Şimdi Ara

Abdullah Gül'ün Akplilerden oy alamayacağı gerceği (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ysk acikca kanun ihlali yapti diyorum hala tatava yapiyorsun, klasik bir trollsun. Ayaklar altinda olan sey hukuk, adalet ulkede. Insallah bir gun devran donerse o zaman hak hukuk diye aglamayin.

Secimde hile varsa halkin iradesi olmuyor iste, bu kadar mi cahilsi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 26 Nisan 2017; 16:44:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ARTIK ESKİ C.BAŞKANI İLE YENİ C.BAŞKANI FARKLI YETKİLERİ SAHİPTİR

2014 SEÇİMLERİNDE A.GÜL ADAY OLSA CHP DESTEKLEYEBİLİRDİ BEN AYM BAŞKANI HAŞİM KILINÇ OLMASINI İSTERDİM

FAKAT ŞİMDİKİ C.BAŞKANI İCRACI OLACAĞI İÇİN NE HAŞİM KILINÇ VE A.GÜL UYGUN OLUR ( ZATEN A.GÜL'Ü CHP ÖNERİRSE KOMEDİ OLUR)

PARTİLER ORTAK ADAY ÖNERDİĞİNDE AKP'LİLER CHP'NİN ADAYINA OY VERMEZ FAKAT CHP'NİN ADAYI İLK TURDA ELENİRSE KALAN ADAYA AKP'LİLER OY VERİR

CHP HEM İLK TURDA ELENECEK HEMDE 2.TURDA OY VERECEĞİ 2 ADAY KONUSUNDA ÇALIŞMA YAPMALIDIR AYNI ŞEY MUHALEFET İÇİNDE GEÇERLİ

BU 2. ADAY FAZLA SİYASİ OLMAYAN İŞ DÜNYASINDAN BİRİ OLABİLİR( HEM CHP'NİN HEM DİĞER MUHALEFETİN ) YANİ CHP VE MUHALEFET HEM KENDİ ADAYINI HEMDE ORTAK ADAYINI ORTAYA KOYACAK.ORTAK ADAY CEM UZAN GİBİ BİRİSİ OLACAK İSTEKLİ BİRİ. EKMELEDDİN GİBİ İŞE GÖREVLİ TUTULMUŞ BİRİ OLURSA YİNE KAYBEDER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 26 Nisan 2017; 16:51:24 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• AKP'li değilim ama sırf Erdoğan'a muhalif olacam diye gidip Abdullah Gül'e de oy vermem. O tayfadan belki oy veririm diyebileceğim bir kişi vardır o da Ahmet Davutoğlu'dur.
    Gerekirse boş atarım oy vermem eğer Gül ve Erdoğan aday olursa.
  • Ortak aday yerine boyle daha mantikli tabi. Atiyoru chp, mhp, hdp birer aday cikardi ve bir tanesi 2. tura kaldi. O zaman ya rte ya onlardan biri durumuna gelecek is. Bu durumda kac oy rteye kayar kac oy kalan adaya gider belli degil.

Kalan aday mhplilerin adayi yada onlara hitap eden bir aday olursa rteye oy kayisi az olur belki olmaz. Chp zaten oraya kaymaz. Burada kritik olan hdp secmenleri olacak. Eger cozum sureci tekrar baslarsa hdpliler akpye oy verebilirler. Yoksa oteki adaya verirler. Bu durumda mhpliler hdp kendi adayina oy veriyor diye rteye mi kayarlar orasi da ayri.

Neyse daha cok zaman var. Yeri gelsin konusuruz. Yarina kimin olup kalacagi belli degil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brskcr

Ysk acikca kanun ihlali yapti diyorum hala tatava yapiyorsun, klasik bir trollsun. Ayaklar altinda olan sey hukuk, adalet ulkede. Insallah bir gun devran donerse o zaman hak hukuk diye aglamayin.

Sen hukukçumusun.neye göre kanun ihlali yaptı ysk.devamlı sözcü gazetesi okursan,halk TV seyredersen sonuç böyle olur işte.sizin gibiler CHP grubunda bolca var.artık baydınız.düşün şu milletin yakasından. tavsiyem en yakın marketten bir şişe soda al.ve iç.sindirim zorluğu çekiyorsun belli.iyi gelir.

