Şimdi Ara

ABD vizesi ile ilgili

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1- Vize başvuru ofisleri tercih edilir mi? Edilmese daha iyi bence çünkü onlar için önemli olan komisyon ücreti. Onaylanıp onaylanmaması onları ilgilendirmiyor ki? Bu nedenle bilgileri dandik doldurabilirler. Zaten DS-160 forumunda bir çok özel bilgi var vize ofislerinin bilemeyeceği. Dandik doldurmasalar bile kabul edilmeyecek durumdakilerinin başvurularını bile komisyon almak için yapabilirler.

2- Vize ofisleri vizenin 10 yıllık yani pasaport bitiş tarihi kadar verildiğini söylüyor, 1-2 haftalık hotel rezervasyonu ile turistik giderken hep bu şekilde 10 yıllık mı veriliyor yoksa daha kısa verilme ihtimali de oluyor mu? 10 yıllık almak için dikkat etmek gereken bir şey var mı?

3- Orada akrabanız var mı sorusu ile ilgili olarak. Amcamın çocukları var ama uzaktan ve hiç görüşmeyiz, başka eyaletteler zaten ama yinede bu akrabam var demek oluyor değil mi?

4- Orada kontak kuracağım kişi sorusu ile ilgili olarak, arkadaşım var ama adresini bilmem ve esas gezmek için gidiyorum kesin değil zaten açıklamasında da "eğer yoksa görmek istediğiniz "store organization" filan da olabilir" demiş yani eğlence merkezi filan da yazabilirim herhalde değil mi?

5- Dikkat edilmesi gereken başka bir şey var mı?

Teşekkürler...

• Bu forum baya bi değişmiş ya niye böyle azalmış acaba
  • ABD vizesi ile ilgili
    Bakın burada kontak kurulacak kişi yanında "dont know" işaretlediğimiz zaman altındaki organizasyon'un "dont know" seçeneği açılıyor, onu işaretleyince busefer diğeri açılıyor. Birinden birini seçmek zorunda kalıyoruz ve altnda isim adres filan girmek zorunda kalıyoruz.
    Ben gezmek için gitmek istiyorum organizasyonla filan işim yok ne bu organizasyon takıntısı ya ?

• Öncelikle vize ofisleri para tuzağı, onlar ne yaparsa yapsın zaten sen gidip sıraya gireceksin, görüşmeye katılacaksın. Ne gereği var ekstra saçma sapan ücretler ödemeye.

Verilen vizeler öyle ya da böyle 10 yıllık pasaport bitiş tarihine kadar değil. İstersen pasaportun 4 yıl sonra bitsin gene 10 yıllık basar. Sen 4 sene sonra yeni aldığın pasaportu eski Amerikan vizeli olan pasaporta zımbalarlar öyle gezersin.

Diğer sorunu bilemedim biz arkadaşın adresini vermiştik, ama iki kısımda da "Do Not Know" tiklenmiyor mu? Yaz bir tane mağaza adı ne bileyim Six Flags falan filan, görüşmede sorarsa dersin turistik gidicem orasını da görmek istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnrl89

Öncelikle vize ofisleri para tuzağı, onlar ne yaparsa yapsın zaten sen gidip sıraya gireceksin, görüşmeye katılacaksın. Ne gereği var ekstra saçma sapan ücretler ödemeye.

Verilen vizeler öyle ya da böyle 10 yıllık pasaport bitiş tarihine kadar değil. İstersen pasaportun 4 yıl sonra bitsin gene 10 yıllık basar. Sen 4 sene sonra yeni aldığın pasaportu eski Amerikan vizeli olan pasaporta zımbalarlar öyle gezersin.

Diğer sorunu bilemedim biz arkadaşın adresini vermiştik, ama iki kısımda da "Do Not Know" tiklenmiyor mu? Yaz bir tane mağaza adı ne bileyim Six Flags falan filan, görüşmede sorarsa dersin turistik gidicem orasını da görmek istiyorum.

"Don't know" deyince diğer "don't know" seçeneği kalkıyor yani ya organizasyona ya kişiye bir şey yazmak zorundayız. Evet dediğin gibi gezmek istenilen bir yermiş sanırım ne için gittiğimizi anlamak içinmiş.
    Teşekkürler bilgi için...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.