Şimdi Ara

AB, Apple'ın Shazam'ı almasına onay verdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ABD merkezli teknoloji devi Apple, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru müzik keşif uygulaması olan Shazam'ı 400 milyon dolara satın almak istemiş ve birçok Avrupa Birliği ülkesini karşısında bulmuştu. Bu satın almanın rekabeti olumsuz etkileyeceğini savunan ülkeler satışın gerçekleşmesini durdurmuşlardı. İnceleme sonucu gelen haber ise Apple'ın yüzünü güldürdü diyebiliriz.

Apple sonuçtan memnun

AB'nin yürütme organı Avrupa Komisyonu tarafından yapılan incelemeler sonucunda Apple'ın Shazam'ı almasının tüketicilerin aleyhine olmayacağı ve tercihlerini azaltmayacağı sonucu çıktı. AB yetkilisi  Margrethe Vestager yaptığı açıklamada: "Shazam'ın Apple tarafından satın alınmasının dijital müzik yayını pazarındaki rekabeti azaltmayacağını gördük." ifadelerini kullandı.

Verilerin dijital ekonomide anahtar olduğunu belirten Vestager, bu nedenle potansiyel olarak ticari açıdan hassas olanlar da dahil olmak üzere bu tür satın almaların dikkatli bir şekilde incelenmesi gerektiğine dikkat çekti. Şimdi gözler Apple'ın bu satın almayı resmi olarak ne zaman gerçekleştireceğine çevrilmiş durumda.

• peki bu durumda shazamın android uygulamasının hali ne olacak ? çalışmaya devam mı edecek yoksa android den çekilecek mı ? bu konuyu ele alsaydınız keşke android deki akıbeti ne olacak diye

• yashiii Y kullanıcısına yanıt
    Çekilmez. Shazam, Apple'ın altında bir firma olur yine, Beats gibi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vay be adam yanındaki adamın şarkı ismini hatırlamaya çalıştığını görünce aklına bir çözüm geliyor, programı yazıyor ve birkaç yıl sonra 400 milyon dolara satıyor. Olacak iş değil.
  • Daha icat edilmeyi bekleyen neler var kim bilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-BF8E9B238

Vay be adam yanındaki adamın şarkı ismini hatırlamaya çalıştığını görünce aklına bir çözüm geliyor, programı yazıyor ve birkaç yıl sonra 400 milyon dolara satıyor. Olacak iş değil.
    saçma sapan birşey. 2009dan beridir iphone’u kullanıyorum daha birgün bu uygulamayı yüklemedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: amonRa

saçma sapan birşey. 2009dan beridir iphone’u kullanıyorum daha birgün bu uygulamayı yüklemedim.

Alıntıları Göster
    Sizin yüklememiş olmanız bu uygulamanın saçma sapan olduğu anlamına gelmiyor . Adam oturmuş yazılım yapmış siz oturduğunuz yerden saçma sapan bir uygulama diyorsunuz . Varsa sizin geliştirdiğiniz uygulamaları da görmek isteriz .

• quote:

Orijinalden alıntı: ffrisby

Sizin yüklememiş olmanız bu uygulamanın saçma sapan olduğu anlamına gelmiyor . Adam oturmuş yazılım yapmış siz oturduğunuz yerden saçma sapan bir uygulama diyorsunuz . Varsa sizin geliştirdiğiniz uygulamaları da görmek isteriz .

Alıntıları Göster
    sen benim ne demek istediğimi anlasaydın bu mesajı yazmazdın. demek istediğimi başka bir şekilde ifade edeyim o zaman. böyle bir uygulamaya hiçbir zaman ihtiyaç duymadım bu yüzden yüklemedim. bir melodiyi dinlerken hamgi şarkı olduğunu öprenmek için bu kadar uğraşmaya değmeyeceğine inandığım için saçma geliyor. bu uygulamanın başka bir özelliği var da ben mi bilmiyorum?

• quote:

Orijinalden alıntı: amonRa

sen benim ne demek istediğimi anlasaydın bu mesajı yazmazdın. demek istediğimi başka bir şekilde ifade edeyim o zaman. böyle bir uygulamaya hiçbir zaman ihtiyaç duymadım bu yüzden yüklemedim. bir melodiyi dinlerken hamgi şarkı olduğunu öprenmek için bu kadar uğraşmaya değmeyeceğine inandığım için saçma geliyor. bu uygulamanın başka bir özelliği var da ben mi bilmiyorum?

Alıntıları Göster
    Senin habitatına uygun olmayan herşey saçma geliyor sanırım? Marka fanatiği gibi görünmek olmasın ama kafanız pırıl pırıl iyi günlerde kullanın..

• Büyük firmalar tek el olma yolunda ilerliyor. Birileri buna dur demeli

• quote:

Orijinalden alıntı: Ryso

Senin habitatına uygun olmayan herşey saçma geliyor sanırım? Marka fanatiği gibi görünmek olmasın ama kafanız pırıl pırıl iyi günlerde kullanın..

Alıntıları Göster
    bir şarkı çalıyor şarkının adını hatırlamıyorsun vay efendim açayım da hemen shazamdan bakayım hangi şarkıymış hemen öğreneyim. hayatım da gördüğüm en boş iş. bunun dışında bir özelliği var mı bu shazam’ın ? spotify de anlarım ya da fizy v.s. neymiş efendim çalan şarkıyı buluyormuş. ( yaşdan dolayı saçma geliyor olabilir )

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.