Şimdi Ara

A3 Sportback mi ? Golf 7 mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
5.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Genelde böyle başlıklarda hep tartışmalar oluyor, umarım bu kez olmaz

Benim akrabam golf 7 1.4 TSI ACT 140 PS BlueMotion Technology Tiptr. DSG aldı. (70-75 bin tl arası bir fiyata geldi)

Ben kendisine bu fiyata audi alsasını önerdim, fakat artık aracı sipariş vermiş. ama ben merak ediyorum sizce hangi araç daha iyi? Bu fiyat verilecekse hangisine vermek daha doğru olurdu?

Ben audi'nin tasarımını çok seviyorum bu yüzden audi her zaman 1-0 önde benim için.

A3 Sportback 1.4 TFSI S tronic 125 hp.
    Yeni Golf 1.4 TSI ACT 140 PS BlueMotion Technology Tiptr. DSG

Sizce hangisi? Nedenlerinide yazarsanız daha faydalı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 26 Mart 2013; 22:54:24 >

• İçinde Golf olan bir konuda, tartışma olmamı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: olorinthewhite

İçinde Golf olan bir konuda, tartışma olmamı?

Doğrudur hocam, seviyeli tartışmaya karşı değilim, bu konuyu googlede çok arattım ne yazıkkı pek bırsey bulamadım o yuzden boyle baslık actım.

Sizce audi alması daha dogru olmazmıydı o fıyata audı'de aynı fıyata denk gelıyor
  • Highline anladığım kadarıyla 75 bin tl dediğinize göre. En donanımlı golf ile start donanım bir audi'yi karşılaştırmamızı istiyorsunuz. Dahası aynı şanzıman aynı motor iki aracın algı farkı nedeniyle birinin diğerinden neden pahalı olduğunu anlamamıza da yardımcı olacaksınız bu topic sayesinde. Merakla bekliyorum

Benim tercihim golf olurdu bu arada, donanım farkından dolayı
  • Kesinlikle Golf.Ben donanıma bakarım.Verdiğim paraya karşılık sunduğu donanım iyiyse, konsol görüntüsü ( sarması açısından ) iyiyse alırım.Marka algısı v.b beni ilgilendirmez.3 kuruşluk insanların gözünde 3 kuruşluk prestij elde etmek için boş arabaya para vermem..
  • Highline Golf ezer.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeepNote

Highline anladığım kadarıyla 75 bin tl dediğinize göre. En donanımlı golf ile start donanım bir audi'yi karşılaştırmamızı istiyorsunuz. Dahası aynı şanzıman aynı motor iki aracın algı farkı nedeniyle birinin diğerinden neden pahalı olduğunu anlamamıza da yardımcı olacaksınız bu topic sayesinde. Merakla bekliyorum

Benim tercihim golf olurdu bu arada, donanım farkından dolayı

Hocam audi'nun sıtesınde a3 1.4 125 hp 75 bin tlhttp://www.audi.com.tr/tr/brand/tr/tools/navigation/audibar/fiyat_listesi/a3.html

Bu donanımlı halı dıye dusunuyorum en ucuzu 66 dan başlıyor.

golf hıghline almış, tavanı bile farklı o yuzdne fıyarı 75 lere kadar çıkmış.

audi ile neredeyse aynı fıyatta hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 26 Mart 2013; 23:12:10 >

• Ne Golfmüş arkadaş...
  • O fiyat listesinde ki fiyatlar opsiyonsuz fiyatlar benim için a3 sunroof, bi-xenon ve MMI ekranı opsiyonları olmazsa olmaz daha da bunların üzerine opsiyonlar eklenirse o fiyat 85-90ları bulacaktır bence.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eger alici tip olarak A3 begeniyorsa, A3,
    Golf begeniyorsa, Golf alir.
    Bazen donanim-fiyat, ikinci-ucuncu planda yer alir.
    Ben olsaydim sunu alirdim diyenlere, Allah istediklerini nasip etsin...

• 2side değil, giulietta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rdf

O fiyat listesinde ki fiyatlar opsiyonsuz fiyatlar benim için a3 sunroof, bi-xenon ve MMI ekranı opsiyonları olmazsa olmaz daha da bunların üzerine opsiyonlar eklenirse o fiyat 85-90ları bulacaktır bence.

