Şimdi Ara

ABD LİSANS EĞİTİMİ İÇİN

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Abd'de lisans eğitimi almak istiyorum bu konuda danışmanlık yapan bildiğiniz duydugunuz bir yer var mı önümüzdeki hafta içinde iletişime geçmem gerek yardımcı olursanız sevinirim. İyi forumlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Danışman firmaya gerek yok.
    1) istediğin okulların web sitesine gir.
    2) admissions kısmına bak orada bütün bilgiler yazar.

ama genel olarak ünilerin istediklerini söyleyeyim
    toefl
    sat/act
    transkript
    tavsiye mektupları
    okul raporu
    finansal durumunu gösteren belgeler
    kendini anlatan bir yazı

çoğu commonapplication kullanır başvuru için. bu siteye girip istediğin okulları ekledikten sonra gereken soruları teker teker cevaplaman lazım.

eğer paraya ihtiyacım var diyorsan financial aid kısımlarına göz at. Büyük ihtimal CSS Profile doldurmanı + geçmiş yılın vergi dökümanlarını isteyeceklerdir.

sorun varsa yazabilirsin
  • anladım hocam peki türkiyede bir üniversitede okuyorken aynı zamanda okullara başvurabiliyor muyuz yoksa herhangi bir lisans programıyla ilişiğimizin olmaması gerekiyor mu bir de ben liseyi geçen yıl bitirdim türkiyede yaşıyorum bu sene mezuna kalmıştım dolayısıyla şuan 19 yaşındayım okul kabullerinde yaşa dikkat ediliyor mu bir sorun yaşar mıyım

• Yok mu dostlar fikri olan

• konu takip
  • Türkiyede üniversite okuyorsan "transfer" öğrenci olarak başvuracaksın. Ama hiç üniversiteye başlamamışsan "first-year ya da freshmen" olarak başvuruyorsun. Yaşa dikkat edilmez.
  • bir kaç yere yazdım buraya da yazıyorum Amerika da lisans okumayı kafaya koymuşsanız bunun en kolay ve ucuz yolu türk üniversitelerinin uolp programlarıdır yarı yarıya ucuzdur diğer seçeneklere göre ,araştırın biraz görürsünüz bu durumu
  • İstediğin her soruyu sorabilirsin. Geçen Sene 3 üniversiteden kabul aldım ama gitmedim. Hedefim farklı çünkü. Nasip olursa Stanford Universitesinde okumak istiyorum. O yüzdn bu sene tekrar başvuracağım. Her konuda yardım etmeye çalışırım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.