• operadakises O kullanıcısına yanıt
    Evet avukatim. Ama burada kanun ihlali olduğunu anlamak için hukukçu olmaya bile gerek yok, kör olma yeter. 2010 yilinda secim kanuna getirilen duzenleme ile muhursuz oylarin gecersiz olacagi acik ve net. Siz hala halkin iradesi diye bogurmeye devam edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 26 Nisan 2017; 19:4:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: operadakises

quote:

Sen hukukçumusun.neye göre kanun ihlali yaptı ysk.devamlı sözcü gazetesi okursan,halk TV seyredersen sonuç böyle olur işte.sizin gibiler CHP grubunda bolca var.artık baydınız.düşün şu milletin yakasından. tavsiyem en yakın marketten bir şişe soda al.ve iç.sindirim zorluğu çekiyorsun belli.iyi gelir.

la hepiniz biliyorsunuz seçimin şaibeli olduğunu.internette bile hile yapıldığına dair videolar var hala boş boş konuşuyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: ladies and gentlemen

quote:

Orijinalden alıntı: operadakises

quote:

la hepiniz biliyorsunuz seçimin şaibeli olduğunu.internette bile hile yapıldığına dair videolar var hala boş boş konuşuyorsun

Sizin sandık görevlileri ne iş yapar sorması ayıp.

• quote:

Evet avukatim. Ama burada kanun ihlali olduğunu anlamak için hukukçu olmaya bile gerek yok, kör olma yeter. 2010 yilinda secim kanuna getirilen duzenleme ile muhursuz oylarin gecersiz olacagi acik ve net. Siz hala halkin iradesi diye bogurmeye devam edin.

Pardon ya bilirkişiymişsin.avukatın yanında YSK, AYM,danıştay kim oluyor.YSK üyeleri zaten doktor, mühendis ve öğretmen oldukları için bende ortada bir hukuksuzluk olduğuna ikna oldum..

Sen dalga mı geçiyorsun ya? Yüksek yargı kurumları zaten devletin elinde, sen şu anda bu kurumların tarafsız olduğunu, tarafsız karar verdiğini falan mı sanıyorsun?

"Seçimlerin Temel Hükümleri Ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun”
    Madde 98

(Değişik: 8/4/2010 - 5980/19 md.)

Sandık, yukarıdaki maddelerde belirtilen iş ve işlemler tamamlandıktan sonra, oy verme yerinde hazır bulunanların gözü önünde, sandık kurulu başkanı tarafından açılır.

Sandıktan çıkan zarflar, sandık kurulu başkanı tarafından yüksek sesle iki defa sayılır. İki sayım arasında fark olursa, üçüncü sayım yapılarak sonucuna göre işlem yapılır ve o seçimde kullanılan toplam zarf sayısı tespit edilir. Tespit edilen zarf sayısı, o seçim türüne ait özel tutanağın ilgili yerine işlenir.

Bütün zarflar sayıldıktan sonra, geçerli olup olmaması yönünden kontrol edilir.

Sandık kurulunca verilen biçim ve renkte olmayan, üzerinde ilçe seçim kurulu ve sandık kurulu mührü bulunmayan, tamamı yırtılmış olan, üzerinde ilçe seçim kurulu ve sandık kurulu mührü dışında herhangi bir mühür, imza, yazı, parmak izi veya herhangi bir işaret bulunan zarflar geçersiz sayılır. Ancak, zarfın üzerinde, herhangi bir şekilde leke veya çizik olsa bile, bunun özel işaret koymak amacıyla yapıldığının kesin olarak anlaşılamaması halinde, bu zarflar geçerli sayılır.

