Şimdi Ara

ABD'deki Afet Allahın adaletimi sizce? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
0
Favori
1.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: thedevilslieutenant

biraz din bilgisi
    bu dünyada yapılan hiç birşeyin karşılığı bu dünyada verilmez
    bu dünya sınav dünyası
    mukafat yada ceza ahiret te karşımıza gelecek

Tarihte azıttıkları için helak edilen kavimler var, Allah tümüyle ifsad olmuş toplumların başlarına çeşitli musibetler vermiştir. Onlar için hem dünyada helak olmak vardır hem ahirette ceza vardır.

Allah'ın emrettiği gibi yaşayan bir müslüman, bir günah işlediği zaman, gaflete düştüğü zaman, Allah onun cezasını bu dünyada verir. Buna şefkat tokatı denir. Muşrik insanlar için şefkat tokatı yoktur. Çünkü onlar ahirette cehennemde en ağır şekilde cezalandırılacaktır.
  • Yorum Allahındır..Bize olaylardan ibret almak düşer yorum yapmak değil..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi universty -- 2 Eylül 2005, 11:47:52 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: efshane

Bu zihniyetin 99 depremini "orduevinde dansöz oynadı da ondan oldu" diyenlerin zihniyetinden pek bir farkı yok.

kainattaki hiçbir hadise sebepsiz değildir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: konqueror

Birazcıkta "akıl" ile hareket etmek gerekir.Ölen her kim olursa olsun sonucunda insandır.Tüm felaketlerde kundaktaki bebeklerden, 5-10 yaşa arası insanlara kadar pek çok insan ölüyor.Hiç bir şey sebebsiz değildir gibi bir ilkeye sıkı sıkıya bağlanırsan o halde bu bebeklerin ve çocukların ölmesi için ne gibi bir gerekçe ararsın ki?Üstelik ölen kişi senin küçük bir kardeşinse mesela.Şimdi bu bir imtihan diye cevap veririsen, soyut bir kavrama dayandırırsın görürüşünü.Halbuki sebep ve sonuç arasındaki ilişkiler genellikle somut sonuçlar dökerler ortaya.Her ölen kişi suçludur.Cezalandırılmıştır.Helak edilmiştir gibi bir zihniyetten sıyrılalım artık.Biraz gerçekçi olalım.

• quote:

Orjinalden alıntı: trackfind500

quote:

Orjinalden alıntı: konqueror

Birazcıkta "akıl" ile hareket etmek gerekir.Ölen her kim olursa olsun sonucunda insandır.Tüm felaketlerde kundaktaki bebeklerden, 5-10 yaşa arası insanlara kadar pek çok insan ölüyor.Hiç bir şey sebebsiz değildir gibi bir ilkeye sıkı sıkıya bağlanırsan o halde bu bebeklerin ve çocukların ölmesi için ne gibi bir gerekçe ararsın ki?Üstelik ölen kişi senin küçük bir kardeşinse mesela.Şimdi bu bir imtihan diye cevap veririsen, soyut bir kavrama dayandırırsın görürüşünü.Halbuki sebep ve sonuç arasındaki ilişkiler genellikle somut sonuçlar dökerler ortaya.Her ölen kişi suçludur.Cezalandırılmıştır.Helak edilmiştir gibi bir zihniyetten sıyrılalım artık.Biraz gerçekçi olalım.

Kainattaki en küçük hadisenin bile Allah'ın kudreti ve idaresi dahilinde olduğuna inanan bir insan olarak ben, Allah'ın onbinlerce kulunun ölümüne sebep olan bir doğal afetin başıboş, kendiliğinden, sebepsiz yere olacağına inandıramıyorum kendimi. Kainattaki hiçbir hadise sebepsiz değildir deyişimdeki anlam budur.

• amerikanın güney eyaletleri en fakir ve en çok zenci yaşayan bölgeler.. Allah'ın böyle bi amacı olsaydı kasırga ny veya boston ne bilim atlas okyanusu kıyısını vururdu. bu insanların ne günahı var...

ayrıca amerika kyoto anlaşmasını (küresel ısınmayı yavaşlatmak için kısıtlamalar getiren sözleşme) imzalamadı. dünyayıi atmosferi en çok kirleten ülke de amerika. bu kasırga da bunun bi sonucu.
    amerikaya ders olur işallah...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tembel hayvan -- 2 Eylül 2005, 14:00:50 >
  • amerikanin nukleer silah politikasinin sonuclari amerika degilmiydi doga olaylarini kullanarak savasabiliriz diyen firtinalar uretebiliriz diyen
  • kardeşim ne alaka?

manyakmısınız böyle bi bağlantı kurabiliosunuz?

