Şimdi Ara

Abarth egzoz'a ceza saçmalığı... Trafik ceza fiyatları arttı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
0
Favori
5.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 8-10 bine egzoz sitemi yaptıracağım ve bunun KDV sini ödeyeceğim, sonra ceza yazacaklar? Yazsınlar umurumda değil, sokak arasında ses yapmadıktan sonra gönlüm rahat.
  • kendinizi kandırmayın, kimsenin egzos sesine gıcık olduğu yok, fakir sevmiyorsunuz olay o, çok daha gür sesli bir süper spor araç geçince yalana yalana bakanlar daha az ses çıkaran egzos sistemi değiştirilmiş standart bir araç geçince bir anda çevre duyarlısı kesiliyor

bizim milletimizin genel huyu budur, sokağında park eden arabaya gıcık olur, gider belediyeye başvurur tüm sokak ispark olur kendi de paralı park etmeye başlar, başkasına zarar vermek uğruna kendisine de zarar vermeyi göze alan milletlerin başında geliriz ki bu her olayda böyledir, e bunu da bilen devlet ben nasılsa geçiririm kimsenin de gıkı çıkmaz diye böyle saçma sapan uygulamalar yapar
  • milletin derdine bak ya.

Seni bir yerden bir yere götürmesi için tasarlanmış bir araç.

Sür geç fazla tatava yapma.
  • investing kullanıcısına yanıt
    tam akp'nin istediği makineleşmiş insan profili. hiçbişey isteme, makarnanı ye taşıtına bin oyunu da ver nasıl olsa öbür dünyada cennet seni bekliyor.
  • Şuanki ceza sistemini sadece gelir elde etmek için düzenlediklerinden çokta şey yapmamak lazım. Uygun olanı desibel ölçümü, atık gaz ölçümü vs olmalı. Şuan egsoz kafalığını bile ceza yazıyorlar tamamen saçmalık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VETERINARY -- 13 Mart 2019; 12:29:38 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nette gördüğüm bütün modifiye egzoz (abartılı sesli olan) sevenler mahalle aralarında bunu açmıyor. Neredeyse hepsi sadece otobanda zevk için sürüyor.

Gece yarıları kulağımızın ırzına geçenler kimler acaba? Kusura bakmayın ama Şahin, Civic vs kullanıp da buna dikkat eden nadirdir.
  • Vergisini vererek yaptığım şey için herhangi bir kurum bana ceza yazamaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VETERINARY

Şuanki ceza sistemini sadece gelir elde etmek için düzenlediklerinden çokta şey yapmamak lazım. Uygun olanı desibel ölçümü, atık gaz ölçümü vs olmalı. Şuan egsoz kafalığını bile ceza yazıyorlar tamamen saçmalık.
    Aynen hocam ceza sistemi tamamen gelir elde etmek için.

Ceza sisteminde bile düzen yok, hiçbir şeyde olmadığı gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: Merdomable

8-10 bine egzoz sitemi yaptıracağım ve bunun KDV sini ödeyeceğim, sonra ceza yazacaklar? Yazsınlar umurumda değil, sokak arasında ses yapmadıktan sonra gönlüm rahat.
    Ruhsatlı silah satışı da serbest ama o silahla gidip birini vurursan hapse giriyorsun. Bir şeye vergisini ödeyerek sahip olmak onunla suç işleyebileceğiniz anlamına gelmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

Ruhsatlı silah satışı da serbest ama o silahla gidip birini vurursan hapse giriyorsun. Bir şeye vergisini ödeyerek sahip olmak onunla suç işleyebileceğiniz anlamına gelmiyor.

Alıntıları Göster
    Örneğe bak te Allahım

Egzoz la birinin canınımı alıyoruz

• Olay yaklaşık 2 hafta önce başıma geliyor. Polisler standart uygulama yapıyorlar çektiler beni de. Diyalog şu şekilde. (B:ben P:Polis)

B: Kolay gelsin
    P:Bu arabada egzoz var !
    B: Bu arabada egzoz yok.
    P: Çok eminsin bakarım !
    B: Ben eminim sen eminsen eğil bak araç 2500cc
    P: Tamam o zaman gaz ver.

Neyse gazı verdim, yetmez bağırt diyor bağırttım da tatmin oldular orjinalmiş diye. Kısacası bilgisiz/ilgisiz herkesi apaçi sanan memurlarımızda da hata bol aracımda magnaflow olsa net yemiştim cezayı. Nedeni ise "Ses var" . Ah bir anlasalar doğruyu yanlışı.

