teknoloji 👍

• quote:

Orijinalden alıntı: onder46

😂😂😂
    🥇🥇🥇
    Nazar boncugu koyucaktim bulamadim 😄 aman hocam kem gözlere dikkat nazar değmesin

• Allah razı olsun Hocam 22 kuruş şehir içi 😁

• 1.4 benzinli aracım var lpg de hafif çekişten düşüyor ama çok ekonomik oluyor sonuçta araçla yük taşımıyoruz evden işe işten eve hafta sonları da gezmeye gidiyoruz. 2.5 motor araç da kullandım yıllarca sonuçta araç sizi a noktasından b noktasına götürdükten sonra eğer ekonomi önceliğinizse lpg candır.

• onder46 kullanıcısına yanıt
    maaşallah. ben bu fiyatları bir 5 senedir görmüyorum
    2,62 den alıyorm en ucuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: onder46

😂😂😂
    Vallahi helal olsun, 1 litre su da aynı para

Benim önceki aracım için lpg aldığım istasyon 2.55 liradan satıyor, izmirde gördüğüm en ucuz yer orası, araştırılsa bulunur tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: EnderGelişenOsasunaAtağı

Aracımı alırken LPG takılmamış olanı bulmak için 2.5 ay bekledim. Sanayi ustalarıyla kanka olmaktansa, cebimden biraz fazla çıksın aradaki tutar da rahatlığımın bedeli olsun. LPG kullananlar benzini karşılayamadığı için sürekli bir içten içe benzinli araç sahiplerine karşı kıskançlık peşindeler, konu da bunu tasdikliyor.

böyle olmayan LPG'li araç sahipleri üstüne alınmasın onları tenzih ederim.
    +1
  • refleks_22 R kullanıcısına yanıt
    Batı Karadeniz de askerlik yapmıştım o bölgeler de hep yüksekti Hocam siz neredesiniz?

• lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Hocam bulunduğum bölgede/yörede

2.25 2.32 2.33 bolca mevcut.

Mavi göl gaz İpragaz güvenalgaz gibi firmalar bunlar.

• bugün istanbul göztepe class petrol den 2.33 tl ya aldım.
  • Alınacak araba halihazırda lpg'li ise sorun yok alınır, kullanılabilir. Ancak arabayı benzinli alıp özellikle sıfır alıp en az 3 4 bin lira verip lpg taktırmak bence mantıklı değil. Özellikle araba uzun yıllar kullanılmayacaksa.

Not: Lpg'li araç kullanıyorum. Arabayı alırken aynısının dizeli ortalama 15 20 bin lira daha pahalıydı. Lpg'li olmayanı ile aynı fiyattaydı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • aracım dizel.

benzin-mazot fiyatı aynı olsa bir daha asla dizel araç almam. kışın işe gidene kadar(6 km) totomuz donuyor. tam ısınıyor işe gelmiş oluyorsun.

arabayı ralli,hız,uçma,kaçma olarak görmüyorum. iki nokta arası emniyetli bir şekilde götürüp getiriyorsa benim için yeterlidir.

not:ben benzinli araç alsam, benzin yine yükselir mazota göre:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onixon29 -- 29 Nisan 2020; 2:46:32 >
    trakyadayım hocam. batı karadenizi bende biliyorum. gaz pahalı orada, nedendir bilmiyorum.pek rekabet yok herhalde şirketlerde
  • Nem hâlâ 3.05ten alıyorum. Nerdeeee

• refleks_22 R kullanıcısına yanıt
    Aynen Hocam 2013 yılında 2.90 civarıydı Bartın Kastamonu bölgesinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: onixon29

aracım dizel.

benzin-mazot fiyatı aynı olsa bir daha asla dizel araç almam. kışın işe gidene kadar(6 km) totomuz donuyor. tam ısınıyor işe gelmiş oluyorsun.

arabayı ralli,hız,uçma,kaçma olarak görmüyorum. iki nokta arası emniyetli bir şekilde götürüp getiriyorsa benim için yeterlidir.

not:ben benzinli araç alsam, benzin yine yükselir mazota göre:)
    Aynen size katılıyorum Hocam.Daha önceki araçlarım LPG li idi, son 3,5 Yıl Dizel aracım oldu (Renault Clio 3 Grandtour 1,5 DCi 85 Bg 63.000 km de aldım 90.000 km civarında sattım), şimdi Turbo Benzinli aracım var, bir daha asla Dizel araç almam. Yok aracı devirsiz kullanma, DPF tıkanır, enjektörler kurum bağlar, yok aldığın yakıt kesinlikle çok düzgün olacak, bir de o lanet gürültüsü. Turbo benzinli de dünya varmış yeminle şiddetle tavsiye ederim.

en son 3. ayın ilk haftası zonguldak a gittim.lpg fiyatlarında neredeyse 50 krş fark vardı kocaeli,sakarya civarlarından
  • Lpg ye 25 kurus zam bekleniyor ayda bir guncelleniyor lpg fiyatlari bakalim haziran ayinda durum ne olacak iyiki lpg var yoksa gozumuz yakit ibresine bakmaktan şaşı olurdu

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.