Şimdi Ara

Abarth egzoz'a ceza saçmalığı... Trafik ceza fiyatları arttı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
0
Favori
5.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yalnız masaratide iyi bağırıyor. Özellikle ses çıkarsın diye yapılmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Egzos ve motor sesinden nefret ediyor insanlar. Beyin tırmalayan bu iğrenç sesten nasıl bir haz duyuyorsunuz bilmiyorum. Umrumdada değil. Ama bu iğrenç sesle insanları taciz ediyorsunuz resmen. Halkın huzurunu bozmaktan hakim karşısına çıkarsanız ağlamayın sonra. Çünkü emsal davalar var. Ve şikayet olursa ve dava edilirseniz ağır cezaları var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Technical_Support

Adi ucuz egzoz takıp öküz gibi bağırtanlardan bende nefret ediyorum, ama sizin söylediğiniz gibi kaliteli yabancı markalar takıldığında kesinlikle ceza yazılmamalı. Düz boru yağılmadığı sürece bunlar zaten rahatsız edici düzeyde değiller.
    Onu diyorum hocam 300₺ ye egzoz alıyor tüm susturucuları çıkarıyor kafa sektiriyor, bu tiplere zaten 20k ceza vermeliler, ama sen gidip orjinal supersprint alıp susturucu çıkarmadan kullanırsan buna ceza kesilmemesi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilhanben

Egzos ve motor sesinden nefret ediyor insanlar. Beyin tırmalayan bu iğrenç sesten nasıl bir haz duyuyorsunuz bilmiyorum. Umrumdada değil. Ama bu iğrenç sesle insanları taciz ediyorsunuz resmen. Halkın huzurunu bozmaktan hakim karşısına çıkarsanız ağlamayın sonra. Çünkü emsal davalar var. Ve şikayet olursa ve dava edilirseniz ağır cezaları var.
    Susturucu çıkarmadan orjinal egzozu seviyorum.

Örneklendireyim

Punto supersprint bunu seviyorum

Punto düz boru egzozu Muhammet bunu sevmiyorum buna 20k ceza vermeliler

• gustawa G kullanıcısına yanıt
    arabayı modifiye ediyorsunuz diye aracı üreten elinizden alabilir bunu da uyutmayın.

ferrari ye tüp takan jeep e tüp takan üstün akıllılara olanları okumuşsunuzdur.
  • 2 kuralla olabilir,

1) Ruhsata işlenecek, dandik apaçi egzozları kullanamayacaklar. Takana kol gibi ceza geçirecekler.

2) Egzoz hatta paralel bağlanıp kumandalı olacak. Evlerin arasında kısaca mahalle arasında özellikle akşam vakti aracın normal egzozunu kullanmak zorunlu olacak.

Bu şekilde olsa karşı çıkmam sonuçta her insan için zevkler ve renkler tartışılmaz. Sadece başkasının kişisel alanına rahatsızlık vermediğin sürece herkes (tabi maddi yönde önemli) kendi tercihlerini yapabilmeli.
  • Dostum olan senin hangi sesi sevip sevmediğin veya orijinal olup olmaması değil, yaptığı gürültü.
    Aslında yapılması gereken ses db standartı belirleyip ona göre denetim yapmak.Gerisi hikaye.

• quote:

Orijinalden alıntı: TITAN291

2 kuralla olabilir,

1) Ruhsata işlenecek, dandik apaçi egzozları kullanamayacaklar. Takana kol gibi ceza geçirecekler.

2) Egzoz hatta paralel bağlanıp kumandalı olacak. Evlerin arasında kısaca mahalle arasında özellikle akşam vakti aracın normal egzozunu kullanmak zorunlu olacak.

Bu şekilde olsa karşı çıkmam sonuçta her insan için zevkler ve renkler tartışılmaz. Sadece başkasının kişisel alanına rahatsızlık vermediğin sürece herkes (tabi maddi yönde önemli) kendi tercihlerini yapabilmeli.
    Aynen bu hocam orjinal marka egzoz ve ruhsata işletilecek

Düz boru sanayi egzozlara 20k ceza verseler az gelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: nfsworld

Dostum olan senin hangi sesi sevip sevmediğin veya orijinal olup olmaması değil, yaptığı gürültü.
    Aslında yapılması gereken ses db standartı belirleyip ona göre denetim yapmak.Gerisi hikaye.
    TITAN nickli arkadaş yazmış zaten öyle olması lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: sssemih24

Bizim polisimiz neye ceza yazdığını bilmiyor ki.
    Fabrika çıkışı orjinal egzozlu arabaya çok ses yapıyor diye ceza yazan gördük.

Düşünsenize altınızda milyon liralık araba var her sene hayvan gibi vergisini ödüyorsunuz ama polisin biri sizi çok ses çıkartıyor diye durdurup ceza yazıyor.