Hocam eğer dediğiniz gibiyse elbette golf terchit etmek daha doğru, ben sandım ki ikisininde donanımlı fiyatı 75 .000 tl civarı. Böyle oluncada audi almak daha avantajlı diye düşündüm

ama dediğinz gibiyse çok fark varmış. Peki dediğiniz tamamen doğrumu ?

wv sitesinde highline comfortline vs. diye ayırmışlar ama audi'de buna rastladım.

edit: biraz daha araştırdım audi'nin bu 70.000 tl li kfıyatı başlangıç boş halinin fıyatıymış, bu durumda golf iyi tercih olmuş. Ama param olsa sırf tasarımı için audi almak isterdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 26 Mart 2013; 23:44:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

quote:

O fiyat listesinde ki fiyatlar opsiyonsuz fiyatlar benim için a3 sunroof, bi-xenon ve MMI ekranı opsiyonları olmazsa olmaz daha da bunların üzerine opsiyonlar eklenirse o fiyat 85-90ları bulacaktır bence.

Hocam eğer dediğiniz gibiyse elbette golf terchit etmek daha doğru, ben sandım ki ikisininde donanımlı fiyatı 75 .000 tl civarı. Böyle oluncada audi almak daha avantajlı diye düşündüm

ama dediğinz gibiyse çok fark varmış. Peki dediğiniz tamamen doğrumu ?

wv sitesinde highline comfortline vs. diye ayırmışlar ama audi'de buna rastladım.

edit: biraz daha araştırdım audi'nin bu 70.000 tl li kfıyatı başlangıç boş halinin fıyatıymış, bu durumda golf iyi tercih olmuş. Ama param olsa sırf tasarımı için audi almak isterdim

Evet audi'de donanım paketleri yok onun yerine aldığınız opsiyonlarla kendi aracınızı oluşturuyorsunuz, bence de daha fazla çıkamıyorsanız golf almanız daha mantıklı olacaktır (0 km araç için) ama ikinci el 116i sportline (hatta bulabilirseniniz 118 bile) daha mantıklı olacaktır 75 bin lira gibi bir parayı vw vermedim ben.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Hocam golf'ü akrabam almış, ama şimdi iyiki almış diyorum audi'yi audi yapan full donanımlı halidir (bana göre) dediğiniz gibi, bu kezde fiyatı uçuyor o fiyata bencede değmez.

ama fiyatı bir yana koyarsak, audi çok şık duruyor
  • doğruya doğru arkadaş , bir golf ile bir audi a3'ün kapı sesi aynı değil ! bırak audiyi mercedes desen yine golf'ü seçerim.araba dediğin makineden tok kapı sesi çı-ka-cak ! o kadar para bayılıyoruz.boşuna mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ragnar Frisch

2side değil, giulietta.

Ben yazacaktım ki sen zaten yazmışsın.
    Vag dan ayrılmamam derse leon fr derim. Kalan 20 bin benzini karşılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: CyberKnight

doğruya doğru arkadaş , bir golf ile bir audi a3'ün kapı sesi aynı değil ! bırak audiyi mercedes desen yine golf'ü seçerim.araba dediğin makineden tok kapı sesi çı-ka-cak ! o kadar para bayılıyoruz.boşuna mı ?

Bu forumda bütün konularda dalga geçmeye ant içmişsiniz ama madalyonun öteki yüzü de var. İnsanların sizin hakkındaki yorumları hiçte iyi olmaz..

EK: Bilmeyenler için kısa açıklama yapayım. Bu arkadaş forumda yaşadığı hadiselerden dolayı forumda bir daha bilgi paylaşmayacağını söylemiş, hep dalga mahiyetinde insanlara Golf, tok kapı sesi vs önereceğini beyan etmiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

quote:

2side değil, giulietta.

17 jant cam tavan led far

10 numara olur

Ama audi audidir

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

quote:

2side değil, giulietta.

10 numara olur

Ama audi audidir

Gecen inceledim a3 u v40 in yanına koy arada sınıf farkı var dersin. Hele ic mekan faciya resmen a3 te.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

quote:

2side değil, giulietta.

10 numara olur

Ama audi audidir

Gecen inceledim a3 u v40 in yanına koy arada sınıf farkı var dersin. Hele ic mekan faciya resmen a3 te.

Kesinlikle kalitesiz degil a3 sadece gorsel acidan sikintili

V40 basik abi ben daraldim arabada bagaj nerdeyse hic yok

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.