Şimdi Ara

A6500 & A7II

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
2.736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2 makine arasında kaldım.
    Elimde şu an nex6 ve 24-70 f4 lensim var. nex6 yı satıp a6500 yada a7II almayı düşünüyorum.

kullanım amacım gezi, tatil fotoğrafları ve ufak çocuğumun ara sıra fotoğraflarını çekmekti (doğum günü v.b)

şimdi işi biraz daha ilerletip tanıdıklarımın (özellikle bu tür işlere bütçe ayıramayanlara ücretsiz, yardım amaçlı) düğün, nişan gibi dış mekan çekimlerini yapmak. nex6 ve 24-70 ile bir kaç çekim yaptım bayağı beğeni aldı. bende bu tür işler bir kere yapılır
    (genelde )
    senelerce saklanır diyerekten daha kaliteli ve güzel resimler çekmek istiyorum.

A7II nin artısı ff olması ve Düşük ışık alan ortamlarda avantaj
    ff olması dışında sanki a6500 daha iyi gibi örn;
    A6500 odak noktası 425. a7 de 117
    A6500 11FPS. A7 5FPS
    A6500 daha yüksek iso, arka aydınlatmalı sensör dokunmatik ekran gibi.

şimdi ustalara sorum, bu koşullarda hangisini seçmeliyim? a6500 bana daha mantılklı geliyor.
    yardımcı olabilir misiniz?

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forever eagle -- 12 Nisan 2017; 13:34:59 >

• burda düğün fotoğrafçılığından bahsediyorsun olmazsa olmaz lensleri var misan 85mm f2,8 gibi ona göre makine tercih edin derim
  • a gövdede af lenslere çok daha kolay ulaşırsın mesela minolta 90mm yi 150-200 e alırsın, bildiğim kadarıyla e gövde için adaptör vs derken 600den aşağı çıkmıyor
  • Babakedi kullanıcısına yanıt
    hocam bu olmazsa olmaz lensleri adaptör olmadan a7 ye takabilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oguzhanozturk kullanıcısına yanıt
    evet işin bir de o boyutu var.

bahsettiniz lens adaptörsüz bağlanabiliyor mu?

• Güzel kardeşim, sahibindene gir, minolta yaz arat, oradaki otomatik netleme yapan bütün lensleri aynen a7 de kullanabilirsin
    E Gövde için ise bilindik 2 tane adaptör var, fiyatları 300-400 lira arası değişiyo, onları kullanarak a lensleri kullanabilirsin ya da e lens alıcaksın lenslerini
  • quote:

Orijinalden alıntı: forever eagle

takılanlarda var takılmayanlarda düğün fotoğrafcılığı basit görünür ama ekipmanı bol
    ışığa yatırım yapmanız lazım, tepe flaşı, tetikleyici, icelight, reflektör. birde yardımcı şart tek başınıza yapmak zor.
    birde bu işten para kazanma durumunuz olacaksa ne kadar ekmek o kadar köfte misali bu işi 200 300 bile yapan rezil yöntemlilerde var 2 3 5 bin tl yapanda

lens olarak ff li bir makina alıyorsanız mutlaka 24x70 f/2.8 ve 85mm f/1.8 e ihtiyacınız olacak sadece bu 2 lensle yapabilirsiniz ama bunun bütçesi oldukça fazla iyi tutar.

yok ben bunu eşe dosta öğle yardım olsun kendimce takılayım dersen gezi tatil arıyorsan çok büük yatırımlar yapmak bence hata olur. sony a6000 de sana kafi gelecektir. 17x50 f/2,8 tamrol ve 50mm f/1,8 lens yeterde artar belki ilerde 70x200 lensde alabilirsin yanına

• quote:

Orijinalden alıntı: Babakedi

quote:

takılanlarda var takılmayanlarda düğün fotoğrafcılığı basit görünür ama ekipmanı bol
    ışığa yatırım yapmanız lazım, tepe flaşı, tetikleyici, icelight, reflektör. birde yardımcı şart tek başınıza yapmak zor.
    birde bu işten para kazanma durumunuz olacaksa ne kadar ekmek o kadar köfte misali bu işi 200 300 bile yapan rezil yöntemlilerde var 2 3 5 bin tl yapanda

lens olarak ff li bir makina alıyorsanız mutlaka 24x70 f/2.8 ve 85mm f/1.8 e ihtiyacınız olacak sadece bu 2 lensle yapabilirsiniz ama bunun bütçesi oldukça fazla iyi tutar.

