Şimdi Ara

Abooo zam var benzin dizel gözü yaşlı :) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
172
Cevap
0
Favori
9.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Düşük devirde yüksek tork olunca tam olarak ne oluyor hocam? Veya şöyle sorayım nispeten yüksek! torku dar bir devir bandında üretince ne oluyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yahu arkadaşlar bazı yorumlarda okuyorum şaka gibi
    LPG avmye giremiyor
    LPG patlıyor
    LPG yokuşta bayılıyor
    LPG gaz kokuyor
    LPG fakir işi
    Şaka yapiyorsunuzdur inşallah
    Çünkü bunlar hep şehir efsanesi bilesiniz 👍

• Altında 3 kuruşluk arabası olan tipler benzin keyfi başkadır goygoyu yapıyor

Görende sanar altlarında dodge challenger, camaro ss falan var da benzin muhabbeti yapıyorlar. Kıytırık bir volkswagen, reno, ford vs. var girdiğiniz triplere bak
  • Ucuz olacak tabi kardeş bugün Bi kit kaç liradan başlıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onyargisiz

Yahu arkadaşlar bazı yorumlarda okuyorum şaka gibi
    LPG avmye giremiyor
    LPG patlıyor
    LPG yokuşta bayılıyor
    LPG gaz kokuyor
    LPG fakir işi
    Avm’ye girememesi nasıl şehir efsanesi oluyor hocam girişteki güvenlik bagajda silah falan mı arıyor?

• cafzafer2 C kullanıcısına yanıt
    Haahhahahahahhaahh bomba mi nsjsjsjsjsj..

• Şehir içi 5.5 lt ci tsi cilar cikti yine. Geçen hafta benzin lpgye göre ucuz olduğu için 8lt yakıyorlardi.

• quote:

Orijinalden alıntı: ZenciPriapus

Avm’ye girememesi nasıl şehir efsanesi oluyor hocam girişteki güvenlik bagajda silah falan mı arıyor?

Alıntıları Göster
    Simit tank kullanırsan sıkıntı olmaz görünmüyor. Silindir kullanıyorsan üzerini ört tamamdır bagajın içini ellemeye yetkileri yok zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: ZenciPriapus

Alıntıları Göster
    Bagajı içerden ben açıyorum bakıyor sonra giriyorum

• benzinli veya dizel araç kullananların daha pahalı yakıt alacak olmasına niçin seviniyorsun kardeş? Sıkıntın nedir?
  • Benim sattığım eski araba lpgliydi karbüratörlü eski model olduğu için fazla sorun çıkartmıyordu fakat onda bile lpg montajından sonra bir süre düzen tutmadı. araca atiker lpg kiti taktırdıktan hemen sonra sabah arabayı çalıştırmaya iniyorum araba çalışmıyor.. benzine alıp, sanayiye takan yere götürüyorum, bir ayar çekiyorlar oldu diyorlar... arabayı bırakıyorum ertesi sabah tekrar çalıştırmaya çalışıyorum yine çalışmıyor.. yine benzine alıp, yine sanayiye gidiyorum bu sefer bir yerleri bantlarla sarıyorlar falan bant yapıştırıyorlar sonra tekrar aynı şeyi yapıyor falan en son motorsiklet tamircisi bir adamdan rica ettim o bir ayar çekti ama rölanti de çok düşük ama en azından çalışmama problemi çözülmüştü

o ayara dokunmadan tam 5 sene arabayı kullandım ama araba benzinde ok gibi giderken, lpg de çekmiyordu.. bu arada motor 1.6 japon aracıydı.. motorun tüm keyfi kaçtı, çekiş düştü, 3 kuruş yakıttan tasarruf edeceğim diye araba rezil rüsva oldu ayarı yükseltsem bu sefer belki çekiş artacak ama yakıt sarfiyatı da artacak o zaman ne anladım lpg den

kaldı ki injeksiyonlu karbüratörsüz yeni model araçlarda daha fazla sorun çıkacağını düşünüyorum çünkü motor teknolojisi yeni ve bazı araçların motoru da lpg ye tam uyumlu olmayabiliyor

ayrıca araca simit depo koymuşlardı bir seferde ancak çok az miktarda lpg alıyordu. diğer türlü öbür tanktan taksalar bagaj hacmi azalıyor. ayda defalarca kez lpg almaktan artık bıkmıştım

