Şimdi Ara

A3 Sedan (208. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.343
Cevap
59
Favori
265.416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tamamdır 10 güne kadar yaptırırım, buradan paylaşırım, teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi akşamlar arkadaşlar,

yarın 2016 model makyajlı 1.0 dsg alma durumum var.araç 2018 kasım ayına kadar garanti devam ediyor.
    sanırım garanti devredilebiliyor.
    ancak şöyle bir durum var.ben başka şehirdeyim,aracın bulunduğu ve satış işleminin gerçekleşeceği şehirde,kuzenim aracın satışını alacak.ben 2 hafta sonra gideceğim ve kuzenimden o zaman devrini alacağım.

bu durumda,aracın ilk sahibi garantiyi ilk kuzenime devredicek,kuzenimde daha sonra bana devredicek sanırım,
    tek seferde bunu halletmenin bir yolu var mıdır sizce?

teşekkürler.
  • holden12 H kullanıcısına yanıt
    Ben aracı abimden aldım, aramızda hiç bir garanti devri işlemi yapmadık, daha sonra ufak bir arıza oldu sistemden garantili olduğunu görüp hallettiler, garanti kişiye göre değil şasi numarasına göre tespit ediliyor.

• Anladım hocam.
    teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar bir sorum daha var geçmiş sayfalarda paylaşmıştım ben aslında A3 sedan alayım diye yola çıkmamıştım. C segmenti araçlar (A ve 1 hariç onları hiç düşünmedim) ile hemen hemen aynı fiyat (+5K) oynadığı ve onların benim düşündüklerimde xenon olmaması nedeni ile 2015 yılında bu aracı almıştım. Garantiyi de 4 yıllık yapmıştım daha fazla binmem diye ama şimdi bir süre daha binmem gerekiyor hem aracın beklentilerimin üzerinde çıkması hem de vergi vs şu an atraksiyon imkanı olmaması nedeni ile. Garantiyi daha fazla arttırmak mümkün mü acaba bakıma gittiğimde halledeyim diye soruyorum.

Gramer için özür... Mobildeyim.

• Doritoch kullanıcısına yanıt
    Merhaba;

Bildiğim kadarıyla sonradan uzatma olmuyor ama servis danışmanınızı arar yada mail atatsanız kesin bilgiyi verir.

• selam arkadaşlar,
    2016 kasım ayı çıkışklı makyajlı 1.0 tfsi dsg dynamic ile aranızdayım artık.
    araç ankarada,10 gün sonra gidip getireceğim.

araç üzerinde kışlık lastikler takılı.yazlık lastikleri de bıraktı aracı aldığım kişi.
    sizlere şunu sormak istiyorum:

aracın güncel jantlarından çok memnun değilim,görsellik anlamında.17 inç jantlarla değiştirmek istiyorum.Jantlar değişirse konfordan biraz ödün vereceğimi de biliyorum.

internette baktım,17 inç OEM 4 Adet jant-lastik için 3750 yazmışlar.
    sizin lastik ve jantlarınız da değerlendirilir demiş.
    Üstüne ne isterler,ne şekilde pazarlık edilir?

Kusura bakmayın hiç anlamıyorum bu işlerden,yardımınıza ve önerilerinize ihtiyacım var.teşekkürler..
    (bu arada araç antalya'da kullanılacak,kışlık lastikelr hiç kullanılmayacak)

Edit:imla
    merhaba;

zamanında oem jant kullanmış birisi olarak sakın ha diyorum. sakın ola ki OEM jant alma, güzel gözükür ancak o oem jantların göbekleri her arabaya otursun diye büyük yapılıyor sonra araya bir bilezik koyup öyle yerleştiriliyor ancak zamanla o bilezik ya yamuluyor ya ısıdan şekil değiştiriyor ve bir anda hiç bir şekilde balans tutmayan sallanıp duran bir arabanız oluyor uzun vade de tabii ki takımlar zarar görmeye başlıyor. ben şu anda a3 sedanda fabrika çıkışı 17 jant kullanıyorum konforu çok öldürmez merak etmeyin. size tavsiyem çıkma orjinal jant bulmanızdır, piyasada çıkma jant baya var çünkü 17 jant'ı beğenmeyip biraz daha ince yanak isteyip 18'e geçirenlerin de jantları piyasada satılıyor belki OEM'den fazla para verirsiniz ama en azından sorun yaşamazsınız.

ben oem jantları 2008 a3 sportbackime takmıştım başımı çok ağrıttı sonra çıkma 17 orjinal a3 jantı bulup taktım tüm sorunlarım gitti. size tavsiyem bu yönde olacak.