Burası Türkiye...
    5000cc arabanın bu sesi çıkaracağını ve neden susturucu takmadıgını acıkladıgı bolumu dinlediniz mi
    2.11 de diyor ki ben yüksek vergi ödüyorum o yüzden susturucu takmam istediğim gibi ses yaparım.
    bizim insanımız parayı verince herşeyi yapmaya hakkı olduğunu sanıyor,
    sen gerekli susturucu vb taktıktan sonra o ses cıkınca ceza yeseydin ben de sana destek olurdum.

• quote:

Orijinalden alıntı: nfsworld

5000cc arabanın bu sesi çıkaracağını ve neden susturucu takmadıgını acıkladıgı bolumu dinlediniz mi
    2.11 de diyor ki ben yüksek vergi ödüyorum o yüzden susturucu takmam istediğim gibi ses yaparım.
    bizim insanımız parayı verince herşeyi yapmaya hakkı olduğunu sanıyor,
    sen gerekli susturucu vb taktıktan sonra o ses cıkınca ceza yeseydin ben de sana destek olurdum.

Alıntıları Göster
    O arabanın fabrika çıkışı bu, zaten maserati alan o homurtuyu duymak için alıyor bide extra susrutucu takacaksa, 1.0 TSI alır.

• Gardaş ne amerika meraklısıymışsın ya. Git orda yaşa madem. Türk vatandaşlığından da ayrıl. Senin gibilerden az çekmedi bu ülke. Batılı hayranı olupta onların himayesi altında ezik büzük yaşamayı bile göze alıp hala medeniyetin batıdan geldiğine inananlardan. Medeniyet dünyaya batıdan yayılmadı. Aksine batı, dünyadaki kan ve gözyaşının sebebi oldu. Sende bu batı hayranlığı oldukça iflah olmazsın. Git hele amerikada yaşa, fakir doğmamış anasının karnından çıkınca 1.2 motor görmemiş, çağdaş insanların arasında yaşa. Rahat rahat egsozunuda açarsın hem. Allah selamet versin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • korkusuzkahraman86 K kullanıcısına yanıt
    Yanlış okudun. Kimin aracı ne kadar bağırttığı ve çevreyi rahatsız ettiği ile ilgilenmiyorum, polis insiyatif uygulayıp cezasını keser, haksız olduğunu düşünürse sürücü itirazda bulunabilir orasını bilemem.

Bahsettiğim konu farklı. Dünyanın bir çok gelişmiş ülkesinde ünlü egzoz markaların TUV ve Iso9001 onaylı, yetkilendirilmiş üniversitelerden geçer onay almış, gürültü ve emisyon standartlarına uyan egzoz sistemleri legal olarak satılıyor ve kullanılıyor, muazzam büyük pazarları var bu markaların. Bizde ise inanılmaz bir durum var, egzoz resmi olarak ülkede satılıyor, hiçbir ülkede teknik değişiklik olarak kategorilendirilmemiş, bakanlık ithalat onaylı bazı firmaların dağıtıcısı var, hatta egzoz ile birlikte araca uyumluluk belgesi dahi veriliyor ancak egzozu takınca polis "orjinal değil" diye bağlıyor. Evet orjinal değil, çünkü orjinal aksesuar diyorsun, bilmem araç tadilatlı diyor. Ruhsata işletemiyorsun, hiçbir kaydı devlet kabul etmiyor, ancak yasal ithalata izin veriyor ve vergisini alıyor üstüne vatandaşa cezasını da kesiyor. Kara komedidir bu başka birşey değil.

Bunun buraya gelmesine sebep olan da orjinal egzozların ateş pahası olması ve çakma egzoza olan rağbet. Millette bir tiksinti olmuş artık egzoz deyince. Nizami orjinal modifiyeli egzozlarda asla insanı rahatsız edecek bir ses gelmez, aslolan sesin tonunu değiştirmektir, sesi cazip hale getirmektir. Örneğin 4 silindir bir motorda şundan yukarı olmaz hiçbir egzozun sesi, komple corksport egzozlu Mazda,

Bu da aynı aracın orjinal egzozu, kendi aracım

Kesinlikle arada rahatsız edecek fark göremezsiniz. Normali de budur zaten, bu yüzden tüm ülkelerde bu tip marka egzozlar yasaldır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alcohol06 -- 12 Mart 2019; 19:19:18 >

• alcohol06 A kullanıcısına yanıt
    zaten kalkıp impla gibi araba alıp egzozdan ses gelmesin demek saçma. Motorun gücünden dolayı gelen sese laf yok. ama öyle bir gereksiz saçma ses çıkaran sonradan yapma egzozlar var ki çift camlı pvc pencere olan evde insanı deli ediyor.
  • otomobile yasaklayıp motosiklerde serbest bırakmaları saçmalık
    ikisi de rahatsız edici ve gereksiz.
  • Amaç nedir ? Yapılan tamamen çevre kirliliği. Aracın orjinal sesi neyse o olmalı. Auris in, golf ün vb çıkardığı ses orjinalinde neyse o olmalı. Mesela mustang ın orjinal sesi çok güzel. Çünkü mustang. 170-200 beygir altı araçla müthiş ses çıksa neye yarayacak? Basıpta gitmeyen arabalar hem ses hem görüntü kirliliği.

