Şimdi Ara

ABD'den iPhone 11 & 11 Pro alacaklar! Uluslararası garanti konusuna dikkat! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
367
Cevap
16
Favori
79.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Problem olmaz. Gule gule kullan.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Huysuz İhtiyar H kullanıcısına yanıt
    Teşekürler.
  • A1920 modeline sahibim ve Türkiye’de 1 yıl geçerli garantim var. ABD’de yasıyorum ama yine alacaklara yardımcı olayım dedim. İki ülkedeki Apple Store’a da danıştım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Walking On Air

A1920 modeline sahibim ve Türkiye’de 1 yıl geçerli garantim var. ABD’de yasıyorum ama yine alacaklara yardımcı olayım dedim. İki ülkedeki Apple Store’a da danıştım.

1920 nolu modeli Türkiye’de Apple Store’a götürdünüz ve imei & seri numarasından kontrol edip garantisi var dediler diyorsunuz. Hangi mağazadan sorgulattınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freedom77 -- 17 Ekim 2018; 23:50:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: freedom77

quote:

Orijinalden alıntı: Walking On Air

A1920 modeline sahibim ve Türkiye’de 1 yıl geçerli garantim var. ABD’de yasıyorum ama yine alacaklara yardımcı olayım dedim. İki ülkedeki Apple Store’a da danıştım.

1920 nolu modeli Türkiye’de Apple Store’a götürdünüz ve imei & seri numarasından kontrol edip garantisi var dediler diyorsunuz. Hangi mağazadan sorgulattınız?

Alıntıları Göster
    Alırken New York 5th Avenue dekine sordum eski modellerde model numarası farkı var dedi. Belki Türkiye’de bırakırım diye zorlu centera başvurdum şarj almama sorunu var diye onlarda 1 sene destek var dediler. Apple tr sitesinden sorgulayınca da 1 sene gösteriyor Apple usa sitesinde 2 sene.

• sizin hesaplamalarda bir yanlışlık var

Apple Amerika'da hiçbir zaman 2 sene garantisi vermedi. (Ekstra Apple Care aldıysanız ayrı tabi)

Bir hatanız olmalı.

Ve diğer arkadaşın bahsettiği gibi iPhone XS'ler ile birlikte artık garanti Türkiye'de geçerli değil.

Sizin bahsettiğiniz tam aksine eski cihazlarda örneğin iPhone X'ler veya daha eski modellerde genellikle T-Mobile versiyonları Avrupa'da satılan modeller ile aynı oluyordu ve garantisi geçerli oluyordu.

Yeni iPhone XS'ler ile beraber artık tüm model numaraları değişti neredeyse ve garanti geçerli durumda değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi draco1987 -- 18 Ekim 2018; 7:39:4 >
  • Walking On Air W kullanıcısına yanıt
    İnternetten kontrol edince Amerika’dan alınan unlock iphone X model telefonum 1 yıl garantili görünüyor. Store’da kontrol ettirdiğim zaman garantisi yok cevabı aldım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Belki faydasi olur alacak arkadaşlara.!!

iPhone Xs A1920 & iPhone Xs Max A1921

A1920/1921 kodlu modeller cihazlarin ABD versiyonu ve hem GSM hem de CDMA sebekeleri destekliyorlar. Cihazlar SIM-free/unlocked olarak da satiliyor. ABD disinda bu koda sahip cihazlar Kanada, Hong Kong ve Porto Riko'da da satista.

iPhone Xs A2097 & iPhone Xs Max A2101

A2097/2101 avrupa ve asya pazarlarina yonelik modellerin kodu. AB ulkeleri, Turkiye, Rusya, ortadogu ulkeleri, Singapur, Tayvan vb. ulkelerde bu model kodlu cihazlar satista. Bu modeller CDMA sebekeleri desteklemiyor. Korfez ulkelerinden cikisli modellerde ayrica Facetime yasagi vb. uygulamalar mevcut.

iPhone Xs A2098 & iPhone Xs Max A2102

A2098/2102 serisi Japon pazarina yonelik. Japonya'ya ozel bazi LTE bantlarini destekliyor. Ayrica Japonya cihazlarinda kameranin deklansor sesi kapatilamiyor, cihaz sessizde de olsa kamera sesi cikiyor.

