Şimdi Ara

ABD den alınabilecek DSLR için yardım/ tavsiye.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 10 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 5
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 25 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • tcmb (3 mesaj) ayhan_eee (2 mesaj) spinoza17 (1 mesaj) Arranger. (1 mesaj) semb (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (3 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Fotoğraf Makineleri ve Video Kameralar >> Dijital ve Analog Fotoğraf Makineleri >> ABD den alınabilecek DSLR için yardım/ tavsiye.
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    2774 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Önümüzdeki haftalarda Amerikaya gidecek bir arkadaşıma uygun olursa DSLR makina aldıracağım. Daha önce analog zenith kullandım :) Dolayısıyla zaman, ışık vs. hakkında bilgim olsada dslr ler hakkında bilgim yok. Alıp uzun yıllar zevk içinde kullanabileceğim 1.000 tl ye kadar bir makina almak istiyorum. Doğa fotoğrafları çekmeyi severim. Otun, çöpün, uçan, kaçan böceğin, kuşun vs...Zenith in 200 mm. (yanlış hatılamıyorsam) objektifi epey ilgimi çekmişti. Marka model takıntım yok, teknik bilgilere pratik yaparak ve/veya internetten araştırarak ulaşabileceğimi düşünüyorum. Yardımcı olan arkadaşlar olursa sevinir,şimdiden teşekkür ederim.

|
    |
  • Yarbay
    3010 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tcmb

Önümüzdeki haftalarda Amerikaya gidecek bir arkadaşıma uygun olursa DSLR makina aldıracağım. Daha önce analog zenith kullandım :) Dolayısıyla zaman, ışık vs. hakkında bilgim olsada dslr ler hakkında bilgim yok. Alıp uzun yıllar zevk içinde kullanabileceğim 1.000 tl ye kadar bir makina almak istiyorum. Doğa fotoğrafları çekmeyi severim. Otun, çöpün, uçan, kaçan böceğin, kuşun vs...Zenith in 200 mm. (yanlış hatılamıyorsam) objektifi epey ilgimi çekmişti. Marka model takıntım yok, teknik bilgilere pratik yaparak ve/veya internetten araştırarak ulaşabileceğimi düşünüyorum. Yardımcı olan arkadaşlar olursa sevinir,şimdiden teşekkür ederim.

Analog makinalar kadar evladiyelik değil maalesef D-SLR'ler... Bütçenin oldukça darlığını gözönüne alırsak, giriş seviyesi bir gövde ile sigmanın 70- 300 apo makro lensini önerebilirim... Seçilecek gövdeye göre bayonetleri ayrıca seçin, zira fiyatlar biraz oynuyor... canon bayonetliler nikonlar göre biraz daha ucuz mesela... Gövde olarak Nikon, Canon, Pentax bakabilirsiniz. Bütçe 1000TL değil de 1000$ olsaydı keşke

• Yarbay
    22565 Mesaj
    Pentax K-x
  • Yarbay
    2774 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Tam marka model alabilirsem sipariş için daha kolay olacak.
    |
    |
  • Yarbay
    4162 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

Pentax K-x

+1
    Ayrıca bütçenizi biraz arttırabilirseniz Pentax k-r ve 550D de olabilir.
  • Yarbay
    2774 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: ayhan_eee

quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

Pentax K-x

+1
    Ayrıca bütçenizi biraz arttırabilirseniz Pentax k-r ve 550D de olabilir.

Amazon.com da arattım, değişik fiyatlarda 550d var eklenen ilavelere göre herhalde. Sipariş verirken body ve objektfi olarak ne yazayım.
  • Yarbay
    4162 Mesaj
    Eğer bütçenizi biraz daha arttırırım derseniz bakmanızı önereceğim Canon 550D+18-55 IS olacaktır.Bu sizin işinizi su anda görecektir.Daha sonra Lens takviyesi yaparsınız.
  • Binbaşı
    1064 Mesaj
    http://www.amazon.com/Pentax-K-r-18-55mm-55-300mm-Black/dp/B00427Z7OG/ref=pd_sim_p_6

bende bundan 1 adet almayı düşünüyorum 1170 tl ye geliyor bu fiyata oldukça iyi, bu rakama ve teçhizata canon,nikon yok.
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
valorant vp
valorant points
bankacılar
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,174
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.