• Anladım hocam.çok teşekkür ederim.evet piyasada çıkma da var gördüm bikaç tane ilan.az biraz çizik vs.var ama oem den iyidir gerçekten..

O zaman ilk çıkmaları bulucam,benimkileri de ben elden satışa çıkarıcam..

çizik hiç önemli değil, jant boyatmak maliyetli bir şey değil, hem boyatırken zevkinize göre standarttan biraz parlak yada biraz daha koyu yaparak daha güzel görünüm elde edebilirsiniz. Çıkmalar genelde yine lastikçilerde bulunuyor sizin orjinal jantlarınızı alıp fiyattan düşebilirler. 17 inç'e göre lastik alırken 225/45/17 alacaksınız ona göre lastik araştırabilirsiniz.
  • Hocam çok sağolun yardımlrınız için.pek bilgi sahibi değilim teknik konularda.kandırılmayalım şimdi durduk yere..sağolun tekrardan.

• Arkadaşlar Topik çok boş kalıyor bari bir anektot anlatayım zaman geçsin ;

Geçen sene kasislerde arka taraftan bir ses geliyordu, ben bunun süspansiyondan olduğunu zannettim, servise gittim, usta ile tecrübeye çıktık, o da Sedan araçlarda böyle bir ses sorunu olduğunu bunun normal olduğunu söyledi. Benim içime sinmedi tabii , yürüyende bir sorun var düşüncesi ile Alman'ya yazdım sonra beni Ankara Doğuştan aradılar. Türkiye'yi dolaşan zaman zaman Ankara'ya da gelen Kemal Usta için randevu aldılar. Kemal ustayla tecrübeye çıktık ve benim hemen hemen son anda keşfettiğim şekilde kapı fitilleri aşınmasına bağlı kasislerde bagaj kapağının ses yaptığını bulduk. Servise gittik bir solüsyon sürdük ses geçti. Ancak alt katta devasa bir servis vardı. Ve arkadaşlar yer gök A6 doluydu ben böyle bir şey görmedim. A4-5- falan yok her yer A6. Vallahi bu ses için oraya gittiğime utandım. O servisi (Ankara Doğuş) bir görmenizi isterdim. Yerin altında bir şehir var resmen; A6 şehri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doritoch -- 3 Nisan 2018; 16:11:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Doritoch

Arkadaşlar Topik çok boş kalıyor bari bir anektot anlatayım zaman geçsin ;

Geçen sene kasislerde arka taraftan bir ses geliyordu, ben bunun süspansiyondan olduğunu zannettim, servise gittim, usta ile tecrübeye çıktık, o da Sedan araçlarda böyle bir ses sorunu olduğunu bunun normal olduğunu söyledi. Benim içime sinmedi tabii , yürüyende bir sorun var düşüncesi ile Alman'ya yazdım sonra beni Ankara Doğuştan aradılar. Türkiye'yi dolaşan zaman zaman Ankara'ya da gelen Kemal Usta için randevu aldılar. Kemal ustayla tecrübeye çıktık ve benim hemen hemen son anda keşfettiğim şekilde kapı fitilleri aşınmasına bağlı kasislerde bagaj kapağının ses yaptığını bulduk. Servise gittik bir solüsyon sürdük ses geçti. Ancak alt katta devasa bir servis vardı. Ve arkadaşlar yer gök A6 doluydu ben böyle bir şey görmedim. A4-5- falan yok her yer A6. Vallahi bu ses için oraya gittiğime utandım. O servisi (Ankara Doğuş) bir görmenizi isterdim. Yerin altında bir şehir var resmen; A6 şehri.

o zaman bir anektod da benden;

2011 yılında 2008 a3 sportback kullanıyorum maslak doğuşa bıraktım arabayı bakım için. akşam işten geç çıktım saat 20:30'a kadar alabilirsiniz dediler gittim, dediler ki ödeme için pos sadece vw tarafında var oraya gidelim çekelim, servisin içinden yürüyoruz, önce bentley servisinin içinden geçtik, aga plakalı bir bentley vardı neyse. sonra lamborghini servisine girdik, o zaman avendator daha çok yeni çıkmış, türkiyede olmasına imkan vermiyorsunuz kafamı çevirdim ve kazalı önü cam hizasına kadar paramparça bir avendator gördüm, arabanın dünyada satışı daha yeni başlamış durdum eleman yürümeye devam ediyo arkasına baktım azerbaycan plakalıydı tam telefonu çıkardım fotoğrafını çekicem eleman seslendi aman hocam yakarsın bizi dedi, bu araba ne ara çıktı ne ara kaza yaptı da buraya geldi azerbaycan plaka ne alaka dedim bilgi veremiyoruz maalesef dedi yürüdü.

bu da böyle bir anımdır.

