Şimdi Ara

Abit' in ayıbı. AN7 NB Fan

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
1.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Forumda daha önce AN7 kullanıcısı birkaç arkadaşın NB Fanının durması ile ilgili şikayetlerini okumuştum. Tesadüfdür filan demiştim kendi anakartımın fanını inceleme gereği dahi duymadım. Bugün tesadüfen OCGuru yu kurcalarken bahsedilen fanın durduğunu farkettim!!!! Şu ünlü OCGuru alarm verme gereği dahi hissetmiyordu. Neyse makinayı açtım fanı yerinden söktüğümde şok oldum. Şu abitin ballandıra ballandıra övdüğü AN7' sinin kuzey köprüsü fan değil oyuncağa emanetti. Ben böyle adi bir fan görmedim. Daha anakartı alalı 2 ay oldu fan tahmin ettiğim gibi yağsızlıktan çalışmıyordu. Hayır madem şuraya doğru düzgün bir fan takamayacak kadar açlık çekiyorlardı pasif soğutma koysalardı. Zaten taktıkları oyuncak pasif soğutmadan filanda etkisiz. Neyse fanı tekrar yağladım istemeye istemeye olsada yerine taktım. Zaten başka şansımda yok. Çipset için sunulan soğutma çözümleri firmaların stoklarında yok gözüküyor. AN7' si olanlara Kuzey köprülerinin bir boka yaramayan fırıldağa emanet olduğunu hatırlatmak istedim.

Sonuç olarak bir firmada istediği kadar güzel, performanslı ürün üretebilir. OC camiasına hitap eden ürünümüz diye lanse edilen bir üründe böyle bir hata kabullenemez en azından ben kabullenemedim. Oraya işe yarar bir şey takamayacak kadar aç kaldılarsada "kardeşim biz buraya bir şey takamıyoruz, isteyen bu anakartı alır NB' ye bir şey uydurur" diyebilirlerdi. Veya ürünün fiyatını birkaç dolar daha yüksek tutup adam akıllı bir çözüm bulurlardı, kimsede sesini çıkarmazdı. Yazıklar olsun. Bir daha Abit filan mı???? Evlerden uzak

• aman hocam...

makinayı nası sakata getirir ...

aman ha... dikkat...
  • aaa yapma be arkadaşım hemen Abit'i kötüleme bir sorun ile Abit diyorsun.Peki atıyorum Epox aldın ya onda daha kötü bir şey yaşarsan hadi onada aynı şeyi dedin.Sonra Asus aldın onda öyle yaptı.Sonra ne alacan 3 tane adam gibi firma var.Benim gözümde DFI MSI ben bunları düşünmüyorum ama bu markalarda iyi...Neyse dediğim firma napsın onu koyayım bunu koyayım derken fiyat artıyor fiyat fazla artmasın diye böyle ufak sorun yapacak şeyleri kısıyorlar fanı dandik koyuyorlar.Benim 7-8 ay oldu alalı daha fanda toz bile yok Uguru ya hep bakarım fanın dönme deviride hep aynı yani bu sana öyle olmuş bana olmadı.Dediğim gibi bu elektronik aletler biraz şans işi...Abit için bir daha düşün Abit olmasa buradaki overclockerlerde olmazdı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x2yk -- 8 Ekim 2004, 23:59:34 >
  • abit in bu tarz saçmalıkları var.
    bende NF7 yi aldığımda kuzey köprüsü soğtuucusu söküp altında nakmıştım, sadece yarısına pasta sürmüşlerdi.
    hs ve nb ye zımpara yaptım. şu an için bi sorun yok.
  • ewt bencede ama abit gercekten cok iyi kaliteli kartlar ügretiyor ama bu kartın kötü oldugu anlamına gelmez bence herkartın eksi yönü vardır olmayan kart yoktur
  • Herhangi bir hata belki ama OC için üretilmiş bir anakartta böyle bariz bir sorun gerçekten ayıp. 300KM hız yapabilen bir Ferrari' de ufak!!! bir fren problemine benziyor. O arabanın koltuklarında üretim hatası olabilir, boyasında kaportasında bir hatta vardır göz ardı edilebilir ama bir araba 300KM hız için üretiliyorsa fren tertibatındaki bir hata maalesef ufak bir hata olmuyor. Üzerinde ABİT yazıyor diye ben bir karta fazla para ödüyorsam onun fanına, termal macununa bakmak zorunda değilim. Aynı markanın OTES serisi ekran kartlarınında fanları problemliydi. Bir ürünü bir kitleye hitap edecek şekilde yapıyorsan olmayacak hatalarla o kitlenin midesini bulandırmamalısın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: EuphoriA

Herhangi bir hata belki ama OC için üretilmiş bir anakartta böyle bariz bir sorun gerçekten ayıp. 300KM hız yapabilen bir Ferrari' de ufak!!! bir fren problemine benziyor.

