Şimdi Ara

ABD'de bu gece de yağma olacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
0
Favori
4.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Beyazların malı mülkü bizimdir diyorlar bir de, yüzdüzlüğe bak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daimon88 -- 1 Haziran 2020; 20:1:19 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Aslında ortada adaletsiz bir durum da yok. Şüpheliyi öldüren polis tutuklanmıştı çünkü. Üstüne karısı da terk etti. Protestoların çıkış nedeni bile gerçeği yansıtmıyor yani.

• Yağmacılık genlerinde var. 1992'de bir polis ekibi bir araca dur çekiyor ama durmuyor. Siyahi adam uyuşturucu almış. Kırmızı ışıklarda da durmuyor. Yüksek hızlarda kovalamaca başlıyor. Polisler yakaladıktan tutuklarken adam direniyor, bunun üzerine dayak yiyor. Olaylar patlıyor. Siyahi adam hapisteymiş silahlı çatışma ve silahlı soygun gibi suçlardan ötürü, şartlı salıverilmiş, o yüzden polisin dur ihtarına uymamış. Youtube'de 1992'deki yağma olaylarıyla bir sürü video var. Bu paylaştığım video da siyahi dükkan sahibi bir adam siyahi kalabalığın vicdanına sesleniyor. Fakat kalabalık sırıtıyor, biri umrumda değil deyip çaldığı eşyalarla yoluna devam ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daimon88 -- 1 Haziran 2020; 20:22:11 >

• 2017 Aralık'ta olmuş bir olay. Polis bir beyaz şüpheliyi öldürüyor, kask kamerası kaydediyor. Olayın ırkçılığa vuranların altında eziklik paranoyası var aslında, mesajım budur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daimon88 -- 1 Haziran 2020; 20:20:52 >
  • Daimon88 kullanıcısına yanıt
    Hayır protestolar olmadan önce adam tutuklanmamıştı. Hatta adamı linç etmesinler diye evini 100 kişilik SWAT ekibi ile koruyorlardı.Sonradan tutuklandı.Prostesto olmasa o adam tutuklanmazdı. Protesto bir şeyleri değiştirmek için yapılır. Şu an yapılan protesto da sonuna kadar haklı sebeplerden yapılıyor. Umarım gerçekten adalet sağlanana kadar devam eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ölüyen Yürüler

Hayır protestolar olmadan önce adam tutuklanmamıştı. Hatta adamı linç etmesinler diye evini 100 kişilik SWAT ekibi ile koruyorlardı.Sonradan tutuklandı.Prostesto olmasa o adam tutuklanmazdı. Protesto bir şeyleri değiştirmek için yapılır. Şu an yapılan protesto da sonuna kadar haklı sebeplerden yapılıyor. Umarım gerçekten adalet sağlanana kadar devam eder.
    Ayın 29'unda tutuklandı işte, olayın raporu çıkarıldıktan sonra. Ayrıca protestolarla ilgisi yok, yukarıda Aralık 2017'de gerçekleşmiş bir olayın videosunu paylaştım, o polis de mahkemelik ve mesleğinden oldu, halbuki o olayla ilgili tek bir eylem yapılmamıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daimon88 -- 1 Haziran 2020; 21:34:33 >
  • Arınmak serbestmi
    ABD'de bu gece de yağma olacak
    iyi salladın kral
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakup13

iyi salladın kral
    Sadece malı mülkü olan beyazları değil, evsizleri bile hedef aldılar. Evsiz bir adamın yatağını yaktılar:
    https://twitter.com/TomMurphy59/status/1267535360931909637
  • Bu yaptıkları yanlış. Haklı olan protestoyu haksız duruma çevirip gerçek hak arayışlarını baltalıyorlar. Ondan sonra bizde ki gibi bir daha sokağa çıkmaya cesaret edemez kimse

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    iyide burda polis uyarmasına rağmen elini beline atıyor, hatta ikinci kez beline atıyor öyle vuruyorlar. Olması gereken bu değilmi zaten.
    Türkiyede elini beline değil eline roketatar alsa polisimizin vurma yetkisi yok.
  • Gezide böyle başlayıp pkklı ve dhkpcli teröristler sayesinde amacından uzaklaşmıştı.

• Amerikanın protestocusu bile çok barbar. Tam bir vahşi batı ülkesi.

• quote:

Orijinalden alıntı: weirdo

iyide burda polis uyarmasına rağmen elini beline atıyor, hatta ikinci kez beline atıyor öyle vuruyorlar. Olması gereken bu değilmi zaten.
    Türkiyede elini beline değil eline roketatar alsa polisimizin vurma yetkisi yok.
    Aynı videoyu tekrar izle fakat beyaz adamı siyahi olarak hayal et. Gerisi gelir zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnurFB1453

Gezide böyle başlayıp pkklı ve dhkpcli teröristler sayesinde amacından uzaklaşmıştı.
    Ben de gezi eylemlerine katıldım Denizli'de. Fakat ilk ve son oldu o gün, yani sadece 1 gün katıldım. Çünkü Denizli emniyet müdürü sağduyuluydu, protestoculara saldırmadı, fakat kalabalıkta bazıları hazırlıklı gelmiş, polise bir şeyler atmaya hazırlandılar. Attılar. Polis de tepki verdi. Üstelik polis aşırı sağduyuluydu, kışkırtma olmasın diye ara sokak gibi bir yere girip bekliyorlardı. Ona rağmen eylemcilerden bazıları onlara doğru yönelip çatışmaya hazırlandı. Yani ben daha o gün fark etmiştim gidişatı, o yüzden ilk ve son olmuştu. Sonraki aylar göstermişti doğru tahmin ettiğimi. Özgürlük ve demokrasi adına başlamış güzel bir eylemi herkes kendi ideolojisi açısından yorumlamaya çalışınca gezinin güzel atmosferi ölüp berbat bir hale büründü.

• quote:

Orijinalden alıntı: İAmSterdam06

Amerikanın protestocusu bile çok barbar. Tam bir vahşi batı ülkesi.
    Beyazların protestosu iletişim yoluyla yapılıyor. Barışçıl olduklarından polisler diz çökerek karşılık verdi. Fakat siyahi göstericiler vandalizm gösterisi yapıyor adeta. Benim gözlemlerim bu şekilde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Daimon88

Beyazların protestosu iletişim yoluyla yapılıyor. Barışçıl olduklarından polisler diz çökerek karşılık verdi. Fakat siyahi göstericiler vandalizm gösterisi yapıyor adeta. Benim gözlemlerim bu şekilde.

Alıntıları Göster
    Beyazlar daha çok saldırıyor etrafa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Daimon88

2017 Aralık'ta olmuş bir olay. Polis bir beyaz şüpheliyi öldürüyor, kask kamerası kaydediyor. Olayın ırkçılığa vuranların altında eziklik paranoyası var aslında, mesajım budur.
    Burdaki polis haklı değil mi? Neden tutuklandı merak ettim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Evet bi tweet gördüm demek ki tüm zenciler ve protesto böyle.
    Adam hayatında zenci görmemiş dünyanın öteki ucundan ırkçılık yapıyor

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.