• Konudaki çoğu kişi profesyonel egzoz sistemleriyle, düz borucu varex'ci tayfayı bir tutuyor. Bu ikinci tipi Allah bildiği gibi yapsın, ne zaman görsem hiç hoş olmayan şeyler söylerim.

ABD'nin en düzenli, en kalabalık eyaletlerinden olan Kaliforniya'da daha yenilerde bir egzoz kanunu geçti. Buna göre bir arabanın marka-model-motor ne olduğu fark etmeksizin çıkarabileceği ses maksimum "6 metre uzaklıktan ölçüldüğünde 95 desibel" olmalı. Fazlasına ceza yazılıyor.
    Arabalarla gerçekten hobi olarak uğraşan ve belirli bir seviyeye sahip insanlar gidip belirli markaların, onaylı ürünlerini tercih eder. Bunlar da zaten çok gürültü yapmaz. Çoğusu egzozun sesini "derinleştirir".
    Gelen gürültünün çoğu da yüksek devirlerde gelir. Yine seviyeli bir insan, meskûn mahalde hız yapmayacağından dolayı, ortada çevreyi rahatsız edecek bir gürültü kalmaz.

Burada ipin koptuğu yer bizim apaçi denilen kesim. Akla karayı ayırt etmek için de bir düzenleme getirilip, trafik polislerine desibelmetre verilmeli. Dikkat çeken varsa çekersin kenara, egzozu ölçer ona göre işlem yaparsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nacker -- 12 Mart 2019; 20:3:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Logan1990

Amaç nedir ? Yapılan tamamen çevre kirliliği. Aracın orjinal sesi neyse o olmalı. Auris in, golf ün vb çıkardığı ses orjinalinde neyse o olmalı. Mesela mustang ın orjinal sesi çok güzel. Çünkü mustang. 170-200 beygir altı araçla müthiş ses çıksa neye yarayacak? Basıpta gitmeyen arabalar hem ses hem görüntü kirliliği.
    Dediğin gibi olsa eğer, neden markalar borla, flowmaster, corsa, remus, x force, supersprint, ragazzon, greddy, hks gibi egzozlar çıkarsın?

Bu markaların 2000₺ den aşağı ürünü yok, üst modellerini alsan 8-10k fiyatı var.

Bu bi zevktir.

• quote:

Orijinalden alıntı: nacker

Konudaki çoğu kişi profesyonel egzoz sistemleriyle, düz borucu varex'ci tayfayı bir tutuyor. Bu ikinci tipi Allah bildiği gibi yapsın, ne zaman görsem hiç hoş olmayan şeyler söylerim.

ABD'nin en düzenli, en kalabalık eyaletlerinden olan Kaliforniya'da daha yenilerde bir egzoz kanunu geçti. Buna göre bir arabanın marka-model-motor ne olduğu fark etmeksizin çıkarabileceği ses maksimum "6 metre uzaklıktan ölçüldüğünde 95 desibel" olmalı. Fazlasına ceza yazılıyor.
    Arabalarla gerçekten hobi olarak uğraşan ve belirli bir seviyeye sahip insanlar gidip belirli markaların, onaylı ürünlerini tercih eder. Bunlar da zaten çok gürültü yapmaz. Çoğusu egzozun sesini "derinleştirir".
    Gelen gürültünün çoğu da yüksek devirlerde gelir. Yine seviyeli bir insan, meskûn mahalde hız yapmayacağından dolayı, ortada çevreyi rahatsız edecek bir gürültü kalmaz.

Burada ipin koptuğu yer bizim apaçi denilen kesim. Akla karayı ayırt etmek için de bir düzenleme getirilip, trafik polislerine desibelmetre verilmeli. Dikkat çeken varsa çekersin kenara, egzozu ölçer ona göre işlem yaparsın.
    Hocam konuyu kavrayan 3. kişisin

Kesinlikle böyle olmalı.

Egzoz sistemini düz boru sanayi egzoz la karıştırıyor herkes.

Amerika da 2019 camaro ss alan bile flowmaster takar çünkü arabanın içindekini ortaya çıkarıyor resmen 70 model camaro tadı veriyor.

Profesyonel marka egzoza kulak kirliliği diyen ya 65 yaşında emekli ya kız yada arabadan gram anlamıyordur.

• Ülkede bahsedilen orjinal ürünlere o paraları verebilecek insan sayısı çok az olduğu için bu egzos işinin ayarı kaçıyor hepten çakal oluyor. Şahin zaten 10 lira adam gidip 5 liraya egzos mu yaptıracak alıyor 500 liralık mal gece öttüre öttüre geçiyor olan anasının kulaklarına oluyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.