bu olay tamamen kendim ettim kendim buldum vakasıdır, amerika küresel ısınma sebebiyle böyle bir felaketle karşılaşmıştır ve amerika küresel ısınmayı engellemek için yapılan hiçbir anlaşmayı imzalamamıştır.bu sebeple okyanustaki gelgitler,sıkışan gazlar sebebiyle kasıgalar oluşmakta, amerikanın üstündeki dew delik sayesinde bunları ölümcül kılmaktadır

allahı karıştırmayın bu işe,aşırı islamcı web sitelerinde okudum bu başlığın aynısını, bu siteye yakıştıramadım
  • Allah'tan izinsiz bir yaprak bile kımıldayamazken, Allah'ı bu işe karıştırmamak ne kadar doğru acaba
  • quote:

Orjinalden alıntı: aglamak

Allah'tan izinsiz bir yaprak bile kımıldayamazken, Allah'ı bu işe karıştırmamak ne kadar doğru acaba

ohoo böyle düşünen biriyle zaten bilimsel bir sohbet yapmak güç,
    din denilen gözlükleri bir köşeye bırakmak,bilimsel konuşmak gerekiyor böyle konularda

herşeyde öncelik bilimindir arkadaşlar.

not:elhamdülilah müslümanım yanlış anlaşılmasın
  • quote:

Orjinalden alıntı: wiccan

quote:

Orjinalden alıntı: aglamak

Allah'tan izinsiz bir yaprak bile kımıldayamazken, Allah'ı bu işe karıştırmamak ne kadar doğru acaba

ohoo böyle düşünen biriyle zaten bilimsel bir sohbet yapmak güç,
    din denilen gözlükleri bir köşeye bırakmak,bilimsel konuşmak gerekiyor böyle konularda

herşeyde öncelik bilimindir arkadaşlar.

not:elhamdülilah müslümanım yanlış anlaşılmasın

bunu söylemiş olmam, bilimi bir köşeye attığım anlamına gelmez...her şeyin bir sebebi vardır. senin dediklerin sadece sebep...Dinimi bir köşeye atacaksam neden inanıyorum ki, ne gereği var...

• bilimsel konularda dinin bir açıklaması yoktur çünkü

olamaz, mümkün değildir
    tartışmaya da gerek yoktur
  • ABD'nin suçu tabiki.

KYOTO sözleşmesini imzalasalardı böyle olmazdı.tüm dünya imzaladı bi Avusturalya ile ABD imzalamadı.
  • quote:

bilimsel konularda dinin bir açıklaması yoktur çünkü

olamaz, mümkün değildir
    tartışmaya da gerek yoktur

iyi açıklaması yoksa, tartışma o zaman...senin bildiğin sana, benim bildiğim bana
  • kardeşim ne demek iyi açıklaması yoksa?

düpedüz gerekçelerini sıraladım ilk mesajda,
    bunlar gerçek sebepleri,
    lütfen,bak senden rica ediyorum lütfen böyle konularda açık görüşlü olalım,dini bu işten uzak tutalım çünkü türkiyenin geleceği biziz, bugün fatihte çıkıp gösteri yapan bir avuç şerefsiz değil....
  • bir devletin geleceği sadece bilimden geçer böyle kılıflar uydurmayalım, kendimizi kandırmayalım
  • quote:

kardeşim ne demek iyi açıklaması yoksa?

düpedüz gerekçelerini sıraladım ilk mesajda,
    bunlar gerçek sebepleri,
    lütfen,bak senden rica ediyorum lütfen böyle konularda açık görüşlü olalım,dini bu işten uzak tutalım çünkü türkiyenin geleceği biziz, bugün fatihte çıkıp gösteri yapan bir avuç şerefsiz değil....

öncelikle, fatihtekiler beni ilgilendirmiyor(konuyla ne alakası varsa)...ikincisi İslam bilime karşı değildir...üçüncüsü, açıklaması yoksa dememin nedeni, senin önceki mesajında dinin açıklaması yok demene dedim, iyi dinin açıklaması yok anlamında...dördüncüsü, beni bu ülkenin başına getirsinler, en çağdaş(!) olanından bile daha fazla geliştiririm bu ülkeyi merak etme sen...Atalarımın, emanetine sahip çıkarız, merka etme sen..

ayrıca ne senin ne de başkasının, İSLAM'ı bilim düşmanıymış gibi göstermeye hiç bir hakkı yok...Bilimin tarihine bakarsan, bir çok bilimsel gelişmeyi Müslümanlar yapmıştır...

• Konu başlığına ABD yazdıktan sonra tırnak işareti koymayı akıl ettin de Allah yazdıktan sonra tırnak işareti koymayı akıl edemedin mi? İlla yazacaksanız doğru dürüst yazı yazın
  • aglamak mesaj altında çıkan resim çok süper
  • quote:

Orjinalden alıntı: qtq

aglamak mesaj altında çıkan resim çok süper

teşekkür ederim...imzamı silmiş modlar sağolsunlar bende bunu koyayım dedim, belki silahlı komando amcamı görünce tırsarlar diye
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.