şimdi 1.4 motorlu dizel ufak bir ford araç aldım ve gerçekten çok memnunum kontak anahtarını çevirir çevirmez gaz pedalına bile dokunmadan araba çalışıyor ve tüp ayarı, gaz ayarı bilmemne, sanayi vırt zırt uğraşmıyorum

sizlere de dizel araç tavsiye ederim lpg ile tüp ile uğraşmayın sağlıklı bir sistem değil araca sonradan yapılmış bir modifikasyon sonuçta dizel alın sanayiden uzak olun derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adolf Hitler 88 -- 2 Nisan 2020; 20:15:6 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Onyargisiz

Yahu arkadaşlar bazı yorumlarda okuyorum şaka gibi
    LPG avmye giremiyor
    LPG patlıyor
    LPG yokuşta bayılıyor
    LPG gaz kokuyor
    LPG fakir işi
    Gaz kokusu var gerçekten söylediğim gibi 5 sene lpg li arabaya bindim. 1.6 motor rezil oldu. Çekişte ciddi azalma oluyor motor resmen ufalmış gibi oluyor.. Ayrıca takıldıktan sonra düzen tutması zor.. Yani insanı uğraştıran birşey rahatlık bakımından dizele rakip olamaz ufak bir mazotlu araç zaten dizelle fazla yakmıyor. 70 TL lik mazotla 200 km den fazla gittim mesela büyük araçlar belki daha fazla yakabilir ama yine de lpg ile uğraşmaktan daha iyidir

1.4 1.3 falan gibi motorlara lpg takıldığını düşünemiyorum bile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adolf Hitler 88 -- 2 Nisan 2020; 20:27:54 >

• Elektrikçiler gelmedi mi ona göre pistten çocukları alalım
  • onur1301 kullanıcısına yanıt
    Onun yetkiyle alakası yok dostum avm politika gereği çıkarmıyo yoksa kıcına tekmeye vururlar.

• Adolf Hitler 88 kullanıcısına yanıt
    Ustalariniz kasap olmalı çekiş düşüklüğü lpgden değil sagini solunu bantlayip sungerle tikadiktan sonra gazi kismalarindan dolayi oluyor gazı acinca benzinden farki da kalmıyor.Sabah calismama sebebide yanlis mikser seçimi vede regülatör üzerinde ki sari pirinç vidanin tam ayarlanamamasi yüzünden.

Enjeksiyonlu araclar da da yol ayari diye birsey var cikiyorsunuz otobana bilgisayarla her devir aralığında ayar yapılıyor sorunu bu şekilde çözüyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: RedViper

Evet hocam ağlıyorum
    Ben otoparka koyuyorum artık lpgli araçlar girebiliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Adolf Hitler 88

Benim sattığım eski araba lpgliydi karbüratörlü eski model olduğu için fazla sorun çıkartmıyordu fakat onda bile lpg montajından sonra bir süre düzen tutmadı. araca atiker lpg kiti taktırdıktan hemen sonra sabah arabayı çalıştırmaya iniyorum araba çalışmıyor.. benzine alıp, sanayiye takan yere götürüyorum, bir ayar çekiyorlar oldu diyorlar... arabayı bırakıyorum ertesi sabah tekrar çalıştırmaya çalışıyorum yine çalışmıyor.. yine benzine alıp, yine sanayiye gidiyorum bu sefer bir yerleri bantlarla sarıyorlar falan bant yapıştırıyorlar sonra tekrar aynı şeyi yapıyor falan en son motorsiklet tamircisi bir adamdan rica ettim o bir ayar çekti ama rölanti de çok düşük ama en azından çalışmama problemi çözülmüştü