• güzel anektodlar..

hocalarım size birşey daha sorabilir miyim müsadenizle:

bu 4.aracım benim.Bugüne kadar hiçbir aracıma sticker bile yapıştırmadım.Sadelikten yanayım,audi tercih etme nedenim de bu.
    Ancak aldığım araç rengi siyah ve dynamic olduğu için bu defa da nası derler çok boş kalıyor görsel anlamda.
    Önceki araçlarım marka algısı yönünden düşüktü ancak nissan juke ve seat leon gibi hareketli ilgi çekici araçlardı kendi çapında..

Velhasıl kelam,yukarıda bahsettiğim jant değişikliği dışında bir de bagaj üstü spoiler i taktırma niyetim var.
    açıkçası dışarıda yolda canlı görmedim hiç ya da dikkat etmedim spoiler in nasıl durduğuna..gereksiz midir mesela sizce?

denk gelirse sizin de fikir,önerilerinizi almak isterim..

teşekkürler.
    ben de sadelikten yanayım, a3 sedan benim de 4. aracım sadece 2008 a3'ümün jantlarını değiştirmiştim eskileri çok çirkindi çünkü, onun dışında orjinalliğe müdahalede bulunmadım. bence jant değişimini yaptırın sonra zamana bırakın bence a3 sedan'ın çok güzel bir kasası var ekstra bir şeye ihtiyacı yok gibi, ben açıkçası trafikte bazen rastlıyorum ekstra bir şeyler takılmış a3 sedanlara ve yakıştırmıyorum. zaten bagajın ucu yukarı doğru kavisli ve o şekilde orjinal ve güzel gözüküyor.

bu durumda size sadece acele etmeyin diyebilirim kendi adıma, araba gelsin biraz kullanın jantları değiştirin bir de öyle bakın.
  • Sağolun hocam mantıklı.

Zaten araç araştırırken bazı ilanlarda arkası daha kıvrımlı hoş görünüyordu,hatta diyordum bunda var spoiler,ama hayır orjinaldi mesela,

Daha ben bunların ayırdına bile varamıyorum

Dediğiniz gibi biraz vakit geçsin,öyle karar vereyim

• Ben de sadelikten yanayım. Benim araca bir şeyler yapma anlayışım eskiden (106 GTI, WRX zamanlarında) hep aracın daha hızlı gitmesi veya yol tutuşunu arttırmak amaçlıydı. Araçlarımda görsellik için hiç modifikasyon yapmadım. Şimdi ise sadece alıp mümkünse yılda bir servise uğrayıp yola devam etmek şeklinde. Ancak içinizde uhde kalmasındansa yapın gitsin. Hele reversible ise hiç sorun yok.
    Ben şimdi "detailing" olayına kafayı taktım. Nedeni ise işi hakkıyla yapmayıp bizi kandıran arkadaşlar-esnaflar. En son bu aracımı alırken sözde boya koruma hediye ettiler, şimdi anlıyorum ki hepimizin 30 dek da yapabileceği basit bir yüzünüze krem sürme işlemi gibi basit bir wax sürme işlemi yapmışlar. Yahu bu adamların elinde madara oluyoruz (ama işi gerçekten hakkıyla yapan arkadaşlar var onları ayıralım) ben bu işi öğrenemez miyim dedim ve olaya girdim. Aslında bu süreçte bilerek ve isteyerek aldığım bu son siyah aracımın da etkisi oldu. Burada biraz da bu hemen kirlenen toz tutan ve yıkadıktan 15 dek sonra toz içinde kalan aracı biraz daha parlak-geç kirlenebilir yapma ihtiyacı da vardı.

Basitçe söyleyeyim şu anda polisaj makinam bile var. Aracımda seramik boya koruma, koltuk-koruma koruma, jant koruma, torpido-trim koruma, cam yağmur kaydırıcı vs herşey mevcut ve bunu kendim yapıyorum. Yani aracın bakımlı olduğu, boyasının çiziksiz-düzgün olduğu, parlak olduğu belli. Daha geç kirleniyor, daha kolay temizlenebiliyor. UV, kuş dışkısına karşı biraz daha dirençli. Yıkandıktan sonra dikişsiz kenarlı özel bezi ile kurulanıyor. Yani görsellikte bu işler de önemli olabilmekte.
    Sizlere fikir verebilmişimdir umarım.

