Şimdi Ara

ABD'den iPhone 11 & 11 Pro alacaklar! Uluslararası garanti konusuna dikkat! (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
367
Cevap
16
Favori
79.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arap ulkelerinde degisik model cihazlar bulunabiliyor. Dubai de normal satis facetime sız sekilde. Ama isteyen olur diye facetime li olanlari da getirtip dukkanlarda satiyorlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • dragon8257 D kullanıcısına yanıt
    Cihazina degisim yapildiginda SWAP cihaz verilir. Swap cihazlar "aksesuarsız sıfır cihaz" diye lanse edilir ama pratikte pek öyle değil. Lansman donemlerinde (urunun piyasaya suruldugu ilk aylar) swap cihazlar fabrikadan ayni uretim hattindan cikan sifir cihazlar oluyor. Ama ilerleyen donemlerde farkli politika uygulaniyor. Apple degisimden gelen, iade edilen, garanti kapsaminda degistirilen cihazlari ortak bir havuzda toplayip SWAP kategorisinde degerlendirmeye aliyor ve yenileme surecinin ardindan degisim cihazi olarak tekrar sirkulasyona sokuyor. Apple'in her sorunda cihaz degisimi yapmasi aslinda oyle hayran kalinacak bir durum degil. Kolayca cihaz degisimi yapiyor cunku SWAP cihaz vermek onarim hizmeti vermekten cok daha ucuza mal oluyor. Yani dunyanin her ulkesinde nitelikli onarim teknisyeni ve yedek parca barindirmak yerine, ucuz isgucunun oldugu Cin'de tek bir merkezde SWAP cihaz merkezi isletmek cok daha ucuza mal oluyor. İşte SWAP cihazlar ilk lansman donemlerinde gerçekten sifir cihazlardir ama pazarda cihaz sayisi arttikca SWAP havuzu olusmaya baslar ve garantiden yapilan degisimler bu cihazlarla yapilir. Fakat değişim cihazlarında hatalar, kusurlar, arızalar çok sık görülüyor. Bu konuda forumlardaki swap başlıklarını oku derim. Hatta Türkiye gibi garabet mevzuatların uygulandığı ülkelerde, IMEI kaydı meselesi yüzünden değişim cihazlarında sürekli bürokratik problem yaşanıyor. Dolayisiyla swap cihazlar icin cok da hevesli olmamak gerek bence. Swap cihazlarla ilgili kullanicilarin yillardir cok yogun sikayetleri, rahatsiz edici deneyimleri var. Geçen yıl bir Danimarka mahkemesi, Apple’in tuketicinin telefonunu swap cihaz ile degil sifir cihazla degistirmesi gerektigine hukmetti. Hakem heyetinden cikan karara itiraz eden Apple mahkemede kaybetti. Daha once de ayni sekilde bir 6 Plus kullanicisi Apple'i sifir cihaz vermeye mahkum ettirdi. Avrupada surekli boyle davalar oluyor. Fakat Türkiye artık o ülkeler sınıfında değil, bizi artık Hindistan, Pakistan, Mısır vb. pazarlarla aynı kategoride görüyorlar ve Türkiye'de cihaz değişim oranları giderek azalıyor. Başka bir başlıkta aşağıdaki mesajı yazmıştım:

quote:

Apple’in Türkiye'de artık kolayca degisim cihazi vermemesinin nedenleri arasinda koylu kurnazlarindan bikmis olmasi da var (BTK, gumruk, mevzuat, vergi uygulamalari ayrica etkili). Sosyo-kulturel ve refah seviyesi ortalama bir ulkede, swap cihaz vermenin maliyeti daha dusuk oldugu icin Apple bu yontemi tercih ediyor. Hatta cogu ulkede Apple kargoyla bile degisim yapiyor, once yeni cihazinizi yolluyor, siz yenisi elinize gectikten sonra eski cihazi kargoluyorsunuz. Bu derece. Apple Turkiye’de de baslarda bonkör davraniyordu, ta ki bizim koylu kurnazlari isin cilkini cikarana kadar. Apple icin Turkiye artik Hindistan/Pakistan benzeri bir pazar. Ortalama tuketici 6S cihaz kullaniyor, biraz ust seviye 7 serisinde. iPhone 8 ve uzerindeki cihazlari sadece geek seviyesindeki teknoloji meraklisi cok kucuk bir kesim aliyor. Yeni modelleri birakin magazadan satmayi, operatorler araciligiyla dahi satamiyorlar. Kimse farkinda bile degil ama Apple iki senedir Türkiye’ye Watch modellerinde paslanmaz celik cihaz bile getirmedi. Musteri profili ve refah seviyesi boyle devam ederse, gelecekte ayni durum iPhone modellerinde de yasanabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Overtakes kullanıcısına yanıt
    Bu bilgiler önceki sayfalarda mevcut aslında. Dubai'de, BAE'de ve Arabistan'da;

1. Apple Store, yetkili satıcılar (bizdeki Pupa, Troy vb.) ve kurumsal elektronik mağazaları (bizdeki Teknosa, Vatan, Mediamarkt vb.) AE/A ülke kodlu distribütör cihazı satar. O cihazlarda Facetime yok, kraliyet ailelerinin emriyle yasak.