o ayara dokunmadan tam 5 sene arabayı kullandım ama araba benzinde ok gibi giderken, lpg de çekmiyordu.. bu arada motor 1.6 japon aracıydı.. motorun tüm keyfi kaçtı, çekiş düştü, 3 kuruş yakıttan tasarruf edeceğim diye araba rezil rüsva oldu ayarı yükseltsem bu sefer belki çekiş artacak ama yakıt sarfiyatı da artacak o zaman ne anladım lpg den

kaldı ki injeksiyonlu karbüratörsüz yeni model araçlarda daha fazla sorun çıkacağını düşünüyorum çünkü motor teknolojisi yeni ve bazı araçların motoru da lpg ye tam uyumlu olmayabiliyor

ayrıca araca simit depo koymuşlardı bir seferde ancak çok az miktarda lpg alıyordu. diğer türlü öbür tanktan taksalar bagaj hacmi azalıyor. ayda defalarca kez lpg almaktan artık bıkmıştım

şimdi 1.4 motorlu dizel ufak bir ford araç aldım ve gerçekten çok memnunum kontak anahtarını çevirir çevirmez gaz pedalına bile dokunmadan araba çalışıyor ve tüp ayarı, gaz ayarı bilmemne, sanayi vırt zırt uğraşmıyorum

sizlere de dizel araç tavsiye ederim lpg ile tüp ile uğraşmayın sağlıklı bir sistem değil araca sonradan yapılmış bir modifikasyon sonuçta dizel alın sanayiden uzak olun derim
    Aynen dizel alın sanayiden uzak durun, girince de bir kerede tam girsin.

Bugün turbo/enjektör değişimi 7/8 bin liralara geliyor ortalama.

LPG enjektörü 4 buji toplam 400 TL

• quote:

Orijinalden alıntı: Razor Crest

Ustalariniz kasap olmalı çekiş düşüklüğü lpgden değil sagini solunu bantlayip sungerle tikadiktan sonra gazi kismalarindan dolayi oluyor gazı acinca benzinden farki da kalmıyor.Sabah calismama sebebide yanlis mikser seçimi vede regülatör üzerinde ki sari pirinç vidanin tam ayarlanamamasi yüzünden.

Enjeksiyonlu araclar da da yol ayari diye birsey var cikiyorsunuz otobana bilgisayarla her devir aralığında ayar yapılıyor sorunu bu şekilde çözüyorsunuz.
    goturdugum ustayi hatta bu forumda tavsiye etmislerdi.. soyle usta boyle usta.. millet yaziyor falan konuya kesinlikle tavsiye ederim falan belki de yorumlari kendileri yazdiriyorlardi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adolf Hitler 88 -- 2 Nisan 2020; 21:13:54 >

• LPG candır gerisi heyecandır 😀

• Adolf Hitler 88 kullanıcısına yanıt
    Sanayide iyi bir işyeri bulmadıktan sonra sor. Babamım 2006 accent erasının lpg regülatöründe sensörlerden biri bozulmuş köylüye gittik.
    Sensör fren hidroliğinin sağ alt çaprazında yer alıyor.Dar alanda Çırak sensörü sökecem diye fren hidrolik borusunu kırdı( nerde öküz varsa babamı buluyor genelde).
    Dükkan sahibi hızlı yapıştırıcı ile yapıştırdı öyle duruyor halen.Sensör değişti tabi ogün.
    Sonra farklı bir adam bulmuş yaptığı iş,işcilik on numara.
    Lpg tankı değiştirdik pazar gel sakin olur.
    Gaz ayarı yaptırdık borcun yok abi gidebilirsin.
    Lpg dışında sanayiye gitmiyor.
    Tüm bakımları 100-200 tl fazla olsun serviste olsun.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.