iPhone Xs A2100 & iPhone Xs Max A2104

A2100/2104 serisi Cin pazarina yonelik. Hong Kong ve Macau da bu gruba dahil. Fiziki cift SIM destegi sadece A2104 Xs Max modelinde mevcut. Ayrica Cin cihazlarinda Facetime-audio yasakli oluyor

LL/A - ABD çıkışlı cihaz

B/A - İngiltere/İrlanda

D/A - Almanya

E/A - Meksika

FD/A - Avusturya

ZD/A - Fransa/Hollanda

HN/A - Hindistan

IP/A - İtalya (şu anda QL/A)

J/A - Japonya

GR/A - Yunanistan

X/A - Avustralya/Y.Zelanda

ZA/A - Singapur

ZP/A - Hong Kong

AB/A - S. Arabistan, Mısır, Ürdün çıkışlı cihaz (Facetime yok)

AE/E - BAE çıkışlı cihaz (Facetime yok

• freedom77 F kullanıcısına yanıt
    America cihazlarinin şebeke modeli farkli america ve cin gibi yerlerde alinan cihazlar garantisi geçmiyor malesef.!!

• Abd cihazları garanti dışı olunca sevinçten havaya uçacak millet. Niye kendi Avrupadan daha pahalı aldı diye.
    Apple kendi malı olan kendi mağazasında sattığı ürüne her yerde garanti vermesi lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bozkan38 -- 18 Ekim 2018; 11:1:12 >
  • Paykasa Kart ,Astropay Kart satın almak ve güvenli alışveriş yapmak için ;
    Google paykasacards.net Yazmanız yeterlidir.

ABD'den iPhone 11 & 11 Pro alacaklar! Uluslararası garanti konusuna dikkat!

• quote:

Orijinalden alıntı: draco1987

sizin hesaplamalarda bir yanlışlık var

Apple Amerika'da hiçbir zaman 2 sene garantisi vermedi. (Ekstra Apple Care aldıysanız ayrı tabi)

Bir hatanız olmalı.

Ve diğer arkadaşın bahsettiği gibi iPhone XS'ler ile birlikte artık garanti Türkiye'de geçerli değil.

Sizin bahsettiğiniz tam aksine eski cihazlarda örneğin iPhone X'ler veya daha eski modellerde genellikle T-Mobile versiyonları Avrupa'da satılan modeller ile aynı oluyordu ve garantisi geçerli oluyordu.

Yeni iPhone XS'ler ile beraber artık tüm model numaraları değişti neredeyse ve garanti geçerli durumda değil.
    Apple Care aldım. Sadece ABD’de geçerli onun farkındayım. Henüz tanrılık bir durumum olmadı ama bana geçerli olduğu söylendi.

• Walking On Air W kullanıcısına yanıt
    NY'dan dün döndüm birkaç Apple store'a bu seri ve garanti hususunu sordum. Özellikle 5.Ave deki Genius artık ABD'den alınan cihazların eskisi gibi TR'de garantiye girmeyeceğini sadece henüz iki seri olarak satılan 8 ve 7'lerin uygun modelleri garantiye gireceğini söyledi (Yani adam bu konuda bilgili ve Türk vatandaşlarının alışverişleri hakkında bilgisi vardı) Sırf bu yüzden XS almadan döndüm, bilginize.

İkinci alternatifim Londra orada XS fiyatı 999 Pound ancak Stansted hava limanından döneceğim içim TAX Free işlemini nasıl yapacağımı çözemedim, yeterli bilgi bulamadım!
    Heatrow Hava limanı kolay vakitli gidip sıraya girince işlem orada bitiyor.
  • step-team kullanıcısına yanıt
    Stansted’de iki noktada Moneycorp ofisi var. VAT refund islemleri orada yapilabiliyor.

https://www.stanstedairport.com/at-the-airport/airport-facilities/vat-refunds/

• quote:

Orijinalden alıntı: Huysuz İhtiyar

Stansted’de iki noktada Moneycorp ofisi var. VAT refund islemleri orada yapilabiliyor.