• Hocam merhaba

Bu olay benim de kafamı çok kurcalıyor.siyah rengi çok seviyorum ve antaly sıcağında gittim aldım(daha önce siyah bir polom vardı ve tövbe etmiştim halbuki)

Geçen avm altında bir yıkamacı getir abi 700 liraya seramik kaplatalım dedi,anlattı da anlattı..

Sonra seramik işini araştırdım ama sizin tespitlerinizle birebir sonuçlara ulaştım..

Ama bir çözüm bulmam şart,sürekli parlak görünsün,yağmur yağdı mı üstünden aksın gitsin,bi su tutmayla canlı görünsün istyorum ama malesef benim araçla sizin yaptığınız gibi vakit ayırma veya beceri kazanma şansım yok:(

Boya koruma mı yaptırsam sonax yada benzer daha kaliteli bilinen yerlerde,bilemedim..

• quote:

Orijinalden alıntı: holden12

Hocam merhaba

Bu olay benim de kafamı çok kurcalıyor.siyah rengi çok seviyorum ve antaly sıcağında gittim aldım(daha önce siyah bir polom vardı ve tövbe etmiştim halbuki)

Geçen avm altında bir yıkamacı getir abi 700 liraya seramik kaplatalım dedi,anlattı da anlattı..

Sonra seramik işini araştırdım ama sizin tespitlerinizle birebir sonuçlara ulaştım..

Ama bir çözüm bulmam şart,sürekli parlak görünsün,yağmur yağdı mı üstünden aksın gitsin,bi su tutmayla canlı görünsün istyorum ama malesef benim araçla sizin yaptığınız gibi vakit ayırma veya beceri kazanma şansım yok:(

Boya koruma mı yaptırsam sonax yada benzer daha kaliteli bilinen yerlerde,bilemedim..

Öncelikle size veya başka bir arkadaşımıza detailing virüsü bulaştırmak istemem:) Benim bu işlere girme nedenim de sağda solda herkesin bir şeyler önermesi hangisi doğru, hangisi yanlış bilememek vs...

Sorunuza gelirsek; Zaten çok da kendiniz uğraşmanızı önermem ama iyi bir boya koruma yapılsa bile sizin de basitçe yapabileceğiniz içini diri tutacağınız bazı kullanımı kolay ürünler, dışına arada bir basitçe yapabileceğiniz hızlı cilalar gibi seçenekler mevcut.

Ancak size şöyle fikir vereyim o zaman; Ben aracı ilk aldığımda 0 km ise kaput filmi, tam bir koltuk, boya koruma va işlemine sokardım. 2 Elde ise araç gene bu işlemlerle fabrikadan ilk çıktığı andan daha güzel bir hale gelebilir, doğru yere yaptırılırsa...6 Dolara da seramik kaplama var, 3000 liraya da. Acaba konuştuğunuz usta ne önerdi size?

Asla zincir önermem. Ben daha esnaf vari, aynı anda 2-3 gün süresince tek iş alan arkadaşları tercih ederim. Zincirler kötü yapar demiyorum ama benim tercihim böyle. Ankarada DBY detailing, Detailingdükkanı, Heroic detailing ve şu an adını hatırlamadığım güzel ustalar var. Benim DBY detailing ile muhabbetim var. Ben hep ona gittim. Memnuniyet 10/10. Artık kendim yapıyorum ama bu arkadaşlara gidenler genelde memnun.

Bulunduğunuz şehre göre yardımcı olmaya çalışayım.

• Sağolun hocam ilginiz ve cevaplarınız için.
    Aracı almaya Ankaraya gideceğim,vaktim olursa Ankara'da yaptırabilirm, olmazsa sonraya bırakacağım.
    Ankara'Da yaptırmaya karar verirsem sizinle mutlaka iletişime geçerim..

Jantlarla ilgili olarak da,sanırım orjinal 16 inc jantımın bulunduğu kışlık lastiklerimi depoya kaldırıp,4 adet yeni yazlık lastik ile birlikte 17 inc replica jant alayım diyorum.Bir sorun yaşarsam yada hoşuma gitmezse,tekrar orjinallere dönerim diye düşündüm.

Ankarada bilindik bir yerli-ithal jant toptancısının müdürü arkadaşım.Onunla görüştüm,hallederim ben dedi.
    Bakalım,fikrim değişebilir tabi..
  • 
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.