2. Esnaf tipi telefoncular, küçük mağazalar (bizdeki Sirkeci telefoncuları gibi) her ülkeden yurtdışı cihaz satıyorlar. Avrupa cihazı, ABD cihazı, Japonya cihazı, Singapur cihazı vb. her ülkeden cihaz bu satıcılarda mevcut. Bu satıcılardan alacağın A2105 kodlu XR cihazlarda hem Facetime olur hem de bir yıllık garanti Türkiye'de geçerli olur. Sadece kutunun altını çevirip bakman gerekiyor.

Dünyanın neresinden alınırsa alınsın, iPhone'un sadece kutusunun altındaki Part no ve Model no'ya bakarak o cihazın hangi ülke cihazı olduğunu, Facetime olup olmadığını, garantisinin TR'de geçerli olup olmadığını anlayabilirsin. Arabistan/Dubai'den alırken Facetime istiyorsan AE/A kodlu cihazlardan uzak duracaksın, garanti için de A2105'e dikkat edeceksin.

ABD'den iPhone 11 & 11 Pro alacaklar! Uluslararası garanti konusuna dikkat!

• quote:

Orijinalden alıntı: Huysuz İhtiyar

Bu bilgiler önceki sayfalarda mevcut aslında. Dubai'de, BAE'de ve Arabistan'da;

1. Apple Store, yetkili satıcılar (bizdeki Pupa, Troy vb.) ve kurumsal elektronik mağazaları (bizdeki Teknosa, Vatan, Mediamarkt vb.) AE/A ülke kodlu distribütör cihazı satar. O cihazlarda Facetime yok, kraliyet ailelerinin emriyle yasak.

2. Esnaf tipi telefoncular, küçük mağazalar (bizdeki Sirkeci telefoncuları gibi) her ülkeden yurtdışı cihaz satıyorlar. Avrupa cihazı, ABD cihazı, Japonya cihazı, Singapur cihazı vb. her ülkeden cihaz bu satıcılarda mevcut. Bu satıcılardan alacağın A2105 kodlu XR cihazlarda hem Facetime olur hem de bir yıllık garanti Türkiye'de geçerli olur. Sadece kutunun altını çevirip bakman gerekiyor.

Dünyanın neresinden alınırsa alınsın, iPhone'un sadece kutusunun altındaki Part no ve Model no'ya bakarak o cihazın hangi ülke cihazı olduğunu, Facetime olup olmadığını, garantisinin TR'de geçerli olup olmadığını anlayabilirsin. Arabistan/Dubai'den alırken Facetime istiyorsan AE/A kodlu cihazlardan uzak duracaksın, garanti için de A2105'e dikkat edeceksin.

Hocam açıklaman için teşekkürler.O zaman facetime yoksa cihaz mutlaka AE/A kodlu oluyor mantıken.O zaman da bu kısıtlı cihaz ABD cihazı olamayacağı için sanırım TR'deki modellerden oluyor ve garantisi burada geçiyor?

• Huysuz İhtiyar H kullanıcısına yanıt
    Hocam slm bi cihaz alacaz sana sormadan almayalim dedik bu cihazin turkiyede garanti durumu nedir aktiv edilmismi anlayabilirmiyiz
    ABD'den iPhone 11 & 11 Pro alacaklar! Uluslararası garanti konusuna dikkat!

Bu cihaz MT502LL/A, yani ABD cihazi. Model kodu da dogal olarak A1921. Turkiye’de servis hizmeti alamaz. Servislik durumda cihazi Dubai, Almanya, ABD vs. Apple Store bulunan herhangi bir ulkeye yolcu beraberinde elden yollaman gerekir. Ama fiyat iyiyse ve IMEI kayit sorunu yoksa alinir, kullanilir. Bu arada cihaz Ekim 2018’de etkinlestirilmis. Garantisi 14 Ekim 2019’a kadar gecerli.

Fiyati 7 bin hocam 256 gb siyah kayitisiz buda demekki daha once aktiv edilip kutulanmis cunku kapali kutu jelatinli adam sim kart takilmadi diyor alalim mi sizce 5 ay once akriv edilmis

imei nuramanızı gizleyipte yükleyin resmi bence ve 7 bin tl ye 1 yıl türkiye garantili cihaz alırsınız kesinlikle kazık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RedManetics -- 22 Şubat 2019; 23:47:3 >
    Fiyat ve satici konusunda yorum yapamam, o senin bilecegin is ama 4 ay once kart takilmis, teorik olarak ikinci ele dusmus cihaz bu sonucta. Kimseye guvenme, sadece kendine guven. Esnaf tipi saticilar, bavul ticareti yapanlar ve ikinci elciler mallarini satmak icin her turlu yalani soyler. Dikkatli ol. iPhone alirken nelere dikkat edilir, neler kontrol edilir, part no, model no nedir bu baslikta paylasiyoruz. Yani balik tutmaya dair bilgiler bu baslikta, baligi tutmak senin isin.

