Şimdi Ara

ABİ BU TELEFON FİYATLARI NE YA? (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
277
Cevap
3
Favori
18.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
305 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aylardır Redmi Note 9 serisinin çıkmasını bekliyordum, 4 yıldır kullandığım telefon artık su koyvermeye başlamıştı. Ama fiyatlardan dolayı alamıyorum. Teşekkür ederim herkese sağ olun. Zaruri ihtiyaç olan telefonu bile alamıyoruz artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dysquest -- 6 Haziran 2020; 18:16:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1F943E7C5

Sıkın dişinizi 2023'e ne kaldı doğalgazı çıkarınca bir değil on tane birden alırsınız
    Bulursak doğalaz çıkarma vergisi diye yeni vergi gelir, sonra o vergiye de senede 3 kere zam gelir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Matrahi 1500 tl ve ustu telefonlar icin
    OTV %50
    KDV %18
    Trt Payi %10
    Kultur ve turizm bakanlığı vergisi %1

Yani telefon alirken neredeyse 2 tane de devlete aliyoruz. Bence yurtdisindaki fiyatlara gore ulkemize yine ucuz geliyor.

KAYNAK:https://www.posta.com.tr/cep-telefonlarina-uygulanan-vergiler-2242469

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2001 den önce kaç kişinin elinde telefon vardı ? kaç kişi internet kullanabiliyor du ? hamdolsun yaşlılarımız bile watsup kullaniyör artık. akepe olmasa antenli telefon kullanırdınız hala yiğenim. hadi bakim hadi.

İnternet ve mobil cihaz ile..
  • Anlaşılan ben a50 yi 10 sene kullanırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hamza! seni födöcü gördüm biraz
  • Daha yeni 150 dolarlık telefonlara ek vergi geldi haberin yok muydu

• eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Hocam bilmediğin konularda ağzını açma. A51 samsung telefon 2500 liraydı 3100 lira olmuş, hiçbir şekilde vergi gelmedi üstüne. Sadece 200 dolar altı telefonlardan fiyatlarının doğru olduğu ile belge isteneceği duyuruldu. Ama A51 telefonu zaten 300 dolara geliyor Türkiye'ye?

Ben bu telefon fiyatlarını 1 yıldır takip ediyorum. Haysiyetsiz herifler dolar artınca fiyatları artırıp dolar düşünce ölü taklidi yapıyorlar. Dolar tekrar artınca tekrar zam yapıyolar. Dolar düşüyor yine fiyat sabit kalıyor.
  • Benim baş örtülü bacım eskiden yemin törenine giremiyordu sen telefondan bahsediyon.

• quote:

Orijinalden alıntı: FK5896

Bende 2017 ocakta iPhone 7 almıştım 3550 ₺’ye.(128 gb, ondan biraz pahalıydı). Sonra fiyatları 5000 ₺’yi aşmıştı. Şuan sıfırı 3 yıl önceki aldığım fiyatla hemen hemen aynı belki daha fazla. O zamanlar 2 yıl sonra bunu satar en son çıkan modelini alırım diyordum. Sonuç? Hüsran..:) şu an bu telefon çok çok iyi ama oyunlarda tam istediğim performası alamıyorum. Mesela pubg’yi full grafiklerde akıcı oynatamıyorum. Pilide %82 pilde çok iyi gitmiyor. Değiştirsem bi orijinalinden fayda var o da 320 ₺’cik :) uzun lafın kısası ben bu telefonu birkaç yıl, hatta iyice bozulana kadar kullanacağım gibi görünüyor. Piyasa böyle olmasaydı 11 alıp bi 3-4 yıl daha onu kullanabilirdim. İşin kötü tarafı androidde artık dikkatimi çekmiyor. Şu an yine alınabilir android cihazlar arasında f/p olarak en iyisi xiaomi bence. Gerçi onlarında fiyatları uçtu. Arkadaşın 1600 liraya aldığı telefon şu an 2500 civarında. Yazık gerçekten üzülüyorum. Bu sadece telefon piyasası arabaya eve girmiyorum bile. Yaşama sevincim tükendi.
    Bende ekim 2016’da aldım. Ya İp 7 128gb alacaktım yada ip 7 plus 32gb.

Şuan bahsettiğiniz pubg kasmasının zerresi yok :) hatta düşük güç modunda full ayarda olmasına rağmen. Hafızadan kısıp geleceğe yatırım yaptım, 3gb’lı modeli aldım :)

• Bir abime Redmi 7A 32 GB öneriyordum 800-900 arası fiyatı vardı çok para indirime girerse alırım diyordu. Aynı telefon şu an 1499 tale 🙃

Anneme 11/11 de Redmi 6 32 GB almıştım. 711,5 TL. Aynı telefon 2 GB RAM li versiyonu 1799 TL. Yine 11/11 de arkadaşa Redmi Note 8 64 GB aldık 1475 e. An itibariyle 2366.63 Tale

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Farfaraway21 -- 6 Haziran 2020; 19:37:7 >
  • ~Lion King~ kullanıcısına yanıt
    7 plus’ın daha iyi olduğunu biliyorum. Banada 32 gb’ın yetmeyeceğini bildiğim için 7 almıştım. 7 plus almak istedim ama param yetmemişti.. 6s plus ile 7 arasında kaldım ve sonuç olarak 7 aldım. Benim pil öldüğü için şarjda oynuyorum pubg’yi. En düşük ayarlarda olmasına rağmen bir süre ısındığı için kasmaya başlıyor. Birazda ping olunca lanet olsun deyip çıkıyorum oyundan :)

• Şubat ayında elimde 5000 lira para vardı. Durdum, düşündüm telefon mu alayım televizyon mu diye. Daha sonra 2400 liraya lg v30+ aldım Pişman etmedi, iyiki de almışım. Telefonu ucuza getirdim ama bu seferde mayıs ayında aldığım televizyona ederinin üstünde bir para verdim Biliyordum böyle olacağını
  • quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

Hamza gibiler alamasın diye yaptılar, iyi de yaptılar.
    Adam senden 10 yas kucuk ve hukuk okuyor. Senin gibi 30 unda issiz ailesiyle yasamiyor. Bil istedim bos uye.

