Şimdi Ara

ABD'de Trump'a Yapılan Siyasi Linç ve Dünyanın Geleceği!!! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
188
Cevap
1
Favori
7.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nereye çağırdığının ne önemi var? Oldu olacak adamın ağzına filtre taksınlar.

Trump halkı çağırdı sadece. Halkın galeyana gelmesi Trump 'ı bağlamaz. Egemen olan halk değil mi zaten? Demokrasi bu demek, değil mi?

• moneyTalks_ kullanıcısına yanıt

Aynen kardişim Washington'da kongre binasını işaret ederek adam topluyor önünde.

Kongreyi basalım diyen grupları retweet ediyo.

Ulusal muhafızlar çağrılıyor belediye başkanı tarafından olay çıkmasın diye savunma bakanı ve Trump reddediyor.

En son maryland eyaletinden emir komuta zincirini kırarak ulusal muhafızları yollayabiliyorlar.

Ve Trump'ın yaptıkları normal de get ya.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • amadeus99 A kullanıcısına yanıt

Tam tersi yaptığı politikalar sonucu yükseliş eğilimi de gösterebilirdi, devam sağlamak kolay birşey değil.Ki bu dönemden sonra işsizlik tekrar düşebilir, salgının boyutuna göre

Böyle olursa mesela ben Biden'ın tesadüfü demem, tam tersi başarısıdır.Zaten düşecekti ya da zaten yükselecekti mantığı doğru değil

Bu arada Biden fosili zaten 1 sene sonra Kamala Harris'e bırakacak o koltuğu, Kamala'da Abd'nin ilk kadın başkanı olacak.Seçim sonuçlarına Biden'dan 40 kat daha fazla sevindi kadın

• quote:

Orijinalden alıntı: moneyTalks_

Nereye çağırdığının ne önemi var? Oldu olacak adamın ağzına filtre taksınlar.

Trump halkı çağırdı sadece. Halkın galeyana gelmesi Trump 'ı bağlamaz. Egemen olan halk değil mi zaten? Demokrasi bu demek, değil mi?

haklısın trump zaten direk sattı bunları cezalarını çekecekler dedi gt korkusuna.

halk egemen ama devlete isyan diye suç var 20 yıla kadar cezası var
    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Seditious_conspiracy

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2DF0CD106 -- 11 Ocak 2021; 15:28:16 >

ben böyle bişey duymadım, kongreyi basalım diyenleri retweet etmek falan duymadım.

Kongreye yürümek ile Kongreyi basmak aynı anlamlara gelebileceği gibi. Aynı anlama gelmeyedebilir. Geniş anlamlı bir sözcük ingilizcesi nasıl bilmiyorum.

• Sadece Ölüler Görür kullanıcısına yanıt

Tarihin demedim son 20 yılın dedim zaten

Ekonomik anlamda devamı sürdürmek bu kadar kolay olsaydı asla çökmez denilen mortgage balonu patlamazdı zamanında, ABD ekonomisi hacim olarak çok çok büyük bir ekonomi fakat yönetimi bir o kadar da zor

Dünyanın en güçlü şirketlerinin olduğu bir ülkede grafiği stabil tutmak bu kadar kolay değil, keşke bu kadar kolay olsa

Salgından sonra eğer işsizlik yine 2019 seviyesine düşerse bu da Biden'ın başarısı olur, zaten salgın sonrasında düşecekti normal demem.

• Dinocan Gökçek kullanıcısına yanıt

E iyide grafiği bozmamak başarı değilki. Diğer konularda ise batırdı resmen.

Valla bir tür darbe yapmaya kalkmış adamı savunmak çook çok tuhaf. Yoksa Biden cart curt meselesi değil. Gelenin seçimle girmesi mesele.

Ha Trump hıyarı cumhuriyetçileri bitirdi o kesin

• Grafiğin devamını sağlamak nasıl başarı değil? Ufacık şirketlerden koca ülkelere kadar başarı kabul edilen birşey bu.Önemli olan devamlılığı sağlamak, yoksa 1 sene azalt sonra artsın ertesi sene millet ne oluyor der.

Bu grafik kendi kendine mi yükselip düşüyor?

Şu an biz ekonomiyi konuşuyoruz, ben darbeyi savunmadım ki ulusal muhafızların yaptığı şeyler, polislerin tutumu, açıklamalar falan normal birşey değil o da.Trump'ı savunmuyorum o konuda fakat düz bakılacak bir olay değil

Cumhuriyetçilerin başına kimler kimler geldi batmadı, Biden fosilinin yapacağı hatalar tekrar Cumhuriyetçileri iktidar yapar

Adam ulusal muhafızların kongreye gelmesini engellemiş ötesi berisi mi kalmış. .