Bu böyle gider daha Allah sonumuzu hayır etsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: DriftRacer

Olay yaklaşık 2 hafta önce başıma geliyor. Polisler standart uygulama yapıyorlar çektiler beni de. Diyalog şu şekilde. (B:ben P:Polis)

B: Kolay gelsin
    P:Bu arabada egzoz var !
    B: Bu arabada egzoz yok.
    P: Çok eminsin bakarım !
    B: Ben eminim sen eminsen eğil bak araç 2500cc
    P: Tamam o zaman gaz ver.

Neyse gazı verdim, yetmez bağırt diyor bağırttım da tatmin oldular orjinalmiş diye. Kısacası bilgisiz/ilgisiz herkesi apaçi sanan memurlarımızda da hata bol aracımda magnaflow olsa net yemiştim cezayı. Nedeni ise "Ses var" . Ah bir anlasalar doğruyu yanlışı.

Bu böyle gider daha Allah sonumuzu hayır etsin.
    Çarıklı hödüğe bak bide yetmez daha bas diyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Fade to Black

tam akp'nin istediği makineleşmiş insan profili. hiçbişey isteme, makarnanı ye taşıtına bin oyunu da ver nasıl olsa öbür dünyada cennet seni bekliyor.
    yorumumdan hangi partiye oy verdiğimi nasıl anlayabiliyorsunuz? Yani kolay oluyor galiba...

Doğru tespiti yapabilirseniz, bu yorumunuza cevap vereceğim.
  • ceza kesmek yerine bu şahıslar kısırlaştırılması daha kesin bir çözüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alcohol06

Mesajımdan parayı verenin arabayı bağırtıp insanları rahatsız etmesini onayladığım anlamını mı çıkardın? Eminsin yani Lambo sahibinin trafikte beklerken haksız yere ceza falan yemediğinden? 60 küsur yaşında işinde gücünde bir adam olmadığından? Eminsin değil mi, zira zengin olduğu için ahlaksız olmak zorunda, bağlantılarını kullanıp adaleti yanıltmak zorunda.

Pes. Sokakta abart egzoz bağırtan apaçiye olan nefretinizden, doğru olan uygulamayı yanlıştan, haklıyı haksızdan ayıramayacak duruma gelmişsiniz. Lambo olayının aslını yazardım ama lüzum yok, siz anlamadan, okumadan nefret saçmaya devam edin.
    vergisini verdikten sonra herşey mübah bir düşünceye çanak tutmuşsunuz.

anlayan anladı

sizde elinize fırsat geçse o sürücülerden biri olacaksınız

doğal seleksiyon

• TEPEE PREMİUM PACK kullanıcısına yanıt
    Elime fırsat geçse derken? Egzoz alacak paramız yok da bağırtamıyormuyuz arabayı?

Efendi olsan yanlış anlamışım diyip özür dilerdin, paşalar gibi anladın tek istediğimin bu işe bir düzen gelmesi ve işini doğru yapan ile yanlış yapanın hakkıyla ayrılmasından öte olmadığını. Doğal seleksiyonmuş, yanlış anlamışım diyemeyecek kadar kibirli isen bile terbiyesizliğin alemi yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

Alıntıları Göster
    Acilen düşünce özgürlüğünüzü kısıtlamanızı rica edeceğim.

Örnekler birbirinden o kadar alakasız ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Merdomable -- 14 Mart 2019; 9:39:33 >
  • Bu kadar basit yazılmış iki cümleyi nasıl anlayamadınız gerçekten hayret ediyorum.

Allah çevrenizdekilere kolaylık versin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alcohol06

Elime fırsat geçse derken? Egzoz alacak paramız yok da bağırtamıyormuyuz arabayı?

Efendi olsan yanlış anlamışım diyip özür dilerdin, paşalar gibi anladın tek istediğimin bu işe bir düzen gelmesi ve işini doğru yapan ile yanlış yapanın hakkıyla ayrılmasından öte olmadığını. Doğal seleksiyonmuş, yanlış anlamışım diyemeyecek kadar kibirli isen bile terbiyesizliğin alemi yok.
    lütfen olayı farklı bir kategoriye taşımayın..
    istanbulda leventte ikamet ediyorum gelin size insanlığın arkadaşlığın dostluğun nasıl bir şey olduğu anlatayım bir şeyler içer sohbetleriz..

önüne gelenin eline aldığı makinalarla etraftakileri rahatsız etmesi hiç bir yerde doğru karşılanmaz.
    bu işi pistlerde trafiğe kapalı alanlarda veya uygun yerlerde yapabilirsiniz

toplum içinde bunları yaptığınızda düzeni bozarsınız.ifadeniz çelişiyor.
    net değilsiniz hepsi bu.

ayrıca uslubunuza tanımadığınız insanlar konusunda dikkat edin yaş saygı ve sevgi.

sizinle olayımız bitmiştir.
    yolunuz açık olsun.

selametle.

• millet arkanızdan nasıl sövüyor bir bilseniz...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.