https://www.stanstedairport.com/at-the-airport/airport-facilities/vat-refunds/
    Merhaba İlginiz için teşekkürler,

Londra Covent Garden'den XS alma niyetindeyim ancak Heathrow hava limanında fiziki olarak sıraya girip işlemi yapabiliyoruz ancak bu sefer Pegasus ile gidip döneceğimden Stansted'e mahkum olduk. Oradaki kırtasiye doldurulacak evrak ve galiba tüm evraklar bir kutuya atılıyormuş bunlar nasıl yapılacak ,Nakit mi alsam yoksa Kredi Kartı ile almam sürecin işleyişi için daha mı kolay olacak ? bilemedim

Yine verdiğiniz linki inceleyeceğim + bilgileri varsa Apple Store'dan da yardım isteyeceğim sonuçta onlar da TAX FREE için evrak dolduruyor olmaları gerek ?
    Sizin yinede detay olarak paylaşabileceğiniz bilgiler olursa sevinirim. Yolculuk 24 Kasım'da.

Teşekkürlerimi sunarım.

• Huysuz İhtiyar H kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam yazdiklarinizi okudum ve bi karar vermem lazim, 3 gun sonra amerika’dan xsmax getiricekler burada garantisinden ziyade operatorunde ya da wifi baglantisinda sorun yasamadan kullanabilcegim model hangisi oluyo? Yani bu yazdiginiz iki modelin birbirinden ayiran ozellik nedir? Tesekkurler simdiden

• Apple Türkiye güncel model numaralarını yayınlamış. Buna göre amerika ve avrupa model nolarının hepsi geçerli olacak. Garanti tüm model numaralarında geçerli olur demek bu.

https://support.apple.com/tr-tr/HT201296
  • quote:

Orijinalden alıntı: aeozbay

Apple Türkiye güncel model numaralarını yayınlamış. Buna göre amerika ve avrupa model nolarının hepsi geçerli olacak. Garanti tüm model numaralarında geçerli olur demek bu.

https://support.apple.com/tr-tr/HT201296

Linkte, Amerika’da satılan iphone X 1865 modeli de var. Dediğiniz gibi olsa bu model de TR’de garantili olurdu ama maalesef TR’de garantili değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freedom77 -- 23 Ekim 2018; 21:44:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ugurdkn1907

Merhaba hocam yazdiklarinizi okudum ve bi karar vermem lazim, 3 gun sonra amerika’dan xsmax getiricekler burada garantisinden ziyade operatorunde ya da wifi baglantisinda sorun yasamadan kullanabilcegim model hangisi oluyo? Yani bu yazdiginiz iki modelin birbirinden ayiran ozellik nedir? Tesekkurler simdiden

Bu yıldan itibaren ABD’de satılan cihazların hepsinde modem aynı, artık şebeke ya da simfree bazlı bir ayrım yok. ABD’den alacağın cihaz hangisi olursa olsun Türkiye’de sebeke problemi zaten olmuyordu, yine olmayacak. Herhangi bir Apple Store’dan simfree veya full price cihaz aldırman yeterli. Tek dikkat etmen gereken nokta, mağazada simfree cihaz yoksa ve içinden SIM kart çıkan full price şebeke cihazlarından alınırsa, cihazı içindeki SIM kartla açmayacaksın (ilk etkinleştirme). Güle güle kullan.

• aeozbay A kullanıcısına yanıt
    O sayfa bir destek makalesi ve uluslararası geçerliliği var. Dolayısıyla küresel bilgi içeriyor. Asıl önemli olan sayfa teknik özelliklerin listelendiği bölüm:

https://www.apple.com/tr/iphone-xs/specs/

Yukarıdaki sayfanın “Cellular ve Wireless” bölümünde 1920 ve 1921 kodları kullanılmış. Ama bunun doğru olması mümkün değil. Bence yerelleştirmeyi yapan kişinin iş bilmezliğinden kaynaklanıyor. Muhtemelen ABD sitesindeki sayfayı doğrudan çevirmiştir, ABD/avrupa modem farklılığından haberi yoktur acemiyse. Türkiye GSM grubundaki bir ülke, 1920/1921 kodlu cihaz ithal edebilmeleri mümkün değil. Mevzuata aykırı.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.