• Ne pahallısı yaaa kaldırımlarda park edecek yer yok,kafeler dolu,avmlerde kuyruk var,otoparklar dolu,tatil gelince otellerde yer yok, benzinliklerde sıra var,marketlerden millet poşet poşet alıyor,herkeşin elinde aypon var,caddeler lüks arabalardan geçilmiyor,halkpazarlarında iğne atsan yere düşmez,ramazan gelince pide kuyrukları var,millet şans oyunları için sıraya giriyor,starbuckslarda bi kahveye 15 20 lira veriyoğlağ,blek frideylerde alışveriş yapıyorlar,krismislerde çam ağaçları yok satıyor,pazar günleri sinemalarda bilet kalmıyor,kargolarda yoğunluk var, her evde elektrik var,herkesin interneti var, herkesin sosyal medya hesabı var,eskiden fırın yoktu buzdolabı yoktu,yol yabdı,köprü yabdı, avrupada 1 tane domatesi kaç yurolara alamazsınız,nusret'in restoranı hep kalabalık,her sömestrede tatile gidiyorlar ,yaz gelince hep düğün var,hastanelerin yenidoğan birimlerinde yoğunluk var,forumun araba bölümü çok aktif,hurdacılar çöpleri atv ile topluyor,yerli araba gö?lerde,avrupa'da benzini tl çevirince burası daha ucuz,iskandinav ülkeleri battı,avrupadan ilerdeyiz,almanya kıskanıyor, hollanda 3.havalimanını çekemiyor.

Herbişeylerimiz dört dörtlük Ama bazı insanımız N A M K Ö R

Ejderya ve smotie ile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 6 Haziran 2020; 20:2:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: FK5896

7 plus’ın daha iyi olduğunu biliyorum. Banada 32 gb’ın yetmeyeceğini bildiğim için 7 almıştım. 7 plus almak istedim ama param yetmemişti.. 6s plus ile 7 arasında kaldım ve sonuç olarak 7 aldım. Benim pil öldüğü için şarjda oynuyorum pubg’yi. En düşük ayarlarda olmasına rağmen bir süre ısındığı için kasmaya başlıyor. Birazda ping olunca lanet olsun deyip çıkıyorum oyundan :)
    Piliniz öldüyse muhtemelen pili yenilediğiniz an telefonunuz eski hızına kavuşacak :)

• Bundan 7 ay önce 2000 ₺ aldığımız telefon şuan 2760 t₺ bence dolardan altından daha fazla yükselmiş telefon redmi note 8 pro ABİ BU TELEFON FİYATLARI NE YA? ABİ BU TELEFON FİYATLARI NE YA?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaCiT[35] -- 6 Haziran 2020; 20:24:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Fire Cavalry

Hocam bilmediğin konularda ağzını açma. A51 samsung telefon 2500 liraydı 3100 lira olmuş, hiçbir şekilde vergi gelmedi üstüne. Sadece 200 dolar altı telefonlardan fiyatlarının doğru olduğu ile belge isteneceği duyuruldu. Ama A51 telefonu zaten 300 dolara geliyor Türkiye'ye?

Ben bu telefon fiyatlarını 1 yıldır takip ediyorum. Haysiyetsiz herifler dolar artınca fiyatları artırıp dolar düşünce ölü taklidi yapıyorlar. Dolar tekrar artınca tekrar zam yapıyolar. Dolar düşüyor yine fiyat sabit kalıyor.
    Bilinecek bir şey yok.Tüm ürünlerin neredeyse yarısı vergi artık.Gümrük vergisi geliyor pat zam hemen bindiriyorlar.Daha yeni belli tutar değerindeki telefonlara vergi geldi pat bindirdiler.Ben bizim firmalar zam yapmıyor demiyorum zaten.Ama bilgisayar donanım aksesuar telefon zart zurt hangisine baksan vergi vergi vergi.Yurtdışından geliştiriyorsun vergi vergi vergi..

Yani olay sadece firmaların aç olması değil.Kaldı ki eğer vatandaşı düşünen yönetim olsaydı bunların çözümü kolayca bulunurdu.Bunların yasaklanması ve takibi çok kolay. En eski telefonun bile vergisi açmış durumda.

Ben iPhone SE ve 6 modellerini alır almaz almıştım.Şimdi yeni model çıkacak.Vergileri yüzünden boş geçmek zorunda kalıyor alamıyoruz.

Döviz düşünce fiyatlar aynı kalıyor evet çünkü biliniyor ki baskılanıyor.Döviz kuruna bağlı olarak fiyatların gerçekten düşmesi için 6 bile değil 4'ün altına inmesi lazım dolar kurunun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 6 Haziran 2020; 20:37:10 >

• Telefon fiyatları astromik rakamlar.. Bu kadar yüksek olması çok fazla...

• Geçiriyolar

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.