Duymadıysan duymadın, ne yapayım.

Madem öyle, Peki burda ki haberde niye tam tersi yazıyor?

"Trump, Ulusal Muhafızlara müdahale emri verdi" diyor.

Amerikayı cici göstermeye çalışan haber kanallarını izliyor olabilir misin?..

https://www.ntv.com.tr/dunya/trump-ulusal-muhafizlara-kongre-binasi-onundeki-olaylara-mudahale-edin-talimati-verdi,3cdOLQ4euUiWfwcQjeKNzQ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moneyTalks_ -- 11 Ocak 2021; 14:50:21 >

Canım kardeşim çok ciddi düşüş gösteren bir işsizlik grafiği var devam ettirmiş. Ettirmezse başarısızlık olur ettirir ise normal. Ekstra bükerse başarılı olur.

Onları tartışmıyorum dediğin şey bildiğin bir tür darbe girişimi. Adam seçimle gelmiş seçimle gitmiyor. Dümdüz bakıyorum. Belediye başkanı tüm polis gücünü yollamış yetmemiş. Polis öldürülmüş.

Ulusal muhafızları istemiş Trump yollamamış. 7 saat uğraşmışlar reddedilmiş.

En son emir komuta zincirini kırmışlar yollamak için.

Cumhuriyetçiler bir daha çok ciddi düzgün bir aday gösteremezse iktidar olamaz.

Demografi ile ilgili her şey. 4 sene sonra texas bile ellerinden gidecek gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: moneyTalks_

Madem öyle, Peki burda ki haberde niye tam tersi yazıyor?

"Trump, Ulusal Muhafızlara müdahale emri verdi" diyor.

Amerikayı cici göstermeye çalışan haber kanallarını izliyor olabilir misin?..

https://www.ntv.com.tr/dunya/trump-ulusal-muhafizlara-kongre-binasi-onundeki-olaylara-mudahale-edin-talimati-verdi,3cdOLQ4euUiWfwcQjeKNzQ

Birader ciddi misin ya?

He ulusal muhafızlar gittikten sonra emir verdim dedi.

https://news.yahoo.com/maryland-governor-tried-deploy-national-002546744.html

Ben o darbe girişimi savunmuyorum diyorum sen bana tartışmıyorsun diyorsun.Savunmuyorum, sa vun mu yo rum.Ama basit bir olay olduğunu da düşünmüyorum

Hadi siz gidin tamam gidelim minvalinde bir olay değil bu

Tamam bu Trump'un başarısı değil işsizlik zaten düşecekti, vergiler zaten inecekti, gayri safi yurtiçi hasıla zaten yükselecekti çünkü eğilim o yöndeydi.Çünkü tüm dünyadaki grafikler eğilime göre şekilleniyor, politakaların zerre önemi yok

• Trump'a yapılanları savunanlara AKP hükümeti müstehak.

• wehrmacht kullanıcısına yanıt
    Çok John Scalzi okumuşsun hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Vergiler konusunda adam en çok şirketlere kazandırdı. Sana yazdım orta ve alt sınıfa faydası olmadı.

Zaten olsa seçimi kazanırdı.

Gayrisafi yurtiçi hasıla zaten 2009 dışında hiç düşmediki ne kadar yükselttin gini katsayısı ne durumda asıl başarı onlar.

Biri bişey demiş dedikodusunu haber diye bana mı gösteriyorsun?

Trump'ın böyle bişey yaptığına dair kesin bilgi ver madem?

Adama teknoloji darbesi yaptılar, bu dedikoduyu mu yapmayacaklar.

Kesin bilgi

Ulusal muhafızlar çağrılmış, kongre baskını öncesinde sırasında ve sonrasında saatlerce yoklar.

Nokta. Son mesajım Bu ne ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 11 Ocak 2021; 16:2:26 >

Yoklar çünkü;

Koskoca Amerikan Kongresine, darbe yapılmış gibi Asker gönderme fikri, ilk başta hiç kimseye pek akılcı gelmiyor. Malum Amerika dünyaya Demokrasi satan bi ülkedir.

Nokta.!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moneyTalks_ -- 11 Ocak 2021; 15:1:49 >

Ya bu adam Apple, Microsoft gibi şirketlere istihdamı ABD'ye geri döndürün yoksa size eksta veri uygulayacağım diyen adam değil mi?

Alt sınıfa faydası olmadı diyorsun diğer arkadaşlar ise Trump'ın seçmen kitlesi alt sınıftan diyor.Hangisi gerçek?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.