Geçerli olmayan oy pusulaları (1)
    Madde 101 – (Değişik: 8/4/2010-5980/21 md.)
    Aşağıda yazılı;
    1. Sandık kurulunca verilen ve o seçim için düzenlenmiş biçim ve renkte olmayan,
    2. Arkasında “Türkiye Cumhuriyeti Yüksek Seçim Kurulu” filigranı bulunmayan,
    3. Arkasında sandık kurulu mührü bulunmayan,

Bak sen bile anlayabilirsin burada hukuka aykırı bir durum olduğunu, düşün yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 26 Nisan 2017; 19:16:28 >

• Zahmet etmişsin kopyala yapıştır falan.Peki madem avukatsın bilirsin. emsal karar diye bişey duymuşsunuzdur herhalde. hani geçtiğimiz seçimlerde mühürsüz(sandık başkanının ihmali Belkide art niyetli yapılan) ama filigranlı yani YSK'nın bastırdığı orijinal oy pusulaları için geçerli olduğuna karar veren ve altında CHP'nin de imzasının olduğu oy pusulaları geçerli yani hukuka uygun oluyorda şimdi mi hukuksuz oluyor.bilir kişi olarak bu konuda bizi bilgilendirirmisiniz.

Bana 2010'dan sonra YSK'nın aldığı bir emsal karar göster de susayım. Daha emsal kararın ne demek olduğunu bilmiyorsun. Bana YSK'nın bu referandumda yaptığı gibi açıkça kanun ihlali olan bir kararını veya beyanını göster bekliyorum. Öyle kulaktan dolma bilgileri sallamakla olmuyor. Ortada hukuka aykırı bir durum var, açık ve net. Hala kıvranıyorsunuz, nasıl insanlarsınız anlamıyorum. Diyorum ya bir gün adalet size lazım olacak, o günde siz bulamayacaksınız. Ayrıca hukuka aykırı bir karar emsal olamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 26 Nisan 2017; 19:56:10 >
  • Muhalifler bundan sonra sandığa gitmeyeceği için akp nin adayı %99 ie seçilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muhafazakar Marjinal Adam -- 26 Nisan 2017; 20:3:38 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bana 2010'dan sonra YSK'nın aldığı bir emsal karar göster de susayım. Daha emsal kararın ne demek olduğunu bilmiyorsun. Bana YSK'nın bu referandumda yaptığı gibi açıkça kanun ihlali olan bir kararını veya beyanını göster bekliyorum. Öyle kulaktan dolma bilgileri sallamakla olmuyor. Ortada hukuka aykırı bir durum var, açık ve net. Hala kıvranıyorsunuz, nasıl insanlarsınız anlamıyorum. Diyorum ya bir gün adalet size lazım olacak, o günde siz bulamayacaksınız. Ayrıca hukuka aykırı bir karar emsal olamaz.

http://m.sabah.com.tr/gundem/2017/04/20/muhursuz-oy-talebi-chp-ve-hdpnin-cikti

Sabah Ben sana baska bir sey sordum ne alaka bu haber? Ne oldu bulamadin mi emsal?:) O gun ak partili vekildi isteyen guc gectikce chpye kayiyor havuz medyasi sagolsun:) Bos yere kivraniyorsun, sende biliyorsun durumu, fakat isine gelmiyor.

• Yazık lan acıdım valla bu chp lilere

Bu CHP lilerin abdullah gül ü yada ahmet Davutoğlu nu bu aralar bu kadar dillendirmesi bir gerçeği bir kez daha ortaya cikarmistirki. Oda akp nin tek rakibi sadece ve sadece akp dir.

Diyorlarki bizden bi halt olmaz biz yinede akpli birini bulup oradan birini aday gosterelim belki anca bir kez olsun yenilmemiş oluruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: kugutex

Yazık lan acıdım valla bu chp lilere

Bu CHP lilerin abdullah gül ü yada ahmet Davutoğlu nu bu aralar bu kadar dillendirmesi bir gerçeği bir kez daha ortaya cikarmistirki. Oda akp nin tek rakibi sadece ve sadece akp dir.

Diyorlarki bizden bi halt olmaz biz yinede akpli birini bulup oradan birini aday gosterelim belki anca bir kez olsun yenilmemiş oluruz.

AKP ye rakip değil.

Elinde kuranı kerimle mitinge çıkmış birine karşı ne yazıkki bu seçmen kitlesi için dilinde din eksik olmayacak rakip lazım.