• iPhone XS A2097 64GB buldum, sıfır kapalı kutusunda. 5900 TL

Arkadaşlar bu ürün için düşüncelerini merak ediyorum.

Pasaport kaydı yok.
    merhaba hocam bir sorunum var ne yaptıysam çare bulamadım sonra aklıma siz geldiniz dedim bunu çözseniz çözseniz ancak siz çözersiniz xs max cihazım var imessage aktif edemedim yani ettimde sadece karşı taraf mail adresimi görüyor telefon numaram çıkmıyor hattım faturalı ve akıllı fatura özelliği özelliği aktif edilmesini kısıtlıyor mesaj yollamıyor yani müşteri hizmetlerini aradım akıllı fatura özeeliği kapatılır anca hesap kesim tarihinde olur dedi onada 20 gün war akıllı faturayı iptal etmeden imessageri nasıl aktif edebiliriz bu konu hakkında çözüm ve öneriniz varmı acaba
    Cihaz iMessage/Facetime aktivasyonu yaparken +44'lu numaraya (yurtdisi) arka planda bir adet SMS gonderir. Yani her aktivasyonda hattindan en az bir adet yurtdisi SMS ucreti kesilir. Hattin ucretli kullanima kapali ise iMessage aktivasyonunu numaranla yapamazsin. Sadece e-posta adresinle kullanabilirsin. Asagida daha once yazdigim detayli iMessage bilgilendirmesi mevcut.

quote:

iMESSAGE AKTIVASYON
    Nasil ki Whatsapp kurarken numara dogrulama icin size SMS yolluyorsa, Apple da kendine has yontemle bunun tam tersini yapiyor. Whatsapp vb. uygulamalar etkinlestirme icin size SMS yollar ve SMS'teki kodu girmenizi ister. Apple ise daha guvenli bir yontem kullaniyor ve iMessage etkinlestirmesi icin telefonunuzdan kendi sunucusuna SMS yolluyor (+44 Ingiltere numarasina). Yani her iMessage etkinlestirmesinde hattinizdan bir defaya mahsus 1 adet yurtdisi SMS ucreti (Vodafone'da 1,50 TL) kesilir. Bu, numara uzerinden iMessage etkinlestirmesi icin gereklidir. Bir defa alinir, bir daha telefonu restore edene kadar ya da cihaz degistirene kadar ucret kesilmez.

Surekli tekrar eden ucret kesilmesi durumu, iMessage aktivasyonunda problem oldugunda yasaniyor. Ilk SIM kart taktiginizda, kurulum yaptiginizda cihaz sizi "Operator Ucretlendirebilir" diye uyarir zaten. O uyariyi "yurtdisina SMS yollayacagim, paketiniz yoksa ucretlendirilebilirsiniz" anlaminda veriyor. Onaylarsaniz Ingiltere'ye bir adet SMS yollar ve aktivasyonu baslatir. Ayarlar > Mesajlar > iMessage bolumunu kontrol edin. "Aktivasyon bekleniyor..." mesaji uzun sure orada kalirsa, bir problem var demektir. Fazladan ucretlendirme olabilir. Bu durumda iMessage'i kapatip acin. Yoksa +44'le baslayan Ingiltere numarasina surekli SMS gonderir durur, bu da faturaniza yansir.

tamm o zman teşekkür ederim bende dedim başka bi yolu yoksa artık akıllı faturayı devre dışı bırakacaz yapacak bişi yok teşekkür ederim iyi çalışmlar birde bişi sorcam sizi hep buradan takip ediyorum sırf merakımdan soruyorum siz sadece bu sitede mi çalışıyosunuz size ulaşabileceğim bi face instagram fala varmı yani çok bilgili birisiniz ama sadece sizi sizi huysuz ihtiyar olarak tanıyorum???
  • konu güzel tebrikler
  • Almanyadan XR almayı düşünüyorum, var mı 719 Euro altında fiyata alabileceğim bi yer?
  • merhabalar,

XS Max cihazım var, Z/A seri numaralı.

hangi ülkeye ait acaba?
  • Bu global garanti olayı için herkes farklı şeyler söylüyor.Forumda birisi Xs max yurtdışı 2101 kodlu cihazının bozulduğunu ve istanbulda hangi servise götürdüyse kesinlikle kabul edilmediğini ve mecburen yurtdışında tamir ettirmek zorunda kalacağını söylüyor.Ben de Xs max almak istiyorum ama bu konuda kesin bilgi olmadığı için bi türlü karar veremiyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Xs yurtdışı cihazlarına apple türkiye bakmıyormuş, tüm satanlar türkiye garantili diye satıyor ama bir mağazayla görüştüm
    apple store ile yazışmışlar ve resmi ağızdan geçerli değilmiş garantisi burada, çift sim olduğu için karışıklık varmış şimdilik.
  • invadersmustdie kullanıcısına yanıt
    bugun marmara park troy magzasında sordum telefonu pasaporta kayıt edince garantisi geçiyor dedı türkiyede pasaport kaydı olmayan geçmiyor diye cevap verdi teknık servisteki eleman haberiniz olsun
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.