Şimdi Ara

ABD gercekten aya çıktı mı ?? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
2.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lews Therin Telamon kullanıcısına yanıt
    Okudun ise olumlu bir durum.
    Seninle laf dalaşına girmeye niyetim yok.
    Sanal ortamda laf sokmak yüz yüze laf sokmaya benzemez.
    Umarım bunu yapmaya çalıştığının farkındasındır.
    Karşılıklı saygıdan yanayım.
    Sen ne derece mantıken yaklaşıyorsun bilmiyorum, ancak John F. Kennedy 'ye olan saygıma karşılık, buna inanmayı senden daha çok isterim.
    Çünkü bu işi başlatanın JFK olmasının ayrı bir yeri vardır ve olmalı da.
    Apollo 11 mürettebatının Ay'a ayak basmasını kabullenmemek, o dönemde ABD 'yi içten gizlice yöneten kötü sermayenin bir parçası olduğu düşüncesine yönelik verilecek bir tavırdır.
    Ancak o zaman da bağımsız başkan John F. Kennedy 'nin olması, bu bakışı olumlu yönde değiştiren bir durumdur..
    Şimdi 3 'ten fazla ülke Ay'a inebilecek araca sahip olabiliyor (Rus roket motorları ile).
    Yeni çekilen Ay görüntülerini eskiden kalma imiş gibi göstermeleri konusunda tartışmayacağım.
    Sen indiler diyorsun, ben Apollo 11 ile ABD Ay'a inmedi diyorum.
    Belki sen inanıyorsun, saygı duyarım, şahsen inanmıyorum.
    Belki bir gün sende inanmayacaksın, belki bir gün bende inanacağım.
    Şimdilik görüşlerimiz bu yönde. Saygı duymak gerek.
    İster isen bir araya gelip konuşalım. Burada birbirimize laf yetiştirmek çocukça ve sonuç alınamaz bir durum olacaktır.
  • Lews Therin Telamon kullanıcısına yanıt
    Hocam neden cevap veriyorsun ki ?
    Bırak hiç tartışmaya bile gerek yok komplocu biri ne söylersen inanmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karayulun

Sizin gibi kendini beğenmişler, 'ya he' gibi yorumlar yapmasını bilir.
    Dünya toplumunu kandıran bir çok ortam yazıcısı var.
    Belki de sende onlardansındır.
    Hep birşey bildiğinizi sanırsınız. Hayatında kaç kitap okudun?

Ne kadar zorlarsanız zorlayın, (bu dünyadaki tüm satılmış yazıcılara) ABD Ay'a inmedi.
    O bayrak şu an orada ise, sonradan araçlar ile oraya dikilmiştir.
    Oraya insan ayağı basmadı.
    Emperyalizmin (Şeytanın İmparatorluğu) her zaman yaptığı; yalanlarla dünyayı kandırmak, yok edilemez bir güç olduğu yalanını dayatarak, ülkelerin ve toplumların bu yalana kanıp Kapitalizme (Sermayeciliğe) boyun eğmesini sağlamak amacıdır.
    Hiç bir dünyevi güç, bu gerçeği sonsuza dek Dünya Halklarından saklayamaz.

Yıl olmuş 2016, halen Ay'a gidilmedi diyebilenler varmış demek ki. NASA binlerce fotoğraf yayınladı Ay görevleri ile ilgili. Daha ne diyelim yani, cahil karşısında kitap gibi sessiz olmak gerekiyor bazen.

Ayrıca sadece A11'den bahsetmişsin de ABD 1969-72 arasında Ay'a iniş gerçekleştiren 6 görev yaptı.

ABD'nin, Ay'a gönderdiği 8 insanlı araçta, toplamda 24 astronot vardı ve bunların 12 tanesi Ay'a ayak basarak yürümüştür; geri kalanları ya iniş yapılması planlanmayan (Apollo 8 ve 10) görevlerle gitmiştir ya da başarısız bir görev nedeniyle ayak basamadan geri dönmek zorunda kalmıştır (Apollo 13). Ay'a iniş yapan görevlerde yer alan astronotlar şu şekilde sıralanabilir:

Apollo 11, 1969, Neil Armstrong, Buzz Aldrin, Michael Collins
    Apollo 12, 1969, Charles (Pete) Conrad, Alan Bean, Richard Francis Gordon
    Apollo 14, 1971, Alan Shepard, Edgar Mitchell, Stuart Roosa
    Apollo 15, 1971, David Scott, James Irwin, Alfred Worden
    Apollo 16, 1972, John Young, Charles Duke, Thomas Mattingly
    Apollo 17, 1972, Eugene Cernan, Harrison Schmitt, Ronald Evans

http://www.evrimagaci.org/fotograf/35/6569

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sirkadyen -- 6 Mart 2016; 15:49:30 >
  • Bu ABD'nin de cidden kafası çalışmıyor. Kurmuşsun mis gibi stüdyo ortamını, hep "Ay'a gittik" diye görüntü paylaşıyorsun. Bir kere de desene "Mars'a gittik, Ceres'e gittik" diye. Kim bilecek.
  • Sirkadyen S kullanıcısına yanıt
    Çok zekisin. Benim gibi bir kara-cahil ile neden ilgileniyorsun?
  • quote:

Çok zekisin. Benim gibi bir kara-cahil ile neden ilgileniyorsun?