Din ve mağduriyet para ediyor, başka birşey değil.

Abdullah Gül'e gelince. Bence saygınlığına zeval vermek isteyecek ve risk alacak biri değil. Oldukça garantici biri.

AKP deki en ileri görüşlü adamlardan biriydi, bağnaz ağzından özellikle cumhurbaşkanlığı döneminde uzaklaştı ve konuşmasını bilir hale geldi, naif bir devlet adamı oldu.

Bu halka naif adam lazım değil. Kendine düşmanlar yaratacak, sövüp sövdürecek, kin saçacak, bölecek kutuplaştıracak adam lazım.

İngilizce konuşabiliyor enazından, bu bile bir prestij. 15 yıldır ülke yönetip lisan bilmeyen, diploması şaibeli olan biriyle kıyaslayınca zaten körelmemiş gözler için doğru taraf belli oluyor.

Fakat ben ne CHP nede hdp nin Abdullah Gülü aday göstereceği ve onunda kabul edeceği fikrinde değilim. Havuz medyası sadece itibarını zedeliyor adamın. İhtimali zayıflatıyor.

Nerede yaptırımlarınız, referandum geçti unutuldumu yoksa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xreleave -- 26 Nisan 2017; 20:51:10 >

• quote:

Sabah Ben sana baska bir sey sordum ne alaka bu haber? Ne oldu bulamadin mi emsal?:) O gun ak partili vekildi isteyen guc gectikce chpye kayiyor havuz medyasi sagolsun:) Bos yere kivraniyorsun, sende biliyorsun durumu, fakat isine gelmiyor.

Ne oldu beğenemedin mı.sözcüden falan mı istiyorsun emsal karar. 2010'dan sonra benzer karar istedin.al sana 2015 yılından mühürsüz oyları kabul eden ysk.hayır ne yapayım.koskoca YSK'yı hukuksuzlukla suçluyorsunuz.danıştay lehte karar veriyor.aym muhtemelen benzer karar verecek.herkes hukuksuz bir hukuka uygun CHP öylemi.

.

Ya tüm yüksek yargı zaten kimin elinde bunu bilmiyor musun? YSK'nın kararını göster diyorum abuk subuk haberler atıyorsun, hani YSK nerede böyle bir açıklama yapmış?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xreleave

quote:

Orijinalden alıntı: kugutex

Yazık lan acıdım valla bu chp lilere

AKP ye rakip değil.

Elinde kuranı kerimle mitinge çıkmış birine karşı ne yazıkki bu seçmen kitlesi için dilinde din eksik olmayacak rakip lazım.

Din ve mağduriyet para ediyor, başka birşey değil.

Abdullah Gül'e gelince. Bence saygınlığına zeval vermek isteyecek ve risk alacak biri değil. Oldukça garantici biri.

AKP deki en ileri görüşlü adamlardan biriydi, bağnaz ağzından özellikle cumhurbaşkanlığı döneminde uzaklaştı ve konuşmasını bilir hale geldi, naif bir devlet adamı oldu.

Bu halka naif adam lazım değil. Kendine düşmanlar yaratacak, sövüp sövdürecek, kin saçacak, bölecek kutuplaştıracak adam lazım.

İngilizce konuşabiliyor enazından, bu bile bir prestij. 15 yıldır ülke yönetip lisan bilmeyen, diploması şaibeli olan biriyle kıyaslayınca zaten körelmemiş gözler için doğru taraf belli oluyor.

Fakat ben ne CHP nede hdp nin Abdullah Gülü aday göstereceği ve onunda kabul edeceği fikrinde değilim. Havuz medyası sadece itibarını zedeliyor adamın. İhtimali zayıflatıyor.

Nerede yaptırımlarınız, referandum geçti unutuldumu yoksa

Hahahaaaaa. Madem bu kadar saygi duyuyordunuz gül e cumhurbaşkanı yaptirmamak için yapmadığınız kalmamiştı. O gunlerde etmediğiniz hakarette kalmadı. Şimdi ise onun eline düştünüz. Allah'ın işi işte.

Birgün recep Tayyip Erdoğan'a da boyle muhtaç kalacaksınız.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.