o zaman öldün işte...
  • o/c yapan kişi zaten o fana güvenmez peki işlemcinin üzerinde gelen fanı niye değiştiriyonuz arkadaşım kullansanıza onuda o/c altında veya o/c siz kullanan yok herkez benim gibi en azından bir slk 700 alıyor demekki amd dandik işlemci üretiyormuş bumu yani
    yanlış düşünüyorsunuz abit kalitedir
  • Bence Abit AN7 nin en büyük ayıbı guru olayıdır.Kullananlar(kullanamayanlar) bilir
  • Benim NF7 de aynı fanı kullanıyordu. Ben aldıgım gun zaten fanın kabloyu sokmustum. Sonra yuksek fsb hevesiyle ZALMAN ın pasif kuzey koprusu sogutucusunu almıstım. Artic silver3 + zalman harika olmustu 250fsb de bile isinmiyordu nb. Tavsiye ederim tum abit kullanıcılarına 10$+KDV fiyatı var zaten.
  • Dostum sen bence doğru olanı yaptın.
    Abit diye eleştirilmemeye hakkı yok.
    İnsanların Abite güvendiğini kendim dahil biliyorum.Böyle bir durum var ise eğer ünvanını riske atmış bence Abit.

kaldıki zaten Abit in Türkiyedeki ayağı sallantıdaydı en son, yani arıza çıktımı ayvayı yiyodunuz değiştirecek muhatap bulamıyordunuz.
    Hala böylemi bilmiyorum ama bu tip sorunlardan anakart gümleyince al başına belayı işte
  • guru konusu imzamda yazıyo ama an7 kaliteli bi board, bi bios modla bu akdar fsb çıkabilen bi baord yoktur herhalde . ben gayet memnunum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kutlu

Bence Abit AN7 nin en büyük ayıbı guru olayıdır.Kullananlar(kullanamayanlar) bilir

niye
  • Abitin tek ayıbı buzamana kadar ürettiği en berbat anakartı olan an7 dir.Bios kitlemesi, uçması,oc sırasında kitlenip kalması dahil bütün rezaletlerini canlı olarak gördüm!Bence abit bu kartları toplatmalı ki gerekende bu 10 kartdan biri sağlam çıkıyor
  • @burak cunku yaptıgın her 3 seyın bırı kıtlernır uGuruda herneyse benım evede 2 sıstemımım war 2sıde an7 hıc bırınde stock NB fanını kullanmıyorum bırıne zalman taktım oburunede eskı bı amd Hs sını kesıp modladım
  • quote:

Orjinalden alıntı: ers1n

@burak cunku yaptıgın her 3 seyın bırı kıtlernır uGuruda herneyse benım evede 2 sıstemımım war 2sıde an7 hıc bırınde stock NB fanını kullanmıyorum bırıne zalman taktım oburunede eskı bı amd Hs sını kesıp modladım

saol
  • bende biosu 2 kere çökene kadar an7.
    fan ilk 1-2 ay süper çalışıyodu fakat sonra fandan acayip rahatsız edici sesler gelmeye başladı ama 1-2 hafta sonra yine düzeldi...
  • quote:

Orjinalden alıntı: BBI

Abitin tek ayıbı buzamana kadar ürettiği en berbat anakartı olan an7 dir.Bios kitlemesi, uçması,oc sırasında kitlenip kalması dahil bütün rezaletlerini canlı olarak gördüm!Bence abit bu kartları toplatmalı ki gerekende bu 10 kartdan biri sağlam çıkıyor

Sen Ne Diyorsun ya ben o bahsettiğin anakartın üzerinde AMD 2500+ 512 Olan L2 Cachesini 128 Cache Yapana kadar Zorladım Yani işlemci telef oldu ama kartta tık yok

Sen AN7 Sorunlarını Gördüm Diyorsun Kaç Tane AN7 Gördün Ben Bir Kafede 10 Bilgisayarın Hepsinde Asus A7N8X-Deluxe de Mavi Ekran Sistem Kilitlenmeleri Ram Sorunları Vs vs Gördüm .

Amacım Diğer Markaları Kötülemek Değil.

Ama abit diyince işin içine Stabilite Giriyor Ben AN7 Kullanıyorum NB fan 5500 RPM de Vızır Vızır Dönüyor Max 34 derecede .

Bence NF7-S r2 den sonra bu kart gelir Fotifoti Kardeşimiz 225 fsb de kullanıyor ben eski işlemcimde max 215 fsb gördüm.

• Arkadaşlar,
    Bir arkadaşımın 2-3 ay önce aldığı GURU nun bir süredir alarm ile açılması üzerine canımız epey sıkıldı. Kendisi geçen gün kasayı açıp izlemiş neler oluyor diye. NB fanı bir çalışıyor, bir duruyor. O nedenle alarm çalıyormuş sanırım. Gitti dijitalcenter dan bir blower fan aldı ve ses kesildi.

Bende Epox RDA3I var ne NB de nede SB de fan yok. Sadece soğutucu blok var ve gayet güzel çalışıyor.

Abit işi boşlamaya başlamış galiba

İyi günler.
  • nf7 r2 nin kuzey köprüsü farnını durdurdum günlük 230 fsb ile kullanıyorum. demekki c1 steppingli nf2 köprülerinin fazla soğtutulmaya ihtiyacı yok..
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.