Kuyunun içindeki kurbağa için gökyüzü kuyunun ağzı kadardır.
  • Bu konu çok tartışıldı. Geçen ZDF kanalı bu konu üzerine uzmanlardan oluşan bir araştırma yaptılar. Ortak varılan nokta teknolojik olarak Stüdyo da hazirnabilecegi. Hatta kendileri birebir taklit ettiler. Yalniz Sovyetlerin o dönem abd yi çok iyi izlediği,

Binlerce bilim adamının yıllarca yalan söylemeyeceği yalanın birgün ortaya çıkması ve ABD nin prestij kaybı olması ihtimali düşünülerek ABD nin gerçekten gittiğini düşünüyorlar.

Zaten Adamların aya uzay aracı gönderdiği, Yansıtıcı aynalar yerleştirildiği, bunlar kesin. Orta sınıf bir teleskop ile bile görmek mümkün.

Şimdi eğer aya araç inebiliyor, robotlar aynalar yerlestirebiliyor ise, insan neden gonderilmesin.

• Ayın ortadan ikiye bölünmesinde bir gariplik görmeyen arkadaşlar insanın ayak basamayacağını iddia ediyorlar. Aslında elinizdeki telefon da yok. Bunlar hep amarganin oyunu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amstrong olayı kurgu gibi duruyor. O dönemde çıkılamamış olması kuvvetle muhtemel.
    Fakat daha sonra görevin bitirildiğine inanıyorum.
  • Ay'a çıktı mı bilinmez ama bize bindiği kesin.
  • biz bize ne anlatılırsa, gösterilirse onu biliyoruz ve inanıyoruz. dünya yuvarlakta olmayabilir.
    NOT: abd aya çıktı ve dünya yuvarlak.
  • geçen tv'de fizik profesörü kesin olarak çıkıldı şüphe edecek bir şey yok dedi. bir şeyden bahsetti o aya gidildiğinin kesin kanıtıdır dedi.
    Zaten komplo teorilerine çok inanmam hani belki olabilir diyordum ama programı izledikten sonra şüphem kalmadı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ripper Roo kullanıcısına yanıt
    bilincaltı, düzeneğin (sistemin) ve içlerindeki bencilliğin savunuculuğuna soyunuk, vicdanları köreltilmiş, her çocuğun ilk olarak ilkokul öğretmenleri ile tanıştığı sınıf ayrımcılığının liberalleşmiş kör bekçilerinin düzenle devşirik sözleri; dinin emrettiği 'sorgusuz inanmak' olgusunu reddeden 'gerçek' dayatmasını sorguladıkları için ötekileştirilenlere karşı, yanılgılarının utancı ile yüzleşmeye olan korkularını saklamak üzere oluşturulmuş şuursuz eylemleridir.
  • Adamlar Marsa koloni kuracak siz hala Aya çıktılar mı. Bırakın bunları yıl olmuş 2016 - 2017 olacak hala Ay mı kaldı artık ne Ayı. Türkler düşünsün bunca sene ne yaptık bir arabamız bile yok.
  • Don Atari kullanıcısına yanıt
    Bizi bırakın zaten de cahil cahil adamlar burda saçmasapan komplo teorileri üretiyor.Houston üniversitesi jeloji bölümünde NASA ile irtibatlı hocalar mevcut, kendileri bizzat aydan gelen taşları gösterdiler.Bu adamlar 20 sene sonra marsta neden türk yok müslüman yok diye ağlayacak ve gene Amerikayı suçlayacaklar

• KolonyaAdam kullanıcısına yanıt
    Artık Aya gitmiyorlar zaten baktılar Ayda bir şey yok ne oyalanıyoruz ki deyip Marsa gidiyorlar. Farklı gezegen arayış içindeler.
  • quote:

bilincaltı, düzeneğin (sistemin) ve içlerindeki bencilliğin savunuculuğuna soyunuk, vicdanları köreltilmiş, her çocuğun ilk olarak ilkokul öğretmenleri ile tanıştığı sınıf ayrımcılığının liberalleşmiş kör bekçilerinin düzenle devşirik sözleri; dinin emrettiği 'sorgusuz inanmak' olgusunu reddeden 'gerçek' dayatmasını sorguladıkları için ötekileştirilenlere karşı, yanılgılarının utancı ile yüzleşmeye olan korkularını saklamak üzere oluşturulmuş şuursuz eylemleridir.

Ok.
  • Don Atari kullanıcısına yanıt
    araclar gidebilir.
    tv'de yayinlanan solen havasindaki goruntulerin hic bir guvencesi yoktur.
    buna, ay'a ilk ayak basma kurgusu ile ilgili yapilan sisirilmis bilimsel belgesel ve soylesiler de dahildir.
  • ABD yalandan aya çıktı ve Sovyetler bunu yedi yok ya ? Sovyetler tarafından adım adım izlendi ABD'nin aya çıkışı.
  • Çıkmış olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.