yok ben bunu eşe dosta öğle yardım olsun kendimce takılayım dersen gezi tatil arıyorsan çok büük yatırımlar yapmak bence hata olur. sony a6000 de sana kafi gelecektir. 17x50 f/2,8 tamrol ve 50mm f/1,8 lens yeterde artar belki ilerde 70x200 lensde alabilirsin yanına

hocam,

şu an nex6 makinem ve carl zeiss sel 2470z lensim var. makineyi upgrade etmek istiyorum.
    a6000 düşündüm ama almışken beni 4-5 sene götürecek makine alayım dedim ve 2 seçenek arasında kaldım.
    A7II nin ff olması dışında a6500 herşeyinde üstün görünüyor fiyatlarıda aşağı yukarı aynı.

A6500 odak noktası 425. a7 de 117
    A6500 11FPS. A7 5FPS
    A6500 daha yüksek iso, arka aydınlatmalı sensör dokunmatik ekran gibi.

sizce hangisini seçmeliyim?

düğün fotoğrafcılığını ücret almadan, yani prof. kişilere çektirecek parası olmayan kişiler için (salonun içinde değil) sadece dış mekan çekimlerini
    yapmayı düşünüyorum.

• İş buralara kadar geldi ise ne kullanırsan ne alırsan al her daim FF i merak edeceksin. O nedenle benim tavsiyem Sony A7M2

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • AKINLASINN A kullanıcısına yanıt
    aynen a6500 alıcam sonra ff diye kıvranıcam

ikisini de kullanan birini bulmak lazım o da zor gibi

elimdeki nex6 yı satayım A7 ye yöneleyim. son dakika fikir değiştirmezsem
  • quote:

Sakın gaza gelme ve sakin ol. A7 veya A7m2 al ve tadını çıkar. O andan sonra da aklında hiç bir model kalmaz ve makinenin tadını çıkarırsın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AKINLASINN

quote:

Sakın gaza gelme ve sakin ol. A7 veya A7m2 al ve tadını çıkar. O andan sonra da aklında hiç bir model kalmaz ve makinenin tadını çıkarırsın.

hocam gaza gelme diyorsun ama fena gaza geldim

nex i satar satmaz a7m2

cevaplarınız için teşekkürler

• millet takır takır ff den çıkıp sony nin aynasızlarına geçiyor, ffi sildi sony
    belki dışarıda kullanmak için daha compact ve hafif olduğu için geçiyor olabilirler.

sony ff sildi demişsiniz. evet şu an ağırlığını ar-ge yi aynasızlara kaydırmış olabilir. bence ticari olarak haklılar.

sizin fikriniz nedir? a7 mi? a6500 mü?
  • sony derim ama lens bakımından ekonomi olabilir. bütçe önemli değilse sony

https://www.dxomark.com/Cameras/Compare/Side-by-side/Sony-A7-II-versus-Nikon-D750___996_975
  • Yapmayın etmeyin düğün fotoğrafçılığı gibi fotoğrafçılık türlerinde ne 11fps ye ne de 425 odak noktasına ihtiyaç vardır. Oysa ki görüntü kalitesi oldukça önemlidir, o yüzden tam kare büyük nimettir apscye karşın.

• thediskavrici T kullanıcısına yanıt
    hocam, düğün senede belki 1-2 en fazla 3 olur eş-dost için diye düşünüyorum.
    onun dışında tatil, gezi ve aile çekilecek.

görüntü kalitesi önemli benim için. aralarında bariz fark var derseniz tabiki ff tercihim olur.
  • Sony ff yi sildi dedim, biraz iddialı ama haklı yanları olan bir önerme
    Şimdi ff daha iyidir cropda sıkıntılar hep vardır gibi anlamamak lazım, ikisinin de avantajları var, eskiden yoktu, ama artık var
    Ben size 6500 öneririm, ama isterseniz sony alpha grubu var facede oraya gidip sorabilirsiniz, her çeşit kullanıcısı vardır, tabiki ingilizce
    peki hocam teşekkürler

• ff sensor aynasız uretip nasıl ffi bitiriyor bu firma ?

crop ayrıdır ff ayrıdır.

bu karşılaştırmayı yapan adam neye ihtiyacı oldugunu bilmeyen adamdır. uzucu bir durumdur.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.