Şimdi Ara

A320 serisi Anakart ve Ryzen 3.nesil desteği hakkında soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
4.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Amd Ryzen 3.nesil işlemcilere a320m anakartlarda(Bios update ile) destek sağlayacakmı yoksa minimum b450 serisi bir anakart şartmıdır?

Biraz araştırdığım kadarıyla henüz net anlamda bir bilgiye ulaşamadım.Zira bir kaç yerdede a320m in desteklemeyeceği üzerine söylentiler var.

Şimdiden teşekkür ederim,

Hayırlı Forumlar...

• Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2020 ye kadar destek gelecek demişlerdi. Bence devam edecek. Haftaya çıktığı zaman görürüz

• Yok diye biliyorum. Kesin olmayabilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://youtu.be/zcm2GA7Ar2w

Bu videoda sanki a320m nin ryzen 3000 kullanabilceğini söylüyor
  • Arkadaşlar cevaplar için teşekkür ederim.

Yüzde 100 diyebilirim a320m ile çalışacaktır.

Şuradan bu kanıya vardım , gigabyte a320m anakartlarında 3000 için gerekli bios yayınlamış.Msidada beta bios yayınlanmış genel olarak anakartların bazılarına , ve a320m de vardı aralarında bir tane.

Yani çok büyük ihtimalle sıkıntı olmayacağı belli oldu.
  • Desteklemiyor arkadaşlar net bilgi tablosu var.

• nerde bu tablo? neden bios güncellemesi versinler peki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mark Selby

Desteklemiyor arkadaşlar net bilgi tablosu var.
    https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-A320M-S2H-rev-1x#support-dl-bios

Bahsettiğim üzre bu gigabyte ın herhangi bir anakartı.

Bios update yayınlanmış , cpu listesindede 3000 serileri görünüyor f40 biosu ile.

Hangi kaynaktan ve hangi tarihten bahsediyorsunuz bilmiyorum lakin Yüzde 99 destekleyeceğine eminim ben artık

EDİT:https://forum-en.msi.com/index.php?topic=320889.0

Burdada msi için bazı anakartlara şuan için verilen beta bios.Listenin en altında a320 bir anakart mevcut.

Bende a320m grenade mevcut.Ben bir kaç güne toplu bir bios güncellemesi verileceğini düşünüyorum hem msi hem asus tarafından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gftelektronik -- 5 Temmuz 2019; 23:3:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gftelektronik

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-A320M-S2H-rev-1x#support-dl-bios

Bahsettiğim üzre bu gigabyte ın herhangi bir anakartı.

Bios update yayınlanmış , cpu listesindede 3000 serileri görünüyor f40 biosu ile.

Hangi kaynaktan ve hangi tarihten bahsediyorsunuz bilmiyorum lakin Yüzde 99 destekleyeceğine eminim ben artık

EDİT:https://forum-en.msi.com/index.php?topic=320889.0

Burdada msi için bazı anakartlara şuan için verilen beta bios.Listenin en altında a320 bir anakart mevcut.

Bende a320m grenade mevcut.Ben bir kaç güne toplu bir bios güncellemesi verileceğini düşünüyorum hem msi hem asus tarafından.

Alıntıları Göster

Buyurun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mark Selby

Buyurun.

Alıntıları Göster
    Bu kaynak tam olarak ne zaman yayınlanmış bilginiz var mı?

Doğruluğu hakkında şüphem var.

Zira herşeyi bir yana bırakalım.Gigabayte yayınlamış biosları a320m kartlarına.

• Asus a320m-k modeli için 5007 versiyon yayınlanmış şimdi kurdum 3000 serisi için hadi bakalım bekliyoruz 8 temmuzu
  • gftelektronik kullanıcısına yanıt
    3 çeşit destek var;

• Base clock 'taban',

• Precision Boost clock,

• Precision Boost Overdrive.

1. seviye desteği zaten çalışması demek oluyor. 2. seviye desteği ise turbo hızları. 3. seviye desteği ise XFR oluyor. O sadece X570 anakartlarda. Yani, size bios güncellemesi ile pakette yazan turbo desteği verilecek demektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cinaski12

Asus a320m-k modeli için 5007 versiyon yayınlanmış şimdi kurdum 3000 serisi için hadi bakalım bekliyoruz 8 temmuzu
    O biosu gordumde.o bios saniyorum daha destekledigini dusunmuyorum ama sabredin gelecektir.3000 serisi support diye yazar ozellikle. Giga veriyorsa a320 lere.mutlaka bu chipset destekliyordur.msi asusda verecektir yuzde 99

• quote:

Orijinalden alıntı: Turrikan

3 çeşit destek var;

• Base clock 'taban',

• Precision Boost clock,

• Precision Boost Overdrive.

1. seviye desteği zaten çalışması demek oluyor. 2. seviye desteği ise turbo hızları. 3. seviye desteği ise XFR oluyor. O sadece X570 anakartlarda. Yani, size bios güncellemesi ile pakette yazan turbo desteği verilecek demektir.
    Xfr (en azından benim icin) cok mühim degil.

1. Kisim yani base clockta dahi calissa yeter.ama tahminimce turbo boost ile calisacaktir.ekstra bir aciklama yok bios kodlarinda.

1-2 seklinde alacaktir yani a320 ler xfr haric olarak..

• gönlümüz tabiki satılan tüm am4 anakartların çipset gözetmeden ryzen 3000 serisi cpuları desteklemesi. Herkesin emeği parası değerli ama;

sanki a320 için kısıtlı bir destek verilecek gibi bir yazı okumuştum. örneğin ryzen 5 3200g ve 3400g çalışabilecekken ryzen 5 3600 ün tam potansiyeli ile çalışmaması gibi. diğer yandan gigabyte bioslarla oldukça cömert iyileştirmeler yapan bir firmadır.

gigabyte marka en ucuz b450 anakartı aldığınız zaman athlon 200ge işlemci ile 3000 mhz ram kullanabilirsiniz diğer anakart üreticileri 2666 mhz olan sınıra sadık kalmışlar. 3000 mhz ile de kesinlikle sorunsuz.

pci-e 4.0 desteği veren bios yayınladılar tabi test etme imkanımız olmadı ama artı bir yön bence.
    ,

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C034FACC7

gönlümüz tabiki satılan tüm am4 anakartların çipset gözetmeden ryzen 3000 serisi cpuları desteklemesi. Herkesin emeği parası değerli ama;

sanki a320 için kısıtlı bir destek verilecek gibi bir yazı okumuştum. örneğin ryzen 5 3200g ve 3400g çalışabilecekken ryzen 5 3600 ün tam potansiyeli ile çalışmaması gibi. diğer yandan gigabyte bioslarla oldukça cömert iyileştirmeler yapan bir firmadır.

gigabyte marka en ucuz b450 anakartı aldığınız zaman athlon 200ge işlemci ile 3000 mhz ram kullanabilirsiniz diğer anakart üreticileri 2666 mhz olan sınıra sadık kalmışlar. 3000 mhz ile de kesinlikle sorunsuz.

pci-e 4.0 desteği veren bios yayınladılar tabi test etme imkanımız olmadı ama artı bir yön bence.
    ,
    Çok haklısınız , hayırlısı olur umarım.

Bakalım yarın öbür gün belli olur.Bios yayınlanır muhtemelen , cpularda gelir incelenir tam net bilgiye kavuşmuş oluruz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.